vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

353 επισκέπτες, 5 χρήστες
gstamatos, camber, Buliwyf, vsotos, Tem

Twitter

Magma rda (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 15:08 »
επανω σε μηχανικο με ρυθμιζομενο πολο μια χαρα θα ειναι, ειδικα σε νεμεσις που ρυθμιζεις πολο και κουμπι .δεν περναει ουτε τριχα


λεω να παρω και εγω το κλώνο της hcigar

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 15:11 »
@araditsas
Δε σε ρωτησα.. Αφηνει κενο τελικα ή καθεται καλα?

Αποσυνδεδεμένος Lordos

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 16:02 »
Εγώ χτές αγόρασα τον κλώνο της Hcigar. Πρώτος Dripping και πρώτος RDA πάνω στο πρώτο μου μηχανικό μοντάκι που τυχαίνει να είναι κι αυτό της Hcigar, το Nemesis :tongue_smilie: και κάθεται τέλεια.

Αρχικά, 1,2 ohm μονό coil, με 0.32 σύρμα. Γεύση πάρα πολυ καλή και πολύ καλα ντουμάνια, επιβεβαιώνοντας τα προηγούμενα posts (έχω δοκιμάσει και άλλους ατμοποιητές από φίλους, απλά αυτή είναι η πρώτη μου αγορά).

Η μόνη παρατήρηση που έχω να κάνω (δεν πρόσεξα αν ειπώθηκε σε προηγούμενο post), είναι ότι άμα είσαι έξω από το σπίτι, χρειάζεται να έχεις ένα χαρτομαντιλάκι μαζί (αν και φαντάζομαι ότι αυτό θα ισχύει γενικά για τους dripping. Γιατί είτε η καμπανούλα θα στάξει λίγο στο βίδωμα, είτε εμείς καταλάθος μπορεί να στάξουμε στην τρύπα του αέρα καμία σταγονίτσα. Τώρα γενικά δεν το έχω πάρει ακόμα εκτός σπιτιού για να να δώ αν έχει κάποιο άλλο leaking αλλά θα είμαι προσεκτικός τις πρώτες φορές.

Το μόνο που μένει είναι να δω πως θα τα πάει με την πάροδο του χρόνου.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 16:11 »
Γενικα με τους rda υπαρχει ενα θεματακι με σταγονες δεξια κ αριστερα..
Καλο ειναι να εχεις κανενα κομματι χαρτι κοντα σου  :tongue_smilie:


Βαλε επισης ενα ο-ρινγκ κατω απο τα σπειρωματα του top cup, (εχει πατουρα λογικα)ετσι θα γλυτωσεις μερικες διαρροες, ειδικα κατα τη μεταφορα.. Αν θυμαμαι καλα υπαρχει καποια φωτο στο νημα που φαινεται κιολας.

Αποσυνδεδεμένος Lordos

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 16:18 »
Το περίμενα ότι λίγο πολύ κάπου θα ξεφεύγουν οι σταγόνες. Όταν ευκαιρήσω σε χρόνο θα του βάλω και το Ο ring. Ευχαριστώ για τη συμβουλή.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 19:31 »
@araditsas
Δε σε ρωτησα.. Αφηνει κενο τελικα ή καθεται καλα?
Ελάχιστο ούτε που το  προσεχεις αλλά γιατί πιέζετε πολύ μέσα ο ρυθμιστής πόλου από το vapershark και δεν ξέρω Μην δημιουργήσει καμία ζημιά αυτό.
Κανονικά με την πρώτη ευκαιρία πρέπει να τον τρίψω λίγο.

Σορυ για το οφ τοπικ
Πηρα και αυτόν και δεν βρίσκω τίποτα εδώ στο φόρουμ μπας και ξέρει κανείς τίποτα για τον λόγο ότι μου φέρνει καμένο...
https://www.fasttech.com/products/1412100
Galaxy Note 3
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2014, 19:50 από araditsas »

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 21:30 »
O αλλος που πηρες κλωνος του dripper by leo ειναι? LOL.. Δεν το χα πετυχει..
Αν κ βγαινουμε off, εφτιαξες εσυ αντισταση ή εβαλες αυτη που ειχε μεσα?
Παιζει να ειναι στραγγαλισμενο το φιτιλι παντως..


ΥΓ: Παρατα τον αυτον & πιασε τον magma.. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 22:19 »
Ναι κλώνος λεο είναι πολύ δυνατός αλλά κάτι δεν πάει καλά κάτι έκανα λάθος η αντίσταση ήταν έτοιμη.

Τέλος το οφτοπικ και συγγνώμη τον πέταξα στο συρτάρι και ΜΑΓΚΝΑΡΩ



Edit
Για πείτε μου γνώμη έτσι είναι η κάνω εγώ κάτι λάθος.
Έφτιαξα μονή αντίσταση 1.5Ω με σύρμα 0.28 σε 2χιλ τριπανακι με βαμβάκι και το έχω στην επιλογή αέρα την μεσαία και η αντίσταση 3 χιλ από την εισαγωγή (δλδ στο ύψος που είναι οι βίδες)
Τώρα τον κατέβασα χαμηλά να δοκιμάσω.

Το θέμα μου είναι ότι δεν έχω τρελό χτύπημα ενώ με 13 νικοτίνη στον expromizer ήμουν εντάξει Μήπως πρέπει να ανεβάσω νικοτίνη;
Και δεύτερο εσταξα 10 σταγόνες και μέτρησα 12 καλές τζούρες μετά άρχισε να χάνει πολύ.
Αν δεν έχω κάνει κάπου λάθος μιλάμε για τρελή κατανάλωση και με μια αντίσταση.

Έβαλα αρκετό βαμβάκι όχι σφιχτά αλλά γέμισα όλον το χώρο θεωρούσα πως έτσι θα κρατάει περισσότερο υγρό μπας και αυτό είναι λάθος;;;


Το χτύπημα λύθηκε κατέβασα λίγο την αντίσταση κοντά στην τρύπα.
Πότισμα τρελό ίσα ίσα να μην ξεχειλίσει και βλέπω πόσο θα διαρκέσει.


Σας έχω ζαλίσει Ε;
Λοιπών από χτύπημα ντουμανια πολύ καλά αλλά μάξιμουμ 15 τζούρες μου φαίνετε πολύ λίγο είναι νορμάλ;
Μήπως θα είναι καλύτερα να βάλω λιγότερο βαμβάκι; Δεν ξέρω τί να πω ...
Για βοηθήστε
Ευχαριστώ

Galaxy Note 3
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 13, 2014, 20:06 από araditsas »

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 11:57 »
Ποτέ δεν με είχε απασχολήσει πόσες τζούρες κάνω ,κάνεις 15 τζούρες βρε θηρίο????Μετά την απάντηση σου μέτρησα γύρο στης 10 αλλά δεν το γεμίζω full ούτε κάθομαι και μετραω, με το μάτι βάζω. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 14:23 »
Eγω παντως δε γεμζω ολο το deck με βαμβακι.
Το κατεβαζω απλα να ακουμπαει το deck & το φουλαρω υγρο.


Ποτε δε μετρησα τζουρες, αλλα δεν εχω παραπονο.. Κραταει αρκετα. Με διπλες αντιστασεις στα 0.5-0.6Ω συνηθως.
Γενικα στους rda παρατηρησα οτι αν θες αποδοση σε γευση, ντουμανια, less is more (στο βαμβακι).

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 14:30 »
Δεν χρειάζεται να γεμίζεις το deck με βαμβάκι, απλά χάνεις υγρό έτσι και δεν αλλάζεις και γεύση εύκολα. Όχι μόνο στον magma, σε όλους τους dripper.
Στον magma που είναι ψηλά οι αντιστάσεις, αρκεί οι άκρες από το βαμβάκι να ακουμπάνε τον πάτο του deck.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 14, 2014, 15:11 »
Σας ευχαριστώ θα δοκιμάσω με λίγο βαμβάκι γιατί είμαι έτοιμος να γυρίσω στο expromizer και δεν το θέλω είναι μια ομορφιά ο magna.


Edit.

Λοιπών ενώ έλεγα ότι δεν είναι για μένα αυτά ,σήμερα δοκίμασα να φτιάξω μια διπλή αντίσταση (0,9ω) έβαλα λίγο βαμβάκι όπως μου είπατε.γέμισα με πολύ πολύ υγρό και

Έπαθα πλάκα επιτέλους πηχτός καπνός με πολύ μικρή τζούρα γεύση πάρε να έχεις και ντουμανια να χάνεις κόσμο αυτό ακριβώς που έψαχνα  με τίγκα υγρό πείρα 20με 23 τζούρες είμαι καθόλα ΟΚ περιμένω για πλήρη τεσταρισμα αύριο το πρωί μαζί με μια φραπεδια...

Δεν ξέρω αν δεν έστηνα εγώ καλά με μονή αντίσταση αλλά με 2 είμαι οκ
Galaxy Note 3
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2014, 21:38 από araditsas »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 20:23 »
Εγώ τη μισή μέρα κάνω μηδενική vg με το εργαλείο (απο 12 που έκανα όλη μέρα).
Φουλ lung hit και κυριολεκτικά δεν βλέπεις τίποτα :laugh1:

Το αντιστασονι είναι παράλληλο στα .75

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 20:38 »
αυριο κατα 99% θα εχω και εγω το δικο μου απο hcigar . δε βλεπω την ωρα να τον ατμισω .


δε ξερω αν ειναι αληθεια αλλα μου ειπαν πως ειναι ατμοποιητης για πνευμονο τζουρες κατα βαση

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 20:42 »
Το αντίθετο... mouth to lung στα καλύτερα του...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 7769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324510 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155955 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245120 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 764179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as