vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

341 επισκέπτες, 4 χρήστες
πολυς, maprix, camber, thanos1071

Yaeliq E-liquids

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #105 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:18 »
εε να.. γι αυτο λεμε οτι η γεύση του καθενός είναι υποκειμενική και δεν μπορείς να περιγράψεις σε κάποιον ακριβώς αυτό που γεύεσαι.
Δυστυχώς αν δεν δοκιμάσει κάποιος από μόνος του.. δεν θα καταλάβει ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος snowflake

  • **
  • 164
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #106 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:19 »
Χωρις να θεωρω οτι εχω γνωσεις πανω στα υγρα ....τα συγκεκριμένα τα πηρα τον Απρίλιο και μετα απο τοτόσους μηνες διακρινω εμφανη διαφορα σε ολα ...(ειχα παρει στο συνολο 10 γευσεις γλυκες φρουτα κ ενα καπνικο ) σε 6 νικ. Αυτο που παρατηρω ειναι οτι πλεον δεν εχουν τοσο πολυ εντονο το αρωμα αλλα περισσότερο σταθερη κ καλυτερη γευση πιο εντονη πιο απαλη στο τροπο π αποδίδεται κατα το ατμισμα κ βέβαια η αλλαγη χρωματος που ειναι εντυπωσιακη καθως οταν στα στελνει ειναι πολυ φρεσκα θελουν αρκετο κούνημα στυλ φραπέ μια φορα ίσως κ 2 την εβδομαδα κ φυσικα αποθήκευση σε σκοτεινο σημειο ...κ με το περας του χρονου θα δειτε αρκετη διαφορα ...

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #107 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:23 »
Έχεις απόλυτο δίκιο.. το έχει πει και ο κατασκευαστής πολλές φορές οτι τα συγκεκριμένα υγρά θέλουν αρκετό χρόνο "ωρίμανσης" για να αποδώσουν σωστά.
Κι εγώ ατμίζω σήμερα στοκ τουλάχιστον 2 μηνών πίσω.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #108 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:27 »
χτυπημα φραπε ;
Δε δημιουργει φυσαλιδες ;

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #109 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 14:28 »
Δημιουργεί.. αλλά μετά από 15 λεπτά γίνεται πάλι διαυγές

Αποσυνδεδεμένος kotsilaris

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #110 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 15:43 »
 To woody cider που έχει αυτό το μήνα σε προσφορά είναι πάρα πολύ καλό. Ένα απο τα καλύτερα μαζί με το saber blood κατα τη γνώμη μου. Να σημειώσω οτι το zoosha που αρέσει σε πολλούς απ'οτι διαβάζω, δεν μου άρεσε καθόλου ......

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #111 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 15:48 »
Για να σου άρεσε τοσο το woody cider και το saber blood σημαίνει οτι εισαι λάτρης των φρουτενιων γεύσεων.. επομένως λογικο να μην σου αρεσε το zoosha tobacco..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #112 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 16:40 »
Ενα όχι αρωματικό καπνικό που γλυκίζει κάπως, αλλά έχει - όπως και τα άλλα της ίδιας εταιρίας - μια απροσδιόριστη γεύση από κάτι άλλο που δεν μπορώ να προσδιορίσω και που είναι λίγο βαρύ και χαλάει το ραφινάρισμα της γεύσης. Στο καπνικό δε με ενοχλεί, στα γλυκά με ενόχλησε.
Κοντολογίς, για 10$ προσφορά ή για 1+1 σήμερα που έχει την άλλη προσφορά, καλό είναι.
Αλλά όχι ότι θα το ξανάπαιρνα. Και πάλι θα πω ότι τα mount baker & sng έχουν πιο εκλεπτυσμένα καπνικά και η γλύκα τους είναι πιο ευχάριστη. Αλλά είναι σε άλλη κλίματα τιμής. Οχι απαγορευτική, αλλά σίγουρα κάποια σκαλιά πιο πάνω.
Και πάλι γούστα είναι, είπαμε.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #113 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 18:23 »
Σχετικά με τα υγρά, μετά από γρήγορο πλύσιμο και αλλαγή φυτιλομικροκοιλ στον kfl+ δοκιμάζω το saber blood.Είναι δροσερό άρωμα, φρουτένιο στο βάθος, αλλά δεν νοιώθω ευτυχώς μέντα που τη συχαίνομαι.
Στην εκπνοή σε μερικές τζούρες μου αφήνει και αυτό όπως και τα άλλα που δοκίμασα κάποια επίγευση στο βάθος του ουρανίσκου που λίγο μου τα χαλάει, ενω σε άλλες τζούρες όλα καλά. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό, καμιά ιδέα? Ο kfl είναι στημένος με μικροκόλι 1.5Ω, 9/10 σπείρες kanthal και nakamichi, δηλαδή το συνηθισμένο μου στήσιμο για 14-15W.Δοκίμασα στα 13W και φαίνεται οτι η επίγευση μάλλον μειώθηκε, ή απλά συνηθίζει ο ουρανίσκος μου.. Ο χρόνος θα δείξει. Παίζει να θελει ωρίμανση, παίζει να θέλει λιγότερα W, παίζει να θέλει το χρόνο της η γεύση μου, δεν ξέρω.Πάντως νομίζω οτι βρήκα ένα ακόμα υγρό που θα ατμίζω.

Το zoosha tobacco λέω να το αφήσω στο ντουλάπι και θα το ξαναπιάσω σε κανένα μήνα μάλλον. Λέω να το αφήσω και για  5-6 ώρες ανοιχτό το μπουκάλι.


To hookah strawberry δεν μου αρέσει καθόλου. Φράουλα δεν καταλαβαίνω ούτε για δείγμα, αυτό που γεύομαι είναι μόνο η γλυκόριζα σε υπερθετικό βαθμό. Το έχω δοκιμάσει μόνο στον κλωνοmagma, αλλά δεν νομίζω οτι θα του κάνω τη χάρη να το ρίξω και στον kfl. Είναι πολύ έντονο,και καθόμουν να πλένω magma και να αλλάζω φυτιλοαντιστάσεις για να φύγει η γλυκοριζίλα :shock_sick_02: 


Μια παρατήρηση συνολικά για όλα τα υγρά, είναι οτι έχουν εξαιρετική παραγωγή ατμού. Ακόμα και το saber blood που είναι 50/50 έχει εξαίσιο ντουμάνι.
 


« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2014, 18:56 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος webtool

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #114 στις: Νοεμβρίου 19, 2014, 23:38 »
@tasfot μάλλον θα δοκίμασω το Morning Vape μιας και απ'ότι βλέπω εχουμε παρομοια γουστα αν κρινω απο το Zoosha Tobacco που κι εγώ το λάτρεψα!

@thenetpoet εγω ο κακομοιρης τα ατμιζω με protank mini, iclear16 & aspire ET-S  :tongue_smilie: . Σήμερα μου ήρθε ο Kayful lite+ οποτε απο αυριο αλλάζουμε!!!

Προσωπικά βρηκά για δευτερη φορά (μετα το πρώτο μου υγρο οπου εκοψα και το η.τ.) μετα απο ενα χρονο ενα υγρό που μπορω να ατμιζω καθέ μερα χωρις να με κουράζει !( Zoosha Tobacco !!!!)

Πάντως απο τα 4 υγρα που πήρα για δοκιμή (Zoosha Tobacco, Black Honey, Key Lime, Double Dutch Chocolate) κανένα δεν με χαλασε, ασχέτως αν καποια δεν τα ξαναπροτιμουσα.

Thanks και στον  Topic starter!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #115 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 10:37 »
Όπως ίσως να θυμάστε, ο yaeliq μου έστειλε ξανά την παραγγελία μου επειδή για 1 μήνα φαινόταν κολλημένη στο Ισραηλινό ταχυδρομείο.
Επειδή τελικά ήρθε η πρώτη παραγελία, του έστειλα mail και του πρότεινα να του επιστρέψω την δεύτερη φουρνιά, αφού δεν είμαι σιγουρος ποια υγρά μου αρέσουν και ποια όχι.
Μου απάντησε να τα κρατήσω ή να τα χαρίσω αν δεν μου αρέσουν.

Ηi
Thank you very much for the head up

Please save it to yourself or give it to a friend or something
Anyway no need to send it back to us
With love
Yizhaq

Εξαιρετική εταιρεία στην εξυπηρέτηση και στον τρόπο που αντιμετωπίζει τους πελάτες του  :thumpup:
Εννοείται οτι τουλάχιστον για το saber blood που μου αρέσει, θα τον τιμώ με τις παραγγελίες μου.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #116 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:29 »
Περιμένω κι εγώ απάντηση.


Μέχρι τότε, δοκίμασα και τα υπόλοιπα της σειρά πλην ενός κι ευτυχώς αναθεώρησα εν μέρει τις απόψεις μου.
Η creme brulee χωρίς να σου δίνει ολοζώντανη την αίσθηση ότι τρως το συγκεκριμένο γλυκό, αφήνει μια όμορφη γλύκα με τις νότες του γλυκού στην εισπνοή, εκπνοή και τα λοιπά (cruiser & sulsym μη βαράτε!!) Η περίεργη βαριά γεύση που ήταν κοινή στα τρια πρώτα της δοκιμής (zoosha, toasted almonds, peanut butter) απουσίαζε


Saber blood. Aυτό μου άρεσε. Δροσερό, σαν χυμός φρούτων, ελάχιστα όξινος, αρκετά γλυκός, με μια υποψία μέντας.
Cheesecake. Κι εδώ, ο συνδυασμός των δυο βασικών συστατικών του γλυκού, του γλυκού τυριού με το φρούτο και τη μαρμελάδα είναι ατονος μεν, αλλά ευχάριστος. Συμπαθέστατο


Τέλος, από καπνικα, θεωρώ το turkish ως καλύτερο του zoosha, πιο ιδιαίτερο, χωρίς τη λιγωτική γλύκα της γλυκερίνης που έβγαζε το πρώτο.


Περιμένω να δοκιμάσω το τελευταίο της σειράς, το hookah strawberry.


Η κοινή διαπίστωση είναι ότι τα 10μελα που παρέλαβα ως 6ρια είναι ή 10ρια τουλάχιστον, ή ότι άλλο πουλιέται στην αγορά είναι 4ρι αντί για 6ρι ή κάτι έπαθα ξαφνικά.
Στα ντουμάνια μεταξύ vg zoosha και των 50-50 δεκαμελων δεν παρατηρησα αξιολογη διαφορά. Είναι όλα πυκνά.


Επίσης, η συσκευασία ήταν σαν αυτή της φωτό που πόσταρε μέλος στην προηγούμενη σελίδα, χαρτονένιο κουτί, θερμοκολλημένο bubble wrap. τα 100μελα έχουν απλό πώμα, τα 10μελα childproof με λεπτή σκληρή μύτη. 

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #117 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 11:46 »
Όσο "παλιώνουν" θα βελτιώνονται...
είναι κοινή διαπίστωση όλων των ατμιστών μέχρι τώρα..


Η "αίσθηση" μέντας στο Saber Blood είναι το cooler που χρησιμοποιεί και πωλείται ανεξάρτητο και συμπληρωματικό εδώ..
http://www.yaeliq.com/side/product/148623-yaeliq-s-cooler.html

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #118 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:28 »
Αφησα τελευταίο κατά λάθος το καλύτερο από τα 8


hookah strawberry. Αυτό είναι ακριβώς αυτό που υπόσχεται και το αποδίδει πολύ όμορφα. Οχι απλή φράουλα, αλλά ναργιλές φράουλα... όχι δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ναργιλέ, αλλά η μυρωδιά του μου είναι οικεία από επισκέψεις σε ανάλογα μαγαζιά κατανάλωσης καφέ και ναργιλέδων. Διακριτικό άρωμα φράουλας μαζί με ένα πολύ απαλό αρωματικό καπνικό, που όντως φέρνει στο άρωμα του καπνού του ναργιλέ, όχι του τσιγάρου. Πολύ ευχάριστο και καθόλου κουραστικό, κάτι που η φράουλα από μόνη της είναι. Kαι χωρίς να γλυκίζει καθόλου.
Αυτό ναι... το θεωρώ εξαιρετική επιλογή, αλλά το κατατάσσω στα καπνικά. Οχι στα φρούτα ή γλυκά.
Μαζί με το saber blood και το turkish, θα τα ξαναγόραζα.




YΓ είχα την ίδια απάντηση από την εταιρία. Να τα κρατήσω ή να τα μοιραστώ με φίλους. Νομίζω ότι μετά από τέτοια αντιμετώπιση, μάλλον το δεύτερο ενδείκνυται.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2014, 14:36 από petra »

Αποσυνδεδεμένος alextg

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #119 στις: Νοεμβρίου 20, 2014, 16:47 »
Μετα απο 1+ μηνα που ειχα παραγγειλει , μου ηρθαν σημερα και εμενα τα υγρα .... Επειδη καθυστερησαν παρα πολυ , μου τα εχει ξαναστειλει και 2η φορα γι'αυτο και εγω θεωρησα σωστο να τον ενημερωσω και να του τα στειλω πισω .... Η απαντηση δεν ηταν διαφορετικη απο αυτη που εστειλε και σε αλλους ...

Hi
Thank you for your email and the head up
No need to send it back to us or pay for it
Leave it for yourself and/ or share it with your friends
With love
Yizhaq

Επειδη ειχαμε παρει πολλα (ειχαμε παραγγειλει 3 ατομα) , θα δοκιμασουμε ολοι απο ολα και θα επιστρεψω στον ιδιο για 2η παραγγελεια με 100ml αυτη τη φορα.
Σωστος επαγγελματιας , γρηγορες απαντησεις σε οτιδηποτε προβλημα υπαρχει.Προς το παρον εχω δοκιμασει saber blood το οποιο ειναι ευχαριστο , tobacco honey το οποιο δεν μου ελεγε και πολλα αλλα θελω να το δοκιμασω και στον magma ...
Παντος σιγουρα θα τον ξαναπροτιμησω  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355072 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191296 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 735 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 616 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7271 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12028 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13276 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711