vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #525 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 00:20 »
Πρόσφατα πήρα δύο oled για δικούς μου.
Αν και δεν ταιριάζει καθόλου μα καθόλου στο δικό μου "ατμιστικο προφίλ", οφείλω να ομολογήσω ότι σκέφτηκα να κρατήσω ένα :laugh1:
Βολικότατο, δυνατό, πολύ όμορφο και κυριολεκτικά ψέμα στο μέγεθος.

Μετά το οφθαλμόλουτρο όμως, ήρθε η μεγάλη ξενέρα με τις κεφαλές.. 6 στις 6 βγάλανε καμμένο με το καλημέρα. Δύο από το καθένα που ήταν μαζί και από μια ακόμα που έτρεξα να πάρω στην άλλη άκρη της πόλης..
Να πας να κάνεις ένα καλό δωράκι και να τρως τέτοια τέτοια ήττα, δεν μου ξανα έτυχε. Πραγματικά τραγικό για μια εταιρεία σαν την joyetech.

Anyway, μετά από ταλαιπωρία και μεταμεσονύκτια έρευνα ευτυχώς βρήκα την άκρη χωρίς πατέντες και ιστορίες.
Πήρα μια cs rba βάση για το ένα και μια cl για το άλλο μαζί με κεφαλές ego one. Έτσι επιτέλους σώθηκε η κατάσταση.

Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #526 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 18:43 »
Καλησπέρα ξανά,

Έχω καταλήξει μετά από διάφορες δοκιμές αντιστάσεων οτι στο δικό μου στυλ ταιριάζει η κεφαλή από ego one 1ohm που προσαρμόζεται στο egrip με τον αντάπτορα. Στην αρχή το δούλευα στα 30w και μου άρεσε αφάνταστα πολύ από γεύση-ντουμάνι αλλά πολλοί με κοιτούσαν σαν τρελό όταν τους το έλεγα. Πλέον το δουλεύω στα 20w μήπως καταφέρω να κρατήσω για λίγες περισσότερες ημέρες την κάθε αντίσταση.

Εκεί που θέλω να φώτα σας είναι σε 2 πραγματάκια.

1. Είναι λογικό να βλέπω στην κεφαλή μέσα στο σπείρωμα αλλά και πάνω στο τσιμουχάκι που έρχεται μαζί με το κίτ, να αρχίζει να μαζεύει καμμένο βαμβάκι μετά από λίγη χρήση; Δεν μου βγάζει γεύση καμμένου αλλά βλέπω καμμένο... Αυτό ατμίζω, καμμένο; Και εντάξει το καταλαβαίνω στα 30w αλλά και στα 20;

2. Πρέπει να αλλάζω κεφαλή όταν παρατηρώ αυτό το καμμένο μαύρο βαμβάκι ή περιμένω να πέσει η απόδοση, να φέρει στην γεύση καμμένο;

Πάντως για να πω την αλήθεια μου, εάν καίγεται το βαμβάκι μέσα στην αντίσταση χωρίς να πέφτει στην αντίλληψη μου αρχίζω να επιφυλάσσομαι για το πόσο πιο "αθώο" είναι αυτό που βάζω στα πνευμόνια μου.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #527 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 19:17 »
To καμένο θα το καταλάβαινες. Αυτό που βλέπεις σαν μαυρίλα μέσα στην αντίσταση είναι τα κατάλοιπα του υγρού που δεν εξατμίζονται και στερεοποιούνται σιγά-σιγά γύρω από το σύρμα.
Αντίσταση αλλάζεις όταν καταλαβαίνεις αλλοίωση στη γεύση ή μείωση του παραγόμενου ατμού.

ΥΓ: 30W με την eGo One 1.0 Ohm? Ήρωας  :))

Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #528 στις: Οκτωβρίου 15, 2015, 16:37 »
ΥΓ: 30W με την eGo One 1.0 Ohm? Ήρωας  :))


Γιατί και εσύ?!?


Ευχαριστώ για την απάντηση btw

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #529 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 22:14 »
Καλησπέρα, δοκίμασε κανείς να βάλει την rba του egrip σε οινόπνευμα?
Το έκανα σε δύο rba του egrip μέχρι στιγμής και οι δύο έχουν ξεβάζει, βγάζουν μπρούτζινο χρώμα...:(
Πέταμα ε?

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #530 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 01:36 »
Εχω μια ερωτηση, η επισκευασιμη rba του egrip μπορει να παιξει σε aspire bvc clearomizer?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #531 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 02:15 »
Όχι. Ακόμη κι αν βιδώνει στο τανκ δεν έχει σπείρωμα 510/eGo για να βιδώσει σε μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #532 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 14:39 »
Στo oled μπάινουν οι κεφαλές από το παλιό egrip?
Μετά από 7 μήνες η μπαταρία έχει αρχήσει και πέφτει. σκέφτομαι την αγορά του νέου oled αλλά έχω 8 κεφαλές και δεν θέλω να πάνε χαμένες.
Αν πάρω το καινούριο θα κάνω και επέμβαση στο παλιό να δω μήπως του βάλω νέα μπαταρία.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #533 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 15:37 »
Ίδιες κεφαλές χρησιμοποιούν το eGrip και το CS OLED

Αποσυνδεδεμένος leondim77

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #534 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:12 »
Ίδιες κεφαλές χρησιμοποιούν το eGrip και το CS OLED


το παλιό χωρίς την οθόνη χρησιμοποιεί τις CS κεφαλές, Το oled έχει τις CL του ego one.
H βάση παραμένει η ίδια? και αν όχι η παλιά (για τις CS) βιδώνει στο oled?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #535 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:31 »
Υπάρχουν 2 εκδόσεις eGrip OLED
Το CS OLED και το CL OLED

To CS OLED που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα έχει ακριβώς την ίδια βάση με το απλό eGrip και παίρνει τις ίδιες κεφαλές.
Για αυτό το eGrip CS OLED μπορείς αν θέλεις να αγοράσεις την CL Base και να παίρνει τις κεφαλές του eGo One.

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #536 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 00:17 »
Μετά απο αρκετό καιρό που είχα αφήσει το eGrip στην άκρη το ξανάπιασα.
Μέσα στο eGrip, στο τμήμα κάτω από το drip tip (που μου φαίνεται για χαλκός ή μπρούτζος, δεν είναι ατσάλι) νομίζω πως έχει αρχίσει να ψιλοξεφλουδίζει.


Το έχει παρατηρήσει κανείς; Έστειλα και mail στην Joeytech αλλά δεν μου έχουν απαντήσει (ακόμη) για το υλικό και κατα πόσο εφ' όσον έχει φθαρεί είναι ασφαλές για άτμισμα.






Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #537 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 11:46 »
Η απάντηση της Joyetech για το υλικό του eGrip. Τους έστειλα τις παραπάνω φωτογραφίες και τους ρώτησα να μου πουν τι υλικό είναι.


"Dear Valued Customer, Thank you for your email.Yes, it is made of brass covered with Nickel Plated.Please feel safe to use it."

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #538 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 00:00 »
Παιδιά με την προσφορά της ecig παρήγγειλα το eGrid Oled στα 52 ευρώ.
Θα εκτιμούσα πολύ αν υπάρξει μια καθοδήγηση/συμβουλή στο τι θα πρέπει να προσέξω,κολπάκια κλπ!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #539 στις: Νοεμβρίου 28, 2015, 12:53 »
Για μένα, η λύση στο θέμα egrip είναι βάση cl με την επισκευασιμη κεφαλή του ego one ( CLR ).
Με τις cs κεφαλές δεν γίνεται δουλειά. Θέμα λειτουργικότητας δεν έχουν, αλλά με διπλή αντίσταση και σίλικα, μια που ανέβασες βατ και μια που βρωμησε καμένο.
Με τις cl του ego one για κάποιο ανεξήγητο λόγο σκίζει το έξτρα μονοτονικό και έχει υπερτροφοδοσία μετά από μερικά μλ.
Η πρώτη rba κεφαλή είναι ανέκδοτο.
Οπότε ( για την δική μου περίπτωση πάντα ) η τελευταία λύση ήταν η clr κεφαλή. Και ευτυχώς, αυτή δουλεύει εδώ και καιρό χωρίς προβλήματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824362 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem