vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 6 χρήστες
johnath, ZoeM, paiktaras, camber, marauder800, bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1515 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 01:21 »
Kongeo αυτο δεν ηταν ετοιμο αυτοκολλητο. Ηταν μια εικονα που βρηκα στο google ψαχνοντας μοτίβα με υφές ξύλων. Το διορθωσα λιγο χρωματικά στο photoshop και το τυπωσα εχοντας παρει τα μετρα του μοντακίου, σε απλο αυτοκολλητο χαρτι εκτυπωτη... Κόστος, μηδέν σχεδον. Αλλά δουλίτσα ακριβείας αρκετή... Είχε και τις τρύπες για τα κουμπια κ το φωτάκι που έπρεπε να "πέσουν" ακριβως.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1516 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 01:25 »
πανεμορφα αυτοκολητα σε μεγαλες ποσοτητες και με μεγαλη ποικιλια απο δερμα μεχρι ξυλο και οτι αλλ θελετε εχει εδω leroy merlin αν πατε θα τα βρείτε στο τμήμα με τοα ποστερς
 εκει θα παω και εγω ... οταν ειχα παει τα χαζευα και ειχα παρει ενα ρολο για να ντυσω κατι κουτια  εγιναν σαν δερματινα κροκο

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1517 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 01:29 »
Με σώζεις Κώστα... Σάββατο που θα είμαι αεροδρόμιο θα κάνω μια επίσκεψη...

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1518 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 01:47 »
Kongeo αυτο δεν ηταν ετοιμο αυτοκολλητο. Ηταν μια εικονα που βρηκα στο google ψαχνοντας μοτίβα με υφές ξύλων. Το διορθωσα λιγο χρωματικά στο photoshop και το τυπωσα εχοντας παρει τα μετρα του μοντακίου, σε απλο αυτοκολλητο χαρτι εκτυπωτη... Κόστος, μηδέν σχεδον. Αλλά δουλίτσα ακριβείας αρκετή... Είχε και τις τρύπες για τα κουμπια κ το φωτάκι που έπρεπε να "πέσουν" ακριβως.
Το καταλαβα...αρα αν δεν ειναι ταλαιπωρία αξιζει...το φτιαχνεις κιολας οπως ακριβως το θες

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1519 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 02:43 »
Μ'αρέσει να κάνω προβλέψεις και σαφώς να πέφτω μέσα,όπως έκανα για ένα υγρό της Five Pawn το BFF. ;)


Το συγκεκριμένο mini iStick δεν νομίζω "δυστυχώς" να το βγάλει η εταιρία στα μισά λεφτά ακριβώς απο ότι
πουλάει το κανονικό.Δηλαδή τα 30€ είναι άκυρο,με βάση το σκεπτικό μου.Δεν μπορείς να πληρώνεις τα διπλάσια
χρήματα απλά και μόνο για τα διπλάσια mah.Αντίστοιχα σίγουρα το "μικρότερο" πληρώνεται και "ακριβότερα".


Απο την άλλη όμως σίγουρα θα πρέπει να δελεαστεί και ο καταναλωτής και να πει,για 15€ γιατί να μην πάρω το
μεγάλο; (Αν κοστίζει π.χ. 45€) Οπότε φαντάζεστε το θέμα τιμή σε μια τέτοια περίπτωση λογικά θα παίξει το παιχνίδι του 3/4 και τι θέλω
να πω με αυτό.


59,90€ το κανονικό IStick; Το 70% στην τιμή του iStick θα βγεί το mini iStick.Το 70% στην συγκεκριμένη περίπτωση
βέβαια είναι ένας αριθμός ως παράδειγμα,αλλά όχι και ένας άσχετος αριθμός.Για να μην τα πολυλογώ,στην συγκεκριμένη
περίπτωση πιστεύω η τιμή του mini iStick θα ξεκινάει με ένα 3 απο μποστά,οπότε 34,90€ 38,90€ πιστεύω θα είναι
τα νούμερα που θα δούμε.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1520 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 03:56 »
Πρέπει να χάνει πάντως αρκετά σε εργονομία σε σχέση με το "μεγάλο" (lol, που καταντήσαμε). Το iStick δένει τέλεια στην παλάμη και το ύψος του πιστεύω είναι ένας βασικός παράγοντας γι αυτό. Το μικρό θα αφήνει κενό στο κάτω μισό της παλάμης και θα χάνει σε κράτημα.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1521 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 06:25 »

Να ρωτησω η θηκουλα δεν παταει τα κουμπια;; ή ειναι χαλαρη γυρω απο τα κουμπια;


Aν σε ενδιαφερει παντως στην νομπακο εχω δει αυτοκολλητα για το μας με σχεδια και ουδετερα χρωματα
Οχι δεν πατάει τα κουμπιά, και το προστατευει και απο τα γδαρσιματα!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων



Την θηκη απο που την πηρες?
E-cig παγκρατίου !

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Την θήκη την αγόρασα για πολλούς λόγους:
1) Η δουλεια μου ειναι τέτοια που ακόμα και με αυτοκόλλητο θα αποκτούσε γρατζουνιες!
2) Θα το προστατεύει σε τυχόν πεσιματα
3) Εχω δει istick φίλου που απο θερμοκρασια  το αυτοκόλλητο άρχισε να χαλάει!
4) Αν το βάλεις και μετα για οποιονδήποτε λόγο θελήσεις να το βγάλεις θα έχει  γίνει χάλια απο την κόλλα...!
5) Η νομπακο δεν έχει γιαυτό, παρα μόνο για κατι ego 650 μπαταριες, και στο internet που είδα δεν μου άρεσε κανένα!


Σας παραθέτω όμως 2 site για αυτοκόλλητα...!
http://www.ebay.com/itm/iStick-By-Eleaf-Battery-Mod-Skins-Vinyl-Glossy-Decal-Vape-Sticker-Wraps-ecig-/281475603037

http://www.smokecityca.com/eleaf-istick-designer-stickers-p/sc_istick_stickers.htm
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2014, 06:56 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1522 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 07:16 »
: ομορφα...

Το ενα τρικ με το αυτοκολλητο ειναι να το ζεστανεις με πιστολακι μετα την εφαρμογη για να λιωσει η κολλα και να κανει καλυτερη επαφη.
Το ξαναζεσταινεις για να το αφαιρεσεις  και καθαριζεις τα υπολειμματα με οινοπνευμα η ασετον

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1523 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 07:22 »
Επίσης (πάντα προσωπική μου αποψη) το istick το θεωρώ ήδη μικρό και το mini που λέμε θα χάνεται...! Μου θυμίζει η κίνηση αυτή της eleaf, τα κινητά όπου το μεγάλο και καλα μοντέλο έχει 5.3" ενώ το mini και καλά έχει 4.8"! Σιγά δηλαδη την τρομερή διαφορά!
Πάντως για το θεμα εξόδων... που λέτε μια χαρά είναι και αυτό που έχουμε και πολυ στυλατο!
Θα προτιμούσα πάντως να έβγαζε το istick v2 με διορθωμενα τα κακώς κείμενα αυτού, παρα το mini! Αναμφισβήτητα στο εύρη κοινό (όχι σαν εμάς και άλλους που ψαχνόμαστε για τα περαιτέρω) πουλαει τρελά λόγω design, διότι πιστεύω ότι πολύς κόσμος δεν ασχολείται με τα ειδικά: ρευματα, πόλους κ.α! Μακάρι για εσάς που το θέλετε να έχει χαμηλη τιμή, διότι θα έχει σίγουρα και χαμηλά specifications...!
Τέλος αν χάνει στα ρεύματα όπως το μεγάλο, στα 10w αυτό θα βγάζει 12-13w
οπότε κάτι... θα κάνει!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
: ομορφα...

Το ενα τρικ με το αυτοκολλητο ειναι να το ζεστανεις με πιστολακι μετα την εφαρμογη για να λιωσει η κολλα και να κανει καλυτερη επαφη.
Το ξαναζεσταινεις για να το αφαιρεσεις  και καθαριζεις τα υπολειμματα με οινοπνευμα η ασετον

Ναι σωστό και αυτό! Δεν το σκέφτηκα καθόλου!
Ίσως αν βρω αυτοκόλλητα απο Ελλάδα να βάλω στο ένα το ολοκαίνουριο (να μην είναι φουξια) και να το έχω για τις after ώρες...! Ενώ το άλλο με την θήκη για την δουλεία!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2014, 07:33 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1524 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 18:55 »
(όχι σαν εμάς και άλλους που ψαχνόμαστε για τα περαιτέρω) τι κάνετε εσείς κοιτάτε την οθόνη συνέχεια μην σας φύγει κανένας πόντος

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1525 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 19:14 »
μου ηρθε το μικρο μου επιτελους ... δεν αντεξα αλλο .. βιδωσα τον φιλαρακο μου και  :baby: ... αντε επιτελους ... γιατι δεν αντεχα να μην το δω απο κοντα ... και μαλλον επειδη εχω και αλλο κουτακι αυτο θα κουμπωνει σε pass through   και ολα καλα ... για τις ωρες στον υπολογιστη γραφειο και εδω στο σπιτι






μολις εφαγα και το πρωτο καψουλι ... το ειχα στα 10 watt με 3.1 es kayfun  συνηθισμένος με 1.5 αντισταση και πηρα ενα ελαφρο καψουλι .. αμεσως κατεβασα στα 8 Watt  πλακα μας κανει ?  με 3,4 βολτ εχω πολυ καιρο να ατμισω .... :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:
τον αλλον τον lite τον εχω στημενο στα 2 ωμ και πηγα μεχρι 10 watt αλλα μεχρι εκει αντε και κατι παραπανω
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2014, 22:26 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1526 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 21:37 »
φαινεται η φωτογραφια ή μονο εγω δεν την βλεπω ;;
3 refresh τωρα δεν την φορτωνει  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1527 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 21:54 »
Κωστα καλοατμιστο  :)

Σταθη ποια φωτο?

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1528 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 22:10 »
(όχι σαν εμάς και άλλους που ψαχνόμαστε για τα περαιτέρω) τι κάνετε εσείς κοιτάτε την οθόνη συνέχεια μην σας φύγει κανένας πόντος

Αν δεν υπήρχαν και αυτοί που ασχολούνται με τα περαιτέρω, ίσως το Η/Τ να μην είχε φτάσει σε αυτό το επίπεδο...! :bye:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1529 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 22:27 »
Κυριακο ευχαριστω .... ειναι δυνατο το μικρο εφαγα ψιλοκαψουλι...  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: συνηθισμένος με αλλα μοντακια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824422 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507432 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243908 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294222 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem