vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 5 χρήστες
stratoz, pany, mfk, johnath, billythekid

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #765 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:07 »
Ο ego αντάπτορας δεν είναι ο καλύτερος. Με Aspire CE5 BVC μερικές φορές δέν πίανει και θέλει βίδωμα-ξέβίδωμα ενώ αφήνει και μιά γραμμή στο πάνω καπάκι.

Τον bending adapter τον έχει δεί κανείς στην Ελλάδα?

Αποσυνδεδεμένος damdam

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #766 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:17 »
Μόνο το (πλήρες) πακέτο της Eleaf έχει και φορτιστή τοίχου. Το Mas (Nobacco) και το ebox (ecig) δεν έχουν φορτιστή τοίχου.
Εμενα το το ebox (ecig) μου ηρθε κομπλε με τον φορτιστη τοιχου μεσα στο πακετο.

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #767 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:25 »
Επειδή με ενδιαφέρει η αγορά του συγκεκριμένου προϊόντος, αλλά διαβάζω στο παρόν νήμα διάφορα (καλά και κακά), ποια είναι τελικά η πιο ολοκληρωμένη πρόταση που θα κάνατε μεταξύ των τριών; (iStick/ Nobacco Mas/ eCig eBox). Ρωτάω για αγορά αποκλειστικά από Ελλάδα. Όταν λέω ολοκληρωμένη πρόταση, εννοώ να υπάρχουν όλα τα απαραίτητα στο πακέτο, να έρχεται απροβλημάτιστο (όχι κουμπιά που "παίζουν") αλλά και να είμαστε καλυμμένοι με κάποια εγγύηση/service σε περίπτωση που πάθει κάτι; Γιατί ως προϊόν, είναι απ' ότι φαίνεται και επιβεβαιώνεται από πολλά παιδιά εδώ το ίδιο με διαφορετικό λογότυπο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #768 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:27 »
Απο ποιοτητα ότι κι αν πάρεις, θα είναι καλό.
Οποιαδήποτε θεματάκια είναι τυχαία.
Σέρβις θα έχεις σίγουρα όποιο κι αν πάρεις.


Αποφασίζεις με κριτήριο την τιμή και το κατάστημα.




Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #769 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:29 »
Το ecig ebox είναι το φθηνότερο (47.2 + 2€ για τη συσκευή και την αντικαταβολή) που μπορείς να αγοράσεις χωρίς πιστωτική κάρτα, με τη χρήση του κουπονιού του forum.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #770 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:31 »
Εμενα το το ebox (ecig) μου ηρθε κομπλε με τον φορτιστη τοιχου μεσα στο πακετο.

Δεν αποκλείεται επομένως να περιλαμβάνεται πλέον και ο φορτιστής τοίχου στα περιεχόμενα του πακέτου.
Kαι όπως φαίνεται η εταιρεία διαθέτει τώρα το πλήρες πακέτο , με μοναδική διαφορά στο λογότυπο που είναι χαραγμένο στη συσκευή.
To δικό μου ebox (ecig) ήταν στο απλό κουτάκι της eleaf (όπως αυτό που απεικονίζεται πιο κάτω) και περιείχε μόνο τον 510-eGo αντάπτορα. Συμπληρωματικά μου έδωσαν ένα usb καλώδιο φόρτισης της Joyetech. Kαι φυσικά ένα μπουκαλάκι υγρό που περιλαμβάνεται στο eCig eBox Super Pack. Αλλά αυτό το αγόρασα πάνω από ένα μήνα πριν, όταν πρωτοκυκλοφόρησε η συσκευή.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2014, 09:12 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #771 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:34 »
Ωραία! Ευχαριστώ για την απάντηση petra. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, μιας και υπάρχουν άνθρωποι που το έχουν καιρό στα χέρια τους. Η βαφή του είναι εντάξει; Αναφέρομαι ιδιαιτέρως στο μαύρο. Ξεβάφει ή φθείρεται με τον καιρό; Επίσης απαντώντας στο μήνυμα του ferongr έχω δει την προσφορά, γιατί είμαι και πελάτης της eCig, απλώς αν και ξέρω πως είναι το ίδιο προϊόν, νιώθω "περισσότερη ασφάλεια" να το έχω με το λογότυπο της Nobacco ή της Eleaf. Γνωρίζω πως είναι χαζό επιχείρημα, αλλά.... παραξενιές!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #772 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 11:46 »
Η βαφή του δεν φθείρεται. Αναφέρομαι στο μαύρο αλλά το ίδιο λογικά ισχύει και με τους υπόλοιπους τρείς χρωματισμούς. Η βαφή/επίστρωση του istick δεν έχει κανένα κοινό σημείο με τη βαφή μπαταριών τύπου eGo που μετά από κάποιο ελάχιστο διάστημα χρήσης μοιάζουν σαν παλιές. Επίσης θα το χαρακτήριζα υπερβολικά ανθεκτικό σε πεσίματα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #773 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 12:12 »
αλλα εύκολο στις γρατζουνιές. Στην τσέπη με άλλα μοντ, κλειδιά κλπ θα αποκτήσει ωραιότατο custom... φινίρισμα!


Οσο για τα ΟΕΜ, μην τα εμπιστεύεσαι περισσότερο. Η ecig είναι αντιπροσωπος της joyetech.
Αλλη εταιρία δεν είναι. Οπότε, αν στο μέλλον βγούνε κλώνοι με χαμηλότερη χονδρική, μπορεί κάλλιστα μια εταιρια να βάλει εκεί το λογότυπό της χωρίς να εξαπατά κανέναν. Στην τελική, σου ανακοινώνουν ευθύς εξαρχής ότι δεν πουλάνε eleaf, αλλά το Χ, Ψ, Ω κουτάκι.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #774 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 12:22 »
Ξανα διαθεσιμο ΕΔΩ σε μπλε χρωμακατι με δωρεαν μεταφορικα  :bravo_encouragements: μονο με 26.5 ευρωπουλα

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #775 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 12:28 »
απαντώντας στο μήνυμα του ferongr έχω δει την προσφορά, γιατί είμαι και πελάτης της eCig, απλώς αν και ξέρω πως είναι το ίδιο προϊόν, νιώθω "περισσότερη ασφάλεια" να το έχω με το λογότυπο της Nobacco ή της Eleaf. Γνωρίζω πως είναι χαζό επιχείρημα, αλλά.... παραξενιές!



Είναι σίγουρα αυθεντικό.

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #776 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 12:36 »
Από εγγύηση και aftersale service τι γνωρίζεις για αυτό από την eCig ;

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #777 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 12:44 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23812.0/topicseen.html


Η απάντηση βρίσκεται εδώ.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2014, 13:40 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #778 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 12:49 »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις, και ιδιαίτερο ευχαριστώ στον ferongr για την φωτογραφία που ανέρτησε!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #779 στις: Νοεμβρίου 22, 2014, 13:00 »
Ξανα διαθεσιμο ΕΔΩ σε μπλε χρωμακατι με δωρεαν μεταφορικα  :bravo_encouragements: μονο με 26.5 ευρωπουλα

Δεν ειναι διαθεσιμο δυστυχως. Μονο σε ροζακι για τους προχω  8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294213 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem