vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

216 επισκέπτες, 7 χρήστες
nikpoth, tibolaso, Buliwyf, camber, manoslykos, Mantis039, gfilip

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος senior35

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #645 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 19:01 »
αυτο ακριβως εννοουσα φιλε μου πιο πανω λεγοντας για την διαφορα ποιοτητασ κατασκευης στο mas τα κουμπια δεν παιζουν κ δεν ακουγοντε καθολου σε αντιθεση με το i stick που ακουγεται ενας ηχος κ παιζει το κουμπι λες κ ειοναι στον αερα δυστυχως δεν ειναι μεμονομενο κ να στο αλλαξουν παλι το ιδιο θεμα θα εχεις

Είναι ακριβώς τα ιδία πράγματα σε ολα τους! Μόνο το λογότυπο της μάρκας αλλάζει! Τωρα εαν το mas που συνάντησες ειχε κάποιο θεμα σε κάτι, αυτό θεωρείται μεμονωμένη περίπτωση και οχι γενικευμένο θεμα...!
μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα το mas δεν εχει κανενα θεμα το eleaf εχει. Και ειναι σαν να λεμε οτι εχω την ιδια μαρκα αυτοκινητο μονο που το ενα κατασκευαζεται στην αγγλια κ το αλλο στυην ιαπωνια το ενα μπορει να σου καιει λαδια κ το αλλο να μη σταζει σταγονα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2014, 19:12 από camber »

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #646 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 19:37 »
Λοιπόν γύρισα,τα παιδιά άψογα και εξυπηρετικά πήραν το istick είδαν ότι όντως έπαιζε το κουμπί και αμέσως μου δώσανε άλλο το οποίο ανοίξαμε εκεί επι τόπου για καλό και για κακό,το νέο κουτάκι δεν έχει θέμα ούτε κουνιέται το κουμπί, με λίγα λόγια τέλος καλό όλα καλά.  :)


Τούχωσα και τον ναυτίλο πάνω με bebeca και ποιός μας πιάνει τώρα  :)) .

Αποσυνδεδεμένος senior35

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #647 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 19:45 »
μπραβο φιλε μου καλο ατμισμα εγω παντως σε 3 istick διαπιστωσα το ιδιο προβλημα που ειχες κ συ

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #648 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 20:09 »
Δημιουργεί κάποιο πρόβλημα το κουμπί που κουνιέται στη λειτουργία του μοντ;

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #649 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 20:13 »
αυτο ακριβως εννοουσα φιλε μου πιο πανω λεγοντας για την διαφορα ποιοτητασ κατασκευης στο mas τα κουμπια δεν παιζουν κ δεν ακουγοντε καθολου σε αντιθεση με το i stick που ακουγεται ενας ηχος κ παιζει το κουμπι λες κ ειοναι στον αερα δυστυχως δεν ειναι μεμονομενο κ να στο αλλαξουν παλι το ιδιο θεμα θα εχεις
μαλλον δεν καταλαβες τι ειπα το mas δεν εχει κανενα θεμα το eleaf εχει. Και ειναι σαν να λεμε οτι εχω την ιδια μαρκα αυτοκινητο μονο που το ενα κατασκευαζεται στην αγγλια κ το αλλο στυην ιαπωνια το ενα μπορει να σου καιει λαδια κ το αλλο να μη σταζει σταγονα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.


Δεν είναι έτσι όπως τα λές, πρόκειται ακριβώς για το ίδιο προϊόν με διαφορετικό λογότυπο, απλά έτυχε. Και όπως έχω ξαναπεί θέλει προσοχή γιατί οι Κινέζοι έχουν πέσει με τα μούτρα στην παραγωγή και τα ξεπετάνε γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #650 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 20:21 »
Δημιουργεί κάποιο πρόβλημα το κουμπί που κουνιέται στη λειτουργία του μοντ;
Το mod λειτουργούσε κανονικά απλά το κουμπί έπαιζε πολύ οπότε για καλό και για κακό,+ ότι δεν ξέρουμε αν και τί πρόβλημα μπορεί να έβγαζε στην πορεία,μπορεί να δούλευε άψογα για χρόνια,αλλά καλύτερα είναι να μην παίζουμε με αυτά.

Αποσυνδεδεμένος senior35

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #651 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 22:11 »
δεν επιμενω απλα την εμπειρια μου καταθετω

Αποσυνδεδεμένος paul22

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #652 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 22:46 »
Επειδή ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο,τι να προτιμήσω?το στικ ή το mas?σαν φορουμ για πιο από τα δύο έχουμε μεγαλύτερη έκπτωση?στην Θεσσαλονίκη σε ποια μαγαζιά έχουμε έκπτωση?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #653 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 22:51 »
Οποιο βρεις φτηνότερο ή σε όποιο κατάστημα νιώσεις περισσότερη εμπιστοσύνη
Στη Θεσσαλονίκη το έχουν σίγουρα οι
dr antismoke
esmokers
queen
vapeclub


Στα αναφέρω με αλφαβητική σειρά. Εχουν όλοι πίνακες στο φόρουμ, τσέκαρε εκπτώσεις. Από μνήμης σου λέω να ξεκινήσεις από το vapeclub που έχει  προσφορά λόγω του νέου του σαιτ 15% έκπτωση για όσους κάνουν εγγραφή.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2014, 22:58 από petra »

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #654 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 19:02 »
Εδω λοιπον: http://www.mountainprophet.de/2014/11/12/der-eleaf-istick-paar-mehr-zahlen-dazu/
ενα πολυ καλο review. Με μετρησεις, με (ξανα)αναλυση για PWM, Vavg(mean)-Vrms κλπ.
Για τους γερμανοφωνους. Για τους υπολοιπους κλικαροντας στα αριστερα της σελιδας την πχ. αγγλικη σημαια εχουμε και μια μεταφραση που (με λιγη εως αρκετη προσπαθεια) κατι μπορουμε να καταλαβουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 18, 2014, 19:08 από digitalis »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #655 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 19:17 »
Ειναι γνωστο νομιζω πλεον πως ολοι εκεινοι που το αγοραζουν,το προτιμουν απο αλλα μοντακια στην ιδια κατηγοριας τιμης, ΟΧΙ για την ακριβεια των ρευματων του αλλα για,ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #656 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 19:33 »
Και καλα κανουν. Αλλα ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο.
Καλο λοιπον ειναι να επιβραβευουμε ενα μοντ για τα καλα του αλλα και να ζηταμε να διορθωθουν οι αδυναμιες του.
(Ποσο μαλλον οταν πχ το να ειναι ρυθμισμενο σε Vrms ειναι κατι χωρις κοστος για την εταιρεια και για μας)
Και οι οποιες γνωσεις για pwm rms κλπ χαμενες δεν πανε.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #657 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 19:38 »
Όταν φτάνει άφθονο ρεύμα στον ατμόποιητη χωρίς να πέφτει όσοαυτος δουλεύει ελάχιστη σημασία έχουν τα νούμερά της οθόνης. Όταν μιλάμε βέβαια για οίκονομικο μοντ
Στην τελική όταν με άλλο φτηνό Μοντ ανέβαζα πέντε βολτ για να ευχαριστηθώ για ποια ακρίβειά να μιλάμε κι εκεί;
Το μοντάκι άπλα είναί καταπληκτικο

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #658 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 20:46 »
Από ecig Hellas το πήρα εγώ. Εκτός του ότι ήταν στην καλύτερη τιμή στην Ελλάδα, μέσα είχε και φορτιστή 1 αμπέρ και μακρύ καλώδιο USB καλής ποιότητας. Και το υγρό Divino Cigar.

Σαν συσκευή καταπληκτικό, ασχέτως αν οι ενδείξεις είναι κουκουρούκου, αμφιβάλλω ότι έχω τόσο χτύπημα και ντουμάνι με BVC Ναύτιλο στα "8W".

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #659 στις: Νοεμβρίου 18, 2014, 20:52 »
Τι εννοείς για τις ενδείξεις και το χτύπημα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176792 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem