vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

252 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, Ποντικός, Sergios, gfilip, treloneritis

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1590 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:49 »
Επειδή είμαι απο κιν κ δεν βλέπω την φωτο
http://www.nobacco.gr/el/e-shop/e-cigs/2846-01-01-1162-mas-connector-detail
Εννοώ αυτό
Βεβαια δεν κανει κ τόσο για τον καυφουν ως προς το "σπάσιμο" αλλά είναι μια λύση λογο του ρυθμιζομενου πόλου που έχει

Edit: όχι απλα δε βλέπω σιγκεκριμενες φωτο

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1591 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 22:50 »
ναι,ευχαριστω!

αν μπενεις απο taptalk εχει καπου ρυθμισει για φοτο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1592 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:13 »
Σήμερα κατά σύμπτωση έκανα δυο συζητήσεις για το στικάκι.
Μια με τη φίλη στην οποία κατέληξε το δικό μου όταν ταυτόχρονα της χάλασαν οι πολυβολτικές και ένα evic που είχε: "αυτό το μοντάκι με έσωσε" μου είπε. "Η μπαταρία του κρατάει τρελά - περισσότερο από του evic - o ατμοποιητής αποδίδει απίστευτα σε σχέση με παλιά και το κουτάκι είναι τόσο μικρό, που δεν το πιστεύω".
Τον δουλεύει με aspire ce5 στα 3.2 βολτ.
Το αναφέρω, διότι είναι παλιά μεν ατμίστρια, αλλά δεν ψάχνεται να αλλάζει μοντέλα και υγρά, ούτε ατμίζει πολλά μλ. Μπορεί όμως να καταλάβει τη διαφορά. Σε έναν νέο ατμιστή το μοντάκι αυτό θα προλάβαινε πολλές στραβές. Ακόμη και με έναν πολύ απλό ατμοποιητή, όπως ο δικός της.


Αμέσως μετά έμαθα ότι το μίνι στικάκι θα είναι πιο σύντομα στα ελληνικά μαγαζιά από ότι φανταζόμαστε. Οσο για την τιμή του, θα είναι στο περίπου το κλασικό 1:2 με την Κίνα, συνυπολογίζοντας ότι από την αρχική τιμή έχουμε πάντα κάποια έκπτωση. Οχι η μισή τιμή, οπότε για αρχάριο ατμιστή πρώην βαρύ καπνιστή θα είναι θέμα να πάρει 2, αλλά για λαιτ καπνιστές ή για τους κατόχους του στικ που θα ήθελαν ΚΑΙ κάτι πιο μικρό για ακόμη πιο διακριτικές εμφανίσεις, είναι προσιτή.
Μένει τώρα να το δοκιμάσει ο πρώτος από μας για να κάνει το συγκριτικό στα ρεύματα και τη διάρκεια μεταξύ μίνι και κανονικού.
Αν είναι ανάλογα, έχουμε να κάνουμε με νέα κατηγορία προιόντος.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1593 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:22 »
Αν πάρω απο μενα,τα μόνα ίσως θέματα που θα είχα με το μινι,είναι το μέγεθος κ ο ατμό που μου έχει κάτσει κ δεν θέλω να τον αλλάξω (καυφουν) θα χάνετε στο χερι?θα είναι σταθερό στο πιασιμο ώστε να μη σου πέφτει?θα φαινετε άσχημο με τον καυφουν?κ τέλος η αυτονομία της μπαταρίας,έχω ειδη ενα istick κ ενα Mas κ έχω εξαλείψει αυτό το θέμα.Κατα τα αλλά τα 10w του με γεμίζουν πληρος.
Βέβαια περιμένω κ τον v4

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1594 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:27 »
εκτος απο το θεμα της μπαταριας που δεν θα ειναι λογικα για ολη μερα,η πιθανοτητα ο αμτος να ειναι πιο μεγαλος απο το μοντακι ισως να ειναι λιγο ασχημο.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1595 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:29 »
Εστω οτι βιδωνω καυφουν πανω μεχρι την πρωτη αντίσταση που θα συναντησω,(εχει ενα κενο μεταξυ του στικ και του καυφουν) δεν τρεμοπαιζει;;ειναι σταθερος;

Καυφουν πανω σε μινι;;; πλακα θαχει
Εγώ νομιζω θα πιανεις ατμοποιητη αν βαλεις πανω τυπου καυφουν,και μπορει να κλείνεις καμια τρυπα αερα..(φανταζομαι)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1596 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:29 »
Κοιτά εγώ πιο πολύ κολαω στην αυτονομία,αν είναι να το έχω συνεχεια passtrough κ μόνιμα συνδεμένο στο Pc για το σπίτι,δεν με ψήνει κ τόσο,αν κ περναω ώρες στο Pc λογο δουλειάς,αλλά δε με βολευει κ τόσο.

Edit: όπως είπα παραπανω,ναι δεν είναι σταθερός ο καυφουν αν δεν βιθωθει όσο το δυνατόν περισσοτερο,παιζει πολύ πάνω στο μοντ.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1597 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:53 »
Απλα το μινι θα εοναι μια πολυ καλη λυση για νεους ατμιστες πιστευω...Θα αντικαταστα τις ego!

Δεν ειναι λιγο επιφοβο να μην φυγει ή χασει επαφη;

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1598 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:55 »
Το θέμα ειναι το ποσο σταθερό θα μπορεί να είναι γενικός στο χερι σου με τον οποιοδήποτε ατμό.Αναρωτιεμαι αν θα μπορεί να μένει όρθιο όπως το μεγαλο,με έναν 22αρι ατμό πανω του,γιατί καποιοι θέλουν σαλιαριστρα στα ξαπλοματα.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1599 στις: Δεκεμβρίου 27, 2014, 23:58 »
Η ερωτηση αναφερον στο μεγαλο istick αλλα και παλι δεν θα ειναι λιγο ασχημο με εναν τοσο μεγαλο ατμο πανω;

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1600 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:01 »
ο καυφουν μου πάνω στο iStick χωρίς να τον σφίξω κάθεται μια χαρά και δεν κουνιέται καθόλου,
επαναλαμβάνω,χωρίς να τον σφίξω.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1601 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:01 »
Η ομορφιά είναι σχετική,τώρα αν ο ατμό είναι μεγαλυτερος σε υψος απ το μοντ,ε όλο κ θα φαίνεται καπως,απο εκεί κ περα αν κανει την δουλειά του σωστα,πιστεύω πως ερχετε δευτερεύων αυτό.

Edit: καθετε σταθερά γιατί δεν εχεις θέμα με τον πόλο,αν έχει φθαρεί το λαστιχακι εχεις θέμα,όσο πιο πολύ βιδωνεις,τόσο χάνει την επαφη,κ επειδή το istick δεν παιζει με αντιστάσεις κάτω του 1ohm,για να πετύχεις το επιθυμητό κ την επαφη των πολων,βιδωνεις πολύ ψηλά γιατί διαφορετικά παίρνεις αντιστάσεις τύπου 0,3 0,5 κ όχι σταθερες με αποτέλεσμα να παιζει ο ατμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:07 από Athan »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1602 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:04 »
nano kayfun πάντα.
erlprinz nano
eviva dripper
τελειος συνδυασμός.
Θα το πάρω και θα σας κάνω φωτορεπορτάζ  :)
Από κει και πέρα, εργοστασιακοί τύπου aspire λεπτοί είναι, αλλά πολύ μήκος!!! Ακόμη και με το κανονικό στικάκι, πάλι άκομψο βρίσκω το σύνολο.

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1603 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:07 »
Δουλεύει άψογα στα 7,8w με 1,5Ω.. Η αυτονομία του τεράστια επειδή δουλεύει χαμηλότερα λόγω παλμικου  ρεύματος..  Ο kayfun 4 κάθεται σταθεροτατα..  Ένσταση μόνο για κάποια άστοχα  πατήματα στο power button..  για τα χρήματα που ξοδευεις  μια πάρα πολύ καλή μπαταρίοθήκη με απίστευτη φορητότητα...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1604 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 00:11 »
Ναι οντος,άστοχα (κενα) πατήματα έπαιρνα κ με τον ναυτίλο,κ με τον kaufun.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120674 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296988 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156580 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi