vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, Tol1as, ahill2, I.P

Twitter

iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #90 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 14:59 »
Καλημέρα.
Μα για τις αντιστάσεις του μιλάω προσωπικά, ο ατμοποιητής σαν ατμοποιητής είναι πολύ καλός. Σε αντίθεση με τις αντιστάσεις του...
Τελικά μέχρι στιγμής 2-3 μέρες τροφοδοτεί σωστά, μετά έρχεται το καμένο ότι και αν έχω κάνει......

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #91 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 15:49 »
Eγω τον εβαλα στην ακρη και πηρα τον delta 16! Ε καμια σχέση! Μα καμια όμως! Χτύπημα ντουμάνι γεύση άριστος σε ολα του!

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #92 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 15:57 »
Εγώ περιμένω σε καμιά βδομάδα τον Kayfun... :) ;)

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #93 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 16:00 »
Αρκεί που θα γλυτώσουμε από αυτόν... ;D !

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #94 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 16:25 »
Εγώ κρατιέμαι να μην πάρω στην Nobacco κάνα τηλ στο τεχνκό του τμήμα και ακούσουν 2-3 τραγουδάκια...  >:(
Γιατί καλά ονομάζουν Nobacco κάποια προιόντα που πουλάνε αλλά ούτε έναν βασικό έλενγχο δεν κάνουν στα προϊόντα που πουλάνε με το όνομα τους??
Κάτι δεν καταλαβαίνω......  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #95 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 16:37 »
Συγγνώμη αν προσβάλω με αυτό που θα πω, αλλα στις μέρες μας επικρατή η λογική του να στα πάρω και μετά κανουμε το παγόνι! Λίγες οι εξαιρέσεις, και ευτυχώς που υπάρχουν και τα forum και σώζουν πολύ την κατάσταση...! Εγω με τον delta τώρα θα αραξω για πολυ καιρό με τετοια ποιότητα που έχει!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #96 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 00:42 »
@konstantinos77 Αν πάρεις ένα τηλέφωνο στο τεχνικό στα κεντρικά της Nobacco, δεν χρειάζεται να πεις κανένα τραγουδάκι, μόνο το πρόβλημά σου. Από ό,τι έχω διαβάσει εδώ μέσα από πολλά μέλη, φημίζονται για την τεχνική υποστήριξη και το after sales τους.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #97 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 01:07 »
Φίλε μου το γνωρίζω αυτό που αναφέρεις, και είχα μιλήσει ήδη όταν είχα παραγγείλει δύο αντιστάσεις, που η μια από τις δύο είχε βγει χαλασμένη.Από τότε δεν μου άρεσε, μια στις δύο?? Λέω θα έτυχε...
Και μετά παράγγειλα μία δεκάδα...Την συνέχεια την γνωρίζουμε...
Εμένα με χαλάει ότι πρέπει να κάνουμε οι πελάτες τους Testers των προϊόντων τους!! Εκεί είναι που θυμώνω...Και πολύ κιόλας...
Και για να μην τους ρίξω ευθύνες χωρίς να είναι 100%, μπήκα και στην διαδικασία και στα έξοδα να πάρω άλλη μια δεκάδα αντιστάσεις από το ecig.gr
Τα ίδια προβλήματα πάλι με τις αντιστάσεις.
Και όταν βλέπω ότι μέσα από το φόρουμ είναι γνωστή η ποιότητα των συγκεκριμένων αντιστάσεων του συγκεκριμένου ατμοποιητή πως να μην θυμώνω??
Δηλαδή αυτοί δεν έχουν ιδέα των προϊόντων που πουλάνε?
Έχω σκεφτεί να τους πάρω τηλ, αλλά δεν πιστεύω ότι θα βγάλω άκρη, παρά μόνο ότι θα χαλάσω την διάθεση μου...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #98 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 01:12 »
Δε χάνεις τίποτα. Μπορεί να φταίει κάτι στη χρήση. Δεν μπορεί τόσα μέλη να λένε θετικά! Μπορεί να το βρούμε κι εδώ τι φταίει αλλά μπορεί να πάρει δυο σελίδες και μερικές μέρες. Αυτοί ίσως ξέρουν να κάνουν τις κατάλληλες ερωτήσεις για να βρουν τι φταίει.

EDIT: Μόλις συνειδητοποίησα ότι είμαστε σε θέμα για mod και μιλάμε για αντιστάσεις. Είμαστε of topic.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #99 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 01:27 »
Atmos, είχα μιλήσει μαζί τους και τους ανάφερα και με τι υγρά ατμίζω, και τα οποία είχα παραγγείλει και από τους ίδιους, τα Balance της Atmos Lab.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λύση στο συγκεκριμένο θέμα, προσωπικά έχω εξαντλήσει κάθε περιθώριο πειραματισμού...
Περισσότερη PG,Wfi, μικρότερα ποσοστά αρώματος από τα προτεινόμενα, πολύ χαμηλά volts.
Η μόνη αντίσταση που δούλεψε σωστά ήταν η πρώτη που είχε μέσα και αυτή μόνο των 1.8ohm.
Θα δείξει, μπορεί να πάρω αργότερα, απλά να τους ενημερώσω, αλλά τώρα με τίποτα γιατί είμαι αρκετά νευριασμένος με την όλη φάση...

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 01:31 »
 :thumpup:
Σε πιστεύω, είχα πάθει το ίδιο παλιότερα με κάποια μοντέλα που δεν κυκλοφορούν πια. Όλοι ήταν ευχαριστημένοι εκτός από μένα.  :))

Γυρίζουμε στο θέμα μας.

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #101 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 15:01 »
Για όσους ενδιαφέρονται να δουν: iJust στην18350 μορφή, με τον Aspire Nautilus πάνω  :D

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #102 στις: Νοεμβρίου 23, 2014, 19:00 »
To μονο μειον (και αυτο ειναι προσωρινο γιατι αυριο θα εφοδιαστω) ειναι οτι δεν του αρεσουν οι μπαταριες με "βυζι".
Κωστα και παλι σ'ευχαριστω.

Kαι μιας και ειμαι νεος κατοχος του μοντακιου τουτου, διαβαζοντας πιο πανω για "καμμενα" κτλ, με την bvc 1.6 πανω σε Ναυτιλο (οχι τον μινι), δεν εχω κανενα θεμα. Βεβαια την δουλευω στα 3.3. Ολα καλα. :)

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2014, 19:24 από camber »

Αποσυνδεδεμένος kostikos

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #103 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 14:04 »
καλημερα. εγω μετα από 20 μέρες τεστ μπορω να πω ότι ο ατμο κρατάει μάξιμουμ 4 μέρες. Την 4η-5η μέρα όλες οι αντιστάσεις που άλλαξα άρχισαν να βγάζουν καμένο ( τις δούλευα στα 3,3-3,6 v). Επίσης το πυρεξακι μου ραγισε πέφτοντας απο μισο μετρο αλλά δεν χάνει προς το παρον. (για αλλαγη μου ειπαν οτι κοστιζει 12 ευρω). Προσανατολίζομαι στον ναυτίλο (μάλλον για μινι λογω όγκου). Πόσο κρατάει ρε παιδιά μια αντίσταση; Από μαγαζί μου ειπαν 10 μερες αλλα θα ηθελα μια γνώμη δικιά σας.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iJust και iJust Air by Eleaf (Nobacco iCube)
« Απάντηση #104 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 14:51 »
Κανονικά καπου 10 μέρες κρατάει μια κεφαλή!  Αυτές που είναι για τα μπάζα είναι θεμα τύχης...!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1763 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 365 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8536 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios