vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 10 χρήστες
Gbls1985, Sergios, chkontog, porfyras, Martinvag, grag, camber, Milarepa, lounik, maprix

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #315 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:04 »
Για να πω την αλήθεια κάνω κ τσιγάρο π κ π ... Με ενοχλεί γιατί κάνει πολύ θόρυβο όταν ατμιζω και επισης νμζ ότι καταναλώνει πολύ υγρό ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν εννοείς το τσουρ τσουρ της αντίστασης δεν ξέρω. Εγώ θέλω να σου προτείνω κάτι άλλο μιας και κάνεις και τσιγάρο που και που.
Γιατί δεν αλλάζεις υγρό; Διάβασα ότι ατμίζεις το ίδιο ένα χρόνο τώρα. Δεν το έχεις σκυλοβαρεθεί; Για να καπνίζεις κάτι μάλλον δε σε καλύπτει. Δοκίμασε κάτι σε el toro (guevara, cigarillos, puros) ή t-juice (primo verde, cubana, eastern blend) ή black note (πανάκριβα. Δεν έχω δοκιμάσει). Είναι άλλη κατηγορία υγρών. Ό, τι πιο κοντά μπορείς να πάρεις στο τσιγάρο, αλλά θα αλλάζεις αντιστάσεις συχνά.
Όπως και να έχει σκέψου κι αυτό το ενδεχόμενο είτε με τα υγρά που σου πρότεινα, είτε με άλλα που θα δοκιμάσεις

Χρησιμοποιώ τον Ναυτίλο με τις BVC αντιστάσεις 1.6 και 1.8Ωμ.
Επειδή θέλω να δοκιμάσω κ άλλους τι θα μου προτείνατε που αξίζει τον κόπο με αντιστάσεις από 1.5-1.8Ωμ
αλλά και με δεξαμενή πάνω από 4ml;
Φίλε mr vaper νομίζω πως έχεις τον κορυφαίο

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #316 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:27 »



Μπορείς να μου πεις που θα τα βρω για αγορά ;; Αυτή την στιγμή  ατμιζω τον golden margy 4,5€ 10ml


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #317 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:40 »
Επειδή έχουμε ήδη βγει offtopic, και επειδή δε μου αρέσει να διαφημίζω μαγαζιά, θα σου στειλω πμ.
Στα νήματα των υγρών θα πάρεις περισσότερες πληροφορίες καθώς θα δεις και που αλλού πωλούνται. Πριν όμως κάνεις την κουτσουκέλα δες μήπως μπορείς να τα δοκιμάσεις σε κάποιο κατάστημα. Μη σε πάρω και στο λαιμό μου. Και δοκίμασε κι άλλα. Μπορεί να σου αρέσει κάτι καλύτερα

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #318 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:41 »
Ευχαριστώ πολύ !! Περιμένω πμ !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nai_Ego

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #319 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 14:18 »
Καλησπέρα σε όλους.

Πριν 2 περίπου μήνες μου έκαναν δώρο έναν Subtank Mini V1, των 4,5ml. Εμφάνισε κάποια προβληματάκια διαρροών τα οποία όμως λύθηκαν αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν με καλύπτει γιατί θέλω πολύ σφιχτή τζούρα. Από ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλός, η χωρητικότητα με καλύπτει, το πακέτο είναι υπερπλήρες καθώς έχει τα πάντα αλλά δεν... Δεν μπορώ την τόσο αεράτη τζούρα. Έχω κάνει μία ενδιάμεση ρύθμιση που είναι σχεδόν κλειστή η εισαγωγή αέρα αλλά και πάλι δεν με καλύπτει. Η ερώτησή μου λοιπόν είναι η εξής: Ο Ναυτίλος ο BDC των 5ml έχει πιο σφιχτή τζούρα; Δεν ρωτάω αν θα με καλύψει περισσότερο απ' τον Subtank mini καθώς αυτό είναι υποκειμενικό απλά θέλω να μάθω αν έχει πιο σφιχτή τζούρα και χτύπημα για να δώσω τον Subtank Mini και να πάρω το Ναυτίλο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #320 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 14:29 »
Ναι, ο ναυτιλος έχει πιο σφιχτή τζούρα και κατα την γνωμη μου πολύ καλή γεύση (για εργοστασιακός).

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #321 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 14:52 »
Εεε. σε σχεση με τον subtank ομως χανει αρκετα σε γευση. Θα προτεινα καλυτερα κατι σε Triton/Triton 2 με τις κεφαλες 1.8Ω gia καλυτερη γευση.

Αποσυνδεδεμένος Nietzsche

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #322 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 15:36 »
Θα συμφωνήσω για τον triton (εάν ο φίλος δεν έχει θέμα με την διαφορά τιμής βέβαια). Το rta κομμάτι και το γεμισμα απο πανω είναι τεράστια συν. Από κει και πέρα καλό θα ταν πριν αγορασει να τους δοκιμάσει και τους δυο για να δει τι κολλάει καλυτερα στα γούστα του

Αποσυνδεδεμένος SpirosK

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Το famousvapors.gr είναι μια ιστοσελίδα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο. Παρουσιάσεις - Κριτικές και τις καλύτερες προσφορές στο εμπόριο για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #323 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 15:46 »
 Aspire Triton είναι αυτό που αναζητάς φίλε Ksp...

Στάλθηκε από το SM-T561 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Nai_Ego

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #324 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 15:51 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Αυτά που μ' ενδιαφέρουν κατά σειρά προτεραιότητας είναι σφιχτή τζούρα, χωρητικότητα 4,5-5ml για να βγάζω την μέρα και η  ρύθμιση αέρα. Οπότε λόγω χωρητικότητας οι Triton δεν παίζουν αν και μου αρέσει πολύ η ευκολία αναπλήρωσης υγρού από πάνω...

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #325 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 16:16 »
O Nautilus έχει πολύ πιο σφιχτή τζούρα. Κι εγώ καθότι φανατικός της σφιχτής τζούρας δεν τα βρήκα με το Subtank και τον έδωσα.

Αποσυνδεδεμένος lion7

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #326 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 16:47 »
Καλησπέρα σε όλους.

Πριν 2 περίπου μήνες μου έκαναν δώρο έναν Subtank Mini V1, των 4,5ml. Εμφάνισε κάποια προβληματάκια διαρροών τα οποία όμως λύθηκαν αλλά τελικά κατάλαβα ότι δεν με καλύπτει γιατί θέλω πολύ σφιχτή τζούρα. Από ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλός, η χωρητικότητα με καλύπτει, το πακέτο είναι υπερπλήρες καθώς έχει τα πάντα αλλά δεν... Δεν μπορώ την τόσο αεράτη τζούρα. Έχω κάνει μία ενδιάμεση ρύθμιση που είναι σχεδόν κλειστή η εισαγωγή αέρα αλλά και πάλι δεν με καλύπτει. Η ερώτησή μου λοιπόν είναι η εξής: Ο Ναυτίλος ο BDC των 5ml έχει πιο σφιχτή τζούρα; Δεν ρωτάω αν θα με καλύψει περισσότερο απ' τον Subtank mini καθώς αυτό είναι υποκειμενικό απλά θέλω να μάθω αν έχει πιο σφιχτή τζούρα και χτύπημα για να δώσω τον Subtank Mini και να πάρω το Ναυτίλο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


για δοκίμασε φίλε και ένα drip tip πιο στενό. είχα και εγώ το ίδιο προβλημα και το έλυσα με 3 ευρώ. δεν ξέρω αν θα σε καλύψει όπως εμένα αλλά νομίζω αξίζει η προσπάθεια. είναι καλός ατμοποιητης και δεν σε δεσμεύει με κεφαλές καθώς έχει και το επισκευασιμο κομμάτι.

Nai_Ego

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #327 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 17:14 »
Το δοκίμασα φίλε, με το επιστόμιο του GS-Air που είναι στενό και με 2-3 ακόμα εξίσου στενά. Μάλλον είμαι γεροπαράξενος.  :dontknow:

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 01:37 »
Καλησπερα παιδια!

Ατμιζω με iJust 2 kit κανα μηνα τωρα και η επομενη μου παραγγελια ειναι ηδη στον δρομο, VTC Mini + Melo 2...
Γουσταρω τρελα πνευμονικες αλλα παραλληλα τις ψιλοσιχαθηκα κιολας με τον iJust γιατι μονο αυτο μπορει να κανει..

Κατεληξα οτι δεν μου αρκει ενα στυλ, θελω να παιζω εναλαξ ζορικες πνευμονικες αλλα και σφιχτες τσιγαρισιες αναλογως τα κεφια.

Ο Melo 2 σιγουρα θα με καλυψει στις πνευμονικες, αλλα δεν νομιζω το ιδιο και στις στοματικες οποτε σκεφτομαι σιγα σιγα για εναν 2ο ατμοποιητη...

Τι λετε, σφιγγει αρκετα η τζουρα του melo ή παω σιγουρα για 2ο πιο σφιχτο...?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 01:46 »
Το να κλεισεις τον αερα ειναι το μισο. Πρεπει και η κεφαλη να ειναι στενη για να περναει λιγος αερας, οποτε θα σου ελεγα οτι δεν θα σου κανει για τσιγαρισιες ο Melo 2.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8830 1117411 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:01
από Sergios
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 29 6415 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:48
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825506 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508645 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569476 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244485 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294954 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1316 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog