vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 5 χρήστες
Buliwyf, manoslykos, Sergios, Milarepa, Makis1993

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7395 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 03:53 »
νομίζω κατάλαβα με ποια λογική το είπες τώρα, ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή σου  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7396 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 09:43 »
ευχαριστώ για την απάντηση σου, αλλα δεν νομίζω οτι δεν υπάρχει λύση σε αυτό που ζήτησα. Ίσως δεν το διάβασες καλά ή εγώ το έγραψα λάθος. Έναν απλο ατμοποιητή θέλω να πάρω που να μη μου δημιουργεί πρόβλημα υπερτροφοδοσίας με υψηλά σε %PG υγρά.
και ανέφερα 3: k1 Aspirekanger T2,  kanger mini protank. Ποιός απο τους τρείς θα κάνει καλύτερα αυτή τη δουλεία με μια ego μπαταρία.
Αν πάλι όντως δεν υπάρχει αυτό που ζητάω, με συγχωρείς και ευχαριστώ για τον χρόνο σου :)
Δες και τον delta16. Μερικά ευρώ ακριβότερος, αλλά και πολύ καλύτερος κατά τη γνώμη μου.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7397 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 09:48 »
Το πρόβλημα με τον delta 16 είναι ότι θα δυσκολευτεί στο να βρισκει αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7398 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 12:52 »
Τρέμουν τα χέρια μου απ τη χαρά μου, τα λαρύγγι μου δάκρυσε από συγκίνηση και ο πνεύμονας συνεχίζει αδιάκοπα το πάρτι εδώ και 20 ώρες που από ego έκανα μετάβαση σε vtc mini+ subtank !!
@alhimisth sory δεν άντεξα πήγα και τα έσκασα!


Τώρα ΝΑΙ ατμίζω, πριν κοιρόιδευα τον εαυτό μου και ευτυχώς που άντεξα και τρεις εβδομάδες. Ο δρόμος χωρίς επιστροφή.


Απορίες πολλές που μάλλον για πιο ειδικά θα απευθυνθώ στα αντίστοιχα νήματα.


Αυτό που στριφογυρίζει στο μυαλό μου είναι το εξής:
Καταρχάς δεν το κουνάω ρούπι από το power mode. Eκεί παίζω λίγο με τα watt και τα βασικά για να δω τις διαφορές.
Τι το θέλουμε ρε παιδιά όλο αυτό το εύρος ρυθμίσεων και τιμών; και δεν μιλάω στους παλιούς ατμιστές ούτε στα διαφορετικά σύρματα, μιλάω για τα πολλά watt, για τις σπείρες ,τις διαμέτρους και όλο αυτό το παιχνίδι να το πω ? Να βρούμε τι σε ουσιαστική διαφορά στο λαρύγγι μας ? Αν είναι 5 σπείρες στο 1,2 και στα 17 watt θα έχει τεράστια διαφορά στις 7 σπείρες με ο,8 ohm και τα περισσότερα watt που χρειάζονται για να δουλέψει?? 
Μπορεί να γελάτε τώρα αλλά αυτά σκεφτόμουν σε πρώτη φάση που έπιασα αυτά τα εργαλεία στα χέρια μου, και ομολογώ ότι όντως δεν έχει καμιά σχέση αυτό που νόμιζα ότι έκανα πριν με αυτό που κάνω τώρα!

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7399 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 15:19 »
Γιατί δεν δοκιμάζεις και εσύ αυτό που μας είπες να δεις τί διαφορά έχει?  ;)


Θεωρητικά σύμφωνα με το παράδειγμα που έθεσες, θα έχεις περισσότερο ατμό και περισσότερη γεύση. Αν και νομίζω σε αυτά τα νούμερα που έδωσες η διαφορά θα είναι μικρή. Μπορεί όμως εσένα να μην σου αρέσει αυτό...  :dontknow:
 Θέλω να καταλήξω στο οτι ο εξοπλισμός που πήρες έχει αρκετές δυνατότητες οι οποίες, θεωρητικά πάντα, σου καλυτερεύουν την ατμιστική εμπειρία. Και λέω θεωρητικά γιατί όπως λέμε συνέχεια υπάρχει το υποκειμενικό του πράγματος.
Απο μόνος σου είδες τις διαφορές με τα "εργαλεία" όπως λες που πήρες. Αν έχεις διάθεση και χρόνο, μπορείς να δεις τί άλλο μπορεί να σου προσφέρουν αυτά τα εργαλεία!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7400 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 16:07 »
Καλή αρχή φίλε σου εύχομαι :) και εγώ τον τελευταίο μήνα ασχολήθηκα ώστε να αλλάξω εξοπλισμό αν και Ατμιζω δύο χρόνια. Όταν σιγά σιγά με το καλό πάρεις κάναν dripper εκεί να δεις πως θα νιώσεις :)))) πλέον έχω τον subtank για έξω και velocity-magma στο σπίτι .ευτυχώς φτιάχνω και υγρά μόνος μου αλλιώς δεν ξέρω τι θα έκανα ....

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7401 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 18:34 »
Καλησπέρα σας.
Να με συγχωρούν οι moderators αλλά δεν ήξερα που να βάλω το θέμα.
Λόγω απουσίας μου αρκετών μηνών από Ελλάδα , έχω χάσει επεισόδια για το πως μπορούμε πλέον να παραγγείλουμε από εξωτερικό εξοπλισμό για το Η/Τ.
Θα είμουν ευγνώμων , αν θα μπορούσε κάποιος να με κατατοπίσει .
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7402 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 18:42 »
νομίζω οτι εδώ βρίσκεται ότι χρειάζεσαι .
Σε γενικές γραμμές αν δεν έχεις κάρτα απο τράπεζα εξωτερικού δεν γίνεται να αγοράσεις.
Βέβαια υπάρχουν κάποια κόλπα ωστε να προσπεράσεις το πρόβλημα αυτό μέσω paypal.(διάβασε τις τελευταιες 20 σελίδες)
Επίσης μπορείς πολύ εύκολα να δημιουργήσεις μια κάρτα εξωτερικού (Revolut) Και μέσω ebanking να μεταφέρεις χρήματα σε αυτή ωστε να κάνεις τις αγορές σου.

Αποσυνδεδεμένος haytek

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
  • Si vis amari, ama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7403 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 18:52 »
Eυχαριστώ για την άμεση απάντηση.. οπότε μπορώ με τη revolut χωρίς paypal να κάνω αγορά όπου θέλω;

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7404 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 18:55 »
υποθέτω, αλλα γενικά δεν ενδείκνυται, αμα έχεις revolut δεν ειναι τιποτα να την συνδεσεις στο Paypal για extra ασφάλεια....

επίσης αφού ήσουν μήνες στο εξωτερικό , δεν έχεις ήδη κάποια κάρτα απο εξωτερικό;

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7405 στις: Φεβρουαρίου 11, 2016, 08:23 »
@remi0s

Ο Κ1 λειτουργεί άψογα με eGO μπαταρία, αλλά και πάνω σε μοντάκι. Δεν έχει κανένα θέμα με τα 50/50 υγρά, του έχω βάλει και 70/30 και δεν είχε θέμα (αρκεί να θυμάσαι ότι έχεις πιο πηχτό υγρό μέσα και να μην κάνεις απανωτές τζούρες), ενώ σε κατάστημα έχω δοκιμάσει σε Κ1 υγρό 90VG και είχε μια χαρά απόδοση.

Δεν έχει βέβαια ρύθμιση αέρα, αλλά αν τον δοκιμάσεις και η τζούρα του σου κάνει, τον προτείνω ανεπιφύλακτα.

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7406 στις: Φεβρουαρίου 12, 2016, 01:12 »
Τελικά πήρα τον kanger minipro tank, κανένα πρόβλημα υπερτροφοδοσίας. Αρκετά καλύτερη γεύση απο τον Aspire CE5 BDC που είχα. Αρχικά ήταν με 1.5Ω αντίσταση και η μπαταρία έπεφτε πολύ γρήγορα αλλα αφού έβαλα την 1.8 τα πάει πολύ καλύτερα(λίγο λιγότερο χτύπημα όμως). Το μόνο κακό ειναι οτι ειναι λίγο πιο δύσκολος στο γέμισμα.

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7407 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 05:04 »
Μιας και απ' ό,τι φαίνεται δεν μπορώ να ανοίξω θέμα στην περιοχή νέων μελών, κάνω ένα πόστ εδώ ελπίζοντας στην ύπαρξη νυχτερίδων με παρόμοιες γευστικές προτιμήσεις με εμένα που διαβάζουν αυτό το φόρουμ  :laugh1: .

Σκοπεύω Σάββατο πρωί (σε μερικές ώρες) να αγοράσω τα πρώτα μου υλικά για DIY υγρά. Για αρχή θα δοκιμάσω VG βάση με την νικοτίνη που θέλω, κυρίως για να δώ αν με ικανοποιεί η σκέτη VG. Αυτό μιας και πιστεύω πως δεν με ενδιαφέρει τόσο το χτύπημα όσο ο πυκνός ατμός.

Θα ήθελα λοιπόν προτάσεις/απόψεις για αρώματα καραμέλα και βανίλια. Ποια εταιρία να επιλέξω; Κατα προτίμηση από φυσικό κατάστημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7408 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 06:43 »
Αν μας έλεγες και που μένεις θα σε κατευθύνουμε.
Καραμέλα ωραία έχει η ecig βανίλια η flavorart

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7409 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 07:12 »
Ευχαριστώ για την πρόταση. Μένω Αθήνα. Δεν το ανέφερα καθώς πιστεύω ότι με μία σύντομη αναζήτηση της εταιρίας μπορώ να βρω μέσω ποιων καταστημάτων πουλάει τα προιόντα της.  ::)

Edit: αναφέρεσαι στο vanilla bourbon της FA; το «πικάντικη» στην περιγραφή (Η βανίλια. Γλυκειά και ταυτόχρονα πικάντικη γεύση) με τρομάζει λίγο
 
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2016, 07:25 από jas09 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 357 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15605 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem