vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 3 χρήστες
Barbapaidi, chkontog, thanos1071

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7020 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:33 »
...ως αρχαριος στο ατμισμα, ειμαι και ασχετος. Τι ειναι το tc???

Το ψαχνω γενικα γιατι θελω να απαλαγω απο το τσιγαρο.
30 και βαλε χρονια καπνισματος δεν ειναι και λιγα... με 2 πακετα την ημερα.

TC σημαίνει έλεγχος θερμοκρασίας. Δηλαδή καλύτερη γεύση, χωρίς να παίρνεις καμμένο και θεωρητικά είναι πιο ασφαλές για την υγεία. Δεν γνωρίζω αν οι σωλήνες παρέχουν αυτή τη λειτουργία. Τα iStick που σου πρότεινα, την παρέχουν. Απλώς θα πρέπει να αγοράσεις και τις κατάλληλες αντιστάσεις για τον Ναυτίλο (αν αγοράσεις αυτόν).

pouf κάτι άσχετο.....


Μα κατσαρίδα? ???:eyesplash: γιατί .... Σε "βλέπω" κι ανατριχιάζω :))

Ψάρωσες κι εσύ;  :)

Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7021 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:41 »
Γεια σας παλικάρια καλώς σας βρήκα.
Λοιπόν, ξεκίνησα το άτμισμα πρίν κάνα δεκάρι μέρες με μια πολύ απλή συσκεύη της AlterEgo. Αυτό εδώ [size=78%]http://www.alterego.gr/e-shop/hlektroniko-tsigaro/kanger-evod-mega-kit-36/kanger-evod-mega-kit.html[/size]


Σκεφτόμουν λοιπόν ότι ίσως στο μέλλον θελήσω να κάνω ένα "update" ας το πούμε έτσι και να αγοράσω μια καλύτερη συσκεύη. Οπότε σκέφτομαι το εξής. Όταν θα θελήσω νέο ατμοποιητή είναι δυνατόν πάνω στην δικιά μου συσκευή να κουμπώσω έναν άλλον (μαζί με το tank εννοείται όλο το σύστημα) ώστε αργότερα να πάρω ένα καλό mod που να δώσω και λίγα-λίγα τα λεφτά? Ή η κάθε συσκευή είναι εντελώς ξεχωριστή;

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7022 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 14:43 »
Το TC σημαίνει Temperature Control, με απλά λόγια έχει έλεγχο θερμοκρασίας για να μην καεί το βαμβάκι, και να βλέπει κάποια σύρματα, πράγμα που στη παρούσα φάση δεν τον ενδιαφέρουν.
@tasos68 για αρχή όλοι μα όλοι οι νέοι ατομιστές παίρνουν κάτι οικονομικό για να δουν πρώτον αν τους αρέσει και δεύτερον αν μπορούν να συμβιώσουν με το Η.Τ. να ξέρεις ότι το σπορ αυτό θέλει και φροντίδα, όσο το φροντίζεις τόσο θα σε κάνει να ξεχνάς το τσιγάρο με αποτέλεσμα κάποια στιγμή να πεις καλά δε θέλω τσιγάρο;
Απ ότι κατάλαβα μένεις σε κάποιο μέρος που δεν έχεις πολλές επιλογές ή η πρώτη σου επιλογή είναι η nobacco, πέρα απ αυτό αν θες κάτι σε σωλήνα, πράγμα που είμαι λάτρης, εγώ θα σου πρότεινα το eGo One CT που είμαι ήδη κάτοχος και κάνει τρελό ντουμάνι.
Να ξέρεις και με βρίσκει σύμφωνο τα κουτάκια όπως τα ανέφερες δεν θα σου προσφέρουν ποτέ σου τίποτα σαν καινούριος ατμιστής, και καλό είναι να μην πας σε αυτά.
Τώρα αν απλά θες να κάνεις το κέφι σου για αρχή να δεις αν σου ταιριάζει το Η.Τ. από nobacco πάρε τα κλασικά epsilon ή ένα σετ easy sirocco μη πάρεις είναι πεταμένα λεφτά εξάλλου θες 35 ευρώ για ατμο + 30 ευρώ για μπαταρία πράγμα που με τα ίδια παίρνεις το σετ της joyetech που ανέφερα παραπάνω.
Από υγρά μπορείς να ξεκινήσεις με 11ρα από nobacco όπως το desert ship που θέλει να θυμίζει το καμελ ή usa mix που είναι το μαλμπορο ή τουλάχιστον κάτι κοντά γιατί τσιγαρίσια γεύση όπως την ήξερες στο Η.Τ. δεν θα βρεις.

@dmw
Καλή επιλογή για αρχή.
Ναι μπορείς αλλά να ξέρεις θα είναι άσχημο γιατί θα προεξέχει στα πλάγια εκτός και αν επιλέξεις με διάμετρο 19mm.
Για αρχή όμως είναι καλή σκέψη μέχρι να πάρεις ένα μοντ.

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7023 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 15:14 »
Ευχαριστω για την απαντηση.
Θα προτιμουσα ομως κατι που να μη μοιαζει με ....κουτακι. Δεν ξερω πως αλλιως να το πω.
Οσο για τον ατμοποιητη που λες, ειδα οτι ειναι απο τους κορυφαιους!


Πρόσφατος ατμιστής - 2 μηνών- οπότε θα σου πουν και οι εμπειρότεροι.
Αν δεν θέλεις κουτάκι θα πρότεινα την μπαταρία του eleaf iJust 2. http://www.alterego.gr/e-shop/batteries/eleaf-ijust-2-2600mah.html
Την χρησιμοποιώ κυρίως εκτός σπιτιού και είμαι πολύ ευχαριστημένος. 
Με τον ίδιο ατμοποιητή - αντίσταση 1ohm- όταν είναι πλήρως φορτισμένη θα έλεγα ότι δουλέυει όπως το vtc mini στα 3,6 - 3,7V.

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7024 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 15:20 »
Αν σε καλύπτει η επιλογή του @christako που είναι μια πάρα πολύ καλή επιλογή πάρε όλο το set με τον ατμοποιητή στα 5.5ml με απλά λόγια θα ξεχνάς να το γεμίζεις.

Απλά να ξέρεις είναι περισσότερο για πνευμονικές.


 Μια καλή αγορά από εδώ! στα 40€

 

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7025 στις: Ιανουαρίου 07, 2016, 16:44 »
Τον ατμοποιητή που έρχεται set το ijust 2 τον δοκίμασα για λίγο σε κατάστημα παράλληλα με τον eleaf gs Tank αλλά με αντίσταση 1ohm.
Αγόρασα τελικά μόνο την μπαταρία και την συνδυάζω με τον tank. Το προτιμώ και οπτικά ως σύνολο αλλά αυτό είναι δικό μου κόλλημα.
Ατμοπoιητή και αντίσταση 1ohm - αποδίδει πολύ καλά- μπορείς να βρεις στο atmorama http://www.atmorama.gr/index.php?route=common/home

Αποσυνδεδεμένος yasuo92

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7026 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 13:37 »

λοιπόν παιδιά
Αγόρασα τρίτον 2
μπορώ να πω ότι είναι πολύ πιο άνετος
δεν κουράζομαι να "ατμισω"
δεν ρουφάω σαν μανιακός
δεν με καίει όπως ο gs tank
με 0.5 αντίσταση και καταλαβαίνω και γεύση
είναι αρχή ακόμα θα δούμε


Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7027 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 15:56 »
Θέλω να καθαρίσω τον άτμο.Βάζω σε ζεστό νερό το τανκ ή όλο τον άτμο σε κομμάτια??

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7028 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 15:57 »
Τον κανεις κομματια, βγαζεις οτι λαστιχακια μπορεις, τον πετας σε ενα μπρικι και βραζεις για 2-3'
Εκτος αν θες πιο βαθυ καθαρισμο που τον βραζεις σε γαλα.


yasuo92, πνευμονικες κανεις; Γιατι καμια σχεση ο gs με τον Triton.

alexis89

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7029 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 18:46 »
Καλησπέρα στην παρέα.
Έχω ένα θέμα με τον παλιό λογαριασμό μου.
Καποιος τον έχει παραβίαση μάλλον και δεν με αφήνει να συνδεθώ.
Κάποιος έχεις αλλάξει το email.

Τι πρέπει να κάνω για να τι φτιάξω;
alexakos89 είναι το όνομα χρηστή

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2186
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7030 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 19:00 »
Μάλλον οι συντονιστές είναι αρμόδιοι να σε βοηθήσουν. Πάντως, έχω την εντύπωση ότι αν θυμάσαι το password μπορείς να αλλάξεις το e mail με το οποίο είσαι συνδεδεμένος. Αν δεν το θυμάσαι...μάλλον ξεκινάς από την αρχή!  :hmmm:

alexis89

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7031 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 19:06 »
Ξέρετε κανένα συντονιστή;
Να του στείλω μήνυμα;
Ξέρω τον κωδικό και λέει μου έχει στείλει email ενεργοποιήσεις σε άλλο email.
Το οποίο δεν γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος adam

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7032 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 19:09 »
Επάνω και αριστερά εκεί που λέει
Σε σύνδεση όποιος είναι με μπλε γράμματα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7033 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 19:09 »
Στειλε ενα pm στον Cruiser


http://e-kapnisma.gr/index.php?action=profile;u=7454

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7034 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 19:10 »
Φίλε μου καλησπέρα. Τον βρήκα το λογαριασμό σου και φαίνεται να έχει αλλάξει το mail. Στείλε μου με πμ το mail που είχες βάλει να το δω λίγο καλύτερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354601 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191030 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 528 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7190 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13105 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711