vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

298 επισκέπτες, 2 χρήστες
chkontog, thanos1071

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ekaergos

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6555 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 13:36 »
Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6556 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 03:14 »
Μπορει καποιος να μου πει καποιον ατμοποιητη εργοστασιακο (ή και συνδιασμο και των δυο επισκευασιμου και εργοστασιακου) ο οποιος να ειναι πιο φαρδυς και να ταιριαζει σε μοντακι συγκεριμενα το vtc mini και να δεχετε τις συγκεκριμενες κεφαλες?


Αυτος εδω ας πουμε τις περνει τις συγκεκριμενες κεφαλες? πιον αλλον θα προτεινατε?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2015, 03:26 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6557 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 03:55 »
Αν δεν κανω λαθος Γιωργο, αυτες οι κεφαλες ειναι οι μικρουλες που μπαινουν στον K1. Σιγουρα ταιριαζουν στον Vivi Nova γιατι τους εχω & τους 2 & το ξερω, αλλα σου προτεινω να μην πας για τον Vivi Nova γιατι θα σε χαλασει γιατι δεν εχει ρυθμιστη αερα. Ειναι εντελως κλειστος ατμοποιητης. Ουτε ο K1 εχει βεβαια, αλλα εχει 2 τρυπες οπου βγαινει ο αερας κατω & κανει ανακυκλωση ομορφα. Εχει τσιγαρισια τζουρα προς αερατη θα ελεγα. Κανεις απ τους 2 δεν ειναι & επισκευασιμος...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6558 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 04:13 »
Εγω θελω οσο περισοτερη τσιγαρισια και σφιχτη τζουρα γινετε oπως ο vision by vapros εκει κοντα, ποιος πιστευεις πως θα μου δινει περισοτερο σφιχτη τζουρα απο τους δυο?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6559 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 04:32 »
Τσιγαρισια εχουν & οι 2 αλλα ο Nova σου ειπα οτι δεν εχει καθολου αερα, ειναι εντελως κλειστος απο παντου & αν ατμιζεις σε ψηλα watt θα υπαρχει αλλοιωση νομιζω του υγρου μεσα στο τανκ... γνωμη μου ειναι να πας στον K1 που ειναι πραγματικα καλος σε γευση...

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6560 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 04:43 »
Τοτε καλυτερα Κ1 οντως, να ρωτησω και κατι αλλο, για πιο λογο στους εργοστασιακους εχω απλα καλο χτυπημα και σε καθε επισκευασιμο που εχω δοκιμασει εχω απιστευτη ενοχληση και τσουξιμο στο λαιμο με τη νικοτινη? πχ τωρα με τον kayfun οτι στησιματα και αν εχω κανει τσουζει ο λαιμος μου σαν να καταπινω καρφια ενω με τη διπλασια νικοτινη σε εργοστασιακο εχω απο τη μια κατωτερη γευση αλλα πολυ καλο χτυπημα και κατεβαινει πιο απαλα ο ατμος στο λαιμο χωρις να μου τον ερεθιζει, γνωριζεις τι μπορει να συμβαινει και γινετε αυτο?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6561 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 05:48 »
Απ οσο αντιλαμβανομαι Γιωργο, αν σε επηρεαζει πολυ η νικοτινη καλο ειναι να πας χαμηλοτερα & προτιμησε μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε vg. Τωρα για την διαφορα εργοστασιακης με επισκευασιμη κεφαλη... αν & πολυ προσφατα μπηκα στον κοσμο των επισκευασεων, παρατηρησα οτι το χτυπημα ειναι μεγαλυτερο ακομα & στα ιδια ohm με τις εργοστασιακης. Εφτιαξα τα υγρα μου με περισσοτερη vg & επεσα σε νικοτινη & ατμιζω μια χαρα τωρα  :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6562 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 06:34 »
Εχω δοκιμασει ακομα και με ελαχιστη νικοτινη και 100% vg παλι εχω καψιμο στο λαιμο ή αν παραμειωσω τη νικοτινη δε θα εχω καθολου χτυπημα, δεν μπορω να βρω  μια μεση λυση με τους επισκευασιμους, ενω με τους εργοστασιακους κανω τη νικοτιη που με ικανοποιει και δεν εχω κανενα καψιμο στο λαιμο συν μεγαλυτερη ευχαριστηση, το μονο πλην οπως ειπα ειναι η γευση αλλα δε με ενοχλει τη στιγμη που εχω το χτυπημα που θελω χωρις ''καρφια'' στο λαιμο :/

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6563 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 07:25 »
Φιλε Γιωργο καλημερα.
Τι υγρα χρησιμοποιεις?
Ετοιμα η diy?
Σε περιπτωση που χρησιμοποιεις diy δοκιμασε να αραιωσεις με το 50% της δοσολογιας αρωματος που χρησιμοποιεις.
Η περιγραφη που δινεις μου ακουγεται σαν υπερδοσολογια αρωματος.

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6564 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 07:55 »
Καλημερα, ετοιμα χρησιμοποιω παντα, κυρίως της hexocell τα πιο φρουτωδη

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6565 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:15 »
Στα πρωτα μου ατμιστικα βήματα είχα ατμιση  μερικές γεύσης απο αυτήν την εταιρία αυτό που διαπίστωσα με την χρίση τουσ αυτό το γδαρσιμο στο λαιμό.. ίσως Γιώργο να μην φταίνε η ατμό και να οφείλεται στα υγρά ατμισε κάποιας άλλης εταιρίας να διαπίστωσης αν και αυτά σε ενοχλούν  τα φρουτοδησ αρώματα παντα ιδικα σε μένα μου εγδερναν το λαιμό τώρα ατμίζο μονο καπνικα και μονο DIY

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6566 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:36 »
Μηπως αν δοκιμαζα καποιον kayfun με το μαμα τανκ το μεγαλο δηλαδη που ηταν πιο μακρια η αντισταση απο το drip tip να μην ειχα τοσο εντονο χτυπημα αρα και γδαρσιμο μιας και τωρα εχω το tiny tank?


Ρωταω μηπως και οφειλετε εκει

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6567 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:52 »
Γιώργο. γιατί δεν αλλάζεις μάρκα υγρού απλά εστιαζεισ στους ατμό το πρόβλημα από ότι θυμάμαι έχεις ατμιση και με lemo subtank και είχες τα ίδια αποτελέσματα

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6568 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 17:23 »
Κάνεις στήσιμο με βαμβάκι;
Δοκίμασε και με φυτίλι. Είναι σπάνιο αλλά κάποιοι ενοχλούνται στον λαιμό από το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6569 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 17:56 »

Δεν ξερω τι παιζει θα μου πειτε αρχαριος ειμαι και δεν το κατεχω και τοσο στα στησιματα αλλα εκατσα και εκαναμ ολης ενα στησιμο ενωσα περισοτερο τις σπειρες αν και δυσκολευομε πολυ χωρις καποιο εργαλειο να φτιαξω mico coil και δυστηχως το εκανα πολυ προχειρο αλλα εχω και καλυτερη γευση και σταματησαν και οι ενοχλησεις στο λαιμο σε μεγαλο βαθμο στο kayfun lite plus, μαλον κατι παιζει με τα στησιματα που κανω, και το κουφο τωρα ειναι πως εχω πιο δυνατο χτυπημα σε εργοστασιακο απο οτι στον επισκευασιμο με την ιδια νικοτινη με το ιδιο υγρο, τι να πω ισως φταιει που ειναι πιο ζεστος ο ατμος στον tiny και καθετε αλλιως στο λαιμο ουτε και ξερω, ενοχληση παντως στο λαιμο δεν εχω οσο πριν καμια σχεση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354599 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10224 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 653 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 528 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588696 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7190 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13105 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711