vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, 2Fdeal

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6435 στις: Οκτωβρίου 21, 2015, 21:30 »
Έλεγξε και τα ο-ρινγκς γιατί αν στο κάνει και με τις εργοστασιακές κεφαλές λίγο δύσκολο να φταίει η ποσότητα του βαμβακιού ή το στήσιμο.
Από κάπου παίρνει ελάχιστο αέρα.
Άλλαξε τα ο-ρινγκς πάνω και κάτω από το γυάλινο τανκάκι. :)

Αποσυνδεδεμένος Mariosvl2008

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6436 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 20:53 »

καλησπερίζω το forum
είμαι νέος στην παρέα
κατά αρχήν να πω ότι δεν είμαι καινούργιος ατμιστης αλλά κατάφερα να συνεχίσω το ατμισμα με την δεύτερη προσπάθεια.


πριν 2-3 χρόνια μπορεί και 4 είχα μια μπαταρία από την απλή σειρά τις nobacco και ένα καλό ατμοποιητη για τα τότε δεδομένα με φιτίλι, τις nobacco και πάλι
δεν κατάφερε να με κάλυψη πρώτα ο ατμός και μετά οι γεύσεις.
πριν από 3 μήνες περίπου ξανά ασχολήθηκα με το ηλεκτρονικό  και αυτήν την φορά με λίγο καλύτερη μπαταρία την Veve 1500 τις nobacco με μεταβαλλόμενη τάση και με ατμοποιητη τις Eleaf τον GS Air με αντίσταση 30W 1.2Ω και προς τα Χριστούγεννα σκέφτομαι να πάρω κάτι καλύτερο


τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω είναι από 100-120 με ταβάνι τα 150
θέλω μια καλή μπαταρία mod και έναν ατμοποιητη που να δίνη αρκετά ντουμάνια και όσο μπορεί να μην αλλοιώνει την γεύση
διαφορετικά έναν ατμοποιητη για ντουμάνια και έναν για σωστή γεύση
θέλω κυρίως να μου δώσετε κάποιες επιλογές για να ψάξω τιμές σε internet και τιμές στην Γερμανία μιας και μπορώ να κάνω αγορά από εκεί μέσο γνωστού


ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6437 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 20:57 »
Απο μοντ προτεινω evic mini και απο εργοστασιακο ατμοποιητη nautilus mini


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6438 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 01:35 »
Θα σου προτείνω το MVP 3.0 για μόντ.Στιβαρό,αξιόπιστο,μεγάλη οθόνη,τεράστια αυτονομία και δεν καταλαβαίνει χριστό από πεσίματα.Το μόνο κακό στο συγκεκριμένο μοντ είναι το μέγεθος του,που βέβαια για αντρικό χέρι είναι καλό.
Για ατμοποιητή,λόγω του ότι ζητάς ντουμάνια και γεύση,θα σου πρότεινα τον subtank(mini,nano) υπό την προϋπόθεση ότι θα σε βολέψουν οι πνευμονικές τζούρες,που είναι γούστο καθαρά προσωπικό.

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6439 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 01:56 »
1.sigelei 150w tc ,ipv 4s | αν δε σε αφορα το μεγεθος
2.subtank mini,kayfun lite.
καλη περιπτωση ειναι και το Kanger SUBOX Mini Starter kit.

Αποσυνδεδεμένος Mariosvl2008

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6440 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 02:54 »
παιδιά ευχαριστώ για τις προτάσεις σας!
η αλήθεια είναι ότι στα χέρια μάλλον θα με βολέψει γενικός μεγάλο mod γιατι τα χέρια μου είναι σαν κουπιά :D


από ατμοποιητή σκεφτόμουν και για επισκευάσιμο.
δεν έχω τσεκάρει ακόμα αν κάποιος από τους παραπάνω είναι επισκευάσιμος, σιγά σιγά ελέγχω τις προτάσεις σας και χαζεύω και σχετικά video.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2015, 03:00 από Mariosvl2008 »

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6441 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 14:33 »
Φίλε Μάριε,ο subtank mini είναι και εργοστασιακός και επισκευάσιμος.Ο καϋφούν που σου προτείνει ο sergor είναι τρομερός ατμοποιητής,αλλά μόνο επισκευάσιμος και για τσιγαρίσιες,όχι πνευμονικές.
Επίσης ξέχασα να αναφέρω για το mvp το 3.0 ότι έχει ενσωματωμένη μπαταρία,οπότε δεν χρειάζεται να ψάχνεις για ξεχωριστές μπαταρίες και φορτιστές.

Αποσυνδεδεμένος Mariosvl2008

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6442 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 20:10 »

ωραίος @IliasTh το τσέκαρα!
από τι φαίνεται όλα τα παιδιά προτείνατε super σετάκια...
μακάρι να μπορούσα να τα τσιμπήσω όλα :D
μάλλον θα πέσει παραγγελία από Γερμανία λόγο λογικότερων τιμών.


EDIT:


καλησπέρα και πάλι
επανέρχομαι με edit για να ρωτήσω γνώμες για SMOK xCube II 160W και SMOK TFV 4
από ότι είδα σε διάφορα video φαίνεται πολύ καλό και έχει πολύ καλές κριτικές.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2015, 02:59 από Mariosvl2008 »

Αποσυνδεδεμένος ioanmts

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6443 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:42 »
Είμαι νεός στο φορουμ, ατμίζω 2 περίπου μήνες χωρίς να καπνίσω κανονικό τσιγάρο (εκτός από μια βραδιά κρασοκατάνυξης με reunion παλαιών συμφοιτητών που κάπνισα έτσι για την παρέα 3 στριφτά...).

Θέλω να ρωτήσω για ατμοποιητές. Πόση διαφορά έχει ο mini nautilus με τον Κ1; Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη (της τάξης των 23 ευρώ περίπου), αλλά ένας πωλητής σε κατάστημα μου έλεγε πως δεν έχουν ουσιαστική διαφορά και ότι ο Κ1 είναι εξίσου καλός. Έχω ένα eleaf istick 40w και θέλω να το συνδυάσω με έναν καλό ατμοποιητή (δε με ενδιαφέρει τόσο η ποσότητα του ατμού, αλλά η αίσθηση στο λαιμό...). Είμαι ανάμεσα στους 2 και θα ήθελα την άποψή σας. Επίσης, εάν έχετε να προτείνετε κάποιον ατμοποιητή που να μην ξεπερνάει η τιμή τα 35 ευρώ θα το εκτιμούσα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6444 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 21:58 »
Φίλε μου καλησπέρα και καλώς μας ήλθες. Πέρνα μια βόλτα και από εδώ να σε γνωρίσουμε.

Ο Κ1 είναι αξιοπρεπέστατος clearo, αλλά αν τον συγκρίνεις με το Ναυτίλο, είναι η μέρα με τη νύχτα στην απόδοση. Ρίξε μια ματιά στο Aspire Nautilus Mini (BVC) Tank Clearomizer, στο
Aspire Nautilus BDC Clearomizer και τέλος στο
Aspire K1 BVC ώστε να βγάλεις τα συμπεράσματά σου!

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6445 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 22:54 »
Καλησπέρα!
Είμαι νέος στο φόρουμ και αρκετά νέος ατμιστής. Πριν ένα μήνα ξεκίνησα περίπου και  αγόρασα το eleaf mini istick ,έμεινα καταευχαριστημενος και με τα λεφτά που γλυτωσα από το κάπνισμα και τα πακέτα σήμερα αγόρασα το eleaf istick 30w και ατμποιητή το mini fumy tank . To πρόβλημα που έχω είναι ότι το καινούργιο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο δεν δουλευει σωστα.

Τι εννοώ,  στις 9 γύρισα σπίτι ενθουσιασμένος με την νέα αγορά , σύνδεσα όλο το πακέτο αλλά όποτε εισπνέω μου έρχεται καμένος καπνός σε γεύση , χωρίς να έχει κάποια γεύση του υγρού . ¨οπως όταν αλλάζω αντίσταση μετά και στις πρώτες εισπνοές είναι καμένος ο ατμός γιατί δεν έχει ποτίσει με υγρό η αντίσταση. Επίσης δοκίμασα να χαμηλώσω την ένταση στην μπαταρία και συμβαίνει το ίδιο . έβαλα τον ατμοποιητή στο μικρό eleaf και δεν εισπνέει καν . Επίσης δύο τρεις φορές δεν τον αναγνώριζε και η νέα μου μπαταρία . Οπότε αναρωτιέμαι τι κάνω λάθος , ή μήπως είναι ελατωματικός ο ατμοποιητής ( mini fumy tank), ή εντέλει δεν είναι συμβατός με την μπαταρία .

 Αν είναι εύκολο θα ήθελα να ακούσω την άποψη σας , ή να με παραπέμψεται σε κάποιο αντίστοιχο post ή θέμα στο forum. 
Παρακάτω παραθέτω και φωτογραφίες των δύο αδερφών :)

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6446 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:15 »
Το θέμα της συμβατότητας δεν παίζει, ο ατμοποιητής είναι μια χαρά συμβατός. Πάμε παρακάτω.
Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ.
1. Πάρα πολλά watt ή volt.  Δε ξέρω τι χρησιμοποιείς,
2. Ελαττωματική αντίσταση. Πιο πιθανό μιας και λες πως δεν τη διάβασε η μπαταρία. Κάπου κάνει βραχυκύκλωμα. Χρησιμοποίησε την άλλη που έχεις στη φώτο να δεις αν υπάρχει διαφορά. Αλήθεια όταν την διαβάζει, πόσσα Ωμ λέει;

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6447 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:25 »
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση atlan678!  1.1 Ω λέει  στην οθόνη , επίσης μία δύο στιγμές έγραψε και 1.3 . Αλλά γενικά όποτεε την διαβάζει λεει 1.1
Επίσης αρχικά την χρησιμοποίησα στα 30w για να δω την τεράστια διαφορά , αλλά τώρα πλέον το έχω βάλει στα 15w.
Θα αλλάξω τώρα και την αντίσταση και ελπίζω να πάνε όλα καλά.
Όπως και να έχει θα ενημερώσω

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6448 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:32 »
Γιάνναρε ομολογώ πως δεν το ήξερα τον ατμοποιητή σου και τον googlαρα. Δες τι βρήκα :
Quick Details
Fumy Tank atomizer
Item:   
mini Fumy tank
Capacity:   
2.50 ml/5ml
Voltage:   
3.5 V-5.5 V
Power support:   
6W-22W

  Ίσως εκεί ήταν το σφάλμα

Αποσυνδεδεμένος johnaros

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #6449 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 23:38 »
Ουπςςςς....Μάλλον τον έκαψα.. :wall:  Και το πιο άκυρο είναι ότι τώρα που δοκίμασα να αλλάξω το ανταλλακτικό δεν είναι το σωστό και δν εφαρμόζει δεν βιδώνει δηλαδή! Μάλλον ο υπάλληλος θα μπρδεύτηκε.  Δεν πειράζει πέμπτη πρωί πρωί θα πάω από το κατάστημα να πάρω άλλη αντίσταση . ¨Οπως και να έχει ευχαριστώ πολύ για τα τις απαντήσεις και καλό βράδυ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572051 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121629 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326729 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios