vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 6 χρήστες
infernity, Pip, tasos1976, Blackwolf, manoslykos, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4125 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 22:11 »
Καλησπέρα και από έμενα παιδιά. Ένα μεγάλο μπράβο για το Forum διότι ξεκίνησα με 20 απορίες χθες και σήμερα είμαι στις 2-3.
        Δυο χρόνια τώρα που έβλεπα γνωστούς με Η.Τ. τούς κορόιδευα και επίσης φοβόμουν να δοκιμάσω όταν μου προσέφεραν.
Έκοψα το Κ.Τ. εδώ και μια εβδομάδα μετά από 12 χρόνια υπερβολικής χρήσης (25gr καπνό/μέρα) και έπιασα τον εαυτό μου να βάζει στο στόμα του κάτι παλιά φιλτράκια
που είχαν ξεμείνει και να κάνει πως καπνίζει.
        Οπότε σκέφτηκα, γιατί δεν πας να πάρεις ένα Η.Τ. (με liquid χωρίς νικοτίνη); Αγόρασα τελικά ένα Nobacco Primero με liquid Atmos lab-Green apple 0 Nicotine.
Δύστυχος δεν ένιωσα τίποτα στον λαιμό. Μετα από ώρες ψαξίματος στο forum ανακάλυψα ότι χωρίς νικοτίνη δεν έχεις χτύπημα (ακόμα και με μέντα....)
Οπότε αύριο θα πάω να πάρω ένα e-liquid με νικοτίνη διότι έχω να ολοκληρώσω μια πτυχιακή και θα την χρειαστώ την νικοτίνη.
         Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
1.Σε κάθε τζούρα όταν βγάζω καπνό από την μύτη μου σκάει γεύση καμένου πλαστικού.(Είναι ιδέα μου; Μπας και είναι το υγρό; έχω κάνει κάτι λάθος;)
2. Ακούω σκασίματα όταν πατάω το κουμπί χωρίς να εισπνέω και μερικές φορές ακόμα και όταν εισπνέω.
Χρησιμοποίησα διαφορετικούς ατμοποιητές, έναν 2,5 και έναν 1,8 και είχα και με τους 2 τα ίδια προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4126 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 22:15 »
Για τα σκασιματα μην ανησυχεις, ειναι ενας θορυβος που συνηθως σημαινει οτι ατμοποιειται επαρκως το υγρο - θα το συνηθισεις.

Εχεις δυο διαφορετικες κεφαλές ή δυο διαφορετικους πριμερο? Η οσμη καμενου πλαστικου υπαρχει και στα δυο?

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4127 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 22:22 »
Έχω δυο διαφορετικές κεφαλές (Κεφαλές=Εκεί που γεμίζουμε το υγρό. Σωστά;) με διαφορετικους ατμοποιητες 2.5 και 1.8. Λες να είναι στο μυαλό μου μιας και είμαι λίγο χέστης; Και ναι είναι και στα 2

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4128 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 22:31 »
Κεφαλή = Το μεσαιο μικρο "τσουνακι" στην αριστερη πλευρα της φωτό.



Αν το καμενο πλαστικο που νιωθεις ειναι μονο στην οσμη, και δεν το νιωθεις στο στομα-λαιμο, ισως θελει λιγο στρωσιμο (μερικα ml ατμιζμα).


Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4129 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 22:46 »
Δεν το νιώθω στο στόμα - λαιμό, μόνο στην οσμή. Αρα να συνεχίσω άφοβα να καπνίζω;
Και άλλη μια ερώτηση. Έκανα Old Holborn κίτρινο πολλά χρόνια, ένα liquid που να μοιάζει γνωρίζει κάνεις;
Συγνώμη αν κάνω ηλίθιες ερωτήσεις απλά νομίζω πως μου αρέσει πολύ το Η.Τ. και δεν θέλω να γυρίσω στο κανονικό για απλά λαθάκια.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Αποσυνδεδεμένος fotispap3

  • ***
  • 647
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4131 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 22:58 »
Στο τσεπακι τα εχεις τα link ρε τρελλε;  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4132 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 23:06 »
PerChi, επειδή λογικά το θέλεις άμεσα το υγρό, προσωπική μου γνώμη, κοίτα σε κάποιο ελληνικό κατάστημα ή e-shop, για κάποιο καπνικό υγρό (δεν πρόκειται να βρεις τις ομοιότητες που φαντάζεσαι με τον πραγματικό καπνό, αλλά θα πλησιάζει κάπως στη γεύση, σε σχέση με τις γλυκές γεύσεις ή των φρούτων), και αργότερα με την ησυχία σου, αρχίζεις τις δοκιμές.

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4133 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 23:24 »
Κατάλαβα. Βασικα το θεμα μου ειναι να εχω χτυπημα στον λαιμο. Με 8mg θα νιωθω πιστευεις σαν "πρωην καπνιστης καπνου" η θελω παραπανω?

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4134 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 23:31 »
Είτε το "παίζεις", και δοκιμάζεις κάπου στη μέση (9mg ή 12mg) όπου έχουν αρκετές εταιρίες, ή αν έχεις χρόνο, πηγαίνεις μια βόλτα σε ενα κατάστημα που έχει υγρά να δοκιμάσεις, και ετσι βλέπεις ακριβώς που καλύπτεται η ανάγκη σου στο θέμα της νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4135 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 23:47 »
Επικροτώ και επαυξάνω.
Κανείς δεν μπορεί να σου πει τι νικοτίνη και τι άρωμα σου αρέσει.
Τις δε διαδικτυακές αγορές εξωτερικού άστες για αργότερα.
Τα κινέζικα ταχυδρομεία είναι για το ανάθεμα το τελευταίο δίμηνο, μπορεί να περιμένεις και 2 μήνες για να παραλάβεις, τα δε ελληνικά έχουν κι αυτά πολλά θεματάκια.
Ασε το γεγονός ότι παίρνεις γουρούνι στο σακί έτσι.
Εμεις οι παλιοί ή ξέρουμε περίπου τι να περιμένουμε, ή έχουμε κάβα για να αντέξουμε καθυστερήσεις ή προιόντα που δε μας άρεσαν μετά την παραλαβή.


Εσύ θα δεις τη λίστα καταστημάτων εδώ [size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html[/size] κι εδώ [/size][size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php/board,104.0.html[/size]
δες ποια από αυτά που είναι στην περιοχή σου έχουν καλές κριτικές και πήγαινε μια βόλτα.
Δοκιμαστήρια όλοι έχουν. Δοκιμάζεις ταυτόχρονα γεύση υγρού, χτύπημα νικοτίνης και μαζί τεστάρεις και τον ατμοποιητή που χρησιμοποιείται για τις δοκιμές.
Αυτό που θα σου αρέσει το παίρνεις.
Για τα ποσοστά νικοτίνης, μια και έχεις απλές μπαταρίες, σε βλέπω να κινείσαι μεταξύ 12-18 μιλιγκραμ.
Μια καλή λύση είναι να πάρεις 18ρια και μια μηδενική βάση μαζί με ένα άδειο μπουκαλάκι.
Θα βάλεις μέσα 3-4 μλ και στην πορεία θα δεις αν θέλει αραίωση με μηδενική ή ατμίζεται ως έχει.
Σίγουρα κάποιες ώρες θέλεις κάτι πιο δυνατό και κάποιες ώρες κάτι πιο απαλό.


Το ίδιο και με τις γεύσεις. Αλλες ώρες θέλεις κάτι πιο "βρωμιάρικο" άλλες ώρες κάτι πιο εκλεπτυσμένο και υπάρχουν και οι ώρες που μπορεί να ζητάς κάτι σε φρούτο ή γλυκό - αν κι αυτό είναι λίγο σπανιο σε νέο ατμιστή.

Αποσυνδεδεμένος PerChi

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4136 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 23:50 »
Οπότε θα πάω σε ένα μαγαζί αύριο να δοκιμάσω για κάλο και για κακό. Ευχαριστώ παιδιά. Και Joyeman "Remember, remember the 5th of November(με μια μέρα απόκλιση)

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4137 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 08:28 »
Καλημέρα στην κοινότητα,
Λοιπόν έκανα την πρώτη μου προσπάθεια για να φτιάξω το δικό μου υγρό...Πάταγος,καταστροφή δεν ξέρω πως το κάνα αλλά πραγματικά αυτό το δημιούργημα παραείναι άθλιο...όσο και να προσπάθησα να καλοπιάσω το εαυτό πως τάχα είναι δικό μου κατασκεύασμα και άρα πρέπει να μαρέσει,δεν κατάφερα να το ατμίσω...
Ήθελα όμως να ατμίσω κάτι που θα ταν δικιά μου σύνθεση,μου κατσε και το στοίχημα με τον γαύρο χθες και πήγα σε ενα κατάστημα Nobacco και πήρα το υγρο ONE 18mg και ένα USA MIX των 11 mg και τακανα μίξη μέσα στον ατμοποιητή το αποτέλεσμα ήταν απλά άψογο!!!Δεν έχω ξανα καπνίσει τέτοιο πράγμα,βρήκα την λύση για να μην ανάψω ξανα κανονικό τσιγάρο!!!!Απίστευτη αίσθηση,λες και ήταν καπνός!!!


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Επίσης να πω πως μετά από 1,5 βδομάδα με τον νέο ατμοποιητή epsilon bds-s έχω παρατηρήσει τα εξής:
-Άψογο χτύπημα.
-Καθαρή γεύση,αν και και στην 1η μέρα κάθε κεφαλής η γεύση είναι κάπως φτωχή.
-Ο ατμοποιητής δεν χάνει από πουθενά υγρά και ακόμα και στις δυνατές-βαθιές τζούρες δεν μου ρχετε υγρό στο στόμα!!!
-Η κατασκευή του είναι απίστευτα στηβαρή σε σχέση με τον epsilon που είχα μέχρι τώρα...


->Ρουφάει αρκετό υγρό,το μόνο αρνητικό του!!!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4138 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 09:24 »
Παρ'ότι δεν ρώτησες κάτι με το προηγούμενο ποστ σου, πρέπει να ξέρεις ότι τα υγρά που φτιάχνουμε μόνοι μας θέλουν κάποια περίοδο ημερών για να γίνουν όπως πρέπει.

Sent from my LG-E610v using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4139 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 20:01 »
ερωτηση

χρησημοποιω μεσατο τους τελευταιους 9 μηνες 
επισκευασιμο φιτιλιου δεν ειχα ποτε περασα αμεσως στο μες
σκεφτομαι ομως για καμια σοφια ή ιθακοκλωνο ή (δεν ξερω τι αλλο)

παιζει να το μετανιωσω απο αποδοση ,γευση κτλπ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127033 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem