vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

290 επισκέπτες, 8 χρήστες
papcris, maprix, Jorge, tibolaso, Buliwyf, camber, manoslykos, tasos1976

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3600 στις: Ιουλίου 15, 2013, 11:06 »
Καλημερα παιδια,
Αγορασα σκετη βαση με μηδενικη νικοτινη, μπορω να την ατμισω αφοβα; Ειναι vg. Την πηρα 2,20 τα 200 ml. Αντε γιατι μονο ατμιζω τις τελευταιες μερες και με εχει πιασει τσιγαροβηχας. Θα τρελλαθω!

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3601 στις: Ιουλίου 15, 2013, 11:09 »
ναι κανονικα την ατμιζεις και δεν κινδυνευεις
μην ανχωνεσε με ολα φιλε........ολα καλα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
δεν ξερω κατα ποσο θα σε καλυψει η μηδενικη ομως....κατα 99% δεν θα σε καλυψει

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3602 στις: Ιουλίου 15, 2013, 11:11 »
Καλημέρα.
Ναι, την ατμισεις άφοβα τη σκέτη βάση.
Αν και με ανησυχεί λίγο η τιμή της, ειναι κάπως φτηνή. Τι εταιρίας ειναι;

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3603 στις: Ιουλίου 15, 2013, 11:21 »
Κοίταξε μόνο τι προτείνει η εταιρεία μην θέλει αραίωση

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3604 στις: Ιουλίου 15, 2013, 11:30 »
Μολις την εχω μπροστα μου γιατι την εχω αφησει στο μηχανακι, θα σας ενημερωσω για μαρκα και ολα τα σχετικα να μου πειτε την γνωμη σας

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3605 στις: Ιουλίου 15, 2013, 11:32 »
οχι τα υγρα στον ηλιο...ουτε σε μηχανακια ουτε σε ντουλαπακια αυτοκινητου...........
τρεχα φερτην μεσα

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3606 στις: Ιουλίου 15, 2013, 12:05 »

Καλημέρα. Μόλις ξύπνησα και άρχισα να ατμιζα το evic πάλι. Δεν νιώθω καθόλου ανάγκη για τσιγάρο. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι χθες πήγα πρώτη φορα μετα απο 9 μήνες για τρέξιμο και τώρα δεν μπορω να κουνηθώ. Ετρεξα 1500 μέτρα και είμαι [size=78%]σαν να έκανα 150 χλμ[/size] ;D




Ο rsst που αναφερεις για εμενα ειναι ο πιο ευκολος τζενεσις,συγχωρει πολλα λαθη και στηνεται πανευκολα αλλα αν δεν τα καταφερνεις με τον Α2τ ο rsst θεωρω οτι θα σε ταλαιπωρησει παρα παρα πολυ.Καλυτερα βολεψου για τωρα με τους αρκετα καλους εργοστασιακους που υπαρχουν η προτιμησε εναν επισκευασιμο που μπορεις να χρησημοποιεις ετοιμες αντιστασεις.










Ερώτηση: ποιοι επισκευάσιμοι έχουν έτοιμες αντιστάσεις και που μπορω να βρω αυτούς και τις αντιστάσεις; Επιμένω να ρωτώ παιδια γιατι απο την πρώτη φορα που ατμιζα το 2010, κατάλαβα οτι είναι πολυ πιο αποδοτικοί απο τους εργοστασιακούς ατμοποιητές. Εκτός και αν η απόσταση εχει γίνει πιο μικρή. Άλωστε δεν χάνω τίποτα να δοκιμάσω να φτιάξω ένα, όπως είδα οι τιμές έχουν πέσει. Και να μην τα καταφέρω θα τον πάω σε ένα φίλο να τον στήσει.






« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2013, 12:27 από ROD »

Αποσυνδεδεμένος makis1975

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3607 στις: Ιουλίου 15, 2013, 12:52 »
ενας πολυ καλος σε αποδοση και οικονομικος ειναι ο Α7.και πανευκολος στο στησιμο της φ/α
δεν ξερω ομως μηπως βαρεθεις να του σταζεις καθε λιγο υγρο  καθως χωραει μονο καμια 10αρια σταγονες.
σε καθε περιπτωση ομως ειναι καλος κι ο,τι πρεπει για εξασκηση στους επισκευασιμους
μπορεις να διαβασεις γι αυτον εδω

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,13594.0.html

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3608 στις: Ιουλίου 15, 2013, 12:53 »
Για την τελευταία ερώτηση.

Ο dripper έχει έτοιμες φυτιλοαντιστασεις (μαζί με το κεραμικό). Μπορείς να τον βρεις στο greekvapes.eu & replacesmoke.gr. Φυσικά και σε άλλα καταστήματα. Η πεντάδα κοστίζει περίπου 15 ευρώ μείον κάποιες εκπτώσεις που τρέχουν. Αλλά η κατασκευή τους είναι πανεύκολη. Και εγώ όντας αρχάριος πήρα 5 έξτρα κεραμικά και άρχισα να πειραματίζομαι. Μετά από 2-3 είμαι άνετος. Υπάρχουν αρκετά βίντεο Κατασκευής αν ψάξεις στο νήμα του ντριπερ. Μπορείς βέβαια για σιγουριά να πάρεις μια πεντάδα ή δύο μέχρι να μάθεις. Απλά χρειάζεσαι και πολυμετρο για να μπορείς να βγάζεις την αντίσταση εκεί που θέλεις και όχι στο περίπου. Δες το νήμα του ντριπερ όπου έχει αρκετά βίντεο για την κατασκευή. Εμένα με βοήθησε συνφορουμιστας (ο ksakis, τον οποίο ευχαριστώ και από εδώ) και πλέον βρήκα τον δρόμο μου. Αφιερώνω περίπου μισή ώρα για να φτιάξω μαζεμένα τα 5 κεραμικά και για περίπου 12 μέρες είμαι καλυμμένος.

Το μόνο "αρνητικό" του ντριπερ είναι η αυτονομία του. Για ντριπινγκ έχει αρκετά μεγάλη αλλά για όσους έχουν τανκ μικρή. Αλλά όλα είναι θέμα συνήθειας. Εναλλακτικά υπάρχει και ο αδελφός κίλερ που μπαίνει και σε τανκ αλλά ανεβαίνει κάπως το κόστος λόγω και της αγοράς του τανκ αν θέλεις αυτονομία.

Φυσικά υπάρχουν και άλλες προτάσεις αλλά θα έλεγα ότι μετά τους εργοστασιακους ημιεπισκευασιμους (όπως Ο προτανκ που έχεις) ο Κιλερ/ντριπερ έχουν την σχετικά πιο εύκολη επισκευή λόγω και της απλότητας σχεδίασης. Η Ιθάκη αποτελείται από 24 κομμάτια (αν θυμάμαι καλά) και ο ντριπερ από 4.

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3609 στις: Ιουλίου 15, 2013, 13:03 »
Σας ευχαριστώ . Πρέπει να φύγω τώρα , αλλα μόλις επιστρέψω το βράδυ, Ξεκινώ πάλι διάβασμα  :D

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3610 στις: Ιουλίου 15, 2013, 15:47 »
Ηρθε η ωρα να διευκρινισω και να μου πειτε πληροφοριες....


η βαση που πηρα ειναι αποτι γραφει Nobacco της Atmos Lab....
παραθετω φωτογραφιες...








ειναι αραιωμενη? μπορω να την ατμισω σκετη?

και επειδη παραπληροφορησα το πρωι.... 2.20 πληρωσα τα 100 ml (συγνωμη για το λαθος στην ποσοτητα που ανεφερα)



Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3611 στις: Ιουλίου 15, 2013, 15:54 »
ειναι ετοιμη για χρηση!

Αποσυνδεδεμένος kinhtomania

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν οι γυναίκες ήταν καλες, θα ειχε και ο Θεος μια!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3612 στις: Ιουλίου 15, 2013, 15:57 »
1) απο που το καταλαβαινω για να ξερω και εγω οτι ειναι αραιωμενη?


2) Εχω ενα μπουκαλακι με υγρο με αρωμα φραουλα (με νικοτινη 9), μπορω να το ανακατεψω με αυτο και να το χρησιμοποιησω αμεσα?


3) Πως καταλαβαινω η βαση που αγορασα αν ειναι VG ή PG?



Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3613 στις: Ιουλίου 15, 2013, 16:02 »
1)περιεχει νερο..
2)το αρωμα που εχεις δεν ειναι αρωμα,τα αρωματα δεν εχουν νικοτινη
αυτο που εχεις ειναι ετοιμο ατμιστικο υγρο με γευση φραουλα οποτε αν το ανακατεψεις το αρωμα θα εξασθενησει και η νικοτινη του συνολικου υγρου θα ειναι μικροτερη(αναλογα με την μιξη που θα κανεις)
Φαντασου εχεις πχ 10 μλ υγρο φραουλα 9 νικοτινη
             βαζεις     10 μλ  βαση 0 νικοτινη
θα παρεις 4,5 νικοτινη αλλα και το αρωμα θα χωριστει στην μεση.

Αν δεχεσαι αυτο το αποτελεσμα ναι γινετε!
και να το χρησημοποιησεις αμεσα γινετε αλλα αν το αφησεις να δεσει θα εχεις καλυτερο αποτελεσμα!

3)ειναι γλυκερινη ενω η pg ειναι προπυλενογλυκολη

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3614 στις: Ιουλίου 15, 2013, 16:02 »
Καλησπέρα φίλε μου.

Απαντήσεις:

1) Οι βάσεις Mist, Thunder και Balanced Atmos, είνια έτοιμες προς χρήση, καμία αραίωση δεν χρειάζονται.

2) Φυσικά και μπορείς, αν είσαι διαθέσιμος να θυσιάσεις την ένταση στη γεύση, μιας και θα το αραιώσεις με βάση χωρίς άρωμα.

3) Στην περιγραφή και τα συστατικά της βάσης, το γράφει. Στην περίπτωσή σου, Mist=VG, Thunder=PG, Balanced=50/50.

Εδώ είμαστε για απορίες.

(με πρόλαβε ο thodouris  :laugh1: )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem