vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

310 επισκέπτες, 8 χρήστες
skoubri, Barbapaidi, maprix, grag, Ηρακλης, lagoudakis, dallaskdp, Buliwyf

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2670 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:13 »
εγω τς ce4 k ego c που χρεισημοποιησα περισσοτερο με 2 ml χρηση μεσο ορο ανα μερα ξεπερνουν τον ενα μηνα ζωης με μεσο ορο τον αναμιση μηνα ο w που χρεισιμοποιησα με ιδια χρηση στις 15μερες περιπου χαλασε πρεπει να ηταν λιγοτερο ποιοτικος ο t2 που ειχα κ δεν μ αρεσε κ τον χαρισα σε ενα φιλο μ ξεπερασε τον εναμιση μηνα ζωης μεχρι να χαλασει ο ιδιος ο φιλος μ που του χαρισα τον τ2 πηρε ce4 απο περιπτερο κ στην βδομαδα τ χαλουσαν πρεπει να ηταν δευτερης ποιοτητας οταν τ εφερα ατμοποιητες απο εκει που αγοραζω εγω με την ιδια χρηση ξεπερνουσε το μηνα να τ χαλασουν αρα οι αλλοι πρεπει να ηταν ελατωματικοι να μην ηταν καλης ποιοτητας σηγουρα θα εχει ατμοποιητες α ποιοτητας κ β πρεπει να βρεις καποιο που φενει καλους σε λογικες τιμες κ να αγοραζεις παντα απο τον ιδιο

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2671 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:18 »

Άμα στον smokebomb δεν τραβάω τζούρα καν και πατάω μόνο την μπαταρία, θα τον ζορίσω;

Αυτο γιατι θες να το κανεις?

Απο αυτα που διαβαζω απο χτες εχω καταλαβει οτι κατα καποιον τροπο "κακομεταχειριζεσαι" τα η.τ. σου γι'αυτο και καποια πραγματα χαλανε πιο ευκολα απ' οτι θα 'πρεπε
(κοιμασαι πανω τους στο κρεβατι, τα αφηνεις σε σημεια που μπορει να τα πειραξει η γατα σου, τα βαζεις σε τσεπες παντελονιου και σπανε σε τρια σημεια κτλ).
Το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι κι αυτο μια ηλεκτρονικη συσκευη με τις οποιες ευαισθησιες του.
Δεν ειναι μαλακο πακετο τσιγαρα που το βαζεις στην κωλοτσεπη και πανω του να καθισεις δεν παθαινει τιποτα.
Δε λεω οτι ο μονος λογος που χαλασανε καποια απο τα πραγματα σου ηταν η οποια κακη χρηση, αλλα πιστευω οτι επαιξε κι αυτο καποιο ρολο.
Προσπαθησε να το προσεχεις το η.τ. λιγο παραπανω απο εδω και περα κι αν μπορεσεις παρε και μια μικρη θηκη μεταφορας να τα βαζεις ολα μεσα κι οχι στις τσεπες των παντελονιων.

Επειδη αρκετοι εδω στο φορουμ ειναι ευκολα παρεξηγησιμοι, δε στα γραφω ολα αυτα για να "στην πω",
αλλα για να σου εξηγησω δυο πραγματακια και να σε βοηθησω να γλιτωσεις καποια περιττα χρηματα απο τη συνεχη αντικατασταση του εξοπλισμου σου.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2672 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:24 »
Παιδιά,από ότι έχουμε καταλάβει όλοι υπάρχουν ποιότητες στους ατμοποιητες και άλλοι βγαίνουν καλοί ενώ άλλοι όχι. Αλλά ας έχουμε υπ'οψιν μας ότι είναι αναλώσιμοι αυτοι και δεν αντέχουν όπως ένας επισκευασιμος...θέλω να πω,μην περιμένουμε ποιότητα ss...αν δεν το προσέξεις θα σου σπάσει,θα σου στραβώσει κλπ. Έχουν την φθηνή τιμή που έχουν...αλλά χαλάνε κιόλας...

Όταν σου κάθεται κακή ποιότητα το καταλαβαίνεις συνήθως από την αρχή στο ατμισμα του. Αν, από την άλλη πετύχεις καλή ποιότητα και ατμιζει ωραία, αν τον προσέξεις ένα λογικό χρόνο ζωής θα σου τον βγάλει..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2673 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:35 »
μία θήκη σκληρή από γυαλιά ηλίου επίσης κάνει αφού είσαι φοιτήτρια και δε θες να ξοδεύεσαι, έχει με 2 ευρώ στα τζάμπο και σε φουξάκι ;)

μη το φοβάσαι, βρες ένα επώνυμο, αξιόπιστα κατάστημα -υπάρχουν επιλογές πια- και θα βοηθήσουν λύνοντάς σου όλες τις απορίες, μη λειτουργείς σπασμωδικά στο θέμα των αγορών. Με μια προσεκτική ανάγνωση εδώ μέσα επίσης, θα βοηθηθείς πολύ,από προσωπική εμπειρία μιλώ

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2674 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:55 »
καλησπερα να ρροτσω τι χρειαζεται για να μπορω να βλεπω τισ αγγελειες τον μεταχειρισμενων και γενικα του φορουμ

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2675 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 20:58 »
να έχεις πάνω απο 50 μηνύματα

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2676 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 21:00 »
να στιλω δηλαδη 50 φορεσ απο ενα μυνημα οτι μυνημα και να νε

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2677 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 21:02 »
Για να μπορεί κάποιος να ανοίξει νέο θέμα και να δημοσιεύσει αγγελία πώλησης ή ανταλλαγής, θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 50 μηνύματα στο φόρουμ. Οι αγγελίες δεν είναι ορατές σε μέλη με κάτω από 50 μηνύματα. Αν διαπιστωθεί ότι κάποιο μέλος δημοσιεύει πολλά ανούσια μηνύματα σε σύντομο χρονικό διάστημα, μόνο και μόνο για να φθάσει τον απαιτούμενο αριθμό μηνυμάτων ώστε να μπορεί να ανοίξει θέμα στις αγγελίες, τα ανούσια μηνύματά του θα διαγράφονται καθώς και η αγγελία του. Αυτό το όριο μπορεί στο μέλλον να αλλάξει αν κριθεί απαραίτητο. Επίσης ανεξάρτητα από τον αριθμό τον μηνυμάτων, δεν εγκρίνονται αγγελίες πώλησης ή ανταλλαγής από μέλος που είναι εγγεγραμμένο στο φόρουμ για λιγότερο από 90 μέρες.

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2678 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 21:39 »
οκ ευχαριστω για τισ διευκρινησεις

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2679 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 21:58 »
Βασικά, θα πάω και την Δευτέρα σε ένα άλλο μαγαζί να δω κι εκεί αν με ξεμπερδέψουν. Να πω μόνο ότι αυτά που έχω τώρα δεν τα κακομεταχειρίζομαι, τουλάχιστον όχι εν γνώσει μου. Ανέφερα τα πρώτα που είχα επειδή ξέρω ότι τα είχα όπως να'ναι και δεν καταλαβαίνω γιατί μου χαλάνε τώρα αντί κι όχι τότε. Στο τραπεζάκι το έχω το τσιγάρο και στον δρόμο στο χέρι και σπάνια στην τσέπη του μπουφάν, μόνο του και όρθιο (αυτό θα το κόψω). Και άμα τελειώσει η μπαταρία, το βάζω στην τσάντα.

Στην αρχή μου λένε όλοι ότι κάνω λάθος τζούρα, αλλά όταν με βλέπουν να ατμίζω, λένε πως δεν είναι αυτό. Και, βασικά, τώρα συνειδητοποίησα ότι τον smokebomb τον έχω τουλάχιστον 9,5 ώρες και δεν φαίνεται να χαλάει. Κανονικά την πρώτη μέρα έπεφτε η απόδοση και τότε βασικά, τράβαγα λάθος τζούρες επειδή δεν έβγαινε τίποτα. Σ'αυτόν δεν έχω πρόβλημα ακόμα. Ούτε και καίει. Οι άλλοι και κυρίως τα δύο 510 που πήρα, μετά τις τρεις τζούρες, έπρεπε να περιμένω ώρα να κρυώσουν. Επίσης, ο δεύτερος clearomizer, που δεν ξέρω τι μάρκα είναι, μάζευε πάντα αρκετό ατμό μέσα που δεν το έχει κάνει κανένας άλλος. Μετά, παίζει να φταίει το υγρό που είναι diy; Επειδή μου τέλειωσε η vg που είχα και ήταν ήδη αραιωμένη και πήρα από φαρμακείο 100 ml και έριξα 10 ml ορό για να μην βάζω κάθε βδομάδα. Παίζει να έβαλα παραπάνω νερό, πχ, να ήταν αραιό και να δημιούργησε πρόβλημα; Ή να μην ήταν όσο καθαρή έπρεπε, που κι αυτό μου το είπαν; Συγνώμη που σας ζαλίζω πάλι, αλλά μου βγαίνουν πάντα με το στανιό και δεν θέλω να πάω πάλι την Δευτέρα και να μην βγάλω άκρη επειδή δεν ξέρω τι λέω και θα τους κάνω το κεφάλι καζάνι. Εδώ τουλάχιστον είστε πολλοί, μπορείτε να με αντιμετωπίσετε ένας-ένας. :tongue_smilie:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2680 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 22:24 »
Πατάς το κουμπί ενεργοποίησης και τραβάς τζούρα, ΔΕΝ συνεχίζεις να πατάς
το κουμπί αφού σταματήσεις τη τζούρα, γιατί έτσι καίγεται ο ατμοποιητής, κάνεις δηλαδή
dry burn !! Θέλει προσοχή ! Πατάς και ρουφάς μετά ... stop και πάλι από την αρχή το ίδιο

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2681 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 22:30 »
Ε, είπαμε, διαλύω clearomizers σε χρόνο dt, αλλά όχι κι έτσι! Το κουμπάκι έμαθα πότε να το πατάω. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2682 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 22:47 »
Οχι πότε το πατάς, αλλά πότε το αφήνεις έχει σημασία  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2683 στις: Φεβρουαρίου 02, 2013, 23:50 »
Θα ήθελα να δω μια φωτό από τον clearo που μαζεύει ατμό μέσα, για κακή επαφή πιπάκι-σιλικονάκι το βλέπω.

Οι 510 σου που πύρωσαν, ακούγεται σαν να παραείναι χαμηλής αντίστασης.

Όσο για τη VG σου συνιστάται (διορθώστε με οι πιο παλιοί αν κάνω λάθος) αραίωση 20%, δηλαδή 80ml VG 20ml WFI για 100ml μείγματος. Μιλάμε πάντα για σκέτη VG και όχι έτοιμη βάση, πχ Mist, που είναι ήδη αραιωμένη όπως προβλέπεται. Την καθαρότητά της, θα την δείς στην ετικέτα, από ότι ακούω είναι μεταξύ 99,5% και 99,9%.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2684 στις: Φεβρουαρίου 03, 2013, 00:54 »
H VG φαρμακείου για να γίνει κατάλληλη βάση για ατμιστικό υγρό αραιώνεται από 10% έως 20% με στείρο νερό = Water For Injection...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6275 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117296 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508527 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244454 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763400 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog