vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

50 επισκέπτες, 10 χρήστες
Sergios, Milarepa, lagoudakis, th3ofilos, Harris, Tem, dvelev, maprix, Mimhsdr, lidbab

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1440 στις: Απριλίου 27, 2012, 16:06 »
σ
Το περιεργο ειναι γιατι σε αλλους δεν συμβαινει αυτο και αρχιζω να πιστευω οτι πολοι που εχουν μαγαζια εδω δεν φερνουν τα γνησια η εστω καποιον προδιαγραφων υλικα αλλα direct απο κινα και οκ πουλησαμε αυτο ειναι που με εκνευριζει.
Γιατι οπως προαναφερα του φιλου μου δεν εβγαζε τπτ ουτε το παραμικρο σε σταγονα το w του και ηταν και μανιακος καπνιστης πρωιν το εχει  λιωσει το καημενο το ητ. :)
Εγώ χρησιμοποιώ τον W και τον want και τους ίδιους έχουν και αρκετοί φίλοι πια. Έχω παρατηρήσει ειδικά στους καινούριους ατμιστές ότι με τον W κάποιοι έχουν μονίμως πρόβλημα υγρού, αλλά κατάλαβα ότι οφείλεται κυρίως στον τρόπο που τραβούσαν τις τζούρες, γιατί όταν τους δοκίμαζα εγώ πολύ δύσκολα μου έβγαζαν υγρό (δηλαδή μόνο όταν επίτηδες τραβούσα πολύ πολύ δυνατά) και όταν τους έδινα τους δικούς μου που ήταν μια χαρά αμέσως τους "χαλούσαν" δηλαδή τους έκαναν να φέρνουν υγρό στο στόμα.
Η δική μου τακτική είναι πάντα η εξής: πατάω το κουμπάκι όσο ακόμα το χέρι μου είναι κάτω (δηλαδή μόλις σηκώσω πχ το τσιγάρο από το τραπέζι) δίνοντας έτσι λίγο χρόνο να ατμοποιηθεί πρώτα το υγρό και μετά ρουφάω απαλά απαλά τον ατμό. Όταν βεβαιωθώ ότι όλα πάνε καλά τότε παίρνω μεγαλύτερη τζούρα. Επίσης πρέπει να αντικαταστήσεις το εργοστασιακό του μαλακό πιπάκι (αν το έχεις ακόμη) με ένα drip tip. Ειδάλλως πρέπει να κόψεις ελαφρώς την άκρη ώστε να δημιουργηθεί μεγαλύτερο άνοιγμα και να μην έχεις υγροποιήσεις.
Τέλος, αν ο ατμοποιητής σου φαίνεται να χάνει υγρά συνεχώς, τότε έχει μετακινηθεί η πάνω σιλικονένια τάπα ή ο εσωτερικός κεραμικός πόλος. Για να μη σε μπερδεύω, πες μου αν συμβαίνει αυτό και θα δώσω τότε οδηγίες :)

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1441 στις: Απριλίου 27, 2012, 16:14 »
Οι ce4+ της microcig εχουν πλακε πιπακι! :yes:

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1442 στις: Απριλίου 27, 2012, 16:15 »
οχι  ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1443 στις: Απριλίου 27, 2012, 16:29 »
Αυτά τα W με το μαλακό πιπάκι, όπως λέει και ο φίλος eGo-W παραπάνω, έχουν όντως ένα θεματάκι με υγρό στο πιπάκι λόγω της πολύ στενής τρύπας. Στο πρώτο που είχα δοκιμάσει, την είχα ανοίξει κάπως βάζοντας μέσα ένα τσιμπιδάκι. Σε ένα άλλο W όμως που είχα πάρει με σκληρό πιπάκι που ήταν ενσωματωμένο στο μεταλλικό κάλυμμα, δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα γιατί είχε μεγαλύτερη τρύπα εξόδου του ατμού.

Αποσυνδεδεμένος petros047

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1444 στις: Απριλίου 27, 2012, 19:37 »
 Λοιπον  το δικο μου πιπακι ειναι αποσπομενο και σκληρο οχι σιλικονης και μεσα του εχει οντως ενα πλαστικο με μικρη τρυπα.
Σημερα το προσεχω συνεχως και καθε 10 τζουρες το βγαζω το καπακι το μεταλικο που ειναι με το πιπακι το φυσαω να φυγουν οι σταγονες που εχουν μεινει και καθαριζω τον carto απο την μερια που βγαινει ο ατμος.
Ετσι τα πραγματα ειναι λιγο καλυτερα αλλα δεν ειναι ζωη αυτη  :)) .
Αυριο αμα βρω χρονο θα παω σε κανενα αλλο καταστημα μπας και παω σε αλλη λυση για imist
Οσο για τον c4 και σε μενα στραβωνε το πιπακι ειναι κατι που το προσεχα.
Να ρωτησω και κατι αλλλο , υπαρχει περιπτωση να μην ειναι δυνατη μπαταρια? Να εχει καποιο προβλημα?
Εχω την ego 650mah
 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1445 στις: Απριλίου 27, 2012, 19:53 »
Πέτρο βγάλε το πιπάκι το οποίο είναι βιδωτό και έχει στη βάση μια τσιμούχα λεπτή, πλύνε
με νερό και ξανα βίδωσε. Είσαι έτοιμος δεν ξέρω γιατί σου βγάζει υγρό  :o :o
Ο imist είναι ένας θαυμάσιος ατμοποιητής , αλλά θα απογοητευτείς από άλλους λόγους όπως
ο "αέρας" στη τζούρα σαν ανάσα και η μυρωδιά καμένου που θα πρέπει να ανοίγεις συνέχεια
να καθαρίζεις και να "σπρώχνεις το φιτίλι του!
Βέβαια δεν θα χεις διαρροές όπως και στον CE4+ αλλά ο CE4+ είναι πιο πρακτικός  :)
Η μπαταρία δεν παίζει κανέναν ρόλο σε διαρροές

Αποσυνδεδεμένος petros047

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1446 στις: Απριλίου 27, 2012, 20:08 »
To w μου δεν εχει βιδωτο πιπακι πρεσαριστο ειναι.
Εκτος αν αναφερεσε στον c4  που εχω.
Ισως και να επεσα στην περιπτωση που ο c4  μου να ειναι ελλαωματικος.
Ενα carto ποσο καιρο εχει ζωη?Δλδ ποσα ml υγρου ειναι ικανος να καψει?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1447 στις: Απριλίου 27, 2012, 20:14 »
Για τον CE4+ σου λέω , περίπου περνάς 20 μέρες με 3 - 5 ml ημερησίως μπορεί και παραπάνω!
Ο w όντως έχει κάποια προβλήματα, αλλά νομίζω καλύτερα είναι να διαβάσεις και τα ανάλογα
θέματα στο φόρουμ γι αυτούς  :)

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4783.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8596.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6505.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2012, 20:24 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1448 στις: Απριλίου 27, 2012, 23:54 »
Το παρόν θέμα απευθύνεται σε νέα μέλη, ώστε να βοηθηθούν στις απορίες που έχουν σχετικά με το η.κ.

Κριτικές περί ατμοποιητών και διαφόρων μοντέλων η.τ. ας γίνονται στα σχετικά νήματα.
Επίσης, οι γνώμες σαφώς και μπορεί να διαφέρουν κι αυτό είναι ένας απ'τους λόγους που υπάρχει το φόρουμ: πληροφόρηση.

Μπορείτε να συνεχίσετε τη συζήτηση για το αν αξίζει τη φήμη και την "προβολή" του ο CE4+ εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6505.0.html

Παρακαλώ ας μη ξεφεύγουμε απ'το θέμα που σκοπό έχει τη βοήθεια νέων μελών.

Κάποια μηνύματα off topic διαγράφηκαν.

Απ'το συντονισμό του φόρουμ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2012, 00:34 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1449 στις: Απριλίου 28, 2012, 00:18 »
 ::) ::)

Εγω δεν ειχα ποτες EGO-T..... αλλα ουτε και CE4+....
Ψαχνω ομως για εναν τελειο ατμοποιητη αυτην την περιοδο ια να αφησω λιγο στην ακρη τον Οδυσσεα....

Απο που πηρατε τους δικους σας...??

(κ. διαχειρηστα.... ειναι ον τοπικ τωρα... κανω ερωτηση νεου  ;) )

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1450 στις: Απριλίου 28, 2012, 08:30 »
......Παρεμπιπτόντως, έχετε υπόψιν σας αν υπάρχει πλακέ πιπάκι για τον CE4+ γιατί το υπάρχον δε βολεύει τη γυναίκα μου. Της έρχεται λίγο απότομη η τζούρα.

Επίσης πλακέ πιπάκι έχουν οι SMOKEMASTER CE4++ που διατίθενται σε Ovale shops

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1451 στις: Απριλίου 28, 2012, 10:15 »
Γεια σας και απο μενα
Εχω εδω και 10 μερες που ξεκινησα το ατμισμα και εχω καποια προβληματα που ...
Επομενη κινηση σκεφτομε το dual coil
Τα φωτα σας please

Όχι δεν φταίει η μπαταρία σε καμία περίπτωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2012, 10:45 από Yiannis Rasta »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1452 στις: Απριλίου 28, 2012, 10:32 »
"Πριν συναντήσεις τον όμορφό σου πρίγκιπα θα πρέπει να φιλήσεις πολλούς βατράχους!"  ;)

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1453 στις: Απριλίου 30, 2012, 13:24 »
Παιδια δε τι ηλεκτρονικα τσιγαρα καπνιζετε vg???

Aτμοποιητες??Την παλευουν??

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1454 στις: Απριλίου 30, 2012, 20:00 »
Μπορείς να περιηγηθείς στο φόρουμ και να διαβάσεις κάτι ανάλογο

http://e-kapnisma.gr/index.php/board,32.0.html

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2332 241027 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4693 501177 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:42
από anetost
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 247 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21403 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan