vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

46 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #30 στις: Μαΐου 29, 2011, 12:02 »
Καλημερα παιδια. Επειδη και γω ειμαι ασχετος με αναμειξεις υγρων......οποτε θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε φυσικα......Εγω επαιρνα γευση μαρλβορο απο ηλεκτρονικοτσιγαρο . μου αρεσε δε λεω. Απλως μετα βαλανε μεσα VG αντι PG/VG που ειχαν πριν και το χαλασαν κατ εμε το υγρο. Απο οτι βλεπω οι περισοτεροι εδω φτιαχνουν μονοι τους τα υγρα τους και απο οτι καταλαβαινω εστω και ασχετος, βγαινει πολυ φθηνοτερα απο τα ετοιμα. Οποτε ας πουμε οτι θελω να φτιαξω ενα Μαρλβορο. Τι υγρα πρεπει να παρω? Μια κατευθηντηρια γραμμη για να ξερω πως θα κινηθω, οντας ανεργος πλεον δεν εχω την δυνατοτητα να παιρνω ετοιμα, εαν μπορω να φτιαχνω και μονος μου. Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #31 στις: Μαΐου 29, 2011, 13:39 »
Καλημερα παιδια. Επειδη και γω ειμαι ασχετος με αναμειξεις υγρων......οποτε θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε φυσικα......Εγω επαιρνα γευση μαρλβορο απο ηλεκτρονικοτσιγαρο . μου αρεσε δε λεω. Απλως μετα βαλανε μεσα VG αντι PG/VG που ειχαν πριν και το χαλασαν κατ εμε το υγρο. Απο οτι βλεπω οι περισοτεροι εδω φτιαχνουν μονοι τους τα υγρα τους και απο οτι καταλαβαινω εστω και ασχετος, βγαινει πολυ φθηνοτερα απο τα ετοιμα. Οποτε ας πουμε οτι θελω να φτιαξω ενα Μαρλβορο. Τι υγρα πρεπει να παρω? Μια κατευθηντηρια γραμμη για να ξερω πως θα κινηθω, οντας ανεργος πλεον δεν εχω την δυνατοτητα να παιρνω ετοιμα, εαν μπορω να φτιαχνω και μονος μου. Ευχαριστω.
Eizo εννοείς αυτό σωστά ?
Είναι της Flavourart. Θα πας στη σελίδα της Flavourart  και θα επιλέξεις ατμιστική βάση pg ή vg ή traditional (65%pg + 35%vg) στα ποσοστά νικοτίνης που επιθυμείς και στο μέγεθος που χρειάζεσαι. http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=161
Θα επιλέξεις το άρωμα που αναφέρεις αν θέλεις να στο στείλουν έτοιμο ή no flavour αν θελεις να το παραγγείλεις ξεχωριστά για να προσθέσεις όσο θέλεις.
Το marlboro που αναφέρεις πρέπει να είναι το maxboro ultimate http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=categories.view&category_id=3
Eπίσης μπορείς να προσθέσεις bitter (στην ίδια σελίδα φαίνεται) για περισσότερο πικρή γεύση και mts vape για καλύτερο δέσιμο των συστατικών και περισσότερο ατμό.
Η αναλογία του αρώματος στη βάση ξεκινά από 1% και πάνω ανάλογα με τα γούστα και το είδος του αρώματος.
Διάβασε και http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,664.0.html για ακόμη περισσότερα.

Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #32 στις: Μαΐου 30, 2011, 12:49 »
Καλημερα παιδια κ παλι.Μολις πηρα κ δοκιμασα τα υγρα απο easye-liquid.com
που ειχα προαναφερει.Λοιπον το tobacco ειναι ενα κλασικο tobacco με μεστη ωραια γευση κ πολυ ντουμανι για pg,τα 24χλγ νικοτινη ειναι πραγματικα, αφου το χτυπημα ειναι αρκετα δυνατο.Το mlb usa mix επισης το ιδιο με αυτη τη μικρη διαφορα του mlb στη γευση που (προσωπικα εγω προτιμω) :thumpup: .Το αρωματακι mery jane ειναι κατα 85% ακριβως το ιδιο με αυτο που αναφερει μεσα στο site.Για ατομα με προτιμησεις στις tobacco γευσεις ειναι απλα τελεια.Το συνηστω ανεπιφιλακτα αυτο το μαγαζι αφου κ απο τιμη,ποιοτητα,εξυπηρετηση,ταχυτητα αποστολης ειναι παρα πολυ καλο.KOV(KEEP ON VAPING) :yes:

Αποσυνδεδεμένος djakisnikolaidis

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #33 στις: Μαΐου 30, 2011, 13:14 »
σε ποσες μερες παρελαβες ?

Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 30, 2011, 21:39 »
Η παραγγελεια εγινε 20 μαιου το βραδυ και μου ηρθε το ειδοποιητηριο απο το ταχυδρομειο μετα απο 7ημερες (απο παρασκευη σε παρασκευη δλδ).Η παραλαβη σημερα δευτερα (δεν μπορεις πιο νωρις ετσι εγραφε πανω).Δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο αλο site αλλα απο αυτα που διαβαζω μου φενεται μια χαρα + οτι τα μεταφορικα ειναι μολις 6 ευρω,κ στο ταχυδρομειο απλα τα παιρνεις κ φευγεις.

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:05 »
Καλημερα παιδια κ παλι.Μολις πηρα κ δοκιμασα τα υγρα απο easye-liquid.com
που ειχα προαναφερει.Λοιπον το tobacco ειναι ενα κλασικο tobacco με μεστη ωραια γευση κ πολυ ντουμανι για pg,τα 24χλγ νικοτινη ειναι πραγματικα, αφου το χτυπημα ειναι αρκετα δυνατο.Το mlb usa mix επισης το ιδιο με αυτη τη μικρη διαφορα του mlb στη γευση που (προσωπικα εγω προτιμω) :thumpup: .Το αρωματακι mery jane ειναι κατα 85% ακριβως το ιδιο με αυτο που αναφερει μεσα στο site.Για ατομα με προτιμησεις στις tobacco γευσεις ειναι απλα τελεια.Το συνηστω ανεπιφιλακτα αυτο το μαγαζι αφου κ απο τιμη,ποιοτητα,εξυπηρετηση,ταχυτητα αποστολης ειναι παρα πολυ καλο.KOV(KEEP ON VAPING) :yes:

Πρόκειται για καλή περίπτωση φθηνού προμηθευτή από χώρα εντός E.E.  Μερικές φορές έχει και προσφορές. Παραγγέλνω από εκεί κυρίως τη δυνατή βάση τους (48mg).
Το ότι πουλάνε και κάτι αξεσουάρ για IPAD - IPHONE4 και GALAXY S κάπου δεν κολλάει, αλλά αυτοί κάτι θα ξέρουν...

Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:23 »
Φιλε nikdnik το εμποριο οπως ολοι ξερουμε πιστη δεν εχει,οτι μπορει να πλασαρει ο καθενας το κανει,σου λεει και εκει που ατμιζει δεν εχει και ενα ipad να ασχολειτε?κατσε να πουλησουμε κ ενα αξεσουαρ :laugh1: .Με βασεις κ αρωματα δεν ασχολουμε εγω γιατι ειναι ορισμενες συνταγες που οσο κ να προσπαθησεις δεν βγενουν δεν ξερω γιατι,πχ το mlb usa mix δεν πετυχενεται η ενα καλο tobacco.Το θεμα ειναι οτι τα υγρα αυτα ειναι ακριβως ολοιδια μην σου πω κ καλυτερα πιο φρεσκα απο αυτα που πουλανε εδω σε τουλαχιστον τριπλασια τιμη κ βαλε.Εγω ενα ολοκληρο χρονο παρεγγελνα απο εδω :wall: αλλα οπως ειπα παρεγγελνα :yes:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:25 »
τι προέλευση έχουν τα υγρά easy-eliquid?

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:35 »
τι προέλευση έχουν τα υγρά easy-eliquid?


EASY Electronic smoking products & EASY E-Liquids is manufactured for Tee Cee Trade supplier standards, distributed globally, and made in China.

Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #39 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:36 »
Tee cee trade και ειναι απο κινα.Μου φενεται οτ πρεπει να ειναι σαν dekang φαση αν δεν κανω λαθος.Παντος απο κατι janty πχ ειναι πολυ καλυτερα κ γενικα πολυ καθαρα υγρα.Δεν εχει απολυτως καμια διαφορα απο το mlb usa mix που βρισκουμε εδω (αν καταλαβες,δεν θελω να ονοματισω).Ουτως η αλλως κ εδω ολοι σου λενε οτι φτιαχνωνται σε τριτες χωρες τα υγρα τους.Εκτος απο γνωστες αμερικανικες φιρμες που λενε οτι ειναι αμερικανικα,κ τα vinerete που ειναι γερμανικα.Ολα τα αλλα?

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 30, 2011, 22:50 »
τι προέλευση έχουν τα υγρά easy-eliquid?
Κινέζικα με προδιαγραφές Philips και Apple!! :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 30, 2011, 23:24 »
Παράθεση
Ολα τα αλλα?
Eεε, έχει και αγγλικά, κροάτικα , ιταλικά
Πάντως αν είναι να αγοράσω κινέζικα απ την ευρώπη, γιατί να μην τα αγοράσω απο Κίνα ?

Παράθεση
Κινέζικα με προδιαγραφές Philips και Apple!! :)) :))
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :angel:

Αποσυνδεδεμένος nikdnik

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 30, 2011, 23:33 »
Πάντως αν είναι να αγοράσω κινέζικα απ την ευρώπη, γιατί να μην τα αγοράσω απο Κίνα ?
Γιατί εμένα τα κινέζικα από.... Κίνα (!) μου τα κρατάει ο τελώνης  :wall: :wall:
Μόνο γιαυτό  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 31, 2011, 01:11 »
περιεργο site! ίδια τιμή η σκέτη pg με το marlboro 24mg στα 250ml! τεσπα.. αφου έχετε παραγγείλει απο κεί, εμένα μου περισσεύει. κρίνοντας από τις τιμές, για ετοιμα υγρά αξίζει πολύ. για DIY όχι. μπορεί να πάρω κανενα έτοιμο. οι αποθήκες της εταιρίας που είναι; δλδ, απο που μας στελνουν τα προιόντα;; ολλανδία/γερμανία;;

τελικα στα DIY έχει άλλες τιμές, αν πας όμως στα 250ml υγρά η pg η σκέτη έχει όσο το Marlboro 24 :S
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2011, 01:17 από dxdydz »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 31, 2011, 01:12 »
Γιατί εμένα τα κινέζικα από.... Κίνα (!) μου τα κρατάει ο τελώνης  :wall: :wall:
Μόνο γιαυτό  :yes: :yes:

μη το συζητάς καθόλου, την έχω πάθει.. καλύτερα κινεζικα από ευρώπη..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248543 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766953 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 151 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 298 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573275 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8576 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 719 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos