vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

316 επισκέπτες, 6 χρήστες
paiktaras, Milarepa, aalex, mathimatikos1966, Jorge, Tem

Twitter

Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 18:21 »
Έχω πάρει απο e-cig 350ml pg400 στα 24mg, 2 έτοιμα υγρά ''best mixII'', και 2 σκέτα αρώματα.
Όσο και αν προσπάθησα κανένα δεν ατμίζεται ότι ανάμιξη και να έχω κάνει απλά φρίκη και πεταμένα -έστω λίγα- λεφτά. Πιθανά φταίει η pg400 δεν έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη βάση από αλλού  :hmmm:
pg400 μου χάρισε ο ΧρήστοςΚ ένα μπουκαλάκι, δεν ατμίζονταν με τίποτα, θα το αφήσω ανοικτό καμμιά 10ρια μέρες να δω το αποτέλεσμα  :eyesplash:
Κουμπάρε, παρεπιπτόντως, σου άρεσε το "υγρό"   ;) απο e-cig ?   ;) ;) :)

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2011, 20:21 »
Θα γραψω εδω τις εντυπωσεις μου για τα υγρα hangsen απο http://www.easy-eliquid.com/categories/HANGSEN-ELIQUID/ Τα υγρα μου τα εδωσε ο cobolt για να τα δοκιμασω και τον υπερευχαριστω και δημοσια  ;)


Λοιπον τα υγρα που δοκιμασα ειναι Blue Cola 16mg, Desert Ship 24mg, 7 wolves 16mg [PG]Green usa mix 16mg, Fortune Strike 16mg [VG]


Καταρχας να αναφερω οτι το χτυπημα ηταν καπως περιεργο, και δεν ηταν σαν το "καθαρο" χτυπημα που προσφερουν τα DIY απο flavourart.


Τωρα οι γευσεις σε PG ηταν πολυ καθαρες. Το blue cola μου αρεσε παρα πολυ σαν γευση αλλα με χαλαγε καπως το χτυπημα, το Desert ship και το 7w δεν με ενθουσιασαν, αν και οκ, ατμιζονταν.
Σε VG το Fortune strike δεν μου αρεσε και δεν του εχω δωσει ακομα μια δευτερη ευκαιρια, ισως στο μελλον. Η μεγαλη εκπληξη ηταν το Green usa mix. Aυτο το υγρο ειναι ακριβως οπως τα marlboro menthol. Ακομα και το οτι οπως στα μαρλμπορο, το πρωτο τσιγαρο σε ενθουσιαζε και καπου στο τελος του πακετου το σιχαινωσουν και ησουν ετοιμος να το πεταξεις  :)) . Στην αρχη ατμιζοντας το, νομιζα οτι θα αλαξω το βασικο μου υγρο, αλλα στην συνεχεια με κουρασε και επανηλθα.


Αυτες ηταν οι εντυπωσεις μου για τα συγκεκριμενα υγρα, και θελω για ακομα μια φορα να ευχαριστησω τον Αγγελο για την χορηγεια του  :)


Οσο για το αν θα προβω σε παραγγελεια απο το συγκεκριμενο site,  :nope:

Αποσυνδεδεμένος θηριωδης

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 00:09 »
εχει ψωνισει κανεις απο εδω;
 www.fusiondrops.com/

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 11:34 »
Θα γραψω εδω τις εντυπωσεις μου για τα υγρα hangsen απο http://www.easy-eliquid.com/categories/HANGSEN-ELIQUID/ Τα υγρα μου τα εδωσε ο cobolt για να τα δοκιμασω και τον υπερευχαριστω και δημοσια  ;)


Λοιπον τα υγρα που δοκιμασα ειναι Blue Cola 16mg, Desert Ship 24mg, 7 wolves 16mg [PG]Green usa mix 16mg, Fortune Strike 16mg [VG]


Καταρχας να αναφερω οτι το χτυπημα ηταν καπως περιεργο, και δεν ηταν σαν το "καθαρο" χτυπημα που προσφερουν τα DIY απο flavourart.


Τωρα οι γευσεις σε PG ηταν πολυ καθαρες. Το blue cola μου αρεσε παρα πολυ σαν γευση αλλα με χαλαγε καπως το χτυπημα, το Desert ship και το 7w δεν με ενθουσιασαν, αν και οκ, ατμιζονταν.
Σε VG το Fortune strike δεν μου αρεσε και δεν του εχω δωσει ακομα μια δευτερη ευκαιρια, ισως στο μελλον. Η μεγαλη εκπληξη ηταν το Green usa mix. Aυτο το υγρο ειναι ακριβως οπως τα marlboro menthol. Ακομα και το οτι οπως στα μαρλμπορο, το πρωτο τσιγαρο σε ενθουσιαζε και καπου στο τελος του πακετου το σιχαινωσουν και ησουν ετοιμος να το πεταξεις  :)) . Στην αρχη ατμιζοντας το, νομιζα οτι θα αλαξω το βασικο μου υγρο, αλλα στην συνεχεια με κουρασε και επανηλθα.


Αυτες ηταν οι εντυπωσεις μου για τα συγκεκριμενα υγρα, και θελω για ακομα μια φορα να ευχαριστησω τον Αγγελο για την χορηγεια του  :)


Οσο για το αν θα προβω σε παραγγελεια απο το συγκεκριμενο site,  :nope:

 :bow:

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 11:42 »
http://www.heaven-gifts.com/product-279.html
http://www.e-cig.com/shopping/products/20-E-Liquid-Bases/

Καταρχας σε ευχαριστω πολυ!Στο πρωτο link που μου δινεις μου προτεινεις υγρο με 36mg νικοτινη;Εγω κανω 16 τωρα...
Απο το αλλο link δεν προκειτε να ψωνισω αφου εκατσα και διαβασα ολο το θεμα (οπως μου ειπες) και μονο παραπονα ειδα απο το συγκεκριμενο site.Τελος παντων μαλλον θα ψωνισω κανα marlboro ή κανα μηλο που μ'αρεσει απο το easy-liquid σε μικρη ποσοτητα να δοκιμασω και βλεπουμε..

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 11:45 »

Κουμπάρε, παρεπιπτόντως, σου άρεσε το "υγρό"   ;) απο e-cig ?   ;) ;) :)

Κουμπάρε μ.....το πρώτο που έφτιαξα και το δοκίμασα την ιδια στιγμή δεν με ενθουσίασε αλλά χθες φεύγοντας στην δουλειά πηρα λίγο μαζι μου και ναι :yes: .......... έχω κάνει την βάση που εδώ και 8 μήνες περίπου ατμιζα. :D
Πιστεύω οτι θέλουν και αυτά τον χρόνο τους προφανώς για να δέσει η καθαρή.
Το μόνο σιγουρο είναι οτι θα ξαναπαραγγειλω γιατί νοιώθω μια ανασφάλεια μηπως και δεν μου φτάσει το ενάμιση κιλό για τον επόμενο χρονο  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος LucyFair

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 16:06 »
Γεια σας παίδες και καλό σας βρήκα μετά απο μααακρας διάρκειας διακοπές! :D

Παιδιά εγώ πήρα τα αρώματα μου από το Flavorart και ησύχασα. Με τα απλά μεταφορικά των 3.90Ε!!! ήρθαν σε 18 μέρες απο την Ιταλία και όλα καλά, πολύ καλά θα έλεγα.
-6 αρώματα απο τα οποία 4 των 20μλ και 2 των 7μλ για δοκιμή, μαζι με ολα τα έξοδα, στοίχισαν 32.10 ευροπουλακια.Μονο.
Έχουν και σε μεγαλύτερη συσκευασία σε ακομα καλύτερη τιμή. Ημερομηνία λήξης ειναι 1 χρονο και τα φτιάχνουν οποτε γίνετε η παραγγελία.

Βάση απο το φαρμακείο - 8Ε το μισό κιλό. Έχω να ατμιζω για αρκετούς μήνες 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 16:10 »


Μπορείς να μας πεις ποια γλυκερίνη πήρες από φαρμακειο και πώς την ζήτησες; Είναι usp φυτική; Αν μπορούσες να αναρτησεις και μία φώτο της συσκευασίας και το τι αναγραφεται σε αυτήν θα βοηθουσε...


αμεση παραθεση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2013, 01:04 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 16:49 »
gabriel αυτά που έχουν τα φαρμακεία (εκτός και αν είναι κομπογιαννήτης ο φαρμακοποιός είναι 99.9%) οπότε ο,τι και να γραφει πάνω είσαι comple. τα ζητας απλά ως γλυκερίνη και προπυλενογλυκόλη.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 16:58 »
Εχω πρόσφατο κρούσμα με φαρμακοποιό που μου έδωσε vg για εξωτερική χρήση και ως εκ τούτου μη βρώσιμη και επέμενε οτι μία είναι η vg...αυτή που μου δίνει...

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1493.msg78756.html#msg78756

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 17:15 »
εγώ να σου πω την αλήθεια μου, δε ξέρω αν είναι εσωτερική/εξωτερική. δε γράφει πάνω.. μαλλον εξωτερική θα ναι οπότε καλύτερα να την αποφεύγω! ετσι κι αλλιως ειμαι πιο πολυ πιτζι-ακιας.. ευχαριστώ πάντως για την πληροφόρηση..

Αποσυνδεδεμένος LucyFair

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 18:04 »
Μπορείς να μας πεις ποια γλυκερίνη πήρες από φαρμακειο και πώς την ζήτησες; Είναι usp φυτική; Αν μπορούσες να αναρτησεις και μία φώτο της συσκευασίας και το τι αναγραφεται σε αυτήν θα βοηθουσε...

Στα φαρμακεία μπορείς να βρεις  φυτική η συνθετική γλυκερίνη.
 
Την φυτική γλυκερίνη την έχουν μονο μερικά φαρμακεία - εγω την  πήρα απο το Ευσταθίου. Αυτη τη στιγμή δεν μπορώ να ανεβάσω φώτο αλλα λεει GLYCERINE 500ML και ημερομηνία, και τιποτε αλλο.... οποτε.... και να τη δεις, τίποτε περισσότερα δεν θα κάνει :). Άμα πας και ζητάς φυτική γλυκερίνη, ξέρει αυτός τι να σου δώσει. Αυτη θέλει ενα 10-20% αραίωση με νερακι.

Την αλλη, την προπυλενογλυκολη/προπυλενικη γλυκερινη/συνθετική γλυκερίνη, μπορείς να την βρεις σε πολλά φαρμακεία , και να μην εχει άμεσα μπορεί να παραγγείλει. Στο φαρμακείο της γειτονιάς ρώτησα και είχε (9 ευρο το κιλο η κάτι τετοιο) αλλα μου ειπε οτι αν ηθελα θα παρήγγειλε πιο φρέσκια - αυτη που ειχε ηταν 5 μηνες εκει.

Τελευταία χρησιμοποιώ μονο την φυτική αραιωμένη.  :D

...όσον αφορά το "βρώσιμη - μη βρώσιμη" εγω ξέρω οτι εαν ειναι αρκετά καθαρή 99.9-100% ειναι οπωσδήποτε και βρωσιμη.

Vegetable Glycerine 100% is even pure enough to be taken internally.
http://www.google.com/products/catalog?q=glycerin+now+foods&hl=en&cid=11170844194134111460&ei=jJdjTtu6HdiC-Ab4xZGADw&ved=0CAcQ8wIwAA#p
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 18:24 από LucyFair »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 19:43 »
μετα απο τα σχολια τις dark angel για τους κινεζους πιρα απο green h  αυτο   Unflavored 100MG eLiquid (120ML) το εχει δοκιμασει κανενας ?

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 20:05 »
μετα απο τα σχολια τις dark angel για τους κινεζους πιρα απο green h  αυτο   Unflavored 100MG eLiquid (120ML) το εχει δοκιμασει κανενας ?
Καλύτερα να προσέξεις πάρα πολύ με αυτό που πήρες, περιέχει 100mg νικοτίνης (πάρα πολύ) ανά ml οπότε υπολόγισε πόσο θα πρέπει να προσθέσεις από αυτό σε βάση pg ή vg μηδενικής περιεκτικότητας σε νικοτίνη, για να φτάσεις στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Αν είναι η 1η σου απόπειρα για DIY υγρά θα σου συνιστούσα να ξεκινούσες με έτοιμες βάσεις στο επιθυμητό ποσοστό νικοτίνης και να προσθέσεις μόνο άρωμα. 

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: Φθηνα υγρα ποια η γνωμη σας;
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2011, 20:15 »
] 860ml
 για να το παω γιρο στα 12 νικοτινη αν δεν κανω λαθος οποτε εχουμε 1 λιτρο υγρο

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 45 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325028 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119650 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510166 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9378 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570571 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios