vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, thanos1071, lagoudakis, Jorge, lounik

Twitter

IPV2 50W

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
IPV2 50W
« στις: Αυγούστου 24, 2014, 21:49 »
Παρελαβα την παρασκευη απο Αμερικη το συγκεκριμενο 50W mod, οποτε:

Πρωτες εντυπωσεις:

Ηρθε σε μία πολυ ομορφη συσκευασια, αρκετα προσεγμενη εχοντας μεσα τοσο την εγγυηση του mod που ειναι 1 χρονος οσο και ενα κατσαβιδακι και κατι ανταλλακτικες βιδες. Ειναι απο αλουμινιο και βγαινει σε 2 εκδοσεις, η μια ειναι ανοιχτο και η αλλη σκουρο γκρι. Εγω πηρα την σκουρο γκρι και ειναι πολυ ομορφο σαν κουτι mod. Ανοιξα λοιπον το back cover και εβαλα μεσα μία μωβ 2500mah 35Α 18650 και δοκιμασα τον Zenith v2 που τον εχω στημενο με διπλη 0,4Ω αντισταση. Να σημειωσω οτι ο ανταπτορας 510 εχει μία βίδα που ειναι ρυθμιζομενη οποτε δεν δυσκολευτικα ιδιαιτερα να βαλω Flat τον ατμοποιητη πανω στην μπαταρια.

Στη συνεχεια:
Ξεκινησα λοιπον στα 25W οπου το μηχανημα δεν εδιξε να ιδρωνει πραγμα που εκανε και στα 50W (αντιθετα με τον zenith που κοντευε να λειώσει :)) ). Μου αρεσε πολυ το γεγονος οτι ακομα και στα χαμηλα watt σου εδινε την ενυτπωση οτι δουλευε με περισσοτερα, ειναι πολυ δυνατο μηχανημα, pure power!! Πολυ κοσμος λεει πολυ καλα λογια για την κατασκευαστρια εταιρια pioneer4you και μαλλον εχουν δικιο.

Οποτε στο ρεζουμε, πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του και ειναι ενα απο τα καλυτερα ηλεκτρικα μοντ που κυκλοφορουν εκει εξω και ισως ενα απο τα καλυτερα σε ποιοτητα και ομορφότερα στις κινεζικες εκδοσεις σε μοντ.




Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #1 στις: Αυγούστου 24, 2014, 22:31 »
με αντισταση 0,4 ξεκινησες να ατμιζεις απο 25w εως 50w?  :confused1: επισης ποσο σου κοστισε;

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #2 στις: Αυγούστου 25, 2014, 05:55 »
Το αγορασα απο εδω : http://www.elev8vape.com/ipv-50w-box-mod-by-pioneer4you/


Ναι, 0,4 εχεις κατι αλλο να προτείνεις για καλυτερη αποδοση (σε συνδιασμο watt / αντισταση) ;

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #3 στις: Αυγούστου 25, 2014, 06:15 »
Συνατμιστοφορουμίτη micron.
Μου κάνει κι εμένα μεγάλη εντύπωση ο συνδυασμός 0,4 ωμ και 25 watt ( τα οποία μάλιστα λες πως τα θεωρείς χαμηλά). Πώς τα κατάφερες να εισπνεύσεις το αποτέλεσμα του συνδυασμού αυτού; Σε θαυμάζω. Εγώ είμαι πολύ μακριά κι από τα δυο αυτά, γιατί όποτε τα προσέγγισα, ξαναέφυγα μακριά τρεχάτος. Μιλώ για το καθένα μόνο του, τρέμω στην ιδέα του συνδυασμού τους. Από όσα διαβάζω εξάλλου εδώ, δεν τον τολμούν ούτε οι πιο «ακραίοι» συνατμιστές. Τέρας των 50w δε χρειαστώ ποτέ…
Υποκλίνομαι στο θάρρος σου


Υ.Γ. Αν θέλεις και τη δικιά μου συμβουλή: Ανέβαινε βήμα-βήμα, δοκίμαζε στο καθένα, νομίζω πως θα σου αρέσει η άνοδος στα ψηλά...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2014, 07:00 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 25, 2014, 07:32 »
Οταν λεω ατμισα δεν εννοω εκατσα και εσκασα στον ατμο, δοκιμασα το μηχανημα στα διαφορα watt να δω το αποτελεσμα, νομιζω παντως οτι οπως τον εστησα με φουλ αερα ο zenith μια χαρα δουλευε στα 23 με 27watt, ενταξει απο εκει και πανω το αποτελεσμα ειναι αρκετα πιο "καυτο" αλλα και πιο ενδιαφερον :thumpup: .


Βεβαια, παιζουν ολα ρολο, πρεπει να κανεις πολλες ωρες πτησης και να δεις πολλα βιντεακια στο youtube για το πως θα στησεις το μηχανημα, πως θα κανεις την τζουρα κτλ κτλ


Δηλαδη για τους νεους πλην τιμιους ατμιστες, εχω να πω τα εξης:


Παιζουν "τεραστιο" ρολο στο αποτελεσμα:
1) Ποιον dripper θα διαλεξεις (εννοειται ξεχνα αυτους με κεραμικο και NR R NR συρματα)
2) Ποσο αερα θα δωσεις και ποσο αερα παιρνει το μηχανημα και απο που
3) Αν τον εχεις στημενο με μία, δύο ή και περισσοτερες αντιστασεις
4) Ποσα Ω ειναι το συνολο των αντιστασεων σου
5) Τι συρμα θα διαλεξεις
6) Πως θα στησεις το συρμα
7) Ποσο μακρια ειναι απο τις τρυπες του αερα οι αντιστασεις σου
8 )  Τι υγρο σε αναλογια PG/VG θα διαλεξεις (πας για περισσοτερη VG απο αυτη που εχεις συνηθισει και σιγουρα λιγοτερη νικοτινη εως ελαχιστη)
9) Στα ποσα watt παιζει καλυτερα ο Dripper σου ετσι οπως τον εχεις στησει.
10) και βασικοτερο ολων πως ατμιζεις το αποτελεσμα (μου πηρε 1-2 μηνες να μαθω να κανω clude dripping)
*Στο καθενα απο τα παραπανω να κανεις λαθος το αποτελεσμα θα ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο που θα ηθελες ή που θα μπορουσες να ατμισεις.


Οσο πιο χαμηλα εχεις την αντισταση και οσο πιο πανω τα watt τοσο πιο μικρες και κοφτες ειναι οι τζουρες
για το ιδιο αποτελεσμα, δεν ατμιζεις οπως ατμιζεις τον kayfun σου στα 10-15watt, δεν ατμιζεις οπως ατμιζεις
τον dripper pro του leo ή τους Ιαττιδες στα 8-12watt, και δεν ατμιζεις με mouth inhale αλλα με lung inhale. Ειναι πολλα και θελει πολυ εξασκιση και πολυ διαβασμα και φυσικα πολυ υπομονη αν θες να κανεις αυτο που βλεπεις στα διαφορα reviews και να το απολαμβανεις. Δεν εχω κατι αλλο να πω, καλα ατμισματα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2014, 08:01 από micron »

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 25, 2014, 08:49 »
Οκ. Θα συμφωνήσω στα περισσότερα από το μέχρι τώρα ψάξιμο που έχω κάνει (ποτέ δεν πρέπει να σταματά το ψάξιμο στο άτμισμα, έχουμε συχνά εκπλήξεις στη γωνία, ποτέ δε θα πούμε "το κατέχω πλήρως το άθλημα").
Αφού είσαι ικανοποιημένος εσύ, μετά από δοκιμές σε διάφορους συνδυασμούς, δεν πέφτει λόγος σε κανένα άλλο... Είναι υποκειμενικό το θέμα (όταν τηρούνται κάποια βασικά στάνταρς, τα οποία ένας μέσος χρήστης κατέχει).
Τα γραφόμενά σου όμως μου δε μου εγείρουν  τώρα ερωτήματα αλλά με προκαλούν σε δοκιμή: πάνω από δυο αντιστάσεις δεν έχω φτιάξει. Περισσότερες; Μέχρι πόσες έφτιαξες; Επτά που έχει η medusa; ( δε θυμάμαι αν τώρα αν απάντησε κανένας που τη χρησιμοποιεί, απαιτεί σεμινάριο το στήσιμό της είπε ένας συναντιστής, μας έκανε να γελάσουμε το μηχάνημα ...).
Ατμοευτυχείτε
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2014, 08:55 από sarchos59 »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 25, 2014, 09:28 »
Εχω φτιαξει μεχρι 2 αντιστασεις (3εις αλλα δεν μου εκατσε και δεν ξανασχοληθηκα), απο εκει και πανω θελει πολυ μελετη.


Παντως και εγω να πω την αληθεια πριν αποφασισω να ασχοληθω πραγματικα ελεγα αποκλειεται, και αν δεν υπηρχαν τα video reviews θα ελεγα οτι μας λενε ψεματα πως μπορεις να ατμισεις στα τοσα watt και σε τοσο μικρες αντιστασεις. Ομως μετα απο λιγο καιρο που ασχοληθηκα με το αντικειμενο ανακαλυψα οτι "γινεται" και μαλιστα ειναι μία τελειως διαφορετικη εμπειρια, και ειναι μία τελείως διαφορετικη εμπειρια σε σημειο που θα επρεπε να να αποτελει και μία τελειως διαφορετικη κατηγορια δηλ καπνισμα, ατμισμα και αυτο (δεν ξερω πως θα μπορουσα να το ονομασω). Η εμπειρια και η απολαυση ειναι κορυφαια αν καταφερεις να το μαθεις σωστα (ετσι εξηγειτε και ολος αυτος ο χαμος γυρω απο αυτο το "αθλημα").


Τεσπα επειδη βγηκαμε εκτος θεματος και μπορει να μας μαλωσουν, απλα να αναφερω κατι για το μηχανημα που ξεχασα να το αναφερω πιο πριν : τα βολτ που δινει στην αντισταση τα αναπροσαρμοζει με βαση ποσα βατ ζητας και τι αντισταση εχεις. (αν αλλαξεις την αντισταση αλλαζουν αυτοματα και τα βολτ παροτι ζητας τα ιδια βατ). Επισης η γκαμα των αντιστασεων που μπορεις να χρησιμοποιησεις δεν εχει ορια (απο -0,2 εως 3+). Αυτα, καλα ατμισματα λοιπον φιλοι μου!!

Αποσυνδεδεμένος sarchos59

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια ζωή με τη νικοτίνη παρέα;
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 25, 2014, 10:27 »
 Βαλτός είσαι να μου βγάλεις δουλειά πάνω που είπα να ψιλοχαλαρώσω με τις αναζητήσεις… (το δικό μου μήνυμα πράγματι είναι πλήρως εκτός θέματος, πιάσε σκούπα συντονιστή).
Αρχικά δεν είχα καταλάβει πως πρόκειται για dripping, δεν τον ξέρω αυτό τον ατμοποιητή. Πιθανότατα η μη περιορισμένη σε κλειστό χώρο αντίσταση σηκώνει τέτοιους πειραματισμούς. Στο μοναδικό τέτοιο που έχω θα δοκιμάσω, αν βρω χρόνο ( και μέχρι τα 15W που μου δίνει το vamo).
 Να την ξανά η έκπληξη στη γωνία. «Κι όμως γυρίζει η γη». Τελικά οτιδήποτε διαβάσουμε εδώ μέσα είναι χρήσιμο. Όσο πιο ασυνήθιστα μάλιστα, τόσο πιο  χρήσιμα είναι.   
  Σ΄ευχαριστούμε (και να με συγχωρείς για την ελαφρά απόχρωση ειρωνείας του πρώτου μου μηνύματος). Πρέπει να είμαστε πάντα καλοπροαίρετοι για να παραμένει ποιοτικό το φόρουμ.
Ατμοευτυχείτε   

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 25, 2014, 16:31 »
Και ενα ακομα Review για οσους το σκεφτονται  :hmmm:


https://www.youtube.com/watch?v=Va8CNXeqAYg&list=UUgZd5ygXFoQry9KDGlddSBg



Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #9 στις: Αυγούστου 25, 2014, 19:46 »
Ρε παιδες ειχα την εντυπωση πως 25 watt ειναι 25 watt ειτε εχεις 0.1 αντισταση ειτε 4 ohm...
Γιατι τα μπερδευεται; watt = αποτέλεσμα!!!
Με 25 watt δεν ατμιζεις σε κάποιους ατμοποιητες θες πανω απο 30watt για να νιωσεις.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #10 στις: Αυγούστου 25, 2014, 20:51 »
Φιλε micron το εχω δει και τωρα που το εκανες review ψηνομαι αρκετα να σου πω το εχω δει σε καταστημα Θεσσαλονικη.
Μ αρεσουν τα boxakia και τα ζαχαρωνω καιρο διαφορα απο αυτα (οτι ερχεται στην εγχωρια αγορα γιατι παραγγελιες απο εξωτερικο δεν κανω με προβληματιζουν προπληρωμενες καρτες τραπεζες paypal αναμονη )

Τωρα ειμαι μεταξυ vaporshark rDNA και του IPV2.
Nα ειμαι ειλικρινησ η χρηματικη διαφορα παιζει ρολο θετικοτατο σιγουρα υπερ του IPV2 αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι θα δουλεψω με 50Watt.
Αν συγκρινουμε με Vaporshark rDna με αυτο εδω τι λεει σαν ποιοτητα?
Καταλαβαινω οτι προοριζεται για συγκεκριμενους ατμοποιητες που ζητανε υψηλα ρευματα - ισχυ
Αλλα ασ εχω ισχυ να καθεται (στο μελλον δεν ξερεις μπορει να χρειαστει) και ασ ατμιζω πιο χαμηλα tvra



Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #11 στις: Αυγούστου 25, 2014, 21:47 »
Κοιτα ειδα πολλα reviews, μια λενε ετσι μια λενε γιουβετσι, εγω θα σου πω πως το βλεπω εγω το συγκεκριμενο μοντακι.


1) Εχω δει μερικους κλωνους dna, εχω δει και αρκετα κουτακια dna απο αμερικη, το συγκεκριμενο τοσο σε αισθηση στο χερι οσο και ποιοτικος σαν υλικο φαινεται παραπολυ καλο, παραπολυ ελαφρυ και συμμαζεμένο, για να γινω πιο συγκεκριμενος θα αντιπαρελθω σε μερικα πραγματα που ειδα στα Review:
- στο δικο μου το μοντακι το καπακι καθεται ακριβως ισως επειδη αγορασα απο τις δευτερες παρτιδες να το διορθωσανε μετα.
- στο δικο μου το μοντακι δεν εχει γραντζουνιες πανω στα πλαστικα μερη, ασε που εχει προστατευτικη ζεταλινη την οποια βγαζεις και ολα ειναι τζετ.
- στο δικο μου το μοντακι δεν εχω θεμα με τις βιδες, ισως επειδη εριξα μια μπαταρια μεσα και το φορτιζω με το καλωδιο, δεν ξανασχοληθηκα με βιδες.
- στο δικο μου το μοντακι δεν εχω θεμα με τις αντιστασεις και τις μετρησεις, οτι γραφει αυτο ειναι.


2) Οσον αφορα τα watt, προσωπικα δεν πιστευω οτι θα χρειαστεις περισσοτερα απο 35W, απο εκει και πανω ειναι υπερβολη με τα σημερινα δεδομενα. Περισσοτερο θα κυμαινεσαι μεταξυ των 20-30W σε Drippers και στους υπολοιπους ατμοποιητες ακομα πιο κατω.


3) Παιζει σε πολυ χαμηλες αντιστασεις, αρκετα χαμηλοτερες απο οτι τα dna και εχει ασφαλειες που τα dna δεν σου παρεχουν (νομιζω αναφερεται κατι σχετικο στα review ομως ολως περιεργως στα ψιλα γραμματα).


4) Ο Ripdripper αν και τα εχωσε σχετικα με το κουτι αν τον δεις στα μετα απο το IPV review του αυτο εχει ακομα στα χερια του, δεν το πεταξε σε μία γωνια και ενταξει.


5) Δεν ζεσταινεται, τουλαχιστον δεν ετυχε σε μενα ακομα και η μπαταρια κραταει... τι να πω, σημερα το εβαλα να φορτισει απο την Παρασκευη (δεν ημουν ομως συνεχεια απο πανω του και δεν το εκανα πιπιλα) οποτε πιστευω οτι κανει καλη διαχειρηση ρευματος.


Στο ρεζουμε, ναι για τα λεφτα του αξιζει και με το παραπανω, αλλιως τρως το promotion και πληρωνεις το κατι της σου παραπανω και παίρνεις τα αμερικανικα με τα δικα τους κουσουρια που δυστυχως εκει θα τα ανακαλυψεις μονος σου. Οσον αφορα το τι εντυπωση εκανε σε αλλους ατμιστες, νομιζω αφου μερικοι απο αυτους το περιεργαστικα ισως υπερβολικα εκαναν πολυ καλα σχολια. Εγω θα σου προτινα να συνεχισεις το ψαξιμο και μιας και το ειδες σε μαγαζι να πας να το δεις και απο κοντα πριν αποφασισεις. Ο Αμερικανος μαλιστα που το αγορασα εβαλε μιση τιμη στο τιμολογιο για να μην περασει τελωνειο (οχι σαν καποιους αλλους που γραφουν τα παντα και με το παραπανω) και χρησιμοποιει την USPS που συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ και οχι courier για να σε ξεσκισουν στα πρακτορειακα αφου εσκεμμένα θα το πανε τελωνειο.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #12 στις: Αυγούστου 25, 2014, 22:50 »


Ευχαριστω για την απαντηση και οσα αναλυτικα εκατσες να εξηγησεις!
Στο esmokers το ειδα και απο οτι γραφει ειναι IPV V2 = version 2 λογικα

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #13 στις: Αυγούστου 25, 2014, 23:09 »
Ωραίο φαίνεται και στέρεο να το πω έτσι. Σίγουρα στα + του η φόρτιση usb και στα - του το κατσαβίδι για να αλλάξεις μπαταρία.

Διευκρινιστική ερώτηση που μπορεί να γράφτηκε και να μην τό'δα, πόσο καιρό σου πήρε να έρθει από Αμερική micron;

Για τα περι Watt, το μόνο που μπορώ να πω εντός θέματος, είναι το καλό που είδα έως 8,5 Volt. Καθώς δε φτιάχνω αντιστάσεις κάτω του 1,0 (τουλάχιστον όχι ακόμα!) είναι καλό που δε με αναγκάζει να το κάνω για να πιάσω τα Watt που θέλω!

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: IPV2 50W
« Απάντηση #14 στις: Αυγούστου 25, 2014, 23:19 »
Επισης (αν δεν κανω κ γω λαθος) πρεπει να εχει την αναλογη λειτουργεια step down
ομοια με αυτη της sx350 πλακετας.


Πρεπει να εχει regulate απο 3.3-8.4V, οποτε δε σε περιοριζει τοσο οσο η dna πλακετα.
Mπορεις δλδ να παιξεις σε πιο χαμηλα watt εαν θελησεις, με πιο μικρες αντιστασεις.
Κατι το οποιο ειναι μεγαλο + (το οποιο φυσικα παει πιο πολυ στην πλακετα, αλλα...  :thumpup: [size=78%] )[/size]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7634 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120978 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8455 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297181 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511100 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios