vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

293 επισκέπτες, 9 χρήστες
grag, azzazel, maprix, Jorge, tibolaso, Milarepa, camber, Buliwyf, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #735 στις: Μαΐου 20, 2015, 22:26 »
Φίλε ενώ θεωρητικά είναι από ss,το κομμάτι που βιδώνει η αντίσταση σκουριάζει αν μείνει ώρα στο νερό(για καθάρισμα).

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #736 στις: Μαΐου 20, 2015, 22:32 »
με λιγα λογια δλδ η απαντηση ειναι ενα υπερηφανο ΟΧΙ ....


μαλλον δε θα προχωρησω στην αγορα  :( :( :(

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #737 στις: Μαΐου 20, 2015, 22:39 »
Αποστολε εγω που τον εχω δεν ειχα θεμα με την προυποθεση οτι δεν τα αφηνω στο νερο για ωρα απλα πλυσιμο και στεγνωμα

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #738 στις: Μαΐου 20, 2015, 22:40 »
Και να φανταστείς ότι είναι από τους αξιοπρεπέστατους ατμοποιητές της κατηγορίας του,αν όχι ο καλύτερος.Πάντως πιστεύω ότι αξίζει την ευκαιρία του.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #739 στις: Μαΐου 20, 2015, 22:55 »
Αυτος που είναι ατσάλινος ολόκληρος +Glass είναι αυτος ο sτyle  της φαστεκ που κανει 8.5 ευρω :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #740 στις: Μαΐου 20, 2015, 22:57 »
Εγώ πάντως δηλώνω απόλυτα απογοητευμένος με το πως αποδίδει το ίδιο υγρό με αυτό που έχω γεμίσει και τον kfl+ παιδιά.. το έγραψα και νωρίτερα αλλά έλεγα μήπως στρώσει λίγο το πράγμα μετά τις πρώτες τζούρες του μίνι Ναυτίλου, μπα.. στον καϋφουν λοιπόν αισθάνομαι ότι ατμίζω ένα πεντακάθαρο "δροσερό λικέρ" γεμάτο αρώματα και γεύσεις, αντίθετα στον Ναυτίλο όλες αυτές οι γεύσεις έχουν γίνει ένα, και μάλιστα σε πολύ μουντό τόνο.
Ναι ξαναλέω, ωραία τζούρα δίνει. Όσο σφιχτή και απαλή τη θέλω. Ωραία ατμοποίηση, όμορφο ντουμανάκι, η σύγκριση όμως με τη γεύση που παίρνω απ'τον kfl είναι απλά ανύπαρκτη, απλούστατα λάτρεψα τον kfl 10 φορές περισσότερο μετά τη σημερινή μου εμπειρία.

Όσοι τυγχάνει να έχετε και τους δυο απλώς δοκιμάστε με ένα "γκουρμέ" υγρό τη σύγκριση, θα με θυμηθείτε.
Εκτός βέβαια κι αν έχω πέσει σε κακή κεφαλή, πράγμα που δεν νομίζω αφού δείχνει να λειτουργεί σωστά..

Τέλος πάντων έτσι κι αλλιώς δεν είχα σκοπό να του αφιερώσω ακριβά υγρά, είναι ήδη αυξημένη η κατανάλωση που κάνει. Θα τον κρατήσω για την ευκολία χρήσης του και για τα υγρά που κατασκευάζω μόνος. Αξιόπιστος είναι, θα τα βγάλει τα λεφτά του.

Περισσότερο έγραψα ξανά για τον Απόστολο, να ξέρει τι περίπου να περιμένει. Αν δεν κάνω λάθος έχει ασχοληθεί αρκετά με kayfun, μην πέσει απ'τα σύννεφα εντελώς άτσαλα αν πάρει την απόφαση τελικά. ;)

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #741 στις: Μαΐου 20, 2015, 23:11 »
η καμπανα δεν ειναι απο SS!δυστυχως εγω την πατησα εις διπλουν..οταν πηρα τον δευτερο ναυτιλο εκανα στον πρωτο ενα καλο μπανιο με τα γνωστα αποτελεσματα :wall:
βαση ποιοτητας δεν το λες οτι αξιζει τα λεφτα του αλλα βαση αποδοσης πιστευω τα αξιζει.
παντως απ οταν πηρα τον K4,ο ναυτιλος εχει μπει στο κουτι του και τον χρησιμοποιω σπανια με την e-pipe μονο και μονο επειδη ταιριαζει :))

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #742 στις: Μαΐου 21, 2015, 01:38 »
Την πάτησα και εγώ με το μπάνιο!  Στερνή μου γνώση...! Εμένα μέχρι στιγμής είναι ο αγαπημένος μου...η τζουρα του είναι ακριβώς όπως τη θέλω!  Μόλις όμως προστέθηκε ένας Κ4 στο wishlist!!

Sent from my OnePlus using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #743 στις: Μαΐου 21, 2015, 03:33 »
Μάκη είναι απολύτως λογικό αυτό που περιγράφεις.
Εντάξει, σίγουρα δεν είναι κάτι ιδιαίτερο ο kayfun, αλλά σύγκριση με έναν εργοστάσιο δεν γίνεται :)

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #744 στις: Μαΐου 21, 2015, 08:11 »
Απ'την αρχή δεν περίμενα να είναι το ίδιο, επέμεινα όμως τόσο στο ξεκαθάρισμα για δυο λόγους. Πρώτον γιατί η διαφορά είναι εμφανέστατη ανάμεσα σ'αυτούς τους δυο (όχι ότι ο Ναυτίλος δεν δίνει καθόλου γεύση, απλά είναι πιο υποτονική και με σαφέστατο "στρογγύλεμα" στα αρώματα ) και δεύτερον επειδή παλιότερα είχαν γίνει αναφορές για καλύτερη γεύση υπέρ του Ναυτίλου. Είχα μείνει λίγο με ανοιχτό το στόμα βέβαια όμως δεν είχα δοκιμάσει τον Ναυτίλο για να μπορώ να μιλήσω γι'αυτό, τώρα το είδα κι από πρώτο χέρι.. ;)

Edit: Να σημειώσω ότι δεν θεωρώ "άχρηστο" τον ναυτιλάκο με τα παραπάνω, μην παρεξηγηθώ. Μια χαρά ατμοποιητής είναι για εργοστασιακός και με ένταση γεύσης πολύ καλύτερη από πολλούς εργοστασιακούς.
Επίσης κρατάω μια μικρή "πισινή" γιατί η σύγκριση που έκανα αφορά μόνο ένα υγρό, αρκετά ιδιαίτερο για μένα με αρκετές γεύσεις μέσα του που μου ανάβουν τα "ευχάριστα λαμπάκια" μου (επειδή υπάρχουν και τα δυσσάρεστα, αυτά που μου ανάβει η πεθερά μου δηλαδή ).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2015, 09:20 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #745 στις: Μαΐου 21, 2015, 12:48 »
Ο ναυτιλος αποδιδει καλη γευση σε συγκεκριμενα αρωματα,δηλαδη τα ρυ4 και αλλα 2 υγρα μου αρεσουν περισσοτερο στον ναυτιλο απο οτι στον καυφουν

Αποσυνδεδεμένος vtech

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #746 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:02 »
Μια χαρά είναι ο μινι ναυτίλος, τον έχω 5 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Ούτε χαλασμένη αντίσταση, ούτε σκουριές (δεν τον πλένω και κάθε μέρα), ούτε σκασίματα. Ένα αρνητικό που ανακάλυψα πρόσφατα, σε πτήση με αεροπλάνο, έγινε διαρροή υγρού από την βάση του και πάνω στο mod λόγω πίεσης στην καμπίνα. Αν και δεν ξέρω τον K4, συγκρίνετε έναν εργοστασιακό που αποτελείτε από 8 κομμάτια με τον kayfun που αποτελείτε από 4πλάσια και μέχρι να τον στήσεις έχεις κάνει και ένα κτ γιατί χαρμάνιασες!
Οι αντιστάσεις που διάβασα παραπάνω με τις μικρές τρύπες ήταν και αυτές bvc και όχι bdc αλλά όταν άλλαξαν το υλικό μεγάλωσαν και οι τρύπες. Άλλαξαν το κεραμικό υλικό που ήταν μεταξύ των τρυπών και του βαμβακιού γιατί κάνανε παράπονα ότι το υλικό ίσως πετάει μικροσκοπικές ίνες σε μεγάλα volts... και το κάνανε full organic. Από τότε χάλασε ελάχιστα η γεύση και έγινε πιο ξερή.  Χρησιμοποιώ και τις 1,6 και τις 1,8 αντιστάσεις, οι πρώτες έχουν μεγαλύτερο ντουμάνι αλλά μεγαλύτερη κατανάλωση, οι μεν 1,8 πιστεύω είναι πιο ισορροπημένες στη γεύση.  Α, και αν κατά λάθος αφήσεις το mod στο μπουφάν σου πατηθούν τα κουμπιά και δώσεις 30w στις bvc, θα προκληθεί ένα μεγάλο σύννεφο υπό πίεση, η αντίσταση θα γίνει κάρβουνο και ο ναυτίλος θα ξεβρομίσει μετά από καμιά εβδομάδα  :idiot1:
Δεν έχω εμπειρία από ατμοποιητές και sub-ohm αλλά ο mini nautilus είναι τίμιος με πολύ καλή απόδοση και λίγες ανάγκης συντήρησης.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #747 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:13 »
Κατα την γνωμη μου ο ναυτιλος μινι μαζι με με αυτες τις νεες 1.8 BVC,θα πρεπει να ειναι η NO1 επιλογη για εκεινους που θελουν ενα σχεδον κορυφαιο απο καθε αποψη εργοστασιακο ατμοποιητη :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vtech

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #748 στις: Μαΐου 21, 2015, 17:34 »
Spykal1 μπηκα φαστεκ να παραγγείλω BVC Coils για τον Nautilus μου και είδα ότι δε δέχεται PayPal... Πως παραγγέλνετε?

Με gift certificates. 5,10,20,50 ντόλαρς, τα πληρώνεις με paypal και τα χρησιμοποιείς για την αγορά aspire ή ότι άλλο θες. Το κουλό είναι ότι θα δυσκολευτείς να δεις πως μπορείς να τα αποκτήσεις μέσα από το site. Μπες στο mobile site τους και θα τα δεις!

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #749 στις: Μαΐου 21, 2015, 18:53 »
Μια χαρά είναι ο μινι ναυτίλος, τον έχω 5 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Ούτε χαλασμένη αντίσταση, ούτε σκουριές (δεν τον πλένω και κάθε μέρα), ούτε σκασίματα. Ένα αρνητικό που ανακάλυψα πρόσφατα, σε πτήση με αεροπλάνο, έγινε διαρροή υγρού από την βάση του και πάνω στο mod λόγω πίεσης στην καμπίνα. Αν(Image removed from quote.) και δεν ξέρω τον K4, συγκρίνετε έναν εργοστασιακό που αποτελείτε από 8 κομμάτια με τον kayfun που αποτελείτε από 4πλάσια και μέχρι να τον στήσεις έχεις κάνει και ένα κτ γιατί χαρμάνιασες!
Οι αντιστάσεις που διάβασα παραπάνω με τις μικρές τρύπες ήταν και αυτές bvc και όχι bdc αλλά όταν άλλαξαν το υλικό μεγάλωσαν και οι τρύπες. Άλλαξαν το κεραμικό υλικό που ήταν μεταξύ των τρυπών και του βαμβακιού γιατί κάνανε παράπονα ότι το υλικό ίσως πετάει μικροσκοπικές ίνες σε μεγάλα volts... και το κάνανε full organic. Από τότε χάλασε ελάχιστα η γεύση και έγινε πιο ξερή.  Χρησιμοποιώ και τις 1,6 και τις 1,8 αντιστάσεις, οι πρώτες έχουν μεγαλύτερο ντουμάνι αλλά μεγαλύτερη κατανάλωση, οι μεν 1,8 πιστεύω είναι πιο ισορροπημένες στη γεύση.  Α, και αν κατά λάθος αφήσεις το mod στο μπουφάν σου πατηθούν τα κουμπιά και δώσεις 30w στις bvc, θα προκληθεί ένα μεγάλο σύννεφο υπό πίεση, η αντίσταση θα γίνει κάρβουνο και ο ναυτίλος θα ξεβρομίσει μετά από καμιά εβδομάδα  :idiot1:
Δεν έχω εμπειρία από ατμοποιητές και sub-ohm αλλά ο mini nautilus είναι τίμιος με πολύ καλή απόδοση και λίγες ανάγκης συντήρησης.

δεν νομιζω κανεις να συγκρινε τον Κ4 γιατι ειναι αλλο επιπεδο και εκτος αυτου ο ενας ειναι εργοστασιακος και ο αλλος επισκευασιμος!επισης στον Κ4 δεν χρεαζεται να βγαλεις πολλα κομματια για να τον στησεις ή εστω να γεμισεις...κλεινεις υγρα,βγαζεις ενα μερος του ατμοποιητη,ανοιγεις υγρα και τελος!
το να στησεις τον Κ4 ειναι πολυ πιο ευκολο απο το να στησεις τον ναυτιλο που η αντισταση του γινετε σε παρα πολυ μικρο χωρο(για εμας που καναμε εμεις τις αντιστασεις του).
το θεμα ειναι οτι σου παρουσιαζουν κατι που δεν ειναι και το πληρωνεις εν αγνοια σου 33 ευρω νομιζοντας οτι θα το εχεις για παντα(ακομα και για καβατζα να τον εχεις  σε περιπτωση που τον βαλεις στην ακρη).
δεν χρειαζεται να πλενεις καθε μερα για να δημιουργηθει το προβλημα...μια και καλη αρκει!αν ειχες κανει υγρο με εντονο αρωμα και θελεις να βαλεις ενα καινουργιο υγρο με πιο απαλο αρωμα τοτε το απλο πληριμο δεν φτανει για να φυγει η μυρωδια του προηγουμενου αρωματος.
για την κατηγορια του βαση αποδοσης τον θεωρω τον καλυτερο αλλα ποιοτικα...  ....  ...
προσωπικα οσες αντιστασεις(τις παλιες) ειχα αγορασει δεν ειχαν προβλημα αλλα καποιοι γνωστοι μου που τον ειχαν και αυτοι μου ειχαν πει οτι τουλαχιστον μια στις πεντε που αγοραζαν ηταν χαλασμενη...φυσικα εγω ειχα αγορασει πολλη λιγοτερες αντιστασεις σε σχεση με αυτους και δεν μπορω να πω με σιγουρια αλλα ειχα διαβασει οτι υπηρχε αυτο το θεμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102840 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176767 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22344 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68748 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315732 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15615 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126933 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem