vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, bloodlessz, camber, Sergios

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #960 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 18:54 »
Ειτε βαλεις το μισο βαμβακι μεσα στο ντεκ ειτε ολο συριζα στα λουκια , απο τη στιγμη που θα εχει την σωστη ποσοτητα και οχι πολυ ανοιγμα της καμπανας , μια χαρα θα ειναι . Και εγω απο μια εως το πολυ 2.5 στροφες την ανοιγω την καμπανα . Καλο ατμιστος Μακη !!![/font]

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #961 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 19:07 »
Μάκη μου που να δεις τι γίνετε με το στήσιμο μου δες το avatar μου φαντάσου αυτό που νιώθεις τώρα επί 2.
Εχει ένα απίστευτα υγρό,παχύ και πολλή ατμό μαζί με πολλή γεμάτη γεύση
Παίδες την πάτησα λέμεεεεεε πως θα ξαναγυρίσω στο απλό στήσιμο ρέεεεεεεε αφού σκέφτομαι να μην το πειράξω καθόλου και να αλλάζω μόνο βαμβάκια μέχρι να κοπούν τα σύρματαααααα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #962 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:00 »
Kαλημέρα παίδες. Να ρωτήσω: Ενώ γενικά έχω άψογη τροφοδοσία με το springomizer, όταν βιδώνω-κατεβάζω και μόνο την καμπάνα βγαίνουν φυσαλίδες αέρα. Όταν την ξεβιδώνω-ανεβάζω, ποτέ! Είναι λογικο; κάτι χάνω;  Kάνω VG Flavorart.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #963 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:34 »
Το παρατήρησα κι εγώ με το απλό deck αλλά το έχω δει και στον cloud one το φαινόμενο αυτό, θα έλεγα ότι συμβαίνει επειδή κατεβάζοντας την καμπάνα στην ουσία μειώνουμε και τον γεμάτο αέρα χώρο που βρίσκεται πάνω απ'την αντίστασή μας (και εσωτερικά της καμπάνας δηλαδή ), και ο αέρας αυτός όσο "συμπιέζεται" απ'την καμπάνα βρίσκει διαφυγή και από τα λούκια του deck εκτός από την καμινάδα μας.

Υπόθεση βέβαια αλλά αισθάνθηκα και πολύ Μαγκάιβερ μόλις.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #964 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:37 »
Εσύ αισθάνθηκες Μαγκάιβερ, εγώ αισθάνθηκα ο Ηλίθιος και ο Πανηλίθιος μαζί! :P Kαι βέβαια αυτό θα είναι... Κι εγώ νόμιζα πως κάτι παίζει με την τροφοδοσία. 

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #965 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:37 »
Εχω ψηθεί να αγορασω την έκδοση με το springomizer αλλα δεν υπάρχει διαθέσιμο τπτ. Έχει κανείς υπ όψιν του αν θα ξαναγίνει διαθέσιμος;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #966 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:38 »
Νομίζω σύντομα θα γίνει διαθέσιμη η έκδοση Χ1 που θα έχει στον στάνταρ εξοπλισμό το springomizer... 

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #967 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:44 »
Επειδή και εγώ ψήνομαι για Τηλέμαχο V2+... αξίζει τόσο πολύ το springomizer ή η απλή έκδοση είναι μια χαρά;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #968 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 09:48 »
Για εμένα, που είμαι τύπος που δεν του αρέσουν τα παιχνίδια με αντιστάσεις αλλά θέλω να κάνω ένα στάνταρ στήσιμο γρήγορα κι εύκολα, το springomizer είναι η τοπ εξέλιξη στους επισκευάσιμους. Μπορείς να "παίξεις" και με το springomizer, αλλά λογικά λιγότερο από το απλό ντεκ.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #969 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 10:38 »
Και η απλή έκδοση άψογη είναι τι συζητάμε τώρα; Το springomizer είναι απλά κάτι διαφορετικό, μια καινοτομία. Με τις ευκολίες του και με τους περιορισμούς του ενδεχομένως. Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ βέβαια, ακόμα και τον ίδιο τον Τηλέμαχο με το κανονικό deck μόλις χτες τον έπιασα για πρώτη φορά στα χέρια. Αλλά μιλάμε για έναν ήδη άψογο ατμοποιητή που ένα καινοτόμο deck απλώς του δίνει μια έξτρα επιλογή. :)

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #970 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 11:33 »
Επειδή και εγώ ψήνομαι για Τηλέμαχο V2+... αξίζει τόσο πολύ το springomizer ή η απλή έκδοση είναι μια χαρά;
Αυτό που είπε και ο Στέλιος. Αξίζει πολύ, αρκεί να μην είσαι ο τύπος που θα ψαχτείς ιδιαίτερα, με την αντίσταση σου. Εννοώ, αντίσταση ψηλά ή χαμηλά, αραιές ή κλειστές σπείρες κλπ. Φτιάχνεις ένα ελατήριο (ή και δυο ;)) με όσες σπείρες θες, το τοποθετείς και τέλος. Ποιότητα ατμίσματος εξαιρετική!  

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #971 στις: Φεβρουαρίου 25, 2016, 12:15 »
Παιδιά, σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Τώρα αναμονή μέχρι να είναι πάλι διαθέσιμος προς πώληση. Ακόμη out of stock... :(

Αποσυνδεδεμένος RME

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλέυω εδω και 3 χρονια χωρις κτ
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #972 στις: Φεβρουαρίου 27, 2016, 15:16 »
Παιδες καλησπερα.
Λοιπον επανερχομαι με εντυπωσεις απο το στησιμο με dual coils στον τηλεμαχο μετα απο 35ml και μονο 1 αλλαγη βαμβακιου αντι για nachamitsi εβαλα cotton bacon λοιπον δουλευει αψογα σαν την πρωτη μερα που το στησα ειναι απιστευτος ο τηλεμαχος τελικα παιζει τα παντα με τα παντα και μου εκανε εντυπωση οτι μετα απο 35ml δεν εχω ουτε μια σταγονα υγρου στο collector tank μονο λιγους υδρατμους

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #973 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 21:16 »
Καλησπέρα. Νέος χρήστης και εγώ του Τηλέμαχου και έχω ένα μικρό προβληματάκι. Συνέχεια μου πετάει υγρό από το drip tip. Υπόψιν ότι είναι καινούριο. Το παρέλαβα προχθές και είναι το άσπρο από  τεφλόν (εάν δεν κάνω λάθος).

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #974 στις: Φεβρουαρίου 28, 2016, 22:22 »
Όπως έχει προταθεί και παλιότερα αφού το πρόβλημα με το συγκεκριμένο drip tip είναι όντως υπαρκτό (το έχω παρατηρήσει κι εγώ στις λίγες μέρες που τον έχω στα χέρια μου ) οι λύσεις είναι τρεις:

- Άνοιγμα της κεντρικής τρύπας του συγκεκριμένου drip tip από 3mm σε 4mm (αν δεν κάνω λάθος στα χιλιοστά ).
- Αντικατάσταση του drip tip με ένα άλλο με μεγαλύτερη τρύπα - πρέπει να βρεις το κατάλληλο όμως που να μπορεί παράλληλα να περιστρέφει και την καμπάνα.. ;)
- Στήσιμο με πιο φαρδιά σύρματα (άνω των 0.32mm ) και ανέβασμα στα watts σου από τα 15w και πέρα.. εκεί όντως το πρόβλημα μειώνεται αισθητά έως και εντελώς, είναι η λύση που ακολούθησα κι εγώ τις τελευταίες δύο μέρες με απόλυτη επιτυχία θα έλεγα. Πλέον τον στήνω με 27ga kanthal (0.36mm περίπου ) και στα 15-16 watts εκτός του ότι δουλεύει απίθανα η Τηλεμαχάρα, το φαινόμενο που περιγράφεις σχεδόν εξαφανίστηκε εντελώς. Δυο φορές τη μέρα χαρτοπετσέτα στην τρύπα του και τέλος, στα πιο χαμηλά watts ανά 10 τζούρες ήθελε σκούπισμα.. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243862 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem