vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

180 επισκέπτες, 5 χρήστες
Aoratix, john67, Sergios, thanos1071, lagoudakis

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #585 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 17:24 »
το θέλω,είναι πολύ ωραία και συμπηκνωμένη η γεύση,απλά δε μπορώ να το χειριστώ ως έχει,αυτό είπα  :)

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #586 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 17:46 »
Λιγη δυναμη θελει και βγαινει , οι 2 πρωτες φορες ειναι λιγο δυσκολες . Την πρωτη φορα απο τα νευρα μου το βγαλα με τα δοντια :)) :)) :)) :-[  , αλλα πλεον κανονικα !!!
Το δυσκολο εως ακατωρθωτο ειναι ο ελεγχος ροης αερα για μενα ..  με τιποτα δεν μπορω και ετσι ειναι παντα στη μεση .


Απο γευση αψογος , το εχω δοκιμασει και με αλλο πλαστικο drip ( τα κλασικα μαυρα με το σωληνακι ) και η γευση ηταν ιδια .
Για μενα τα σπαει στα φρουτα παντως , κανω το pinkman απο vampire vape και δεν τον εχω αφησει τον Τηλεμαχο απο τα χερια μου .

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #587 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 18:34 »
αφαίρεση ο ρινγκ είναι η λύση στη ρύθμιση του αέρα.Τον δικό μου τον πήρα από φίλο συνατμιστή και έχει αφαιρέσει το ένα μου είπε.Τώρα γυρνάει κανονικά βάζοντας νυχάκι στην εγκοπή.
Το άλλαξα το ορινγκάκι με λεπτότερο.Γυρνάει η καμπάνα αλλά όχι τόσο εύκολα όσο πριν είναι η αλήθεια.Βέβαια γλίτωσα τα δόντια μου  ;D

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #588 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 19:46 »
Όσον αφορά το κατσαβιδάκι που έγραψε πιο πάνω η Ιωάννα για να σφίγγουν οι βίδες το σύρμα της αντίστασης.

Δοκιμάστε να τις σφίγγετε και να τις ξεσφίγγετε με την ίδια την καμπάνα.
Ταιριάζει μια χαρά και δεν υπάρχει κανένα θέμα να στραβώσει η καμπάνα... τουλάχιστον εμένα δεν έχει στραβώσει εδώ και πολλούς μήνες  :thumpup:

Υ.Γ. Με το κάτω μέρος της καμπάνας εννοώ... όχι με το πάνω που μπαίνει το drip tip
 

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #589 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 20:00 »
τί κατσαβιδάκι θέλει κανονικά 2.5χιλ;

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #590 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 20:07 »
Και μεγαλύτερο να είναι δεν πειράζει... αλλά και με το νύχι μπορείς... αλλά δεν στο συστήνω  :))

Κάνε αυτό που σου λέω με την καμπάνα και δεν θα ξαναψάξεις για κατσαβιδάκι ;)

Αν επιμένεις.... μπορείς και με τσιμπιδάκι φρυδιών ;)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #591 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 20:10 »
άσε τα νύχια τα τρώω  :laugh1:

για την καμπάνα δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα το πώς, αφού είναι φαρδιά  :dontknow:
με λίγη προσπάθεια, γιατί βαριόμουν να ψάξω τα εργαλεία του ανδρός, τα έσφιξα με το μικρό ίσιο κατσαβιδάκι προς το παρόν...

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #592 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 20:28 »
Ιωάννα, αυτό που εννοεί ο Στέλιος είναι να χρησιμοποιήσεις την περίμετρο της καμπάνας στο κάτω μέρος σαν κατσβίδι για να βιδώσεις-ξεβιδώσεις τις βίδες.
Το έχω δοκιμάσει κι εγώ, μια δυο φορές, που δεν είχα κατσαβίδι μαζί μου.
Τώρα το άλλο με το ντριπ τιπ, τι μανία σ' επιασε να το βγάζεις ντε και καλά. Αφηνε το πάνω στην καμπάνα και πλύνε το σαν συνολο καμπάνα-ντριπ τιπ.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #593 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 20:45 »
για το σκούπισμα του περίσσιου υγρού.Προς το παρόν βολεύτηκα με άλλο όπως προανέφερα χωρίς να χάσω σε γεύση,απλά το άσπρο μου αρέσει πολύ σαν αίσθηση

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #594 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 20:57 »
Όπως νομίζεις, εγώ πάντως επιμένω στο ενιαίο πλύσιμο και δεν μένουν περίσσια υγρά κατά τη γνώμη μου. (γλυτώνεις και τα νύχια σου... :) )
Έπειτα έχω την εντύπωση ότι το ντριπ τιπ είναι σκόπιμα σφιχτό με την καμπάνα γιατί με αυτό κάνεις ρύθμιση υγρού στον Τηλέμαχο.
Αν βάλε βγάλε στο πολύ χρόνο χαλαρώσει το ντριπ τιπ με την καμπάνα τότε μπορεί να «ξερογυρίζει»  μη συμπαρασύροντας μαζί και την καμπάνα, κάνοντας την ρύθμιση υγρού δύσκολη.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #595 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 22:30 »
Λοιπόν το κόλπο με την καμπάνα για το ξεβίδωμα απλά τέλειο!Στο ντριπ τιπ έβαλα βαζελίνη και τώρα όλα μια χαρα.Ο άτμο απλά ερωτεύσιμος.Τον έχω στήσει καμιά δεκαριά φορές από χθες και δεν τον χορταίνω.Θα έχω κάνει και 15 μλ σήμερα  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #596 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 22:50 »
Γεια σας και από μένα....κάτοχος του Τηλέμαχου αρκετό καιρό για να πω την γνώμη μου.
Μετά απο πειραματισμούς κατέληξα σε στήσιμο με 2mm πυρηνα, σύρμα τιτάνιο 0,25 και 5 στροφούλες.....α και μην ξεχάσω με cotton bacon.....απόλαυση.
Βέβαια η τρύπα στην εισαγωγή του αέρα ίσα ίσα που φαίνεται, αλλά τι να κάνουμε, όπως την βρίσκει ο καθένας  8)

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #597 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 23:39 »
Ελπίζω να φαίνονται καλά οι φωτό ..

Στηνουμε την αντισταση (εγω την καιω κιολας γτ ειμαι κακο παιδι)


Περναμε το βαμβακι


Κοβουμε το βαμβακι καπως ετσι. Οριακα με τα λουκια, χωρις να κατεβασουμε το βαμβακι στα λουκια.
Το αφρατευουμε καλα ομως


Ποτιζουμε το βαμβακι με το μαγικο ζωμο


Εγω, περναω περιπου το μισο βαμβακι απο τη μεσα μερια κ το υπολοιπο το αφηνω οριακα μπροστα στην τρυπα τροφοδοσιας.


Βαζουμε καμπανες, τανκακια κτλ & γεμιζουμε με το μαγικο ζωμο μας.
Ανοιγουμε την καμπανα αναλογα τη ρευστοτητα των υγρων μας & το επιθυμητο αποτελεσμα.
Συνηθως την εχω ανοιχτη εως το κατω μερος απο το logo. (60-80% VG τα υγρα που κανω συνηθως)



Πυροβολαω στα 18-22 watt . Ολα καλα!!

Το παραπανω δεν αποτελει καποιον στανταρ οδηγο, αλλα θαρρω πως μπορει να βοηθησει μερικους που ισως εχουν προβληματα με την τροφοδοσια ή το στησιμο γενικα του τηλεμαχου..

Αποσυνδεδεμένος nikoshek

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #598 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 23:59 »
Ωραίος.  :thumpup:
Επειδη πολλοί στήνουν, όπως εσύ, με το μισό βαμβάκι απο την μέσα μεριά, μπορείς να μας δώσεις το δικό σου σκεπτικό γι'αυτή την κίνηση;
Που εντοπίζεις το όφελος και γιατί;
Μας λές και τα της αντίστασης, αν θές (διατομή, είδος σύρματος, διάμετρος ...κλπ)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 00:07 από nikoshek »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #599 στις: Νοεμβρίου 21, 2015, 00:33 »
  Το βαμβάκι που μπαίνει μέσα στο Housing, πατώντας μάλιστα κάτω έχει διπλή χρησιμότητα.
Το προφανές είναι πως τα οποιαδήποτε περισσεύματα υγρού τα φέρνει ξανά στην αντίσταση.
Και κατά δεύτερο λειτουργεί και σαν αποθήκη υγρού για την περίπτωση που κάνουμε τζούρες συνεχόμενες και με πολλά Βαττ.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571349 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1608 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7637 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 596 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios