vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Sergios, Mimhsdr

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #330 στις: Αυγούστου 31, 2015, 21:21 »
ναι εννοουσα για πλακα καποιον εργοστασιακο...αλλα σιγουρα και με τον τηλεμαχο αμα τον στησεις χαμηλα απο οτι βλεπω εχει "συννεφα αποψε"..

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #331 στις: Αυγούστου 31, 2015, 21:24 »
Κοιτα , subohm εχω φυσικα αφου ειναι 0.7Ωμ , αλλα δεν ειναι το κακο με τα 0.3Ωμ και βαλε.........


Αν το Stingray X μου εδωσε 3.7 V , τοτε πηρα στον ατμ/τη μου 5.2 Amps.


Οποτε μπορω να πω οτι δεν ηταν και τοσο μεγαλη η πιεση που ασκησα στην μπαταρια μου και ειχα αποδοση πολυ καλη πιστευω.

Και βγάλε θες να πεις!!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #332 στις: Αυγούστου 31, 2015, 21:36 »
Σωστα .......... και βγαλε επρεπε να γραψω.




ναι εννοουσα για πλακα καποιον εργοστασιακο...αλλα σιγουρα και με τον τηλεμαχο αμα τον στησεις χαμηλα απο οτι βλεπω εχει "συννεφα αποψε"..


Τωρα εδω σ' εχασα....... :hmmm:

Θες να πεις οτι καποιος εργοστασιακος απο αυτους τους μοδατους με τις 0.5 και κατω αντ/σεις , εχουν την ικανοτητα να παραγουν μεγαλυτερα συννεφα ;;;;;;;;;; 


Αν θελεις να πεις αυτο  ,  κανεις τεραστιο λαθος...... :yes:

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #333 στις: Αυγούστου 31, 2015, 22:17 »
και καλα, πλακα λεω κανω ρε συ.. και νομιζα οτι το επιασες το χιουμορ μου..
δεν εισαι ο πρωτος που  λεει οτι δεν καταλαβαινει οτι τον πειραζα, μαλλον καπου εγω φταιω :idiot1:

εννοειται λεω οτι ο τηλεμαχος ειναι για ολα και για sub ohm , πολυ καλυτερος δεν το συζηταμε καν με τους τυποποιημενους ατμο γενικως!!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #334 στις: Αυγούστου 31, 2015, 22:46 »
Κοιτα....να παρεξηγηθώ ....ΔΥΣΚΟΛΟ..... :D


Πολλα ακούγονται και γράφονται και ετσι καπως χάνομαι...... :))


sorry

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #335 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 02:21 »
λοιπον παιδια ας κανω και εγω μια μινι παρουσίαση και ενα συγκριτικό με το φαινόμενο.


ας το πάρουμε απο την αρχη.


η απίστευτη συσκεασια του...έρχεται καπως ετσι.





αφου τον ελυσα ολο ειδα οτι ηταν μες την βρωμα.ηθελε ενα πολυ καλο καθαρισμα μεσα σε ξυδι ζεστο νερο και μαγειρική σοδα.



μετα το πλύσιμο και αφου ξανα έδεσα το deck καταλαβα κατι που με ξενέρωσε πολυ.το πιν του θετικού πολου αν εχεις βιδώσει καλα την βιδα πανω του ξεβιδώνει ολο μαζι και το παίρνεις στο χερι.για μενα ειναι μεγαλο κατασκευαστικο ψεγάδι.


αφου έσφιξα το πιν με πενσα δυνατα άρχισα το στήσιμο με ni200 30αρι σε 3αρι πυρήνα.
περνάω το βαμβακι το κόβω σύριζα βιδώνω την καμπανα τερμα κλεινω και το afc ring και γεμίζω μεχρι πανω.ανοιγω το afc(με δυσκολια) και γυρνάω την καμπανα μεχρι που ειδα φυσαλίδες (περιπου 2 με 2,5 στροφες.)
παταω το fire και έρχεται το χαος.


απίστευτη γευσαρα.ενιωθα τον ατμο να κυλάει πανω στην γλωσσα μου χωρις ιδιαίτερη προσπαθεια.τρομερο air flow πολυ γευση πολυυυ ντουμανι.


τα υπερ και τα κατα του.


υπερ.
-μοναδικος σχεδιασμος.deck που δεν μοιάζει η αντιγραφει κανενα αλλο.
-τρομερα σπειρωματα.διβωνει και ξεβιδώνει μονος του.δεν το βρήκα σε κανεναν αλλο.
-ρυθμιζόμενο afc on the go.ουτε κατσαβιδια ουτε βιδες ουτε τιποτα.
-απίστευτα ευκολο γέμισμα. απλα κλείνεις τον αερα κλείνεις την καμπανα ξεβιδώνεις το τοπ καπ γεμίζεις με οτι θελεις βιδώνεις ξεβιδώνεις καμπανα και ανοίγεις αερα.
-εχει το καλύτερο λειτουργικά drip tip που εβαλα ποτε στο στωμα μου.μπορει να ειναι κακασχημο αλλα οτι αλλο εβαλα απλα δεν επαιρνα το 100% της γευσης που έπαιρνα πριν.
- μπορεις να μετακινήσεις τους πολους σε οποια αποσταση θελεις ωστε να μπει μεγαλη αντισταση. επίσης βαζεις το τρυπάνι στα λουκια και βιδώνεις την αντίσταση.μεσα σε 1 λεπτο και χωρις ιδιαίτερη προσπάθεια τον εχεις στησει.ειναι απλα γελοιος(οπως ειπε και ο φιλτατος shadockan).
-αν δεν εχεις σκοπο να λυσεις ολο το ντεκ(ειναι λιγο μπελας) τον πλένεις στο φτερο.
-εχει ρυθμιζόμενο πολο ρε φιλε αμην..
-η τιμη του ειναι απλα φανταστικη για ελληνικο ατμοποιητη.και ερχεται με το δικο του σχεδιασμένο drip tip για να παρεις το 110%.


κατα.
-υπερβολικα βρόμικος.
-το afc ring για να το γυρίζεις θελει μπρατσα.επισης δεν εχει καποια πατουρα για να το πιασεις.
-ο θετικός πολος ειναι οτι χειροτερο εχω δει.επισης και οι οι βιδες...ενω πιανουν το σύρμα τοσο καλα τα κεφαλια τους ειναι διαφορετικα και θελουν πιο μεγαλο σταυροκατσαβιδο(ελεος θα μου πειτε αλλα κατι αρνητικό πρεπει να πω και εγω.)


τελος θελω να πω οτι γυαλισα το τανκ του.






τωρα ηρθε η ωρα της σύγκρισης με τον μεγαλο αντιπαλο.τον phenomenoN.


εχουν σχεδον την ιδια αποδοση γευσης.με ιδιο συρμα ιδιο βαμβακι ιδιο υγρο παίρνω τον ιδιο smooth πλουσιο γευσατο ατμο που γουσταρω.
Ομως....σε πολυπλοκο υγρο οπως το euphoria της cosmic fog και εκει ειναι το παραξενο...ο τηλεμαχος+ σου τονίζει κατι αλλο ενω το φαινόμενο κατι αλλο. πραγματικα δεν ξερω ποιος ειναι καλυτερος στο θεμα γευσης.


σε θεμα air flow.και οι δυο για μενα ειναι παααρα πολυ σωστοι στο airflow τους οταν το εχω τερμα ανοιχτο ομως ο τηλεμαχος+ σου δινει παραπανω αερα,αλλα υπαρχει η υποπιεση η οποια χρειάζεται για να σου δωσει την γευση.ειναι εντελως στα ορια για πνευμονικη,αλλα οχι την πνευμονικη που κανουν οι αμερικανοι αλλα την πνευμονικη που κανει ο καθε φυσιολογικός ανθρωπος που θελει να αναπνεύσει.


και τα δυο εδω για μενα παιρνουν αριστα.


σε θεμα ανεσης.
αν τους έπαιρνα ταυτοχρονα σιγουρα θα επέλεγα τον τηλεμαχο.μπορει να τον στίσει και καποιος με παρκινσον την ωρα που τρεχει.ειναι απλα αστειο το ποσο ευκολος ειναι.
αλλα εχω εδω και καιρο το φαινομενο και για μενα και εδω ειναι απίστευτα ευκολα τα πραγματα.


σε θεμα κατανάλωσης.
ο τηλεμαχος καταναλωνει της παναγιας τα ματια.τελος.εχω κανει 2 τανκακια μεχρι τωρα.
το φαινομενο ειναι full injection...καταναλώνει πολυ λιγοτερο.


σε θεμα αναπλήρωσης.
πφφφ μεγαλο βασανο και αυτο στο φαινομενο.
με το μαμα τανκ ηταν λες και επρεπε να εξουδετερωσεις βομβα.δεν ηξερες ποτε θα γεμίσεις υγρα παντου.αν παρεις ομως το bell cup εκει τα πραγματα ειναι ευκολα.
αλλα και παλι δεν τον φτανει τον τηλεμαχο σε αυτο.


σε γενικες γραμμες.
ο τηλεμαχος ειναι εντελως παραμετροποιησιμος.εχει ΟΣΑ θελει ενας νεος αλλα και ενας advanced χρηστης.ρυθμιζομενους πολους ρυθμιζόμενο air flow ρυθμιζόμενο deck(WoW)
και γεμίζει απιστευτα ευκολα,ειναι μικρος και ομορφος και ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ DRIP TIP.


αν καποιος ομως μου ελεγε ποιον να διαλεξω πραγματικα δεν ξερω.και οι δυο ειναι απλα πολυ μπροστα και ειναι πολυ μελετημένοι για να δωσουν τα μέγιστα του ειδους του.


Αυτα παιδια απο μενα.

καλο βραδυ.






Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #336 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 02:55 »
Καλορίζικος και καλοάτμιστος φίλε  :thumpup:

Για το afc μάλλον πρέπει να βγεί το ένα από τα δύο ορινγκ για να χαλαρώσει και σε εμένα γυρνάει δύσκολα.

Το πιν του θετικού πόλου το βάζω απο κάτω και μετά βιδώνω το επισκευάσιμο μέρος όπου συναντάει το πιν και βιδώνει πάνω του. Δεν μου έχει τύχει στο V2 ποτέ να βγεί το πίν όταν ξεβιδώνω το επισκευάσιμο.

Ο Τηλέμαχος V2+ είναι ανώτερος απο τους δύο πρηγούμενους κυρίως στη γεύση και το άτμισμα είναι πραγματικά βελούδινο. Εχω κάνει 2 τανκ και συνήθως κάνω ένα.
Μπράβο στο Θανάση, Βασίλη, Μπάμπη και σε όσους βοηθήσανε. Πλησιάσατε απειλητικά τον Ιάττυ   :respect:

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #337 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 09:29 »
Στο  γέμισμα γιατί κλείνεις τον αέρα;  Εγώ στον v2 δεν το κάνω  και δεν είχα ποτέ διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #338 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 10:03 »
μονο την καμπανα κλεινουμε ..για γεμισμα η αναπληρωση υγρου..

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #339 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 10:46 »
δεν το ηξερα παιδια...αυτο το κανει ακομη πιο ευκολο στο γεμισμα.

Αποσυνδεδεμένος orka

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #340 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 11:27 »


τελος θελω να πω οτι γυαλισα το τανκ του.
(Image removed from quote.)
(Image removed from quote.)





πως γυαλισες το τανκ του?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 22:21 από Yiannis Rasta »

Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #341 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 11:30 »
Φαντάζομαι με οδοντόκρεμα και πολύ τρίψιμο

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #342 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 11:37 »
Το ρυθμιζομενο πιν του θετικου , δηλαδη ο πολος του που κανει επαφη με το μοντ,ειναι και κατι σαν ταπα .
Αν το ξεβιδωσεις τελειως , μπορεις να αδειασεις το collector tank απο τυχον διαρροες ή υγρασια .  Αν εχεις .


Μπορει να ειδες κακη δουλεια στο να ειναι βιδωτο το ποστ , αλλα αν παθει κατι , μπορεις να αλλαξει μονο αυτο και οχι ολοκληρο το συστημα........ 8) ;)

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #343 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 11:40 »
με οδοντοκρεμα και με dremmel που εχει μεσα pads για γυαλισμα...σε σχεση με οσα τανκ εχω γυαλίσει ηταν pain on the ass για να το κανω.


Το ρυθμιζομενο πιν του θετικου , δηλαδη ο πολος του που κανει επαφη με το μοντ,ειναι και κατι σαν ταπα .
Αν το ξεβιδωσεις τελειως , μπορεις να αδειασεις το collector tank απο τυχον διαρροες ή υγρασια .  Αν εχεις .


Μπορει να ειδες κακη δουλεια στο να ειναι βιδωτο το ποστ , αλλα αν παθει κατι , μπορεις να αλλαξει μονο αυτο και οχι ολοκληρο το συστημα........ 8) ;)


και στους αλλους αλλαζει βρε.αλλα αυτος μου εμεινε στο χερι.αν και εχθες που τον έσφιξα με την πένσα εκατσε πολυ καλα.


Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #344 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2015, 21:36 »
Είναι νωρίς για βαθμολογία η μάλλον καλύτερα δεν χρειάζεται καθόλου.

Άλλος ένας πραγματικά E Ξ A I Ρ E T I K Ο Σ Ελληνικός ΑτμοΠοιητής, με το πιο εύκολο στήσιμο μακράν!!!

 Καταπληκτικός εσωτερικός σχεδιασμός drip tip που ελπίζω να το βγάλουν και ss.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115843 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824343 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154753 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762747 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem