vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, John K, Jorge

Twitter

Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 12, 2014, 00:17 »
Μαλιστα  :hmmm:
Καλο δεν λεω, οχι καλυτερο των προκατοχων (για εμενα) σε ομορφια αλλα προσφερει αρκετα, νεα οθονη με αρκετες δυνατοτητες, νεo πρωτοποριακο κονεκτορα κλπ.
Μαλλον θα αντεξω να ζησω για πολυυυυυ ακομη με την sx350  ;D

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 12, 2014, 01:38 »
Μάλιστα. Αυτό ναι. Ένα provari που αξίζει γι'αυτά που κάνει και όχι για το όνομά του και μόνο. Εξαιρετική πλακέτα, κατ'εμέ, με πολλές λειτουργίες και επιλογές για έναν ατμιστή, και όχι gadget για φωτό mp3 και δεν ξέρω τι άλλο.

Αν είναι και η τιμή του λογική, με βλέπω να σταματάω το κράξιμο προς το provari.

Να είχε και την εμφάνιση του παλιού. Αν κάτι μου άρεσε στο πρόβατο ήταν η χαρακτηριστική του εμφάνιση. Τώρα έχει γίνει ένας ακόμα σωλήνας (από αισθητικής πλευράς και μόνο).

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 12, 2014, 02:03 »
Η αυτοκρατορια αντεπιτιθεται ???
Όσο για την εμφανιση, περιμενετε λιγο. Όταν γινει μοδα όλοι θα το βρισκουν τελειο και θα ειναι παλι το σημειο αναφορας. Αν η πλακετα και τα ρευματα του ειναι αναλογα καλα με το 2.5, συν υποωμικες αντιστασεις, συν ευελιξια στο κοννεκτορα, συν υψηλοτερη ισχύ, υποψιαζομαι οτι θα τους φαει ολους!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 12, 2014, 05:53 »
Βελτιωμένο σε όλα τα σημεία, είναι σίγουρο ότι θα γίνει ανάρπαστο.

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 12, 2014, 06:36 »
Θεωρω οτι θα πουλησει για το οτι ο κοσμος το περιμενε καιρο και για την ποιοτητα και την αξιοπιστια του.

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 12, 2014, 08:53 »
Μα μετα απο τοση επιτυχια με το προγενεστερο πλεον μοντελο,
με τοσο μεγαλο μπατζετ,
με τοσο μεγαλο αριθμο συνεργατων-υπαλληλων,
με τοσο συγχρονο εργοστασιο,
με ιδιο μεγεθος οθονης...κτλ κτλ
το επομενο μοντελο εν ετη 2014 να ειναι ΜΑΚΡΥΤΕΡΟ απο το προηγουμενο !!??  :eyesplash:
Με συγχωρειτε αλλα  :thumpdown:

Θα πουλησει δεν λεω γιατι ειναι πολυ φουσκωμενο το ονομα, αλλα με τουλαχιστον 40% (για να μη πω 70%) πτωση στις πωλησεις, σε σχεση με το προηγουνενο.
Αν η τιμη του ξεπερασει τα 250-270 ευρω ..... κλαφτα Χαραλαμπε
Περιμενετε Provari P4 σε 1-1,5 χρονο το πολυ  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 12, 2014, 10:18 »
Λοιπόν, έκατσα και είδα προσεκτικά το βίντεο και έχω να πω τα εξής:

α) Κονέκτορας. Επιτέλους έφυγε εκείνο το αίσχος το οποίο αποτελούσε την κορυφή του προηγούμενου και έγινε φλατ. Περιμένω να δω πολλούς κατασκευαστές ατμοποιητών να φτιάχνουν βάση η οποία θα μπαίνει υβριδικά στο καινούριο πρόβατο.
β) Μεγέθη μπαταριών. Επιτέλους, μπήκαν στο κλίμα των έξτρα επεκτάσεων και από ότι κατάλαβα θα συμπεριλαμβάνονται.
γ) Κουμπί. Προσωπικά, θα το προτιμούσα με τρία κουμπιά. Οκ, το μονοκομβιακό σύστημα είναι σήμα κατατεθέν οπότε οι "τσομπάνηδες" αγαλλιάζουν!
δ) Οθόνη. Καλώς ήλθατε στο 2014!!!
ε) Μενού. Σαφώς πιο εύκολο από την προηγούμενη έκδοση, στην οποία έπρεπε να θυμάσαι κωδικοποίηση κλικ σε στυλ adventure του 1990.
στ) Προφίλ. Με τόσες επιλέξιμες ρυθμίσεις, σίγουρα χρήσιμο.
ζ) Look. Για μένα πολύ πιο όμορφο από τον προκάτοχο. Πολύ πιο όμορφο. Χάνει στον τομέα status όμως, καθώς το προηγούμενο το αναγνώριζες από χιλιόμετρα μακριά. Προσωπικά αυτό μου αρέσει.
η) Νέες δυνατότητες. Αν και ο Phil δεν μας λέει αν έχει παλμικό ή σταθερό ρεύμα, θέλω να πιστεύω ότι παρέμειναν πιστοί στο σταθερό, αυτό άλλωστε ήταν και το ατού τους. Η δυνατότητα VW προσφέρεται επιτέλους και το Hotshot προσομοιάζει τζούρα μηχανικού σε ένα μικρό ποσοστό. Όσοι θεωρούν τα 20w ή 6v περιοριστικά, τότε ανήκουν στην κατηγορία cloud chasers και ας πάρουν τον RDA τους με τις τρύπες-μπουκαπόρτες και την 0,00275Ω αντίστασή τους με σύρμα μίας ίντσας μαζί με το μηχανικό τους και την μπαταρία με 85Α εκφόρτιση και να πάνε να παίξουν αλλού...
θ) Όσο και να μου αρέσουν τα παραπάνω, δεν θα χωνέψω ποτέ αυτή την παγκόσμια πατέντα που θέλει τη μπαταρία να έρχεται σε άμεση επαφή με την πλακέτα χωρίς να υπάρχει τίποτα ενδιάμεσα. Με συγχωρείτε οι απανταχού τσέλιγκες, αλλά αυτό και μόνο για μένα είναι αρκετό για να καταστρέψει όλη την αναβάθμιση που έγινε.

Πρέπει να διευκρινήσω άλλη μια φορά ότι δεν είμαι κάτοχος Προβάρι, ούτε καίγομαι να αποκτήσω. Το έχω δοκιμάσει αρκετές φορές, μια ευγενική προσφορά ενός κατόχου του, και το θεωρώ εξαιρετικό μοντ. Όταν είχε βγει η αρχική έκδοση, έπαιζε μόνο του. Τώρα όμως, η τεχνολογία του ητ έχει προχωρήσει τόσο πολύ που ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος. Νέες πλακέτες φυτρώνουν σαν τα μανιτάρια, και το μόνο που έκανε η ProVape είναι να πάρει την παλιά πλακέτα, να της κάνει ένα overclock, να της ρίξει κάποια χαρακτηριστικά eVic και τη δυνατότητα αριστερόχειρα από το DNA, και να τη ρίξει σε ένα νέο σωλήνα. Πολύ φοβάμαι επίσης ότι η λιανική του στην Ευρώπη θα ξεπεράσει τα €250 και ίσως κατά πολύ, οπότε ο χρήστης ο οποίος είναι διατεθιμένος να διαθέσει αυτά τα χρήματα έχει και άλλες επιλογές. Θέμα γούστου φυσικά, κανείς δεν μπορεί να κρίνει που ο άλλος διαθέτει τα χρήματά του. Κάποιος ίσως έμπαινε στον πειρασμό να πει "Γιατί ρε ProVape δεν μου προσφέρεις απόσυρση του τωρινού μου προβατακίου με μία έκπτωση 15% στο καινούριο? Όλα τα υλικά του είναι ανακυκλώσιμα και έτσι κερδίζω και εγώ, και εσύ που θα έχεις έξτρα φθηνή πρώτη ύλη".
Και εδώ ερχόμαστε επιτέλους μπροστά σε μία αρνητική συνέπεια του ατμοχρηματιστηρίου. Η υψηλή μεταπωλητική αξία. Αν το P3 κοστίζει €250 το κέρδος με μια έκπτωση 15% θα ήταν €37,5. Αν μπορείς να πουλήσεις το Προβατάκι σου €80+, ποιος ο λόγος? Αν και προβλέπω ότι σε περίπτωση μεγάλης αποδοχής του καινούριου από τους ήδη οπαδούς του προβατακίου, οι τιμές μεταχειρισμένων 2,5 και πίσω θα πέσουν αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #37 στις: Αυγούστου 12, 2014, 10:24 »
Την τελικη τιμη δεν θα διαμορφωθει συμφωνα με το κοστολογιο τους αλλα θα την καθορισει το τμημα marketing συνυπολογιζοντας πολλες παραμετρους...
Προσωπικη εκτιμηση +10-20%, και αναλογα πως θα παει τους πρωτους 6 μηνες εχουν ηδη ετοιμη ελαφρως διαφοροποιημενη εκδοση με μερικες μικροαλλαγες στην εμφανιση (πχ χρωμα-χαραξη) /πλακετα για αυξηση η' μειωση της τιμης.


Απο δω και περα παντως πλακα θα εχει το λιβανισμα του παλιου, για το ποσο καλυτερο τελικα ειναι απο το καινουργιο (επειδη ειναι δοκιμασμενο/ πιο ομορφο :wall: /πιο μικρο / εχει προσωπικοτητα, πολλα χρωματα :)) , ευαναγνωστη οθονη ;D  κλπ, κλπ), απο ολους αυτους που θελουν να σπρωξουν το παλιο για να τσιμπησουν το καινουργιο... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2014, 12:10 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος DimDan

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #38 στις: Αυγούστου 12, 2014, 10:26 »
 :yes: :yes:
Φαίνεται πολύ καλο!Για να δούμε..

Αποσυνδεδεμένος Vagelis Grav

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #39 στις: Αυγούστου 12, 2014, 11:02 »
Καθαρά από αισθητικής απόψεως, πιστεύω πως το Provari P3 ψιλό-έχασε την ταυτότητα του. Το 2,5 ήταν πιο δυνατό για εμένα.
Οι πολλές και διαφορετικές χαραξεις δεν το κολακεύουν πιστεύω. Το P3 μέσα στην κυψέλη δεν μου κάθεται καλά σαν σύνθεση και θεωρώ και δυσαναγνωστο το ίδιο το logo.
Σαν σωλήνας όμως και σαν κόψιμο μου αρέσει παρά πολύ, ο διάκοσμος όμως θα μπορούσε να ειναι περισσότερο δουλεμένος κατα τη γνώμη μου.
Να σημειώσω πως δεν είμαι κάτοχος του provari και ούτε θα γίνω μάλλον, εχει τύχει όμως να το δώ/ατμισω παρά πολλές φορές.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #40 στις: Αυγούστου 12, 2014, 11:24 »
Aρκετές χαράξεις είχαν σίγουρα τα προηγούμενα Provari. To v3 είναι στο θέμα αυτό πιο απλό , με σαφώς λιγότερες χαράξεις. Σε κάθε περίπτωση από άποψη αισθητικής καλύτερο από τον προκάτοχό του.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #41 στις: Αυγούστου 12, 2014, 11:36 »
Και σε μένα αρέσει και ίσως αναλόγως τη τιμή να το πάρω κάποια στιγμή αλλά όσο το παρατηρώ , όσο διαβάζω δε βλέπω να προσφέρει και κάτι παραπάνω από άλλες πλακέτες που κυκλοφορούνε αυτή τη στιγμή , αντιθέτως εχει πολύ χαμολοτερα χαρακτηριστικά και στο θέμα αισθητική πραγματικά περίμενα περισσότερα από τη provape για το νέο μοντέλο το 2014.. ιδικά στην οθόνη.. έλεος δλδ τόσο ματζαφλαρι δεν βρήκαν χώρο να βάλουν μια πιο μεγάλη οθόνη και τα στριμώξανε ξανά εκεί μέσα ?
Το όνομα και μόνο δε δικαιολογεί ένα πόσο τον 250 ευρω εάν αρχίσει σε αυτά τα χρήματα.. για εμένα η τιμή του πρέπει να είναι ακριβώς η ίδια με το προκατοχο του αλλιώς δεν…

Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #42 στις: Αυγούστου 12, 2014, 11:51 »
Με 18350 και με 18650  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 (v3) πρωτες εικονες & video -PBusardo-.
« Απάντηση #43 στις: Αυγούστου 12, 2014, 11:53 »
Συνηθισμένος από το 2.5 στην αρχή μου ξένισε, αλλά όσο το κοιτάω αρχίζει να μου αρέσει. Αν έχει νορμάλ τιμή θα το χτυπήσω μάλλον. Αυτά που δίνει νομίζω καλύπτουν τις απαιτήσεις της πλειοψηφίας των χρηστών. Αν έχει την αξιοπιστία και την αντοχή για την οποία φημίζεται ο προκάτοχός του τότε σίγουρα θα αποτελεί κορυφαία επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by Provape (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #44 στις: Αυγούστου 12, 2014, 12:08 »
Τελικα οσο το βλεπω απο τα πλαγια τοσο  συνειδητοποιω ποσο μπροστα ηταν το vamo για την εποχη του. Εμενα μου αρεσει!!!!  Οι σταγονες και οι διαφοροι κυκλοι του παλιου δεν ειχανε καμια σχεση με συγχρονο design.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4697 503745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 22:54
από treloneritis
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1231 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761420 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3606 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13350 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis