vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 17, 2014, 17:53 »
Καθόμουν και το ψείριζα σήμερα και ανακάλυψα ότι έχει right/left mode και stealth mode. Όλα όπως στο αυθεντικό dna. Το μόνο που δεν έχει είναι το κλείδωμα της ρύθμισης. Επίσης, ξέρει κανείς αν έχει thermal monitoring; Έχει εμφανίσει σε κανέναν την ένδειξη για υψηλή θερμοκρασία;

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 17, 2014, 18:03 »
Τά διαθεσιμα  είναι πολυ έντονα χρώματα...
Για το μαύρο και το grey λετ 10 ημέρες... δηλαδή παει μακρυα η βαλίτσα...και αν...θα γινει shipping...

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 26, 2014, 17:38 »
Τι θα λεγατε για ενα κινεζικο dna30 στυλ ΗΑΝΑ, με λιγοτερα απο 35 ευρω;


http://focalecig.com/groupbuy/HANAA-MODZ-Pack-DNA-30-StyleModblack-19557




Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 26, 2014, 17:45 »
Οχι.

send from my varadero now Free


Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 26, 2014, 18:24 »
Το μίνι που εχω έχει κλείδωμα της ρύθμισης κρατώντας πατημένο το + και - .
Πάντως μετά από ένα μήνα χρήσης παίζει απροβλημάτιστα και με πάρα πολύ καλή διάρκια της ενσωματωμένης μπαταρίας.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 26, 2014, 18:27 »
Ναι και το μεγαλο την εχει ακριβως με τον ιδιο τροπο, + κ - για 2 δευτερα.


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 26, 2014, 20:50 »
Εμένα το μεγάλο δεν έχει κλείδωμα ρύθμισης. Έχω προσπαθήσει να κρατήσω και τα δυο πλήκτρα ελέγχου πατημένα, και σε locked mode και σε κανονικό, αλλά δεν κάνει κάτι.

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 26, 2014, 22:06 »
μαλλον σου εστειλαν μαιμου κλωνο  :tongue_smilie:


Το δικο μου τις τελευταιες 2 μερες μια λειτουργει μια οχι....παταω το fire button και μου βγαζει "Evolv DNA" ...α ρε Κινα....

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 26, 2014, 23:40 »
Και καθώς παρατηρώ μία διάχυτη αντικειμενικότητα.
Το δικό μου κλωνοHanaκι είχε πράγματι χαλάσει, και το έστειλα πίσω. Αλλά όλα τα προϊόντα πράγματι είναι τελικά kinder έκπληξη και μπορεί να σου χαλάσουν.

Προς ενημέρωση athkalta, αυτό το κάνει όταν δεν μπορεί να δώσει τα ρεύματα που ζητάς η μπαταρία σου, οπότε κάνει reset. Και αν και οι προλαλλήσαντες το ξέρουν, το ίδιο κάνει και το γνήσιο DNA όταν δεν μπορεί να δώσει τα ρεύματα που ζητάς θέλω να πιστεύω πως θα συμφωνήσουν στην πρόταση (την έχω διαβάσει σε άλλα νήματα δηλαδή). Εάν με το μεγάλο που λες. κατάλαβα καλά κι είναι αυτό που αλλάζει μπαταρία 18650, άλλαξε μπαταρία και βάλε νέα, η μπαταρία σου είτε θέλει φόρτιση είτε απλά δεν έχει τη δύναμη που είχε όταν την αγόρασες.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 26, 2014, 23:49 »
Λίγο οι διακοπές που κάποιοι δεν πήγαμε, λίγο οτι κάποιοι πήγαν και γυρίσανε, τις τελευταίες μέρες αντι να ασχολούμαστε με τα ατμιστικά, ασχολούμαστε με τα προσωπικά.

Το νήμα καθάρισε, και έτσι θα παραμείνει.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 27, 2014, 00:07 »
Kinder έκπληξη γιατί μπορεί να σου χαλάσουν μόνο ή και στο τι δίνουν?

Πρώτη φορά δοκίμασα και μέτρησα ένα πριν μερικές μέρες. Έκανα μέτρηση στις ίδιες ρυθμίσεις με ένα DNA box, στα 8βατ και τα 2 στον ίδιο ατμοποιητη (κάπου 1,6 είχα την αντίσταση)

Ενώ το DNA μου έδωσε ακριβώς 8βατ στην αντίσταση και τελείως σταθερή έξοδο, ο κλώνος μου έδωσε 10βατ και να ψιλοκυματιζει η έξοδος... αυτά τα είδα στον φτωχό μου παλμογράφο και μου φάνηκε μεγάλη διαφορά.

Οπότε οκ... είμαι υπέρ της φιλοσοφίας των κλώνων (όπως έχω δείξει στο παρελθόν) αλλά αυτός δεν μου φάνηκε πολύ καλός σε αυτά που δίνει... εκτός και αν είναι το kinder που λέγαμε...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 27, 2014, 00:15 »
Εγώ είπα τη φράση kinder εκπληξη και τελικά με άλλον τα έβαλαν και σβήστηκαν τα ποστ.
Αναφερόμουν ΟΧΙ στο θέμα ποιοτητας με την έννοια ότι άλλα μπορεί να δουλεύουν, άλλα όχι. Εννοείται ότι αυτό συμβαίνει γενικότερα. Ισως περισσότερο σε φθηνότερα αντίγραφα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
αναφερόμουν καθαρά σε θέματα συμπεριφοράς.
Οτι στον ένα ατμιστή το μεγάλο κάνει τη χ λειτουργία αν πατήσεις τα ψ κουμπιά. Στον άλλο ατμιστή το ίδιο μοντ δεν το κάνει.
Σε τρίτο ατμιστή ούτε δουλεύει, ούτε δε δουλεύει. Αλλοτε κάνει το ένα, άλλοτε το άλλο.
Λες κι εσύ αυτό τώρα.. οκ.
Λογικό είναι και θεμιτό να επισημαίνονται τέτοια θέματα. Δε σημαίνει αυτό κριτική εναντίον των ιδιοκτητών τους.
Πάντως, πολύ ενδιαφέρον αυτό που επισημαίνεις. Ποια η αιτία νομίζεις που "ψιλοκυματίζει" η έξοδος; Ο παλμογράφος σου μπορεί να είναι φτωχός, αλλά οι δικές σου γνώσεις πλούσιες σε τέτοια θέματα!


Θα συστήσω επίσης να αποφεύγετε τα ποστ που κρίνουν συντονιστικές ενέργειες. Σε δυο μέλη δεν άρεσε ο καθαρισμός του νήματος. Ο σύντροφος συντονιστής που το καθάρισε διαθέτει γραμματοθυρίδα στο φόρουμ για πμ αν υπάρχουν απορίες. Ευχαριστώ!!!!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 27, 2014, 00:32 »
Το ότι ψιλοκυματιζει η έξοδος δεν είναι πολύ τραγικό, το εχω δει και σε αλλά Μοντ στο παρελθόν (αν και εδώ ήταν λίγο πιο έντονο) όπου πλακέτα δεν μπορεί να κρατήσει σταθερή την έξοδο. Στον ατμιστη δεν θα φανεί πρακτικά.

Αυτό που κάνει διαφορά όμως είναι να του λες 8βατ και να πέφτει έξω κατά 2 βατ προς τα πάνω.. έπρεπε να δοκιμάσω και σε πολύ πιο πάνω βατ να δω αποκλίσεις από DNA.. (αλλα καψαλισα τον ακροδέκτη μου με το κάψιμο της αντίστασης :P )

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

EDIT:
ΠουΦ! κατεφερα και βρηκα που μου ειχε τακτοποιησει τον παλμογραφο η γυναικα...


Ορίστε καποιες απο τις εικονες για αυτο που ελεγα πριν..


HANA ρυθμισμενο στα 8βατ (αντισταση 1,64 περιπου)..δινει 10 βατ στον ατμοποιητη και ψιλοκυματιστα


DNA στην ιδια ρυθμιση των 8βατ με ιδια αντισταση.. δινει 8βατ στην εξοδο.. σταθεροτατα!
(ιδιες ρυθμισεις και ο παλμογραφος)

- Αλλη μια διαφορα ειναι το ποσο γρηγορα φτανει το μεγιστο το dna σε σχεση με τον κλωνο..που το παλευει λιγο...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2014, 01:00 από urahara »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 27, 2014, 07:15 »
Να ρωτήσω κάτι, με δεδομένο πως απ'όσο βλέπω τα Volt βρίσκονται σε 4 & 3,68 το τεστ έγινε με την ίδια μπαταρία..; Γιατί όπως ξέρουμε τα DNA, κλώνοι και μη, δεν έχουν step down. Η αντίσταση να το πω απλά αναβόσβηνε μήπως..; Γιατί το ζήτημα να φτάσεις 3,68 Volt σε αυτήν την πλακέτα δεν αφορά την πλακέτα (αφού έτσι κι αλλιώς δεν έχει step down), παρά μόνο τη φόρτιση της μπαταρίας  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος athkatla

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Hana Modz (clone) + DNA-20/30 (Clone)
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 27, 2014, 07:58 »
Γιαννη ειχες δικιο η μπαταρια ηταν τελικα.
Το ειχα ρυθμισμενο στα 10w και οι μπαταριες εδειχναν φορτισμενες στην οθονη του οποτε δεν πηγε το μυαλο μου...εβαλα μια φρεσκοφορτισμενη vtc5 και δουλεψε.


Τελικα δεν ειναι αξιοπιστο στις μετρησεις του..+0,1/0,2 στην αντισταση, +2βατ στην εξοδο, ενδειξη μπαταριας σχεδον γεματη αλλα δεν δινει....τουλαχιστον δουλευει ακομα. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2014, 08:08 από athkatla »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500016 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos