vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 2 χρήστες
zalaros, thanos1071

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #255 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 09:31 »
Αν δεν είχε σχέση με FA θα τις είχαν βάλει χέρι -η FA το έχει κάνει παλιότερα στην Ελλάδα.


Αν δεν κάνω λάθος, τους έχουν βάλει χέρι..... Από τη στιγμή που έγινε αντιπρόσωπος Ελλάδας - Κύπρου, νομίζω δεν υπάρχει πια πουθενά το "with ingredients by flavorart " και στα natura αλλά και σε αλλά , γι' αυτό και οι "καταπληκτικές τιμές τους". Άσε που δεν υπάρχει και καμία σχέση στην γεύση, με τα αντίστοιχα FA...
Αν και το καλύτερο, θα ήταν μια ερώτηση στον πίνακα του αντιπροσώπου, που ειναι και στο φόρουμ....

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #256 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 13:35 »
Ρε παιδιά δεν καταλαβαίνω...
Διορθώστε αν λέω λάθος στοιχεία.
Αυτή τη στιγμή που μιλάμε ισχύει αυτό:
Παράθεση
Λένε ξεκάθαρα eliquid Flavour Art, έχουν τα λογότυπα, και τις χημικές αναλύσεις της FA στη σελίδα τους.
Δεν λέω "μπορεί" ή "νομίζω": τώρα ξαναμπήκα και δεν υπάρχει αμφιβολία, εκτός αν ζω σε παράλληλο σύμπαν!

Πριν μήνες η FA είχε θέμα με εταιρίες που χρησιμοποιούσαν συστατικά της, ή έλεγαν πως χρησιμοποιούσαν, ή δεν ξέρω τι. Έκανε τις κινήσεις τις και πλέον ό,τι κυκλοφορεί με λογότυπο FA είναι σαφώς με γνώση και άδεια της FA.
Πιστεύω πως το θέμα ήταν πως έφτιαχναν τα υγρά με συστατικά FA, έβαζαν τη FA ως αναγνωρίσιμο όνομα χωίς να έχουν κάνει τις σχετικές συμφωνίες και η FA έχανε χρήμα. Δεν ήθελε να χάνει χρήμα, φρόντισε και τους τα πήρε. Κι εμείς έχουμε κάνει την τρίχα τριχιά.

Και συνεχίζει να κυκλοφορεί ο ΜΥΘΟΣ πως αυτά τα υγρά δεν έχουν σχέση με τη FA. Και βγαίνει κόσμος και δηλώνει με σιγουριά πως έτσι είναι ενώ δεν έχουμε καμία ενδειξη πως έτσι είναι.
Δεν κάνω natura, δεν κάνω οποιαδήποτε υγρά της FA, αλλά βλέπω να τρομάζουν ατμιστές με τα υγρά τους και να φοβούνται πως κάτι τρέχει επειδή κάποιοι θυμούνται στο περίπου κάτι και το λένε με σιγουριά σαν το κρυμένο μυστικό που όλοι ξέρουμε.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #257 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 16:38 »
Δεν νομίζω πως οι ατμιστές τρομάζουν σκεπτόμενοι πως κάτι τρέχει μετα υγρά τους από πλευράς ποιότητας (αν και σε αυτές τις περιπτώσεις δεν μπορείς να αποκλείσεις τίποτα). Απλά απορούν -και δικαίως- γιατί ξεκινούν να ατμίζουν και πέφτουν πάνω στην FA και παράλληλα, πάνω σε άλλες 10 μπράντες "by FA", οι οποίες χρησιμοποιούν τα ίδια ονόματα με την FA για τα υγρά τους πχ 7 leaves, burley, latakia, σε ετικέτες με το δικό τους λογότυπο αλλά και με το λογότυπο της FA κάπου στην άκρη και, με το "by FA" ή "with ingredients by FA" κλπ. Μέχρι εκεί λές ok, ένας έμπορος μπορεί άνετα να κλείσει μια συμφωνία και να πουλάει προϊόντα κάποιου άλλου με την δική του φίρμα, δεν είναι κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί.
Το μπέρδεμα ξεκινάει όταν διαπιστώνεις πως τα ίδιο υγρό "by FA", διαφέρει από μάρκα σε μάρκα ! Προσωπικά μου έχει τύχει να δοκιμάσω το perique από e-natura και vapenova... Καμιά σχέση μεταξύ τους. Αυτό με οδηγει στο να σκεφτώ πως ένα από τα δυο παρακάτω συμβαίνει:
1. Η FA παρασκευάζει (και συσκευάζει ή όχι) το ίδιο υγρό με διαφορετικές προδιαγραφές για τον κάθε έμπορο, με ό,τι μπορείτε να φανταστείτε γι' αυτό ή,
2. Ο κάθε έμπορος αγοράζει bulk από την FA -και γιατί όχι κι από όπου αλλού βρει- ανακατεύει μόνος του ό,τι γουστάρει και όπως γουστάρει και, το πουλάει υπό την σκέπη της εγγύησης ποιότητας της FA.

Οπότε φίλε BigSur, μην τρελαίνεσαι, τα παράλληλα σύμπαντα είναι συχνό φαινόμενο στη χώρα μας.
Μεγάλο το πάρτυ και τεράστιο μερίδιο ευθύνης γι' αυτό έχει και η ίδια η FA. Η δε πρόσφατη ανακοίνωσή της (την οποία δεν μπόρεσα να διαβάσω γιατί το link δεν λειτουργεί), ουδέν άλλαξε... το πάρτυ συνεχίζεται. Μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων θέλω να πιστεύω (το ότι κανείς δεν μπορεί να προσδιορίσει πότε θα επέλθει η εξάντληση είναι ένα άλλο θέμα για σκέψη).
Μέχρι τότε όποιος θέλει FA, ας παραγγείλει από Ιταλία ή από τον Έλληνα αντιπρόσωπο που όρισε επίσημα η FA. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα κάνω κι όποιος έλληνας έμπορος θέλει να διαφωνήσει ας μου το πεί... Η απάντησή μου είναι "μόνοι σας βάλατε τα χεράκια σας και βγάλατε τα ματάκια σας"

Υ.Γ. Για να προλάβω όσους θελήσουν να πουν πάλι περί πιστοποιήσεων-εγγυήσεων κλπ και ότι δεν μας ενδιέφεραν αυτά και δεν τα ρωτάγαμε-ψάχναμε όταν καπνίζαμε και ξαφνικά τώρα μας ενδιαφέρουν, να πω ότι κι εγώ όπως όλοι σας (ή η συντριπτική πλειοψηφία τουλάχιστον) δεν αγοράζαμε τα marlboro μας (ή όποια άλλη μαρκα) από πλανόδιους στην Ομόνοια για πολλούς και διάφορους λόγους.
Ο νοών νοείτω !








Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #258 στις: Φεβρουαρίου 22, 2013, 17:21 »
1. Η FA παρασκευάζει (και συσκευάζει ή όχι) το ίδιο υγρό με διαφορετικές προδιαγραφές για τον κάθε έμπορο, με ό,τι μπορείτε να φανταστείτε γι' αυτό ή,
2. Ο κάθε έμπορος αγοράζει bulk από την FA -και γιατί όχι κι από όπου αλλού βρει- ανακατεύει μόνος του ό,τι γουστάρει και όπως γουστάρει και, το πουλάει υπό την σκέπη της εγγύησης ποιότητας της FA.
Το (1) πιστεύω πως σίγουρα ισχύει. Δεν νομίζω πως φανταζόμαστε και τίποτα γι αυτό. Ξέρουμε πως πολλές εταιρίες δεν κατασκευάζουν τα υγρά που πουλάνε οι ίδιες. Βασικά οι μεγαλύτερες δεν το κάνουν. Ας είναι καλά η FA, η Dekang και άλλοι παρασκευαστές. Μέχρι πρόσφατα δεν ενοχλούσε κανέναν, πότε άλλαξε αυτό και έγινε ύποπτο;
Το (2) εικάζουμε πως ισχύει ακόμα (προσωπικά δεν είμαι σίγουρος, τουλάχιστον για εταιρίες που συνεργάζονται κανονικά και επίσημα με τη FA). Σε αυτή την περίπτωση είναι θέμα του ποιός χειρίζεται τα υλικά με ποιές προδιαγραφές.

Το link στην ανακοίνωση δεν είναι πρόσφατο (για την ταχύτητα των εξελίξεων στο ΗΤ) και δεν είναι τυχαίο που δεν λειτουργεί! Η FA έκανε τη δουλειά της, συμμάζεψε τη φάση της και το θέμα έληξε. Προχτές σε άλλο νήμα νέο μέλος μίλησε για τα natura υγρά του και μετά από τα σχετικά υπονοούμενα και κλεισίματα ματιού και μισόλογα και "ξέρω αλλά δε σας λέω ακριβώς" κάποιου "παλιού" σαφώς ανησύχησε. Στη θέση του θα τα είχα ρίξει στον κουβά! Και νομίζω πως το εδώ νήμα ζωντάνεψε ξαφνικά ακριβώς γι αυτό το λόγο.

Τώρα, εδώ, γράφονται:
Τα natura της e-natura είναι με VG και δεν έχουν καμμία σχέση με την FA
Ε, το οποίο τελικά είναι παραπληροφόρηση! Η e-natura έχει site και αρκούν 5 δευτερόλεπτα να το δει κανείς.
Βασικά έγινε κάτι το καλοκαίρι, το κάναμε σήριαλ, έπεσε και "σπασμένο τηλέφωνο", ο καθένας θυμάται ό,τι θυμάται και μερικοί πουλάνε "παλιοσύνη" στους νέους...

Ξέρω από πρώτο χέρι τι γίνεται στα natura; Όχι, δεν τα φτιάχνω εγώ.
Ξέρω από πρώτο χέρι τι γίνεται στα Atmos ή τα Halo που εμένα μου αρέσουν; Όχι, δεν τα φτιάχνω εγώ.
Μπορεί να πω σε κάποιον τι μου αρέσει ή πως κάτι με πείθει ή δεν με πείθει. Αλλά να του πω με σιγουριά "μακριά από τα Τάδε για ευνόητους λόγους" επειδή κάπου, κάτι νόμισα, ε δεν και εξυπνάδα...
Μπαίνει τύπος σε κουβέντα για αμφισβητήσιμες ουσίες πριν 3 μέρες και λέει πως περιέχονται σε Tribeca, Bebeca. Όταν του τη λέμε πως αυτό δεν ισχύει (μέχρι και δήλωση kallitexni έπεσε!) μαθαίνουμε πως "ε, ήταν υπόθεση εργασίας, πώς κάνετε έτσι!".

[Σόρυ κι όλας kristoff, δεν τα έχω με σένα, αλλά γενικά καταντήσαμε να ψάχνουμε πληροφορίες ανάμεσα σε ένα μάτσο μπούρδες που σπέρνουμε οι ίδιοι για να φανούμε γνώστες και έμπειροι.]

Αποσυνδεδεμένος PaulPlant

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Give me a smart idiot over a stupid genius any day
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #259 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 14:00 »
Καλημερα συναδελφοι,
Εχω μια ερωτηση η οποια δεν μου εχει απαντηθει οσο και να ψαξω...
Βλεπω συνεχεια υγρα που λενε επανω Natura που εχουν διαφορετικο μπουκαλακι και διαφορετικο λογοτυπο...
Μηπως δεν ειναι η ιδια εταιρια?
Μηπως ειναι η ιδια εταιρια? και αν ναι, γιατι εχουν διαφορετικη γευση? :hmmm:
Απο που αεριζονται οι γοργονες? (ασχετο) :o


Σας παραθετω δυο εικονες για να καταλαβετε καλυτερα τι εννοω!


Με σεβασμο παντα...


Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #260 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 14:05 »
Καλωσόρισες PaulPlant πέρασε να σε γνωρίσουμε από εδώ

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #261 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 17:21 »
[Σόρυ κι όλας kristoff, δεν τα έχω με σένα, .....]

Δεν παρεξηγήθηκα φίλε μου  :bye:
Μια διευκρίνηση μόνο. Αυτό που εννοούσα στο 1. "... ό,τι μπορείτε να φανταστείτε γι' αυτό" έχει να κάνει με τις προδιαγραφές που ζητάει ο x έμπορος από την όποια FA και, με το κατά πόσο αυτή η όποια FA δέχεται να τις ικανοποιήσει.
Και εξηγούμαι: Πας εσύ ως BigSur στην x εταιρεία παραγωγής υγρών και ζητάς να σου φτιάξει το ψ υγρό της με το όνομα σου επάνω. Σου λέει ότι έτσι όπως το φτιάχνουμε εδώ, με τις δικές μας προδιαγραφές ποιότητας στοιχίζει 1 ευρώ πχ το μπουκαλάκι, συμφωνείτε, το παίρνεις και το πουλας ως BigSur by X. Κι έρχομαι εγώ τώρα που βλέπω πως το BigSur by X πουλάει σαν ζεστό κουλούρι και λέω, δεν κάνω το ίδιο; Πάω λοιπόν στη Χ και λέω θέλω το ίδιο αλλά θέλω να κρατήσω το κόστος στα 0,50 λεπτά ! Τί γίνεται λοιπόν τώρα; Η x με στέλνει στον αγύριστο ή επιστρέφω με το kristoff by X των 0,50 λεπτών;
Και για να μην παρεξηγηθώ, ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ πως το kristoff by X  είναι επικίνδυνο για την υγεία μου. Εννοώ πως μπορεί να έχει πχ λιγότερο άρωμα και περισσότερα ενισχυτικά γεύσης, ή λιγότερη περιεκτικότητα σε άρωμα και να εξασθενεί στις 10 μέρες ή δεν ξέρω εγώ τί άλλο.
Επειδή λοιπόν όπως ξαναείπα έχω δοκιμάσει το ίδιο υγρό της FA από δύο εταιρείες και ήταν διαφορετικό και, επειδή δεν θεωρώ πιθανό η FA να πουλάει το ίδιο υγρό με διαφορετικές προδιαγραφές (πέραν της επιλογής βάσης), καταλήγω πως ότι γίνεται, γίνεται εδώ.
Από εκεί και πέρα, μεγάλα παιδιά είμαστε, οπότε αναλαμβάνουμε την ευθύνη των πράξεών μας, απλά δεν γουστάρω το κοροϊδιλίκι γενικότερα.








Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #262 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 01:47 »
Καταλαβαίνω τι λες kristoff.
Πραγματικά δεν έχω ιδέα αλλά δεν αποκλείω η FA να παρασκευάζει υγρά δυο "ταχυτήτων" ή διαφορετικής ποιότητας ή να δίνει κάποιες επιλογές σε αυτόν που παραγγέλνει. Φυσικά ούτε εγώ εννοώ κάτι επικίνδυνο ή με χαλαρότερες προδιαγραφές ασφάλειας: απλά κάποιες μικροδιαφορές που μπορεί να κάνουν διαφορά στην γεύση, το άρωμα και την συνολική αίσθηση.

Βλεπω συνεχεια υγρα που λενε επανω Natura που εχουν διαφορετικο μπουκαλακι και διαφορετικο λογοτυπο...
Μηπως δεν ειναι η ιδια εταιρια?
Μηπως ειναι η ιδια εταιρια? και αν ναι, γιατι εχουν διαφορετικη γευση? :hmmm:
Απο που αεριζονται οι γοργονες? (ασχετο) :o
Τα πρώτα είναι του e-natura.gr (ίδιο λογότυπο). Θεωρούμε πως ισχύουν οι πληροφορίες που έχουν στο site.

Τα δεύτερα δεν ξέρω.
Νομίζω πως αυτά είναι που μπερδεύουν το πράγμα και ψαχνόμαστε.

Οι γοργόνες νομίζω πως κάνουν ό,τι και τα μπαρμπούνια.

Αποσυνδεδεμένος PaulPlant

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • Give me a smart idiot over a stupid genius any day
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #263 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 14:28 »
Παντως προχθες επεσα στην παγιδα να μην αγορασω καινουργιο υγρο, εχθες λοιπον ξεμεινα και μπηκα σε ενα μινι-μαρκετ και πηρα αυτο απο το e-natura.gr και ως απειρος ακομα νομιζα οτι θα ειναι το ιδιο με το αλλο Natura... τελικα χτυπαγα το κεφαλι μου στον τοιχο! ειναι μεγαλο μπερδεμα η ολη κατασταση!


Σας ευχαριστω για τις απαντησεις!  :respect:

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #264 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 19:13 »
Τα καινουρια μπουκαλακια της Natura (30ml) σταμάτησαν να γραφουν FA και απλα αναφερουν συστατικά απο EU.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #265 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 20:36 »

Αν δεν κάνω λάθος, τους έχουν βάλει χέρι..... Από τη στιγμή που έγινε αντιπρόσωπος Ελλάδας - Κύπρου, νομίζω δεν υπάρχει πια πουθενά το "with ingredients by flavorart " και στα natura αλλά και σε αλλά , γι' αυτό και οι "καταπληκτικές τιμές τους". Άσε που δεν υπάρχει και καμία σχέση στην γεύση, με τα αντίστοιχα FA...
Αν και το καλύτερο, θα ήταν μια ερώτηση στον πίνακα του αντιπροσώπου, που ειναι και στο φόρουμ....

Στάλθηκε από το GT-P5110 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
΄

Στο νήμα του αντπροσώπου: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16044.msg584622.html#msg584622

Καλησπέρα! :bye: 

Επειδή υπάρχει μια συζήτηση σε άλλο νήμα οπου δεν μπορείτε σαν έμπορος να απαντήσετε, θα ήθελα να σας ρωτήσω, σαν αντιπρόσωπος της FlavourArt, αν ξέρετε να μας πείτε αν τα υγρά natura περιέχουν συστατικά της FlavourArt.
Θα αντιγράψω την απάντηση σας στο ανάλογο νήμα.
Ευχαριστώ. :thank_you2: 


............................................................
Σχετικά με πολλές ερωτήσεις που έχω δεχτεί για υγρά ... by Flavourart θέλω να γίνει σαφές πως οτιδήποτε δεν παράγεται στην Ιταλία απο το εργοστάσιο της Flavourart είναι άγνωστης προέλευσης και παρασκευής τόσο το προιόν όσο και τα υλικά του, εμείς δεν μπορούμε να δεσμευτούμε για κανένα τέτοιου είδους προιόν και οποιαδήποτε πληροφορία αναγράφεται σε ιστιοσελίδες στο διαδύκτιο οτι παρασκευάζονται και συσκευάζονται 100% στην Ιταλία απο την Ιταλική Flavourart είναι αναληθή.
Το εργοστάσιο της Flavourart στην Ιταλία παράγει υγρά αναπλήρωσης MONO των 10ml ready to vape σε φαρμακευτικά πλαστικά μπουκάλια.
.....................................................................................



 Με φιλικούς χαιρετισμούς
 
 
 Λεωνίδας Κανελλάκης
 Smoke EVERYWHERE

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #266 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 15:41 »
Μπράβο στον joyeman που ρώτησε εκεί που πρέπει για να ενημερωθούμε όλοι!

Τι καταλάβαμε ως τώρα:
1. Τα έτοιμα υγρά FA προς χοντρική πώληση είναι μόνο 10ml, άρα όλα τα natura της αγοράς δεν είναι έτοιμα υγρά FA.
2. Τα υγρά της e-natura υποστηρίζουν πως έχουν πρώτες ύλες FA. Η χρήση το λογότυπου της FA δεν είναι με άδεια της εταιρίας, η οποία δεν μπορεί να βεβαιώσει αν οι πρώτες ύλες είναι όντως δικές της.
3. Τα πιστοποιητικά της FA στο e-natura.gr (που αφορούν έτοιμα υγρά έτσι κι αλλιώς) λειτουργούν παραπλανητικά, αφού αφορούν προϊόν που δεν πουλά η e-natura -σύμφωνα με το (1).
4. Κάποια υγρά της e-natura έχουν αναρτημένη χημική ανάλυση από το Πανεπιστήμιο Κρήτης.
5. Η χημική ανάλυση του πανεπιστημίου στα υγρά της e-natura βγάζει περιεκτικότητα νικοτίνης με μεγάλες διαφορές από υγρό σε υγρό: από 1% έως 1,6% -για υγρά που πωλούνται όλα ως 18mg/ml.
6. Τα υγρά με την επωνυμία natura που κυκλοφορούν αλλού στην αγορά με διαφορετικό λογότυπο και συσκευασία, δεν ξέρουμε με σιγουριά ποιάς εταιρίας είναι.

Τα συμπεράσματα δικά σας.
Για μένα, το σημείο (4) είναι καλό, τα υπόλοιπα απογοητευτικά.
Παραμένω με χαρά στις εταιρίες που προτιμώ!
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #267 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 16:37 »
Καλημερα συναδελφοι,
Εχω μια ερωτηση η οποια δεν μου εχει απαντηθει οσο και να ψαξω...
Βλεπω συνεχεια υγρα που λενε επανω Natura που εχουν διαφορετικο μπουκαλακι και διαφορετικο λογοτυπο...
Μηπως δεν ειναι η ιδια εταιρια?
Μηπως ειναι η ιδια εταιρια? και αν ναι, γιατι εχουν διαφορετικη γευση? :hmmm:
Απο που αεριζονται οι γοργονες? (ασχετο) :o


Σας παραθετω δυο εικονες για να καταλαβετε καλυτερα τι εννοω!


Με σεβασμο παντα...
η πρωτη φωτο ειναι φιρμα μαγαζιου..... Π.χ   KINGGREECE E-LIQUID   :laugh1:
η δευτερη ειναι η εταιρεια που εχει τα αρωματα by FA...........
επισης την δευτερη μπορεις να την βρεις και σε φαρμακεια με 0 νικοτινη στα ραφια..αλλα κατω απο τον παγκο εχει και 36αρες :o

edpcal

Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #268 στις: Μαρτίου 06, 2013, 12:15 »
Καταλαβαίνω τι λες kristoff.
Πραγματικά δεν έχω ιδέα αλλά δεν αποκλείω η FA να παρασκευάζει υγρά δυο "ταχυτήτων" ή διαφορετικής ποιότητας ή να δίνει κάποιες επιλογές σε αυτόν που παραγγέλνει. Φυσικά ούτε εγώ εννοώ κάτι επικίνδυνο ή με χαλαρότερες προδιαγραφές ασφάλειας: απλά κάποιες μικροδιαφορές που μπορεί να κάνουν διαφορά στην γεύση, το άρωμα και την συνολική αίσθηση.
Τα πρώτα είναι του e-natura.gr (ίδιο λογότυπο). Θεωρούμε πως ισχύουν οι πληροφορίες που έχουν στο site.

Τα δεύτερα δεν ξέρω.
Νομίζω πως αυτά είναι που μπερδεύουν το πράγμα και ψαχνόμαστε.

Οι γοργόνες νομίζω πως κάνουν ό,τι και τα μπαρμπούνια.

Τα δεύτερα ειναι αυτά που πουλαει και η OVALE και καποια άλλα μαγαζια (altersmoke.gr) ... Δεν ειναι ασχημα λιγο υποτονονικά ..

Τωρα σχετικα με τις γοργονες ειναι τα πιο αχρηστα πλασματα στον κοσμο (ουτε να τις τηγανισεις μπορεις ουτε να ... )  :-[ :-[ :-[ :-[ :-[
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2013, 12:22 από edpcal »

Αποσυνδεδεμένος giwrgos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #269 στις: Μαρτίου 06, 2013, 19:10 »
Γεια σας.  Ατμιζω εδω και εναμιση μηνα. Αλλα εχω ενα μικρο Θεματακι. Κανω 1 μπουκαλακι των 30 ml λαδι Νatura Maxboro 9mg νικοτινη την εβδομαδα. Δηλαδη κανω γυρω στα περιπου 5 ml την ημερα. Αυτο ποσο αντιστοιχει σε πακετα τσιγαρα / νικοτινη? Η γυναικα απο το καπνωπολειο που το παιρνω μου ειπε οτι θα επρεπε να με βγαζει 3 εβδομαδες αλλα εγω το εχω κανει πιπιλα και ειναι η προεκταση του χεριου μου. Παιζει να παθω τιποτα οπως υπερνικοτινοση? Η νικοτινη που περνω σε ποσσα πακετα αντιστοιχει ημερισιως?
Συγνωμη που το εβαλα εδω αλλα δεν ξερω πως να κανω καινουργιο post. Δεν ειδα πουθενα την επιλογη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191439 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312973 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13366 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711