vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 2 χρήστες
zamploutos, John K

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #330 στις: Ιουλίου 24, 2014, 23:41 »
Για ποιότητα κανείς δεν ξέρει με σιγουριά πλην του κατασκευαστή!
Αν θες οικονομικα υγρα τότε τα Diy είναι μονόδρομος.

Αποσυνδεδεμένος e-smoker25

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #331 στις: Ιουλίου 28, 2014, 00:04 »
καλησπέρα! Αυτή την στιγμή ατμίζω americano mix tobacco. Λοιπόν σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα! Η γεύση του είναι βαριά όσο πρέπει και μοιάζει αρκετά με αυτή του τσιγάρου σε συνδυασμό με το ποτό fragellico!!!!
Επίσης κατά την διάρκεια της εκπνοής η γεύση του ομοιάζει αρκετά με σοκολάτα! τι πιο απολαυστικό από το συνδυασμό τσιγάρου, fragellico και σοκολάτα!!!!  :D

τα παραπἀνω γράφτηκαν απο την γυναίκα η οποία είναι πλήρως ευχαριστημένη.συμφωνώ μαζί της.εξάλλου δεν θα μπορούσα να κάνω και αλλιώς ::)

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #332 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2014, 22:20 »
πήρα το bubble gum .όταν ανοιγεις το μπουκαλακι μυρίζει αμέσως τσιχλόφουσκα! όταν όμως το ατμίζεις δεν έχει καμία σχεση. στην εισπνοη είναι αγευστο σχεδον και μου βγάζει μια περιεργη γευση στην εκπνοή λίγο πικρή. δεν ξερω αν φταίει που πιο πριν ειχα γεμισει με το cinnamon cookies . στο 2ο γεμισμα είμαι κ ακομα το ίδιο. χθες εβαλα μαζί με το berry mix της liqua και το bubble gum της natura και εκεί η γευση της τσιχλοφουσκας αρχισε να φαινεται...(σε αναλογία 2 προς 1αντιστοιχα περιπου)

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #333 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:08 »
εγώ αγόρασα της natura το hazelnut (φουντούκι) γεύση με 12mg νικοτίνη. Στην αρχή έβαλα το υγρό σε έναν ατμοποιητή με πάνω την αντίσταση. Πολύ ωραίο άρωμα, αίσθηση, ντουμάνι και όλα τα καλά. Με το που το έβαλα σε aspire με διπλή κάτω μου το έκαψε κατευθείαν. Να τονίσω πως η αντίσταση είχε χρησιμοποιηθεί για 15ml υγρό. Μάλλον φταίει ότι είναι πολύ πυχτό το υγρό της natura. Δεν ξέρω αν φταίει κάτι άλλο. Φυσικά μπορεί να ήταν ελατωματική και η αντίσταση μου ή να μην διαρκεί περισσότερο. Το βρήκα χρήσιμο να σας το πω.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #334 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:06 »
Oπωσδήποτε αραίωμα το συγκεκριμένο. Αγαοημένο της Ναtura αλλά τους aspire τους λιώνει. Με αραίωμα ΑΡΚΕΤΟ μάλιστα..

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #335 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:36 »
Όταν λες αραιωμα? Πόσο? Και πως?

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #336 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 23:41 »
Mε  Thunderstorm απο Nobacco, σε αναλογία 1 μέρος Natura και σχεδόν 3 μέρη Thunderstorm.

Αποσυνδεδεμένος TeoTzi

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
  • Vi Veri Vniversum Vivus Vici
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #337 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 22:55 »
Μιας και είμαι νέος στο forum ας πω κι εγώ τη γνώμη μου...
Κατά καιρούς έχω δοκιμάσει αρκετά υγρά της Natura. Κάποια ικανοποιητικά, κάποια αδιάφορα, κάποια παίζει και να έχουν λήξει... Ενδεικτικά αναφέρω: Virginia (επειδή ήταν το πρώτο μου μου άρεσε εφόσον δεν είχα μέτρο σύγκρισης - τώρα κάτω του μετρίου), Red&Bull (απλά καλό στην αρχή, αδιάφορο μετά από αρκετό άτμισμα), Tropical (καλό φρουτώδες), Nectar (επίσης καλό, αρκετά "καλοκαιρινό"), Βανίλια (σκουρόχρωμο - άρα υπερβολική μάκα, άρα μπούκωμα), Mojito (έντονη αίσθηση δυόσμου - όχι για πολύ), Mojito Strawberry (μυρίζει ωραία, στη γεύση όχι κάτι εξαιρετικό).

Σε γενικές γραμμές: δεν καταδικάζω ένα υγρό, αν δεν αρέσει σε μένα, μπορεί να αρέσει σε άλλον. Δεν αποθεώνω ή προτείνω κανένα υγρό - απλά λέω τι μου ταιριάζει.

Έχω ατμίσει πολύ καλύτερα και (μάλλον) ποιοτικότερα υγρά. Της Natura μου δίνουν την αίσθηση σαν να ξεθυμαίνει το άρωμα ή η γεύση πολύ σύντομα. Παρόλα αυτά, τα βρίσκεις παντού και η τιμή τους επιτρέπει μια (και δύο και τρεις) δοκιμές. Αν βρείτε κάτι που σας κάνει είναι μάλλον η πιο οικονομική λύση. Η τιμή είναι κίνητρο μόνο εφόσον καλύπτεστε (κάποτε δίναμε 4.40 στα περίπτερα κάθε τρεις και λίγο).

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #338 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 17:24 »
Να κάνω μια ερώτηση. Αν βάλω μηδενική vg μέσα σε φουντουκι γεύση με 9 νικοτινη θα αραιωθει καθόλου? Γιατί είναι πολύ πτυχίο υγρο

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #339 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 17:28 »
Όχι. Τα Natura (στο καφέ μπουκαλάκι με την φούσκα) είναι συνήθως 100% VG. Θες 0 pg για να αραιώσει. Αραιώνει και το άρωμα και ή νικοτινη, υπόψιν.

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:24 »
καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση,μου αρεσουν πολυ 2 υγρα απο natura το 7foglie  και το cuban supreme το προβλημα ειναι οτι τα  σαν υγρα ειναι παρα πολυ αδυναμα στην γευση και εξηγουμαι ενω σαν γευση μου αρεσουν πολυ παρολαυτα ειναι πολυ αδυναμο το αρωμα τους,υπαρχει περιπτωση να βρω σκετα τα αρωματα και να φτιαξω δικα μου υγρα?

Αποσυνδεδεμένος alekos6466

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:53 »
Δες αρώματα απο FlavorArt. Eχουν ίδια γεύση.

Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 21:58 »
καλησπερα ηθελα να κανω μια ερωτηση,μου αρεσουν πολυ 2 υγρα απο natura το 7foglie  και το cuban supreme το προβλημα ειναι οτι τα  σαν υγρα ειναι παρα πολυ αδυναμα στην γευση και εξηγουμαι ενω σαν γευση μου αρεσουν πολυ παρολαυτα ειναι πολυ αδυναμο το αρωμα τους,υπαρχει περιπτωση να βρω σκετα τα αρωματα και να φτιαξω δικα μου υγρα?
να σου πω εχω ενα ολοκληρο μπουκαλι 7foglie αντε να λειπουν κανα δυο ml θες να στο χαρισω γιατι ή εσυ θα το παρεις η τα σκουπίδια....εγω με τιποτα ήταν το χειροτερο που ειχα δοκιμασει...αν θες πες μου...

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 03, 2014, 12:04 »
icecloud ευχαριστω πολυ αλλα το θεμα ειναι οτι ετοιμο εχω πολυ αλλα ειναι πολυ αδυναμο το αρωμα με αποτελεσμα να μην μπορω να το ατμισω

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 29, 2014, 14:18 »
Σήμερα μου έκαναν δώρο ένα μπουκάλι natura από ένα μαγαζί που αγόρασα μερικά ακόμα πράγματα. Επέλεξα την γεύση εσπρέσο ( δεν την είχε όμως ανοιχτή για να την δοκιμάσω)
Με αυτό που διαβάζω όμως απογοητεύτηκα. Να μην το ανοίξω καθόλου το μπουκάλι;


EDIT:  τελικά το δοκίμασα και δεν μου αρέσει , δεν θυμίζει τίποτα απο εσπρέσο αλλά ούτε καν καφέ.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2014, 16:27 από kostas1177 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 658 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13366 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711