vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

466 επισκέπτες, 10 χρήστες
I.P, Buliwyf, goran, paiktaras, Sergios, Jorge, tibolaso, ΨΗΛΟΣ, treloneritis, nightdream

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 15, 2014, 11:34 »
Και εγω επισκευσα μια τετοια στο πατερα μου, single coil το εκανα αλλα με διπλο φυτιλι για να κλεισω τις δυο ακριανες τρυπες. Απλα πρεπει αφου τις στριψεις και τις ακουμπας προσωπο με το σωμα της βασεις με νυχοκοπτη συριζα κοβεις οτι προεξεχει και τις τραβας κατω να κλεισεις με τις ακρες του φυτιλιου τις τρυπες. Δουλεψε αψογα εχει πιο ομαλη τροφοδοσια. Την επομενη σκεφτηκα, επειδη ειναι σα φωλια ισως να καθετε και βαμβακι πολυ καλα περιμετρικα  8)

Αποσυνδεδεμένος MILGR

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 15, 2014, 19:50 »
Μπορεί οι νέες κεφαλές να είναι όντως καλύτερες......όμως κατά τα λοιπά δεν ισχύουν αυτά που αναφέρεις.

Καλησπέρα, ανέφερα την προσωπική  μου αποψη σχετικά...


Επιδιορθωση παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2014, 20:49 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 16, 2014, 13:08 »

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 16, 2014, 16:32 »
Για όσους τον έχουν, πως είναι από θέμα βάρους? Αισθητή η διαφορά σε σχέση με Protank III?

Αποσυνδεδεμένος gxristop1

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 18, 2014, 22:24 »
Πρόβλημα να μην υπάρχουν οι δικές του κεφαλές!!!!!!! :wall: Και στην τιμη του, :thumpdown: Κατα τα αλλα υπεροχη γευση καλό ντουμάνι. ΟΜΟΡΦΟΣ :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 18, 2014, 23:00 »
Εμ φίλε μου, τα καλύτερα πράγματα στον κόσμο, ή θα παχαίνουν ή θα είναι ανήθικα, ή   -επί του παρόντος- θα είναι ακριβά.
Ευτυχώς για μένα που δεν παχαίνουν οι mini & mega. :P

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος stakeone

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 19, 2014, 00:13 »

Καλησπέρα και απο μένα παίδες
Λοιπόν κάτοχος του πρώτου mod το οποίο είναι το itaste svd και μόλις σήμερα κούμπωσα kanger aerotank mega.
Έχουμε και λέμε:
Πρώτη εντύπωση, κορυφαία ποιότητα σε σχέση με οτιδήποτε άλλο είδα σε BDC ατμοποιητές
Δεύτερον, ότι και να κάνεις δέν πρόκειτε το πυρέξ να έχει ένδειξη πάνω απο μισό γέμισμα (αν και έχει προαναφερθεί απο φίλο του φόρουμ)
Τρίτον, ρε παίδες είναι πολύ αεράτος ή μου φαίνεται?
Υπάρχει άτομο το οποίο τον έχει ρυθμίσει πάνω απο τα μισά τον αέρα?
Τον δουλέυω στα 9 watt με αέρα ούτε στην πρώτη διαβάθμιση....πολύ σωστή γεύση,ατμός άπλετος αλλα ακόμη σα πρώτη εντύπωση μου φάνηκε υπερβολική η τόσο ανοιχτή τζούρα..τέλος πάντων περί ορέξεος κολοκυθόπητα,εμένα μαρέσει η σφυχτή τζούρα.
Κατα τάλλα για να κλείσω σιγά σιγα άριστη επιλογή πολύ όμορφη κατασκευή με ποιότητα χωρις στοιχεία φθηνιάρικου ατμοποιητη (άλλοστε δεν είναι...) και το φανδύτερο pyrex που συνάντησα σε ατμοποιητή
Θα έβαζα ένα 7 στα 10 περιμένοντας να δω και άλλα αξιόλογα πράματα απο την εταιρία
Δοκιμάστε τον άφοβα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 19, 2014, 10:32 »
Εδώ φαίνεται και η ανάγκη ύπαρξης ρυθμιστή αέρα της τζούρας!
Υπάρχουν και οι άλλοι... που τους αρέσει η αεράτη τζούρα.
Δηλώνω ένας απ' αυτούς! Ανοιγμένες οι τρύπες αέρα τέρμα εντελώς και ο ατμός να τρέχει...!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Στα υπέρ του aerotank λοιπόν, τον ρυθμίζει ο καθένας όπως θέλει στον αέρα!  ;)

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 19, 2014, 10:37 »

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 19, 2014, 10:56 »
Η διαφορά σε βάρος είναι αισθητή μόνο όταν βάλεις αντί για το pyrex το stainless steel.


Και γω κατάφερα να επισκευάσω την αντίσταση single microcoil με βαμβάκι

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 19, 2014, 13:37 »
Και τώρα η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου!
Αξίζει η μετάβαση στον  Mega  ή να μείνω στον Ναυτιλο ;
Είναι κάποιος που τους έχει δοκιμάσει και τους δύο να μας πει εντυπώσεις ;

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 19, 2014, 13:50 »
Δεν έχω δοκιμάσει τον Mega αλλά από όσα έχω δει συγκριτικά σε βίντεο και από όσα έχω διαβάσει, έχω καταλήξει στο οτι αν κάποιος έχει ήδη τον nautilus δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να αγοράσει και τον Mega.
Οι διαφορές είναι ελάχιστες και σε κάποια υπερτερεί ο ένας και σε κάποια ο άλλος.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 19, 2014, 15:04 »
Πριν 10 μέρες απόκτησα και τον mega λόγω του ότι θέλω εναλλαγές γεύσεων ανά περίσταση μπορώ να πω ότι είναι στην ίδια κατηγορία με τον Nautilus με λίγο μεγαλύτερη αντοχή στις κεφαλές. Αν θες να έχεις άλλον έναν ισάξιο βουρ αλλιώς δεν υπάρχει λόγος.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 19, 2014, 21:50 »
Και τώρα η ερώτηση του ενός εκατομμυρίου!
Αξίζει η μετάβαση στον  Mega  ή να μείνω στον Ναυτιλο ;
Είναι κάποιος που τους έχει δοκιμάσει και τους δύο να μας πει εντυπώσεις ;

Sent from LG G2
Αξίζει αν θες να μπλέξεις με το να φτιάχνεις τις αντιστάσεις εσύ.
Ναι γίνεται και στους 2,υπάρχουν πολλά βίντεο,αλλά επειδή διέλυσα μια από τον Mega και έχω τον Ναυτίλο μπορώ να πω ότι του Κανγκερ είναι παιχνίδι.Του Ναυτίλου απλά δεν φτιάχνονται,όσο και αν το προσπάθησα(εντάξει παίζει και να είμαι κουλομαρίας ;D )
Κατά τ άλλα:
Επειδή και εμένα με έψηνε ο Kanger κατσικώθηκα σε ένα κατάστημα και τον δοκίμασα για ώρα,σε αντιπαραβολή με το Ναυτίλο μου.
Δεν βρήκα κάποια αξιοσημείωτη διαφορά σε γεύση(2Οhm o Kanger 1,8 o Nautilus),περισσότερες ρυθμίσεις ο Κanger στην εισαγωγή αέρα αλλά ενδέχεται να χάσει πιο εύκολα την ρύθμιση σε σχέση με του Nautilus.
Τι θα πρότεινα σε κάποιον που δεν έχει κανέναν από τους 2;
Τον Kanger,γιατί έχει μέσα την τιμή και ατσάλινο tank ενώ ακόμα και με το γυαλάκι επάνω είναι πιό ''αναίσθητος''.
Υποκειμενικά:τον θεωρώ και πιο ωραίο




Ο rip από την άλλη επιμένει στο Ναυτίλο

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 20, 2014, 01:25 »
Καμια ιδεα για να απαλλαχτώ από την υπερτροφοδοσια για καμια δεκαρια τζουρες μετα απο καθε γεμισμα; Στον "χοντρό" συμβαίνει κυρίως. Ο "λιγνός" σπάνια το κάνει αυτό.
Παλια στον Evod συνήθιζα να τινάζω σα θερμόμετρο τη βαση με την κεφαλή πριν ξανακουμπώσω το φρεσκογεμισμένο τανκ και το ψιλοέλυνα το θεματάκι...

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem