vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 5 χρήστες
krmhlds, manoslykos, camber, Gabriel74, white varadero

Twitter

Joyetech eVic Supreme

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #165 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 20:10 »
Αν απευθύνεσαι σ' εμένα, πρώτον ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου, για τις πληροφορίες και τις φωτογραφίες και δεύτερον το ξέρω οτι είναι πολύ καλό αφού το έχω (ασημί  ;) )

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 21:07 »
Καλησπερα στη παρεα!θελω μια βοηθεια.ειμαι στην εκδοση 2.2 αν θυμαμαι.τι διαφορες εχει,αν εχει,σε αναβαθμησεις.κ πως μπορω να το παω στη παλια εκδοση ,ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 21:15 »
Όταν στο πρόγραμμα (στο pc σου) είσαι στη διαδικασία αναβάθμισης, δεξιά από εκεί που σου γράφει για την 2.2 έχει ένα βελάκι. Αν το πατήσεις θα σου βγάλει και τις άλλες εκδόσεις. Επιλέγεις αυτήν που θέλεις και προχωράς.

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 21:29 »
ευχαριστω πολυ!!!το γυρισα στην 1.4! αντε να τσεκαρω τις διαφορες τωρα....

Αποσυνδεδεμένος jimmymaister

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #169 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 23:18 »
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και γω κάτοχος του κλαρινέτου  :))  ( απίστευτο μοντάκι πάντως  ) !!
Ήθελα να ρωτήσω αν έχει λυθεί, με αλλαγή του firmware, το πρόβλημα με το περιστρεφόμενο δαχτυλίδι που αναφέρθηκε λίγες σελίδες πιο πίσω γιατί και μένα σήμερα για 1 με 2 λεπτά μου το έκανε. Κόλλησε στα 6 V και όταν έκανα τα 5 κλικ για να μπει στο μενού συνέχιζε το κόλλημα περιστρέφοντας το συνέχεια. Μετά απο 2 λεπτά δούλευε κανονικά! Το δαχτυλίδι μια χαρά γυρνάει πάντως. Και σημειωτέων κάτοχος του έγινα πριν 4 μέρες !!!!  :confused1: 
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Tasos54

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #170 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 22:21 »
Καλησπερα και απο εμενα παιδια
Πειρα το supreme την προηγουμενη τεταρτη 2μερες μετα εβγαλε προβλημα στο δαχτυλιδι ενω γυρναγε κανονικα και απο τς 2πλευρες δν μπορουσα να αλλαξω τπτ αυτο εγινε παρασκευη απογευμα το αφηνω και το πιανω παλι το βραδυ δουλευε κανονικα ατμιζω ολα καλα κ τν επομενη μερα το βαζω γ φορτιση το εβγαλα πριν τελειωσει και μ εκανε παλι τ ιδι. Και τ εστειλα πισω ,,,, μου τηλεφωνησε τ παιδι απο τ μαγαζι κ μ εοπε πως δν εχει κανενα προβλημα δν κολαει τπτ εχει αλλαξει 3 μπαταριες ατμο τ εχει βαλει γ φορτιαη ολα καλα μ ειπε δν ξερω τ να πω αυριο λογικα θα τ εχω πισω ελπιζω ν μν κανεο τ ιδια γτ αν τα κανει θα παρει ποδι..... ενημερωτικα το αγορασα απο replace smoke... εκανα αναβαθμισΗ Στν 2.2 μετα το γυρισα στην 1.1 χωρις τν μπαταρια επανο το κολημα κολημα δν αλλαξε τπτ .......

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #171 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:02 »
Αυτό που παρατηρώ είναι οτι δεν έβαλες τη μπαταρία σε φορτιστή, αλλά το μοντ για φόρτιση από την usb προφανώς.... Θα βοήθαγε ίσως να ξέραμε αν και τα άλλα παιδιά που έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα, χρησιμοποίησαν την usb για την φόρτιση.... :hmmm: Ένας ηλεκτρονικός θα μπορούσε ίσως να μας πει, αν μπορεί πρόβλημα στην usb να οδηγήσει σε μπλοκάρισμα της πλακέτας ως προς τις επιλογές από το δακτυλίδι....

Γράφεις επίσης οτι έπαιξες με τις αναβαθμίσεις χωρίς την μπαταρία επάνω. Το πρόγραμμα όταν τελειώσει την αναβάθμιση βγάζει ένα μήνυμα που σε προτρέπει να αποσυνδέσεις το μοντ από την usb και να βγάλεις την μπαταρία για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση. Άρα θεωρεί δεδομένο οτι η μπαταρία βρίσκεται μέσα στο μοντ. Μήπως έπαιξε κι αυτό κάποιο ρόλο? Δεν ξέρω....

Ίσως να γράφω σαχλαμάρες μιά και δεν είμαι ηλεκτρονικός, αλλά προσπαθώ να βοηθήσω συγκρίνοντας αυτά που κάνετε εσείς διαφορετικά από αυτά που κάνω εγώ και δεν έχω πρόβλημα. Δεν έχω γνώσεις για να βοηθήσω περισσότερο... :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:18 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος Tasos54

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #172 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:36 »
Το οτι επεξα με τς αναβαθμισεις χωρις τν μπαταρια το εκανα ενω ειχε παρουσιασει το προβλημα Μηπως και ξεκολαγε αλλα δυστυχως δεν εκανε τπτ
Τωρα και εγω κατι τετιο υποψιαζομαι οτι κατι παιζει με την θυρα. την πρωτη φορα π τ εκανε τ ειχα βγαλει απο φορτιση κ την ακουσε.... δν ξερω τ αλλο να πω

Αποσυνδεδεμένος jimmymaister

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #173 στις: Φεβρουαρίου 06, 2015, 22:43 »
Και σε μένα που το έκανε το πήγα πίσω στο κατάστημα. (ενημερωτικά και γω από ReplaceSmoke το πήρα) Ο άνθρωπος εκεί μου εξήγησε ότι δεν βλέπει κάτι και ότι αν το ξανακάνει να το πάω επιτόπου για να το στείλει για να το δουν.
Αυτό που γράφει ο φίλος sensk3 ίσως είναι και αυτό που μπορεί να ισχύει διότι και εγώ δεν χρησιμοποιώ φορτιστή για τις μπαταρίες παρά μόνο με το usb..
Τώρα δεν μου το έχει ξανακάνει.. Τι να πω... 
:confused1:  Με βλέπω αύριο να αγοράζω φορτιστή για καλό και κακό..

Αποσυνδεδεμένος panas78

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #174 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 00:04 »
Καλησπερα και απο μενα,
Το εχω απο Σεπτεμβρη και για τις δυο πρωτες βδομαδες το φορτιζα μονο απο τη usb και επαιζα αρκετα με το δαχτυλιδι την ωρα που φορτιζε ψαχνοντας ρυθμισεις κτλ.
Ποτε δεν κολλησε και γενικοτερα δεν εχει παρουσιασει καποιο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος jimmymaister

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #175 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 12:26 »
Καλημέρα παιδιά! Εμένα πάντως το έκανε για κάποιες ώρες και ίσως κατά την αλλαγή της ισχύος όταν ήταν σε usb φόρτιση. Δηλαδή σε passthrouth.Τώρα δεν το έχω ξαναβάλει απο usb και μια χαρά φαίνεται.. Τουλάχιστον είμαι ακόμη μέσα στην 90 ημερών εγγύηση  :D οπότε και να το ξανακάνει κατευθείαν στο service .. Δεν είναι δα και λίγα τα λεφτά που κοστίζει ...  :)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #176 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 12:51 »
που να το βγαλεις εξω .... μακρυ ...βαρυ...

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #177 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 15:21 »
Γούστα είν' αυτά φίλε μου  :)
Εμένα μου αρέσει να καταλαβαίνω οτι κρατάω μοντ και όχι σπιρτόκουτο  :))

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #178 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 11:05 »
ποια μπαταρια ειναι καλη για το evic ?

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Joyetech eVic Supreme
« Απάντηση #179 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 12:28 »
Εκτός από αυτήν που δίνει μαζί και είναι πολύ καλή (Sony vtc4), συστήνονται από πολλούς οι Samsung 25R και οι Sony vtc5. Και τα 2 αυτά μοντέλα είναι καλύτερα από την vtc4, με περισσότερα αμπερ που σημαίνει οτι κάνουν και για κάποιο άλλο μοντ με μεγαλύτερες απαιτήσεις σε Α.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 247990 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2185 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123000 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 534 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8981 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis