vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, lagoudakis

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος geozero

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 07:09 »
Για να γνωριζετε η καμιναδα ειναι σφηνωτη στο πανω καπακι.το καπακι εχει μερικα χιλιοστα πατουρα οπου παταει η καμιναδα.

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 09:36 »
εχω τον expromizer αλλα σε γευση στα ιδια υγρα ο ναυτιλος που βγαζει καλυτερη. Διαρροες δεν εχω ποτε. τον στηνω με βαμβακι στα 1.9-2.1 ωμ με διαφορα συρματα αλλα γευση ειναι χειροτερη γιατι?

Δοκίμασε με .28 ή .32 σύρμα στα 1.4ohm

Αποσυνδεδεμένος kdi

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:15 »
Για να γνωριζετε η καμιναδα ειναι σφηνωτη στο πανω καπακι.το καπακι εχει μερικα χιλιοστα πατουρα οπου παταει η καμιναδα.


Σε πια version εγινε αυτο; 1.1 ή 1.2;

Αποσυνδεδεμένος geozero

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:50 »
στην 1.2
 αν ποτε σας βγει θα δειτε οτι στο σημειο επαφης της καμιναδας με το καπακι η καμιναδα εχει μεγαλυτερη εσωτερικη διαμετρο και το αντιθετο φυσικα στο καπακι.

Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 00:03 »
Δεν παίζεται ο ατμοποιητης.. Τον αγοράσα σαν δεύτερο του kayfun 4 και έχω αναλωθει να στηνω κάθε τοσο μπας κ μπει σε μια τάξη..  Καλή γεύση, πολυ καλό ντουμανι  δεν λέω αλλά το στήσιμο του σπαζοκεφαλια!  Πολύ,  λίγο, μακρύ, κοντό, αραιο , κολλημένο στο ντεκ η οχι , σκεπαζουμε δεν σκεπαζουμε τις οπες τροφοδοσίας..  Κατάφερα να σταματήσω την διαρροή στον πόλο αλλά ότι Κ να έκανα πίνω το υγρό αναπληρωσης..
ΤΙ να πω!  Στον kayfun έφτιαξα μια αντίσταση..  Σιγά μην έδωσα σημασία πόσο βαμβάκι..  Πόσο αραιο ή πιο παχύ. . Που ακουμπάνε οι άκρες..  Δουλεύει όπως Κ είναι..  Άψογα!  Κανένα θεμα!  Μηδέν προβλήματα..  Απίστευτη γεύση!
Με έχει αφήσει κυριολεκτικά να παιδεύομαι  με τον expromiser..
Μάλλον όμως τελειώνει η υπομονή Κ σκέφτομαι μήπως έκανα πατάτα που δεν διάλεξα για δεύτερο τον kanger η τον lemo..
Απλά δεν μπαίνει σε τάξη ο συγκεκριμένος( Κ αν μπει δηλαδή θα πρέπει να παρατηρείς  μήπως Κ σου ξέφυγε κάποια μικρολεπτομερεια )  παρόλο που όταν λειτουργεί έχει πολύ καλή απόδοση..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2015, 00:23 από Stavros 66 »

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 10:44 »
Τα ιδια ακριβως εχω και εγω με τον expromizer. εχω εναν KFL plus κλωνο αγορα απο ebay ο οποιος παιζει απροβληματιστα απο το πρωτο στησιμο, καμια διαρροη χωρις λαδιδες στην γευση. Τι να πω οσο και αν εχω προσπαθησει με τον expromizer η θα εχω διαρροη στον πολο η μπουρμπουλιθες και τελος παντων τον χαιρεται το κουτι του. Επισης μου βγαζει και λιγο λαδιλα παρολο που τον εχω πλυνει πολυ καλα.

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος Stavros 66

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 17:15 »
Το μόνο στήσιμο που μπορώ να πω ότι λειτουργεί χωρίς πολλά προβλήματα είναι αυτό που δείχνει ο PBusardo στο YouTube.. Λίγο παραπάνω βαμβάκι, κάθετα το micro coil , ελεύθερες οι οπες..  Μειώνονται το βράσιμο, το σκασιμο..  Οι διαρροές στον πόλο εξαλειφονται κ έχει σχετικά αξιοπρεπή λειτουργία με έστω λιγο υγρό στο drip  tip που αναγκαστικά θα πρεπει να... τιναζεις τον ατμόποιητή ανάποδα Κ να σκουπιζεις  κάθε τοσο..
Οτιδήποτε άλλο μειώνει την απόδοση,  κ  δίνει με το παραμικρό την υποψία καμένου αν προσπαθήσεις να μειώσεις με τον ένα η τον άλλο τρόπο την παροχή υγρου στο βαμβάκι..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2015, 17:41 από Stavros 66 »

Αποσυνδεδεμένος geozero

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 16:15 »
οπως και εσας ετσι και εμενα με παιδεψε πολυ.εχω διαβασει παρα πολυ στο φορουμ και εχω δοκιμασει παρα πολλλα στησιματα.
με βοηθησε παρα πολυ το καταστημα απο το οποιο το αγορασα (τον ευχαριστω παρα πολυ) καθως και ο chris82 τον οποιο και ευχαριστω ιδιαιτερα.
στην αρχη οτι στησιμο και αν του εκανα ετρεχε απο παντου,απο τις τρυπες του αερα,μεσα στη βαση του πολου και μεσα στον πολο.
την απαντηση στο προβλημα την βρηκα παρακολουθοντας τα στησιματα των ανωτερω φιλων μου οι οποιοι εβαζαν μεν το καταλληλο βαμβακι ωστοσο δεν σηκωναν πολυ την αντισταση απο τη βαση της.ισα ισα λιγο πιο πανω απο τη βαση της.
αυτο το καταλαβα υστερα απο δοκιμες μου σε διαφορα στησιματα δηλαδη βαζοντας το βαμβακι που εβαζαν αλλα ειχα την ταση να σηκωνω αρκετα την αντισταση απο την βαση για να παιρνω πιο αερατη τζουρα (ετσι νομιζα).
επισης το βαμβακι πρεπει να περνα ουτε με ευκολια ουτε ζορικα απο την αντισταση και στην πλατεια οπου βρισκονται και οι τρυπες εισαγωγης υγρου να ειναι το βαμβακι προς τη βαση της αντιστασης και να μην κλεινει τις τρυπες.οπως ειναι και το στησιμο του συνονοματου geo84.και επειδη στις ακρες το βαμβακι μου βγαινει καπως πιο χοντρο φροντιζω να το αραιωνω λιγο και να ειναι πιο αερατο ωστε να μην μπουκωνει την πλατεια.
δεν ξερω αν το περιγραφω σωστα αλλα με  το επομενο στησιμο θα ανεβασω και φωτο απο καθε βημα για να το δειτε.
ελπιζω να μην σας κουρασα και να σας βοηθησω.στηνω με 0,32 στο 1Ω περιπου και κλασικο βαμβακι.

Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 16:48 »
Ρε παιδιά πολύ περίεργο έχω και τις δύο εκδόσεις και καμιά δεν με δυσκόλεψε στο στήσιμο....δεν ξέρω τι να πω !!!!

Αποσυνδεδεμένος geozero

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 16:54 »
νομιζω πως ειναι θεμα εμπειριας και εξοικειωσης με τον συγκεκριμενο...και αυτο που λεμε αν σου κατσει...
παντως εγω τον εχω  :baby:  κανω 2 γεμισματα την μερα και  :fight_shot_auto:


αληθεια στην αρχη καπου διαβασα οτι ενας φιλος εχει κανει dual coil,εχει κανει κανενας αλλος;

Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #310 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 16:57 »
Εγώ αρκετές φορές αλλά μπουχτιζω από γεύση και έτσι κάνω μονή αντίσταση ...ειδικά με το vamp vape  είναι σαν να τρώω κρέπα

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #311 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 17:00 »
ουτε και εμενα παρουσιασε προβλημα  :dontknow: :dontknow: απο την πρωτη στιγμη παιζει τελεια .
εγω πιστευω οτι το προβλημα σας ειναι η υπερτροφοδοσια λογο μεγαλης διαμετρου στο κοιλ και αραιο περασμα του βαμβακιου.
αυτος ο ατμο εχει καλυτερη τροφοδοσια απο τον καυφουν και σε εμενα δουλευει αριστα με 1,5 μμ κοιλ και σφιχτα το βαμβακι cotton pads .
το στησιμο το κανω οπως στον καυφουν και σκεπαζω και τα καναλια τροφοδοσιας.
δεν μου εχει κανει ποτε μπουρμπουληθρες ή να φερει καμενο ή σκασιματα.
η γευση και το ντουμανι ειναι 1-2 κλικ πανω απο lite+.

0,28 κανθαλ α1 9 σπειρες 1,6ωμ και παιζω 9,3-10 βατ με dna. 

Αποσυνδεδεμένος geozero

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #312 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 17:00 »
μηπως σου ειναι ευκολο να περιγραψεις πως τις κανεις; ποσα ωμ,με τι πηγη ρευμα δουλευεις,πως τοποθετουνται στη βαση κτλ κτλ


ψαχνω να δοκιμασω αλλα λεω να μην το κανω στα τυφλα και κανω καμια βλακεια.

Αποσυνδεδεμένος chrismel

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Τσιγάρο Τέλος !!!!
    • Focus Properties Real Estate
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 17:05 »
Τελικά Όλα είναι γούστα έχω τρείς cayfun στην άκρη χωρίς να τους χρησιμοποιώ και δύο   expromaizer πάντα μαζί μου .  Από γεύση ο expro είναι σκέτο βελούδο...και από ντουμανι σε σημείο να χαμηλώνει βατ για να μην ενοχλώ τους άλλους.....Αν κάποια στιγμή δω ελαφριά υπερτροφοδοσια βάζω μεγαλύτερη τρύπα και ανεβάζω βατ....πολύ σπάνιο όμως....με λίγο βαμβάκι με πολύ βαμβάκι ...τίποτα δεν μου κάνει ...δεν τους αλλάζω με τίποτα

Πολύ εύκολο το dual φίλε ....ανάλογα που ατμιζεις και τι Μοντ έχεις...Αν πχ θέλεις 1ωμ αντίσταση Κάνε δύο δυωμες με οδοντογλυφίδες για να μπορείς εύκολα να τις βιδωσεις ....έχει πολλά βιντεάκια....αλλά συμβουλή αν χρησιμοποιείς φρούτα ή γλυκιες γεύσεις βάλε λιγότερο άρωμα Γιατί θα μπουχτισεις

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2015, 11:22 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος vasbillaros

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 01:22 »
και εμενα ο συγκεκριμενος ατμοποιητης με εχει παιδεψει απιστευτα. Κριμα τα 60ε που εδωσα. Οτι και να δοκιμασα την γευση του ναυτιλου δεν την πετυχα. Θα παει για πουλημα. Μαλλον δεν το εχω με τους επισκευασιμους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824540 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507553 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8965 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243977 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1149 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4036 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem