vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 4 χρήστες
Blackwolf, trabaman, John K, bloodlessz

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1425 στις: Μαρτίου 04, 2017, 15:49 »
αυτος ειναι ο φιλος που ειχε θεμα.αν το ελυσε και πως δεν ξερω.περιμενε να το δει  και να μας πει.
εγω παντως δυο expro εχω και πανε τραινο.
Έγινε το εξής κουλό.. Απλά σταμάτησε μόνο του.. Δε ξέρω πώς και γιατί αλλά δε το ξανάκανε ποτέ..!!!!

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1426 στις: Μαρτίου 04, 2017, 18:41 »
μπραβο.γιατι θαητανε κριμα.τετοιος ατμο...!!!σε μονιμη βαση τους εχω και τους δουλευω και τους δυο και ολοι οι αλλοι ειναι συρταρι.μεχρι και ο klp+ που επινα νερο στο ονομα του.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1427 στις: Μαρτίου 07, 2017, 10:32 »
Θελω να ρωτησω ρε παιδια αν εχει κανεις αλλος θεμα με το εξης: μετα απο απανωτες τζουρες μου μπουρμπουληθριαζει κ μου φερνει υγρο στο στομα! Το στησιμο ειναι χαμηλα και τα βαμβακια χωμενα στην καμπανα πανω απο τις τρυπες! Το υγρο ειναι 50-50 κ η τρυπα του ελεγχο ειναι μια πριν τη μεγαλη!

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1428 στις: Μαρτίου 07, 2017, 20:56 »
οταν λες πανω το βαμαβακι τις καλυπτεις τις τρυπες?αν τις καλυπτεις μην το κανεις.πηγαινε το βαμβακι σου προς τα τοιχωματα να φαινονται.και για υγρα 50 50 κλεισε μια τρυπα γιατι ειναι λεπτα και δεν προλαβαινει να τα ατμοποιησει και τα παιρνεις στο στομα.στην τρυπα που λες εγω κανω 80 20.
και αν μπορεις κανε λιγο λοξα την αντισταση σου και περνα το βαμβακι σαν s (το στησιμο του kayfun δλδ)

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1429 στις: Μαρτίου 07, 2017, 22:10 »
ksp
Θα επαναλάβω το πιο απροβλημάτιστο στήσιμο που έχω καθιερώσει εδώ κι ένα χρόνο:
Το βαμβάκι πιο κοντό από KLP, ίσα-ίσα να ακουμπάει άνετα στο ντεκ. Η τρύπα των υγρών ένα κλικ πριν τη μικρότερη. Ο αέρας στη δεύτερη ή τρίτη μικρότερη ρύθμιση. Τα βατ  10% παραπάνω από KLP. Oι αντιστάσεις μου 0,32χιλ - 2,5χιλ άξονα-7 σπείρες (είτε SS, είτε kanthal).


Αλλά πλημμύρα μετά από απανωτές τζούρες, είναι πολύ περίεργο. Πότε προλαβαίνει να ποτίσει και να πλημμυρίσει;

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1430 στις: Μαρτίου 08, 2017, 01:09 »
Το βαμβακι μου ακουμπαει ανετα στο ντεκ η αληθεια ειναι αλλα στη δευτερη τρυπα τρωω καμενο

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος peeweeherman

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1431 στις: Μαρτίου 19, 2017, 20:13 »
Kαλησπερα  στην παρεα..Εχει παρει  κανεις  το  διαφανο  τανκ απο stream tuners να μας  πει εντυπωσεις ?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1432 στις: Μαρτίου 19, 2017, 23:55 »
Εγω το ειχα παρει κι ηταν πολυ καλο κ ο ατμο πολυ ομορφος

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος peeweeherman

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1433 στις: Μαρτίου 20, 2017, 01:00 »
Και κάτι άλλο τον ατμο τον πήρα από φίλο..Είχε μέσα το νανο κιτ αλλά επειδή είχε βάλει το γυάλινο τανκ που συνοδεύεται με τον σωλήνα τον ss με τα στρογγυλά παραθυρα δεν ξέρω αν είχε μέσα η συσκευασία η αρχική άλλο κοντό pc tank. Επειδή θέλω να τον κοντυνω ψάχνω μα βρω το pc τανκ αλλά δεν το βρίσκω.. Και ρωτάω υπάρχει όντως κοντό pc tank που μπαίνει μαζί με το νανο κιτ και αν ναι που μπορώ να το βρω ?

Αποσυνδεδεμένος meniolos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1434 στις: Μαρτίου 22, 2017, 16:54 »
Καλησπέρα παιδιά έχω αρκετό καιρό τον Expromizer 2.1 και από την αρχή που τον πήρα έχω το εξής πρόβλημα:
Ενώ τον έχω στήσει - δοκιμάσει με πάρα πολλούς τρόπους πάντα έχω μία μικρή διαρροή από τον κεντρικό πόλο που έχει ως αποτέλεσμα μετά από 1-2 γεμίσματα (πάντα από κάτω χωρίς top filling) να γεμίζει σιγά σιγά υγρό στο κάτω μέρος του ατμοποιητή και στην συνέχεια να έχω διαρροή από τις τρύπες αέρα.
Επισημαίνω ότι δεν έχω ούτε υποτροφοδοσία ούτε υπερτροφοδοσία όλα είναι μια χαρά.

Τι μπορεί να φταίει; Είναι κάτι που κάνω λάθος; Ή ο ατμοποιητής έχει αυτό το ελάττωμα;
  

Αποσυνδεδεμένος wannabe

  • **
  • 288
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1435 στις: Μαρτίου 23, 2017, 20:12 »
Μπορώ να σου πω τι καταλαβαίνω εγώ με την ίδια εμπειρία ακριβώς:
Ο χώρος αυτός είναι ας πούμε δεξαμενή για το "τυχόν" υγρό που περνάει από το χώρο ατμοποίησης. Παρατήρησα πως το πόσο υγρό θα περάσει και αν θα περάσει, εξαρτάται από το στήσιμο του βαμβακιού. 
Όπως και να έχει πάντως του το συγχωρώ μπροστά στην ανάλυση γεύσης που μου δίνει. 
Άλλωστε με ένα ξεβίδωμα του κάτω καπακιού αφού γυρίσω τον ατμο ανάποδα και έπειτα ένα στραγγισματάκι, λύνεται εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος makiswolf

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • phoenix reborn
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1436 στις: Μαρτίου 23, 2017, 22:39 »
γιαυτο εχει τον θαλαμο αυτο.για οτι παει στραβα στο σεταπ να μην πανε στο μοντ.ανοιγεις απο κατω σκουπιζεις και ετοιμος παλι.
ναι μεν με αυτο το (κολπο) παιρνει λιγο υψος παραπανω αλλα...χρησιμο.

Αποσυνδεδεμένος truckman

  • ***
  • 988
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1437 στις: Μαρτίου 25, 2017, 14:59 »
Το θέμα είναι πως ότι κατέβει στη δεξαμενή, με μερικά ξαπλώματα του άτμο θα στα βγάλει από τις τρύπες του αέρα. Προσωπικά δε είδα να έχει νόημα κάτι τέτοιο εκτός αν κάποιος είναι διατεθειμένος να είναι διαρκώς με τη χαρτοπετσέτα στο χέρι, αλλά τέλος πάντων.

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1438 στις: Μαρτίου 28, 2017, 09:07 »
Σε κάθε γέμισμα, αν θυμάσαι να καθαρίζεις και το θάλαμο αυτό, δεν έχεις πρόβλημα.

Όσο τέλειο και να είναι το στήσιμο, χωρίς την παραμικρή διαρροή, ένα μικρό ποσοστό του ατμού, δεν το ρουφάς , επιστρέφει και μετά κρυώνει και υγροποιείται . Αυτό είναι που μαζεύεται στο θάλαμο. Στους kayfun βλέπεις τον ατμό να βγαίνει από την τρύπα του αέρα.
Εγώ το έχω περιορίσει αυτό το φαινόμενο σε όλους τους ατμοποιητές, αφήνοντας το κουμπί λίγο πριν τελειώσει η τζούρα.

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1439 στις: Απριλίου 10, 2018, 11:59 »
Ξέρει κανείς από καλό στήσιμο για τον expromizer v2??

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4697 503823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 22:54
από treloneritis
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8314 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153330 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567263 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242480 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292522 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1247 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761468 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis