vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 24, 2014, 20:42 »
Όλη την ημέρα είμαι με κουτάκι DNA και delta στα 15 watt με 12άρι υγρό σε αναλογία 75/25 VG/PG.... Και είμαι όλο πιπίλα.....

Αυτή τη στιγμή κάρφωσα τον Ωμέγα επάνω στο chi you αραχτός στο σπίτι, με dual micro coil στα 0,6 Ωμ και έσταξα μηδενική VG πράσινο μηλαράκι να καθαρίσει το στόμα μου...
Ξεγελάστηκα και παρατράβηξα απευθείας στα πνευμόνια με φρεσκοφορτισμένη aw μπαταρία
Η γυναίκα μου με είδε και μου λέει "έβγαλαν υγρό τσίλι που καίει και δοκιμάζεις;"

Αυτή ειναι η διαφορά του dripping.......


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 25, 2014, 04:38 »
Αν και καινούργιος στο ατμισμα, μέχρι στιγμής με έχει κερδίσει το dripping, η γεύση που βγάζει και το χτύπημα...δεν υπάρχει, ακόμα και βάση σκέτη να κάνεις είναι πολύ διαφορετική!! :respect: :respect: 

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 10, 2014, 21:57 »
Αν και προς απογοήτευση του καταστήματος που προμηθεύτηκα τον πρώτο μου driper (igo w8) [(γιατί μέχρι τώρα δεν μου έσκασε στα μούτρα, δεν άνοιξα κρατήρα στο σπίτι, ούτε χρειάστηκε να τους πάρω τηλέφωνο πριν ρουφήξω για πρώτη φορά ώστε να αλλάξουν πόλη ενώ το παλικάρι ρούφαγε το τετραπλό μικροκόλι του επιδεικτικά μπροστά μας (true story παιδιά - ήμουν και με συν-φορουμίτη μαζί)], διότι είχα κάνει το homework μου για τουλάχιστον 3μηνο πριν πάρω επισκευάσιμο  - σχετικά με amps, μπαταριές imr, ohmeters κτλ για subohm σε μηχανικό Mod και ο φίλος μου δουλεύει KFL+ μήνες-χρόνια - κατάφερα να στήσω μόνος μετά από αρκετή προσπάθεια βέβαια triple micro coil @ 0.6ohm με 0.25 σύρμα και έχω να πω ένα : ΤΕΡΜΑ τα tanks για μένα - driparo σαν μανιακός όλη μέρα - ακόμα και στο αυτοκίνητο. Η γεύση - το ντουμάνι και η ευκολία αλλαγής γεύσεων έχει μετατρέψει οτιδήποτε άλλο vaping σύστημα σε πεπαλαιωμένο για μένα. Απλά δεν υπάρχει κάτι όμοιο με το dripping....  :idiot1:

Και κάθε πρωί που συναντάω τον φίλο μου και συνάδελφο στην δουλειά τον πνίγω στο ντουμάνι για να τον κομπλεξάρω όπως μου έκανε αυτός με τον kayfun ενώ εγώ είχα aerotank mega  ;D - τουλάχιστον μέχρι να μας έρθουν οι magma κλώνοι που παραγγείλαμε :P


ΥΓ: Dripers με tank είναι σαν να έχεις στριφτά έτοιμα από το σπίτι ή να στρίβεις με μηχανάκι - μ' ακούς άγγελε ?  ;D
ΥΓ2: Έχω nemesis clone με 18350 για έξω με igo-w8 (triple coil και smok caterpillar dual coil) - θα πάρω αυθεντικό Nemesis γιατί η φάση τόσου μικρού mod 18350 -driper είναι πολύ Μουράτη και γ@μ@τη)
ΥΓ3:Δεν θα με πιστεύετε αλλά το ribbon σύρμα δίνει και άλλη γεύση στους dripper (αν είναι δυνατόν)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2014, 22:19 από Steve666 »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 15:49 »
Πάντως ρε παιδιά πιστεύω οτί αν πέσεις στο dripping μετά δύσκολα πας σε Tank...
Το μόνο - είναι το στάξιμο...
Κατά τα άλλα όλα του είναι +

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 16:55 »
Ξεκίνησα το dripping  με έναν απλο και πρακτικο σκοπο. Να δοκιμάζω στις αρχες τα DIY υγρά μου και τις συνταγές μου σε διαφορετικες φασεις της ωρίμανσης τους ... Τι κάνεις όμως όταν τα αποτελέσματα των δοκιμων είναι καλύτερα στον dripper από ότι σε οποιονδήποτε τανκατο..?.
Κολλάς και η διαδικασία σταξε κάθε λιγο και λιγάκι δεν σε νοιάζει, στο τελος σου αρεσει κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 16:56 »
Από τότε που πήρα τον Magma (έχω δεν έχω κανέναν μήνα) έχω ψιλόπαρατήσει τους RTA. Σπίτι - Δουλεία dripping έξω όμως για καφέ-ποτό RTA (αρκετά βλέμματα τραβάω με το Lemo δεν χρειάζομαι έξτρα δημοσιότητα και με τον Magma).

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 18:53 »
"Μακάριοι οι πτωχοί τω τανκ, ότι αυτών εστίν η βασιλεία των ατμών."
Το πρωτότυπο πριν επέμβουν Νεφελίμ, Ερλ, Πούτιν και το φέρουν στην μορφή που γνωρίζουμε.
Επί χιλιάδες χρόνια ψάχνουμε λογική εξήγηση για την βροχή. Υπενθύμιση είναι!!!
Οι βρύσες δεν θα έσταζαν χωρίς λόγο, αν δεν υπήρχε λόγος.
H Innokin πως νομίζεις ότι ανακάλυψε το Ucan;
Οι Cure ξύπνησαν ένα βράδυ και έγραψαν το 10 15 Saturday Night;
Αν δεν ήθελε να στάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι, δεν θα είχαμε ανακαλύψει αφηρημένες έννοιες όπως το λίγο, ούτε τα υποκοριστικά.
Στάζω γιατί είμαι λογικός. Γιατί δεν με έχει αλλοτριώσει ο δυτικός τρόπος ζωής.
Στάζω γιατί δεν έχω χάσει το βαθύτερο νόημα της ατμοζωής. Γιατί αντιστέκομαι στους Kayfun και στα φερέφωνά του.
Στάζω άρα υπάρχω!

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 20:55 »
Μετά από ένα χρόνο με mesh είχα φτάσει σε ένα σημείο που δεν με κάλυπτε.  Ήθελα λίγη περισσότερη ένταση, χτύπημα  κάτι  απροσδιόριστο τότε που δεν μπορούσα πλέον να βρω στους μεσάτους.  Πέρασα ένα δίμηνο μάταιης αναζήτησης, σε τάνκ ατμοποιητες,  με δικούς μου και δοκιμές   από ατμο γνωστών, τίποτα, τζίφος.
 Και εγένετο φώς.  Ο Leo έβγαλε τον Apollo.  Τότε σταμάτησαν όλα τα άλλα και άρχισε το dripping. Όλη μέρα,  κάθε μέρα, σπίτι, δουλειά ,διασκέδαση,  παντού.
Για να σ’ αρέσει το dripping πρέπει να το εντάξεις στη διαδικασία του ατμίσματος σου, και όχι να είναι το αναγκαίο κακό για να πάρεις αυτό που θέλεις.   Δεν είμαι έμπειρος dripper αλλά αυτή είναι η γνώμη μου. Πόσο θα κρατήσει αυτό;  Ειλικρινά δεν ξέρω.  Σε αυτή τη φάση πάντως με καλύπτει απόλυτα.
 



...
ΥΓ: Dripers με tank είναι σαν να έχεις στριφτά έτοιμα από το σπίτι ή να στρίβεις με μηχανάκι  ;D
...

 :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2015, 21:06 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 14:52 »
Και οταν οδηγω

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουαρίου 08, 2015, 16:20 »
όπως άναβες τσιγάρο στας 3 σταγόνες και ντριπάρης

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουαρίου 10, 2015, 16:12 »
Ποτέ όταν οδηγώ!
ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ





Έτσι σταφίδα που είμαι συνήθως, χύνεται πάνω μου.
Δεν είναι ότι καλύτερο να πιτσιλιέσαι με νικοτίνη.
Και δεν φαντάζεσαι που πιτσιλιέμαι.
Το καλό είναι ότι στέλνω συνεχώς SMS όταν οδηγώ, οπότε δεν περισσεύει χέρι για στάξιμο.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 14:26 »
...την ώρα που με το ένα πόδι ξύνεις τη γάμπα του άλλου;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 14:47 »
δεν ακούει τώρα, έχει τα ακουστικά και παίζει το
"οδηγώ και σε ασκέφτομαι"

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 13:38 »
από την αρχή ακόμα της ατμιστικής μου ζωής μου άρεσε το στάξιμο.Ποτέ δεν το θεώρησα αναγκαίο κακό για να πάρω τη γεύση που ήθελα.Μου αρέσει η διαδικασία βγάλε μπουκαλάκι, άνοιξε καπάκι, στάξε, τζούρα και  :happy_roll_01:

Μου αρέσει να ασχολούμαι με το η.τ μου, μου αρέσει η εναλλαγή γεύσης, μου αρέσει να μη μπορώ να βρίσω στο φανάρι γιατί έχω το καπάκι από το υγρό στο στόμα,απολαμβάνω ακόμα και το ότι με λυπούνται που παιδεύομαι κάθε τρεις και λίγο!
Όταν κάπνιζα το γύρισα στον καπνό γιατί μου άρεσε η ιεροτελεστία του στριψίματος κι ας θεωρούσα χειρότερη τη γεύση του στριφτού, τώρα που είναι και καλύτερη η γεύση του dripping θα κολλήσω;Συμφωνώ απόλυτα ότι dripping σημαίνει στά-ζω και γέλασα απίστευτα με αυτό : "Dripers με tank είναι σαν να έχεις στριφτά έτοιμα από το σπίτι"  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γιατί στάζεις κάθε λίγο και λιγάκι;;
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 13:53 »
ασε που με το στόμα απασχολημένο γλιτώνει κανεις και απο αυτους που έχουν τα χέρια ελεύθερα!!
υγιέστατο!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499407 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy