vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 6 χρήστες
Buliwyf, gstamatos, JohnDag, saltcity, lionor, lagoudakis

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #660 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 10:49 »
Ω ναι! Οταν τη συνηθίζεις καλυτερα κοφτην για λίγο γιατι παει τζαμπα το αρωμα!
Αλλα και οπως είπε ο κυρ ντίο, σε μερικά αρώματα οσο και αν ανεβαζεις ειναι στα επιπεδα που ηταν στην πρώτη πρόσθεση! Σε μερικες καραμελοβανιλιες συμβαίνει αυτο!
προσωπικά βαζω καμποσο αρωμα και μου υποκαθιστά καπου και το χτύπημα που δεν εχω απο νικοτινη! (4 περιπου mg) οχι οτι το χρειάζομαι, αλλα παει μονο του το πραμα δοκιμάζοντας.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #661 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 11:01 »
Με ego ατμοποιητη εχω παρατηρησει οτι και με λιγες σταγονες μια χαρα ειναι.
Σε κατι Α2 , Οδυσσεες κτλπ θελει αρωμα με τον κουβα.

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #662 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 11:51 »
Λοιπόν, εχθές επισκέφτηκα κι εγώ το μαγαζί για να αγοράσω 3-4 αρωματάκια. Πρώτο πρόβλημα που αντιμετώπισα, ήταν οτι δεν χωρούσα να μπω λόγω συνωστισμού. Δεύτερο πρόβλημα, οτι δεν μπορούσα να δω από το πολύ ντουμάνι  :)). Αρκετοί συνατμιστές μέσα στο μαγαζί, οι οποίοι ήταν πρόθυμοι να βοηθήσουν και να δώσουν πληροφορίες.Στο δια ταύτα. Αγόρασα chocolate premium, φουντούκι, kapnos και fotia. Στα 10 ml 18αρας VG έβαλα 10 σταγόνες σοκολάτα, 10 σταγόνες φουντούκι και από 8 σταγόνες kapnos και fotia. Πριν σας πω τις εντυπώσεις μου, να σας πω οτι μόλις μυρίσεις τα αρώματα από το μπουκαλάκι, παθαίνεις απλά πλάκα. Οσον αφορά τη σοκολάτα, παρόλο που στην οσμή είναι πολύ δυνατή, φαίνεται οτι οι 10 σταγόνες στα 10 ml δεν αρκούν. Στο άτμισμα ερχόταν πολύ λίγη γεύση, οπότε πιστεύω οτι χρειάζονται τουλάχιστον 15-20 σταγόνες. Το απόγευμα που θα ξαναδοκιμάσω με τη νέα αναλογία θα σας ενημερώσω. Το φουντούκι στην ίδια αναλογία αποδίδει πολύ καλά. Πραγματικό άρωμα φουντούκι, δεν σε κουράζει καθόλου. Κάποιοι που θέλουν έντονες γεύσεις μπορούν να βάλουν και παραπάνω από 10 σταγόνες.(σταγόνες εννοούμε τις σταγόνες του δοσομετρητή του μπουκαλιού που περιέχει το άρωμα, το οποίο παρεπιπτόντως είναι ποιοτικώτατο. Οσον αφορά το kapnos είναι το πρώτο άρωμα που μου θύμισε καπνό πίπας. Τόσο στη γεύση όσο και στην οσμή που αφήνει στο χώρο. Προσωπικά επειδή μου αρέσει το άρωμα της πίπας και επειδή τόσους μήνες έχω δοκιμάσει όλα τα αρώματα που υποτίθεται οτι τον προσομοίαζαν χωρίς αποτέλεσμα όμως, την έχω καταβρεί με τον συγκεκριμένο. Πιστεύω οτι κανά δυο σταγονίτσες παραπάνω θα δώσουν ακόμη καλύτερο άρωμα. Το fotia μου άρεσε, αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω τι ακριβώς μου θυμίζει. Κάτι σε καπνιστό πάντως. Ατμίζεται ευχάριστα και παρόλο τις 8 σταγονίτσες μόνο, δίνει αρκετό άρωμα οπότε δεν νομίζω να χρειάζεται παραπάνω. Το θέμα είναι οτι με τα αρώματα που διατίθενται μπορείς να κάνεις τρομερές συνταγές. Μύρισα την εξαιρετική κανέλα και πιστεύω οτι μια σταγονίτσα θα δίνει εξαιρετική γεύση στα καπνικά. Ορεξη νάχουμε για πειραματισμούς.
Καλή σας ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #663 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:04 »
Με ego ατμοποιητη εχω παρατηρησει οτι και με λιγες σταγονες μια χαρα ειναι.
Σε κατι Α2 , Οδυσσεες κτλπ θελει αρωμα με τον κουβα.

Στον Οδυσσεα πανω απο 10-12 σταγονες στα 10ml δεν εχει χρειαστει να ριξω για να παρω γευση.Στον Α2 συμφωνω.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #664 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:12 »
Μαλλον παιζει ρολο το σεταπ μου.
Ολο πολυ κατω απο 1.5 μου βγαινει  ???

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #665 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:24 »
Στο Οδυσσέα, δοκίμασα σήμερα μια μίξη με 0,3ml dark chokolate και 0,1ml orange στα 13ml βάσης και σκοτώνει!!

Επίσης σε 901 ντρίπ
στα 5ml μια σταγόνα κεράσι απο το μπουκαλάκι
στα 6ml μια σταγόνα πορτοκάλι απο το μπουκαλάκι
στα 7ml 0,2ml πικρή σοκολάτα απο το μπουκαλάκι
στα 5ml 0,1ml καπνός που θέλει και άλλο γεύση τελικά

Γενικά ο 901 θέλει ποιο λίγες ποσότητες γεύσης από τον Οδυσσέα, αλλά δεν έχουν και πολύ μεγάλη διαφορά

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #666 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:25 »
.....
Το θέμα είναι οτι με τα αρώματα που διατίθενται μπορείς να κάνεις τρομερές συνταγές. Μύρισα την εξαιρετική κανέλα και πιστεύω οτι μια σταγονίτσα θα δίνει εξαιρετική γεύση στα καπνικά. Ορεξη νάχουμε για πειραματισμούς.
.....
Πολύ καλό συνδυασμό με καπνικά κάνει το κεράσι. Αρκεί 1 (άντε 2 το πολύ) σταγόνα στα 10ml....   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #667 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:25 »
Το πορτοκαλι το εκανα κι εγω μιξη με τη μαυρη σοκολατα και ειναι τουμπανο.... :respect:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #668 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:29 »
Μου έκανε εντύπωση που παίζουν τόσο καθαρά σε επισκευάσιμο, αυτό δεν το είχα δεί να γίνετε απο inawera και flavourart.
Μου θυμίζουν πολύ έντονα την καθαρότητα στην απόδοση που παίρνω από το rich
Για μένα θα αντικαταστήσουν σίγουρα τα υγρά απο COV και βλέπουμε αν βρεθεί κάτι για καθημερινό στην πορεία για να αντικαταστήσει και το rich.

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #669 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:32 »
Στα 10ml βασης VG εριξα 4 σταγονες  φραουλα και 6 σταγονες σοκολατα.Πολυ μου αρεσε στον Οδυσσεα.Ξεχωριζε η φραουλα αλλα ευχαριστα.

Αποσυνδεδεμένος ddonald

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #670 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:38 »
Επισκέφτηκα και εγώ το μαγαζί σήμερα και

πείρα μια mist 20mg μια mist 0mg και μια γεύση καραμέλα.

Ευχαριστώ τα παιδιά του καταστήματος για την βοήθεια

(γιατί τα έπαιξα με τόσα πράγματα μέσα στο μαγαζί  :o :o)

και έναν κύριο συνφουριστή   που μου διαφεύγει το όνομα του. :eyesplash: :eyesplash:

Μια ερώτηση στα 10ml υγρού θα βάλω 5ml mist 20mg και 5ml mist 0mg και γεύση
για να μου βγάλει 10ml mg;

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #671 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:41 »
Ναί.

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #672 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 14:42 »
10mg παρά κάτι για την ακρίβεια.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #673 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 15:59 »
Ω ναι! Οταν τη συνηθίζεις καλυτερα κοφτην για λίγο γιατι παει τζαμπα το αρωμα!
Αλλα και οπως είπε ο κυρ ντίο, σε μερικά αρώματα οσο και αν ανεβαζεις ειναι στα επιπεδα που ηταν στην πρώτη πρόσθεση! Σε μερικες καραμελοβανιλιες συμβαίνει αυτο!
προσωπικά βαζω καμποσο αρωμα και μου υποκαθιστά καπου και το χτύπημα που δεν εχω απο νικοτινη! (4 περιπου mg) οχι οτι το χρειάζομαι, αλλα παει μονο του το πραμα δοκιμάζοντας.

Αυτό με την γεύση ισχύει!

Χρειάζεται απαραιτήτως να υπάρχει και 2η κ 3η γευση στην άκρη για εναλλαγές!

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #674 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 16:03 »
επιβεβαιωνω κ εγω πως ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει παντα επιλογη διπλα μας για αλλαγη, μιας κ επερχεται

ενας προσωρινος κορεσμος, παμε στο επομενο κ ως αλυσιδα ξαναγυριζουμε παλι !!!

προσωπικα εχω γι αυτο το λογο 2 ειδων "καπνικα" και απο γλυκα... εγω κ ο τερκενλης !!! :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542691 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31751 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358989 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12110 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193872 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1635 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1676 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595266 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios