vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 0 χρήστες

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #525 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:25 »
και πίστευα ότι ξέρεις να τρως.

Αντιπαρέρχομαι την εμφανή σας ειρωνία δεσποινίς, δεν σχολιάζω το δηλητήριο που στάζουν τα λόγια σας, το μαχαίρι που εμπήξαταν στην καρδιά της αισθητικής μου, την προσβολη της υπερώας μου και εξηγούμαι:
Το φωτιά εχει μια σαφεστατη γευση παπρικας! (και εντονη μαλιστα! Δεν λεω παστουρμα γιατι θα με κυνηγαει ο Πάνος  :tongue_smilie: )

Ο καφές σπαει ελαχιστα την ενταση του παστ.. της παπρικας δίνοντας μια πικράδα που κανει την παπρικα λιγότερο εντονη!
και η σοκολάτα η ελεγκαντ, που δεν ειναι τόσο γλυκειά, μενει ως επίγευση, σπαζοντας παλι την ενταση της φωτιάς η οποία αν και μενει ως κυρίαρχη γευση, αφήνει στον ουρανίσκο ενα μπουκέ ελαφράς γλυκύτητας και πικράδας ταυτόχρονα που το κανει πολυ πιο ευκολόπιοτο.
και παλι βεβαια ειναι εντονο του κερατά, δεν ειναι για όλη τη μερα, εγω εχω μποκαλακι και μια στις τόσες κανω μερικες τζουρες σε ντρίπ, και μου αλλαζει τη γευση τελειως!!!

οσο για τον ουρανίσκο μου θα σε καλέσω νεαρά μου για καγκουρώ στιφάδο, να δεις τί εστί βερύκοκο!
Α ναι! και μοσχαρι με βερύκοκα!!!   :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

οσα αρωματα εχουν φτασει μεχρι την μεση στο μπουκαλι δεν μυριζουν πλεον.

Σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω μιας και δεν μου εχει τυχει! τα φρουτα διατηρουνται εδω και ενα μην αναλλοίωτα!
Οι βανιλλιες δεν ξερω μιας και ελειδη τα θελω εντονα δεν μπου κρατανε και τοσο!
Για τα καταλοιπα μαλλον θα φταιει το αν κανεις σκετη VG οπως κι εγω. και εμενα οι iMist δε μου κρατανε δυστυχως! γεμισουν και θελουν ΠΟΛΥ Dry Burn meta.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #526 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:27 »
Φιλε Σπιθα, τα καταλοιπα και την μαυριλα θα τα εχεις. Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι για πεταμα ο ατμοποιητης ή η αντισταση του οδυσσεα.
Αλλαζοντας καθε μερα αντισταση στον οδυσσεα, δεν την αφηνεις να στρωσει και να αποδωσει τα μεγιστα.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #527 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:39 »
ο imist παει για πεταμα καθε δυο μερες.εχω πεταξει 6 imist σε 10 μερες.

πλάκα κάνεις ότι τους έχεις πετάξει...!! μπάνιο στο οινόπνευμα να μαλακώσει και ξύσιμο με βελόνα χοντρή... και ξανα μπάνιο στο οινόπνευμα να φύγουν τα κατάλοιπα του ξυσίματος και είναι τζιτζί (όχι GG, απλό τζιτζί...  :tongue_smilie: )

οσο για τον ουρανίσκο μου θα σε καλέσω νεαρά μου για καγκουρώ στιφάδο, να δεις τί εστί βερύκοκο!
Α ναι! και μοσχαρι με βερύκοκα!!!   :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
τόσο πολύ σου έχω σπάσει τα νεύρα που θέλεις να με ξεφορτωθείς (σκοτώνοντας με overfeeding  ) ?? αμ δε!!! πότε να έρθω??  :tongue_smilie:

με αγάπη (στο 0:29 δώσε βάση!!)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pag26npoomY[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #528 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:42 »
εχω τον οδδυσεα 1 μηνα και δεν ειχα προβλημα με τα ετοιμα υγρα αλλης εταιριας.ειχα καταλοιπα αλλα οχι τοσο πολυ.η αντισταση με εβγαζε ανετα μια εβδομαδα πριν χρειαστη αλλαγη.10 μερες τωρα που εχω αλλαξει υγρα οταν βαζω καινουργια αντισταση ειναι τουμπανο απο ατμο και γευση μετα απο λιγες ωρες πεφτη πολυ η αποδοση.πολυ λιγο ατμο και χαλια γευση.γεμιζει η αντισταση καταλοιπα παρα πολυ.φαντασου οτι δεν βλεπεις σπυρες.μονο ενα μαυρο πραγμα γυρο απο την αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #529 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:49 »
Τα καταλοιπα ειναι απο την vg κυριως.
Τα ετοιμα υγρα των περισσοτερων "μεγαλων" εταιριων εχουν κυριως pg, γι αυτο δεν ειχες πολλα καταλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #530 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:52 »
πλάκα κάνεις ότι τους έχεις πετάξει...!! μπάνιο στο οινόπνευμα να μαλακώσει και ξύσιμο με βελόνα χοντρή... και ξανα μπάνιο στο οινόπνευμα να φύγουν τα κατάλοιπα του ξυσίματος και είναι τζιτζί (όχι GG, απλό τζιτζί...  :tongue_smilie: )
το ξερω οτι ετσι καθαριζονται.το εχω δοκιμασει και μετα μου αφηνουν ασχημη γευση αλλα μονο με αυτα τα υγρα.με αλλης εταιριας 10 μερες τωρα ο imist παει σφαιρα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #531 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:53 »
πότε να έρθω??
Θα κανονιστεί παραυτα, δια να ιδείς ιδίοις όμμασι οτι δεν είμαι μόνο ενας εξαίρετος αναμιχτατόρος γευσεώνανε αλλα και εξαίρετος μαγειρος, και χέστηκα για τις μετριοφρισύνες !!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

ειχα καταλοιπα αλλα οχι τοσο πολυ.η αντισταση με εβγαζε ανετα μια εβδομαδα πριν χρειαστη αλλαγη.
Δεν ξερω για Οδυσσέα μεγάλε αλλα το μια βδομάδα μου φαίνεται λίγο! Σε επισκευάσιμο, με 4-5 ml τη μερα full VG, αλλαζω καθε δυο βδομαδες περιπου και αυτο λογω αυξησης αντιστασης λογω καταλοίπων όχι λόγω αλλαγής γεύσης!μηπως ΔΕΝ χρησιμοποιούσες σκετη VG  ενω τώρα χρησιμοποιείς? η VG αφήνει σαφως περισσότερα καταλοιπα.

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #532 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:55 »
Τα καταλοιπα ειναι απο την vg κυριως.
Τα ετοιμα υγρα των περισσοτερων "μεγαλων" εταιριων εχουν κυριως pg, γι αυτο δεν ειχες πολλα καταλοιπα.

η βαση δεν ειναι vg ειναι balanced.
δηλαδη ετσι πρεπει να ειναι;να αλλαζω αντισταση καθε μερα;
με το θεμα γευσης καμια ιδεα;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #533 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 19:59 »
Τι συρμα χρησιμοποιείς? Μήπως 0.20? μηπως εχεις πολλες σπειρες πολυ κοντα μεταξύ τους?

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #534 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 20:02 »
0,16 sto 1.6ohm.εχω δοκιμασει και αραιες και πυκνες σπειρες.το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #535 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 20:03 »
μόνο vg χρησιμοποιείς?? σε τι ποσοστό με νερό??

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #536 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 20:05 »
ετοιμη balanced

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #537 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 20:09 »
Σηκωνω χέρια, πόδια, και παγκρεας ψηλά. τα κατάλοιπα ειναι νορμάλ. και μια μαυρίλα να είναι όλο δεν πειράζει! Αλλα δεν θα πρεπε να αλλαζει η γεύση! καλύτερα παρε την ερώτηση και βαλτην στο νήμα του Οδυσσέα, γιατι υπαρχουν παρα πολλοί ιδιοκτήτες που παίρνουν τα ίδια υγρά, και αυτο το πρόβλημα δεν το εχω ξανακούσει κατι παραπανω θα ξερουν!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #538 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 20:10 »
δεν νομίζω ότι είναι θέμα υγρών πάντως.. μου φαίνεται πολύ περίεργο.. και άλλοι έχουν Οδυσσέα και δεν έχουν αυτά τα προβλήματα με τα υγρά του Atmos Lab..
και εγώ που έχω imist και χρησιμοποιώ αποκλειστικά αυτά τα υγρά (και περίπου της ίδια σύστασης με τα δικά σου) δεν έχω τέτοιο πρόβλημα σε σημείο να πετάξω τον ατμοποιητή.. ναι, τον καθαρίζω κάθε 2 μέρες σοβαρά, αλλά μέχρι εκεί..

Δεν έχω ιδέα!!!

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #539 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 20:15 »
σας ευχαριστω. :thumpup:
αυτο που με νοιαζει ειναι η γευση ποιο πολυ.καμια ιδεα για αυτο που ειπα για τα αρωματα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207246 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31627 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598135 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358829 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12013 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193732 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1556 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1576 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios