vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 23:42 »
Σωστό μου ακούγεται αυτό :)..εγώ πάλι πέρνω σκέτη vg και την αραιώνω,δεν μου είναι κόπος.. όχι ότι χάνεις και τπτ λεφτά αν πέρνεις έτοιμη μηδενική mist ,ότι βολεύει τον καθένα :thumpup:..καλό είναι να διευκρινιστεί κατα πόσο θέλει αραίωση η μηδενική για όσους την χρησιμοποιούν ::)

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 23:49 »
Το μίγμα ατμιστικής βάσης MIST αποτελεί το ιδανικό μίγμα για όσους είναι λάτρεις του ογκώδους ατμού. Συνίσταται σε 85% Γλυκερίνη USP/Ph.Eur. και 15% DIW (Απιονισμένο Νερό).

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 01:23 »
Πρόσεχε γιατί υπάρχει παγίδα στον γρίφο.
Τα 15% αφορούν το 85% και όχι το 100%
 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 01:24 »
εγω για αλλη μια φορα εχω να πω........ αγρινιο  :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 01:28 »
εγω για αλλη μια φορα εχω να πω........ αγρινιο  :respect: :respect: :respect: :respect:

to αγρινιο σαν ποια γευση κ.τ. σου μοιαζει???

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 01:41 »
εγω για αλλη μια φορα εχω να πω........ αγρινιο  :respect: :respect: :respect: :respect:

 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Πολύ καλό! Γεια σου Γιώργο!  :bye:

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 03:01 »
λοιπον ενα που δεν καταλαβα..

αν εχω ενα thunder (pg ετοιμο) χωρις νικοτινη και pg με 12mg νικοτινης.
και θελω να φτιαξω ενα μπουκαλακι των 10ml με 6mg νικοτινης.

ξερω 0-50 και ειμια κομπλε.
αλλα η thunder εχει μεσα νερο ενω η αλλη οχι. αρα το 50% θα ειναι ηδη αραιωμενο ενω το αλλο 50% οχι..
πρεπει αν βαλω επιπλεον νερο ή δεν χρειαζεται..?


η ιδια ακριβως ερωτηση και με την mist και την απλη vg...

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 03:06 »
για την pg πιστεύω είσαι καλυμμένος, ίσως αν σου φαίνεται πυκνή να θέλει έως 5% στο τελικό σου μείγμα..

στη vg όμως μάλλον το θέλεις το νεράκι σου, εκεί από 5% έως και 10%.. ;)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 03:11 »
to mist το ετοιμο εχει 15% νερο wfi μεσα.
10 να βαλω και οχι 15 ?

οκ απλα ρωταω και γι αυτα να δω ποιο ειναι καλυτερο να παρω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2012, 12:15 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #400 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 03:20 »
Καλημέρα. Τα μίγματα βάσεων είναι αραιωμένα. Στοπ.
Οι νικοτινούχες VG-PG έχουν ένα 10% νεράκι αναγκαστικά όταν εμπλουτίζονται με νικοτίνη γιατί αλλιώς ομοιογένεια δεν υπάρχει.
Ωστόσο, ειδικά στις VG μπορεί κάποιος να κάνει και επιπλέον 5-10% αραίωση.
Η σκέτη μηδενική VG μπορεί να πάρει 15-20% νερό. Και θα είναι και πάλι λίγο πιο παχύρευστη από την προπυλενογλυκόλη.

15-20% μεταφράζεται σε περίπου 7-9% στο τελικό μείγμα.. αν την αραιώσεις μόνη της, ισχύουν τα νούμερα επάνω..

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #401 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 03:27 »
λοιπον ενα που δεν καταλαβα..

αν εχω ενα thunder (pg ετοιμο) χωρις νικοτινη και pg με 12mg νικοτινης.
και θελω να φτιαξω ενα μπουκαλακι των 10ml με 6mg νικοτινης.

ξερω 0-50 και ειμια κομπλε.
αλλα η thunder εχει μεσα νερο ενω η αλλη οχι. αρα το 50% θα ειναι ηδη αραιωμενο ενω το αλλο 50% οχι..
πρεπει αν βαλω επιπλεον νερο ή δεν χρειαζεται..?


η ιδια ακριβως ερωτηση και με την mist και την απλη vg...

Παρακολουθωντας τα προηγουμενα post σου αλλα και εδω παρατηρω οτι ενα πελαγος λιγο εως πολυ πανω στο θεμα το εχεις ,,, αν και απο Λαρισα μερια οπως βλεπω.
Συνεπως με ολη την καλη διαθεση θα σου προτεινα τουλαχιστον τωρα να μην πειραματιστεις και να παρεις απο τα παιδια της zerobacco καποιο ετοιμο υγρο που θα σου αρεσει και στις αναλογιες που θελεις.
Ειδικα με υψηλη περιεκτικοτητα υγρων σε νικοτινη μην κανεις δοκιμες και μιξεις, δεν ειναι συστατικο για πολλα πολλα παιχνιδια.
Διαβασε περισσοτερο, ενημερωσου, και μετα το DIY for you.
Στισ προηγουμενες σελιδες σε αυτο το topic  εχουν αναφερθει πολλα για τισ αναλογιες και τισ περιεκτικοτητες σε WFI στις βασεις της zerobacco.
Αλλωστε αν κοιτουσες πριν γραψεις το τελευταιο σου post ακριβως απο πανω ειχα δωσει ενα link που μαλλον θα επρεπε να σου ειχε δωσει απαντηση πριν αναφερεις την απορια σου.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #402 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 03:33 »
Παρακολουθωντας τα προηγουμενα post σου αλλα και εδω παρατηρω οτι ενα πελαγος λιγο εως πολυ πανω στο θεμα το εχεις ,,, αν και απο Λαρισα μερια οπως βλεπω.
Συνεπως με ολη την καλη διαθεση θα σου προτεινα τουλαχιστον τωρα να μην πειραματιστεις και να παρεις απο τα παιδια της zerobacco καποιο ετοιμο υγρο που θα σου αρεσει και στις αναλογιες που θελεις.
Ειδικα με υψηλη περιεκτικοτητα υγρων σε νικοτινη μην κανεις δοκιμες και μιξεις, δεν ειναι συστατικο για πολλα πολλα παιχνιδια.
Διαβασε περισσοτερο, ενημερωσου, και μετα το DIY for you.
Στισ προηγουμενες σελιδες σε αυτο το topic  εχουν αναφερθει πολλα για τισ αναλογιες και τισ περιεκτικοτητες σε WFI στις βασεις της zerobacco.
Αλλωστε αν κοιτουσες πριν γραψεις το τελευταιο σου post ακριβως απο πανω ειχα δωσει ενα link που μαλλον θα επρεπε να σου ειχε δωσει απαντηση πριν αναφερεις την απορια σου.


μα δεν ειναι η πρωτην φορα που φτιαχνω diy βαση με αρωμα. ειναι ομως η πρωτη  φορα που θα χρησιμοποιησω απο την zerobacco και για αυτο ρωταω.
αλλωστε πριν περιπου 2 χρονια που ειχα ξαναχρησιμοποιησει ειχα παρει απο funstore (απο τα πολυ λιγα τοτε μαγαζια με ητ) και λεω μηπως ειναι καποια διαφορετικη "συνταγη"
και οπως ειπες επειδη δεν παιζουμε θελω να ειμαι σιγουρος 100% πριν κανω κατι.

υ.γ. εχουμε λιμανι και θαλασσα στην Λαρισα !!! (ναι οσο απιστευτο και να φαινεται..) λιμανι στον Πηνειο !!!  :laugh1: :laugh1: (ναι εκανε ο δημαρχος μια χαζομαρα και μιση) και θαλασσα διπλα..
οποτε πελαγωνω ευκολα.. Αγιοκαμπος-Βελικα-Σωτηριστα κτλ.. (παραλια Νομου Λάρισας 20 λεπτα με αμαξι) αν εισαι γρηγορος  :yes:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #403 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 14:58 »
στο site ειδα στα ετοιμα καπνικα επιλογες γευσεων οπως π.χ camtel cowboy blend...desert ship
κτλπ..
αυτα βασιζονται σε αρωματα F.A η του καλιτεχνη???.??????
εχει δοκιμασει κανενας απο αυτα?????
καμια κριτικη???????
ευχαριστω :) :)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #404 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 16:21 »
Είναι με αρώματα της FA
Πήρα Maxx Blend & Tuscan στα 12mg. Το Maxx Blend ήρθε κατά λάθος σε βάση Mist, το Tuscan σωστά σε Balanced.
Το Maxx Blend δεν το δοκίμασα ακόμη, από το Tuscan ψιλοαπογοητεύτηκα. Όχι τόσο από το άρωμα (γούστα είναι αυτά) αλλά από το χτύπημα.
Διάβασα εδώ στις κριτικές ότι επειδή οι βάσεις είναι πεντακάθαρες τα 12mg θα δώσουν χτύπημα πολύ ανώτερο. :hmmm:
Δεν ξέρω παιδιά αλλά εγώ δεν την άκουσα. Το χτύπημα είναι υποδεέστερο από άλλο υγρό στα 11mg που χρησιμοποιώ. Βέβαια το συγκεκριμένο υγρό είναι >70% PG ενώ η balanced του καλλιτέχνη είναι 50-50 και προφανώς εκεί οφείλεται το κάπως χαμηλότερο χτύπημα.
Γρήγορο συμπέρασμα είναι αυτό. Έχω πάρει και σκέτες βάσεις balanced οπότε θα επανέλθω μόλις φτιάξω τα δικά μου υγρά.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206842 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50476 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597828 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11873 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios