vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 4 χρήστες
razen, dallaskdp, geotron, karmakoma

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 23:13 »
Στρατο, μηπως απλά βαζεις λιγο? Η αναλογια του αρωματος δεν ειαι στανταρ. Πχ η μεντα θελει 1,5% το πολυ, το μηλο 2% το ελαχιστο, κλπ., και παλι αυτα παιζονται απο ατομο σε ατομο.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 09:11 »
Εγω ρε παιδια , μονο το πρασινο μηλο και το πορτοκαλι εχω καταλαβει............σοκολατα και καραμελα, ενω ολοι γυρω μου μου λενε οτι μοσχοβολαει, δυστυχως δεν καταλαβαινω τπτ.......εχω κανει του κοσμου τους συνδιασμους, VG, PG 6,12,18,20,36, αλλα τπτ........


Ένα από τα ίδια κ' εγώ... :dontknow:
Σοκολάτα έχω βάλει 10% κ' τότε σαν να ψιλομήρισε... :hmmm:
Το έχω αφήσει να "κάτσει" 24 ώρες κ' θα την δοκιμάσω το απόγευμα πάλι...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 11:14 »
Ειναι το Βαρβαρα ενα καπνικο γλυκοπιοτο,
ευγενικο και δυναμικο αρωμα με αποψη,
με την δικη του ξεχωριστη προσωπικοτητα,
που ταιριαζει στον kallitexnis,
για οσους τον εχουν γνωρισει.
 :) :) :)

Σας αρκει η περιγραφη η θελετε κι΄αλλα. ;) ;) ;)

ΥΓ πειτε τωρα που με επιασε ο συγγραφικος μου οιστρος :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • less is more
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 00:17 »
Τὸ φλὲγον θέμα τῶν καπνικῶν ἐπιλύεται σιγὰ-σιγὰ. Εἶχα τὴν τύχη νὰ δοκιμάσω τὰ καπνικὰ Barbara, Αgrinio ἐκτεταταμένα μὲ GGTS+Oδυσσέα καὶ πιὸ πρόχειρα τὰ Kapnos, Fotia μὲ τὸ καταπληκτικὸ bridge-less ατμοποιητὴ ποὺ ἔφερε ἡ Zerobacco, ἰδανικὸ γιὰ dripping 1-3 σταγόνες ὑγροῦ, καθὼς καὶ ταχύτατος δοκιμαστὴς γεύσεων γιὰ αὐτοὺς ποὺ ἀσχολοῦνται μὲ τὴν παρασκευὴ τῶν δικῶν τους ὑγρῶν, ἀφοῦ μποροῦν πλέον νὰ δοκιμάζουν τὰ ὑγρὰ τους καὶ νὰ τὰ βελτιώνουν κυριολεκτικὰ ἄμεσα μὲ δειγματοληψία σταγόνας!!!





Ἀσε πιὰ τὶς εὐκαμπτες μεζοῦρες τῶν 25 ml ποὺ εἶναι ἐκπληκτικὰ εὐχρηστες γιὰ DIY! Τὰ μπουκαλάκια μὲ τὴ βελόνα καὶ οἰ πιπέτες σὲ 5, 2, 1 ml γιὰ τοὺς ἀπαιτητικοὺς!

Τὰ καπνικὰ τοῦ Πάνου εἶναι αὐθεντικές Ἑλληνικὲς γεύσεις, δὲν ἔχω ξαναατμίσει κάτι παρόμοιο μὰ καὶ τόσο οἰκεῖο μὲ τὰ Ἑλληνικὰ καπνὰ, ποὺ νὰ προσομοιὰζη κατὰ αὐτὸ τὸν τρόπο τὰ χαρμάνια καπνῶν γιὰ τὰ ὁποῖα οἱ Ἑλληνικὲς καπνοβιομηχανίες εἶναι διάσημες παγκοσμίως. Μιλᾶμε γιὰ λεπτότητα γεύσεως ποὺ διατηρεῖται μεταξύ ἀραιώσεων καὶ εὐελιξία συνδυασμῶν μεταξὺ καπνικῶν καὶ γλυκῶν.
Παράδειγμα:
Balanced Βarbara 18mg κατεβασμένη μὲ Βalanced 0mg στὰ 9mg καὶ ἀναμεμιγμένη μὲ Μint Balanced 9mg (1 σταγόνα μέντας στὰ 10ml) σὲ ἀναλογία 60% Barbara-40% Mint.
All Day Classic γιὰ μένα!
Τὶ νὰ πῶ Πάνο; Ἀπλὰ  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Καὶ βέβαια στὸν Ἀντρέα καὶ τήν Ραΐσα  :respect: :respect: :respect: :respect:   :respect: γιὰ τὴν ὑπερπροσπάθεια ποὺ κάνουν νὰ μᾶς ἐξυπηρετήσουν ὅλους!


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2012, 22:47 από Κωνσταντίνος »

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1213
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:55 »

Ένα από τα ίδια κ' εγώ... :dontknow:
Σοκολάτα έχω βάλει 10% κ' τότε σαν να ψιλομήρισε... :hmmm:
Το έχω αφήσει να "κάτσει" 24 ώρες κ' θα την δοκιμάσω το απόγευμα πάλι...


Τελικά σήμερα άτμισα επιτέλους σοκολάτα... :thumpup:
Τελικά πρέπει να αφήσεις το υγρό να ωριμάσει...(ούτε ντομάτα να ήταν  :)) )

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 09:21 »
Έχουμε στην παρέα μας κάποιον καλό ζαχαροπλάστη   :thumpup:!! που να έχει φτιάξει κάποια πετυχημένη συνταγή με σοκολάτα (CHOCOLATE PREMIUM) ??
Δεν ξέρω γιατί αλλά όσες δόκιμες και αν έκανα,  ότι εναλλαγές και να δοκίμασα στη σύνθεση και τις αναλογίες βάσεων και αρώματος, το αποτέλεσμα μόνο σοκολάτα δεν έδινε γεύση. Ότι άλλο μπορεί να σου έφερνε εκτός από σοκολάτα.  :eyesplash:
Όταν μάλιστα έχω να πω τα καλύτερα για την έντονη και υπέροχη γεύση που αναδύεται μόλις ανοίξεις το φιαλίδιο.
Μάλιστα σε κάποια φάση έλεγα μήπως και είχα κάποιο πρόβλημα στους αισθητήρες στο injection της στοματικής μου κοιλότητας !!! αλλά όχι γιατί απέδωσε ως αποτέλεσμα εξαιρετικά όταν το έβαλα στο μικρό μπουκάλι του ΑVRA !! ευωδιά σκέτη !! ... πινετα μονορουφι !!  :yes:
Αλλά αυτό δεν ατμιζεται  ,,, μόνο πίνεται νομίζω εε ?? !! ;)
Και φυσικά πέρα απτήν χιουμοριστική διάθεση οφείλω να δώσω στον Πάνο ειλικρινά συγχαρητήρια για την εξαιρετική και τόσο έντονη γεύση σοκολάτας που έχει αποδώσει σε αυτό το σκεύασμα.
 
Ανιγουαι !! ,,,, αν κάποιος θα μπορουσε να σαπορταρει με καμία καλή ιδέα η έχει να προτείνει κανένα  ενδιαφέρον αποτέλεσμα σοκολάτας που έχει φτιάξει, θα το έβλεπα ιδιαίτερα θετικά και έντονα καλοδεχούμενο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2012, 09:29 από NTOUMANIAS »

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #366 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 09:51 »
ρίξε μια ματιά εδώ

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6318.0.html

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #367 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:25 »
Γεια σας παιδιά...  :bye:

Μου άρεσε πολύ το AGRINIO  :thumpup: που δοκίμασα!

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #368 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 18:24 »
Εγω ρε παιδια , μονο το πρασινο μηλο και το πορτοκαλι εχω καταλαβει............σοκολατα και καραμελα, ενω ολοι γυρω μου μου λενε οτι μοσχοβολαει, δυστυχως δεν καταλαβαινω τπτ.......εχω κανει του κοσμου τους συνδιασμους, VG, PG 6,12,18,20,36, αλλα τπτ........
Το ιδιο ακριβως θεμα εχω με τη σοκολατα και με τον καφε.....οσο και να βαλω δεν καταλαβαινω τιποτα......εχω φτασει να βαζω 6% και καταλαβαινω απειροελαχιστα τη γευση ειδικα στον καφε?
Κανω κατι λαθος?

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • less is more
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #369 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 22:21 »
Ἡ Μαστίχα Χίου δοκιμάστηκε ἀπὸ τὸν γράφοντα καὶ τὸν Zetel σὲ bridge-less atomizer μὲ drip tip καὶ δοκιμὴ μὲ σταγόνες, ὁ μέν Zetel τὴν χαρακτήρισε σάν θυμίαμα μαστίχας, ὁ δὲ γράφων ξετρελλάθηκε μὲ τὴν ἔνταση τοὺ ἀρώματος.
Τὴν ὥρα ποὺ μοῦ τήν ἔδωσε ὁ καλλιτέχνης, προφανῶς εἶχα παρκάρει τὸ μυαλό μου κάπου ἀλλοῦ ... καὶ δέν συγκράτησα τὸ γεγονός ὅτι αὐτὸ ποὺ μοῦ ἔδωσε νὰ δοκιμάσω δέν ἦταν ἕτοιμο ὑγρὸ 18mg σὰν τὰ καπνικὰ δείγματα ΑΛΛΑ ΑΡΩΜΑ ΣΥΜΠΥΚΝΩΜΕΝΟ....καὶ δώστου νὰ βάζω σταγόνες στὸ drip tip, μέχρι ποὺ πήγα νὰ τοῦ πῶ νὰ τὸ κάνει λίγο πιὸ ἀραιὸ στὴν τελικὰ φάση παραγωγῆς, τότε ὁ Πάνος μοῦ θύμισε ὅτι μοῦ εἴχε διαφὺγει μιὰ σημαντικὴ λεπτομέρεια ... :idiot1: :idiot1: :idiot1:


Λοιπὸν παιδιὰ, ἔχουν τόσο ἀγνὰ καὶ φυσικὰ συστατικὰ τὰ φυτικὰ αἰθέρια ἀρώματα ποὺ χρησιμοποιεῖ ὁ καλλιτέχνης, ποὺ δεν ἔνοιωσα δυσφορὶα ἤ ζάλη παρόλο ποὺ ἄτμισα καθαρὸ ἅρωμα. :respect: :respect: :respect:


Θὰ μέ καταλάβετε ὅταν δοκιμάσετε τὴν ΜΑΣΤΙΧΑ ΧΙΟΥ!




ΥΠΕΡΟΧΗ ΛΕΠΤΗ ΕΞΑΙΣΙΑ ΓΕΥΣΗ & ΑΡΩΜΑ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ Η ΜΑΣΤΙΧΑ ΧΙΟΥ ΒΥ ΑΤΜΟS LAB
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 28, 2012, 23:00 από Κωνσταντίνος »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 22:27 »
Απο την καθημερινη μου καραμελοσοκολατοβανίλια, εχουν μείνει καπου 30ml, απο 100 αρχικα, και η γευση πλεον δεν μου φαίνεται! Οπως παθαινουμε ολοι μετα απο παρατεταμενη χρήση ενος μονο υγρου.
Εριξα μεσα λοιπον καπου 20 σταγονες πεπονι!
Αποτέλεσμα σχετικα αντιοικονομικο, καθ οτι εχω καταναλωσει περιπου 2 ml το τελευταίο δίωρο!!!!!!! Δεν ξεκολλαει απο το χέρι ενα πράμα!!!!

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 02:46 »
επειτα απο την σημερινη επεισοδιακη συναντηση στην ζερομπακο εχω να πω οτι τα καπνικα camila και αγρινιο τα σπανε, μπραβο σου Πανο ζωγραφισες παλι, μπραβο και στον Αντρεα και την Ραισα που μας αντεχουν! :bye:,

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 03:18 »
Να σας πω.. αν βαλω  12mg PG και την αραιωσω ετσι :

2/3 PG και 1/3 thunder (την ετοιμη pg) για να βγαλω αποτελεσμα 9mg...
θα πρεπει να συμπληρωσω και νερο wfi  η οχι μιας και εχει το ετοιμο..?

kai γενικα η ερωτηση ειναι και αν ηθελα 50-50 παλι θα χρειαζοτανε νερο ?


επισης με αυτην την προσθηκη νερου αν τελικα χρειαζεται η με την αραιωση θα κατεβω και παρακατω απο τα 9mg ?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 03:30 »
Με 2/3 PG των 12mg και 1/3 Thunder 0mg πέρνεις 8mg τελικό υγρό ( 2/3*12 = 24/3 = 8 ). Εννιάρι θα πάρεις με 3/4 PG των 12mg.
Επειδή είναι PG δεν θα έβαζα νερό..... θα έμενα με αυτό που έχει η Thunder...


Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 03:33 »
επειτα απο την σημερινη επεισοδιακη συναντηση στην ζερομπακο εχω να πω οτι τα καπνικα camila και αγρινιο τα σπανε, μπραβο σου Πανο ζωγραφισες παλι, μπραβο και στον Αντρεα και την Ραισα που μας αντεχουν! :bye:,

Γιώργο, το Αγρίνιο (φέτα), πραγματικά είναι τέλειο.
Από το μεσημέρι το έχω πιπίλα και δεν το χορταίνω.
Την γκαμίλα δεν την έχω δοκιμάσει, γιατί δεν την πήρα. :)):))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343079 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios