vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 3 χρήστες
ΛΥΚ, Doubt, Buliwyf

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #300 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 04:10 »
Εβγαλα τη φωτό με τα 3 Clearomizers στη σειρά. Από αριστερά προς τα δεξιά, αυτό με το fruit feast, με το Golden Margy και το DIY (VG Based).
H αντίσταση δεν είναι ορατή, πάντως φαίνεται ο έντονος χρωματισμός του πρώτου, που είναι πολύ πιο έντονος από αυτόν που υπάρχει όταν γεμίζω από το ίδιο υγρό (από το κανονικό του χρώμα).Το συγκεκριμένο, προς το τέλος έχει διαφορετική γεύση, όχι όμως καμμένο. Επίσης φαίνεται ένας περίεργος "λεκές" που έχει δημιουργηθεί στο δεύτερο. Στο τρίτο όλα είναι τόσο καθαρά που δεν ξεχωρίζει ούτε το φιτίλι. Το DIY είναι VG based με 6% άρωμα.
Όλα τα Clearomizers ήταν πεντακάθαρα το πρωί.
Σε καμμιά περίπτωση δεν λέω ότι όλα τα έτοιμα υγρά έχουν την ίδια συμπεριφορά. Απλά εκφράζω τον προβληματισμό μου, με την ευκαιρία που ανέφερε ο Teodor τα  περί επικαθίσεων. Αν κάποιος έχει κάποιο σχόλιο που θα μας διαφωτίσει θα είναι χρήσιμο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 04:38 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #301 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:20 »
καλημερουδια...
εγω πλεον επειδη βαρεθηκα να φτιαχνω διαφορετικα γευστικα υγρα
φτιαχνω 20-30 μλ σκετη vg και αναλογα την ορεξη ριχνω μια σταγονα απο το καθε αρωμα μεσα σε καθε τανκ(1ml)..ετσι αλαζω συχνα γευσεις και δεν τα βαριεμαι με τιποτα...

@εριξα και την νικοτινη παλι λιγο ..απο 24...σε 18 ...και τωρα 17....
λεω να κατεβαινω καθε 15-20 μερες 1-2 mg ..εχω δρομο βεβαια ακομα...αλλα
μου εκανε εντυπωση που ατμισα μια μερα μια 9αρα βανιλια που εφτιαξα για μια φιλη και ειχε χτυπηματακι...
παντα με καλο ατμ και γεματη μπαταρια......

Αποσυνδεδεμένος foukis40

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #302 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 15:08 »
Τα καπνικά που έχει εδώ http://zerobacco.gr/el/content/tobacco-eliquid-zerobacco είναι της Atmos Lab ;

Γιατί πολλοί εδώ λέτε για τα νέα καπνικά που περιμένετε από τον "καλλιτέχνη"  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #303 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 23:07 »
Συνταγή:
chocoapple
σε βάση 60%pg 40%vg by kallitexnis πάντα (3mg/ml ) (άσχετες για εσάς πληροφορίες τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα...  :hmmm: )

για 5ml υγρό:
3 σταγόνες σοκολάτα atmos lab
2 σταγόνες κόκκινο μήλο atmos lab

αποτέλεσμα: κατά την εισπνοή νιώθεις την σοκολάτα, κατά την εκπνοή νιώθεις την φρεσκάδα του μήλου!!

Σχόλια φίλων καπνιστών: θα πάρω η.τ. αν μου φτιάχνεις αυτό το πράγμα!!
Σχόλια φίλων μη-κανπιστών: ουάου!!! πάρτο από εδώ γιατί με βλέπω να αρχίζω το άτμισμα με αυτό!!!
Σχόλια φίλων ατμιστών: - (κανένας φίλος μου δεν ατμίζει.. μόνο ένα παιδί που θα το δώσω να το δοκιμάσει αύριο.. ;) )

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #304 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 17:49 »
Πέρασα απο το μαγαζί και δοκίμασα 3 καπνικά του Καλλιτέχνη: KAPNOS , Fire (?), ΛΑΜΙΑ (?) ΄(δεν είμαι απόλυτα σίγουρος ότι θυμάμαι πως λέγονται τα 2 τελευταια γι αυτό και τα ερωτηματικά)

Οι εντυπώσεις μου απο περίπου 1ml απο το καθένα:

KAPNOS (eGO-T Type B + 901 LR eGo μπαταρία)
Ωραίο κτυπημα,
Σχεδόν άγλυκο
Kαπνικό με μια αόριστη και πολύ ελαφριά ομή λουλουδιού

Fire (901 LR  eGo μπαταρία)
Πολύ καλό, εχει μια νοτα απο σφενδάμι/καραμέλα και μια ελαφριά καπνίλα.
Ελαφρά γλυκό
Απαλό κτυπημα
Απο αυτά που κολλάς και τα ατμίζεις όλη μερα.

ΛΑΜΙΑ (901 LR  eGo μπαταρία)
Σαν παραλλαγή του KAPNOS με λιγότερο άρωμα (σχεδόν καθόλου), ελαφριά πικράδα, τσιγαρίσια
γεύση και καλό κτυπημα.
Καθόλου γλυκό. Πολύ "καπνικό"

Οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι πολύ θετικές!

Αποσυνδεδεμένος makoma

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #305 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 17:57 »
 :bye: :bye: :bye:

Καλώς σας βρηκα παιδια. Σας διαβαζω 2 μηνες περιπου, απο οταν και αρχισα το η.τ και σταματησα το κ.τ, και θελω να σας ευχαριστησω για την βοηθεια που μου εχετε προσφερει με την δημοσιευση των εμπειρειων σας.
 
:thumpup: :thumpup: :thumpup:

Εχω ξεκινησει να κανω τα δικα μου υγρα αγοραζοντας απο zerobacco

mist 100ml 0mg (ειμαι εδω και δεκα μερες φλωρος) 
καφε (8 σταγονες στα 10ml  :thumpup:)
πρασινο μηλο (6 σταγονες στα 10ml  :thumpup:)
μεντα (ακομα δεν εχω κανει)

Εχω μια απορια ρε παιδια. Οταν εφτιαξα τον καφε και το μηλο τα υγρα που προεκυψαν ηταν και τα δυο διαφανη.
Την επόμενη ημέρα το υγρο με τον καφε εχει σκουρηνει.
Ειναι στα πλαισια της ωριμανσης και η αλλαγη χρωματος ??

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #306 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 18:10 »
Το ΚAPNOS ειναι πολυ δυνατο για μενα αλλα εχει βαρια ξεκαθαρη τσιγαρισια γευση για αυτους που τους αρεσει ειναι τελειο!
Το ΦΩΤΙΑ ειναι πιο απαλο με γλυκια γευση που νομιζω θα το προτιμησω για ολη μερα.
Τα δοκιμασα με dripping στον Οδυσσεα και περιμενω πως και πως να τα κυκλοφορισει ο Πανος.

Πανοοο ποτε??? :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #307 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 18:12 »
Πάρε Οδυσσέα......... θα ξενερώσεις από την ζωή σου με τη γευση που σου δίνει το Tribeca.

Κάποιο άλλο υγρό που να πλησιάζει δυστυχώς δεν έχει βρεθεί, όλοι το ψάχνουμε...


Καλιτέχνη Πάνο, μήπως είναι καιρός να βγάλεις πολλαααααααα χρήματα
Βγάλε ένα αντίγραφο Tribeca να δεις τι έχει να γίνει.......... ;)

φίλε Σταυρο εχω πάρει οδυσσέα και με το που του εβαλα το expansion δεν μπορούσα να ξεκολλήσω και πάλι απο το tribecca :wall: Αρρωστος :tongue_smilie:
Ωστοσο στα χέρια μου εχω την περιβοητη καραμέλα του καλλιτεχνη και μπορω να πω οτι ειναι η καλυτερη που εχω δοκιμασει. Επισης εχω και 100mg Vg αλλα χωρις κάτι να της προσθεσω μιας και η κοπελα ξεχασε να βαλει την μπανανα που ζητησα. Θα μπορουσε να ανακατευτει με halo freedom που το εχω δυο βδομαδες τωρα και δεν μπορω να το τελειωσω με τιποτα;  :hmmm:

ελπιζω παντως τα πραγματα να βελτιωθουνε καθως πολλα ηταν σε ελλειψη π.χ μπαταριες, γευσεις και ...αποδειξεις :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #308 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 21:40 »
Λοιπόν, ήρθε η ώρα να επανορθώσω μια αδικία ως προς το Agrinio του καλλιτέχνη που ισχυριζόμουν ότι μου μύριζε φέτα. Το άτμισα το απογευματάκι και έπαθα ζημιά με τη καλή έννοια. Ωραίο καπνικό, γλύκα καμία.
Θα το είχα ατμίσει και την προηγούμενη φορά αν είχα άδειο πιπάκι και δε θα κάναμε κουβέντα για φέτες και τελεμέδες.    :dontknow:
Σόρυ Πάνο και συγχαρητήρια... ααα.. και μην του αλλάξεις όνομα και το θέλουμε και για DIY.   :respect:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #309 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 22:38 »
Καλησπέρα κυρίες και κύριοι...
Σήμερα πέρασα από zerobacco για τεστ γευσιγνωσίας!!
Και πρέπει να πω τη γνώμη μου...!!!
αρχίζω..

όταν είδα εδώ να αναφέρετε το όνομα αγρίνιο για υγρό φαντάστηκα ότι θα πάω στο μαγαζί και θα δω όλη την συλλογή με επωνυμίες ελληνικών πόλεων (βλέπε σειρά γνωστού μαλακτικού ρούχων με ονομασίες Σαντορίνη, Ελληνικά Νησιά, Κρήτη κλπ...  :tongue_smilie: ) ΟΧΙ όμως κύριοι!!

Μη με ρωτάτε ονόματα.. τα μισά θυμάμαι και αυτά τα έχω μπερδεμένα!!!
Agrinio--> σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι τυρί
Barbara--> δεν το δοκίμασα
Camila -->καπνικό βαρύ
Fire--> φωτιά και λαύρα!! πιπεράτο
Kapnos --> μα τη παναγία δεν θυμάμαι
..κάτι... 555  --> μια από τα ίδια
και άλλα 3-4 που δεν θυμάμαι ονόματα...!!!

σε γενικές γραμμές μπορούσαμε να διακρίνουμε νότες από διάφορες ποικιλίες καπνού με τόνους είτε γλυκούς είτε ημίγλυκους είτε ξηρούς είτε πιπεράτους!! (τι λέω βραδιάτικο η γυναίκα!!!  :eyesplash:)
Πιστεύω ότι μπορεί να καλύψει ΟΛΕΣ τις κατηγορίες καπνιστών..
Πάνο, περιμένουμε εν αιωνίως τα αρώματα αυτών!!

Υποσημείωση: όλα τα υγρά ήταν σε 18άρια και όπως καταλαβαίνετε σε εμένα που κάνω το πολύ 6 μου φάνηκαν το χτύπημα του αιώνα, επομένως μη με ρωτάτε για χτύπημα αν άφηνε γλυκάδα στο τέλος κλπ... δεν είμαι αντικειμενικός κριτής..

Αυτά...  8)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #310 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 22:45 »
λοιπον παιδια σημερα ατμισα vg17αρα σκετη....
χωρις αρωματα ...αραιωμενη με vg σκετη και 10% wfi
το χτυπημα ηταν ποιο καλο σε σχεση με τα υγρα με προσθηκης αρωματος...
εντυπωσιακα ποιο δυνατο...
ΓΙΑΤΙ ΑΡΑΓΕ????

και μαλιστα μου φερνει πολυ σε τσιγαρισια γευση....
βεβαια δεν αντεξα πολυ και γυρισα πολυ γρηγορα στην αγαπημενη μου σοκολατιτσα......

τωρα ατμιζω βανιλια...17αρα....πολυ καλη και αυτη.......

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #311 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:04 »
Σειρα μου! να με συγχωρείτε, και εγω το μεσημέρι ημουν εκεί, περασαν τόσες ώρες, αλλα πηρα κατι μπουγάτσες επιστρεφοντας, και βαλε μετα και μια υπνηλία ελέω πουγάτσας, και καταλαβαίνετε... Μπουγάτσα......  υγρο μπουγατσα... ΜμμΜΜΜΜμΜμμΜμμ...
Επανεντάσσομαι.
Λοιπον τα νέα καπνικά ειναι ΠΟΛΥ καπνικα! για μενα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μιας και ειμαι θασωτης των μπανανώνε και βανιλιώνε και καραμελώνε και λοιπα τετοια παιδικά φρουτάκια.
Αλλα πηρα ενα Καπνός και ενα Αγρίνιο, το οποίο ηταν το πρώτο που δοκίμασα με ανυπομονησια περιμενοντας την φέτα, που δεν ηρθε ποτε....    ???
πΑντως, χωρις να μπαινω σε λεπτομερειες, που δεν γινεται επειδη ειναι θεμα γουστου, μου θυμισαν Ολα τσιγαρο, σε σημειο που επειδη απεχω γενικα απ τα καπνικα υγρα, να μου φαίνεται οτι καποιος αναψε τσιγαρο δίπλα μου (χωρις την αηδία του καπνου ομως)
Το καπνος μου φανηκε οτι φερνει προς καπνο Βιρτζινια, ενω το Αγρίνιο προς καπνο απο εκει που ειναι και το ονομα του, Το Βαρβαρα επισης μου εδωσε νοτες Ελληνικου καπνου, και το Φωτια ειχε σαφεστατα αρωμα παπρικας!!!
Επισης δραττομαι της ευκαιρίας να ζητήσω στγγνώμη απο τον συγγενων κυβικών με τα δικα μου συντρόφου, που μπηκε οταν εφευγα και μου ειπε οτι πηγα για να παρω ολες τις βασεις,  :tongue_smilie: γιατι απ τη μια η παντοφλα της συμβίας που ακονιζόταν (μολις με ειχε παρει τηλεφωνο) και απ την αλλη η αναμονη της μπογατσας με εκαναν αγενη και δεν ρωτησα με ποιον συνομιλούσα...
Ποιός ήσανε σύντροφε????? Και Συγγνωμη! Που ήτο οι τρόποι μου...

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #312 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 23:08 »
Οποτε καπνικα καπνικα να περιμενουμε !!!!!!  :thumpup:
Ωραια γιατι και θα αραιωνουν και θα βαζεις γλυκες πινελιες απο αλλα αρωματα  ;)
Μπραβο Πανο !!

Αποσυνδεδεμένος ddonald

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #313 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:21 »
Μια ερώτηση.

Πρώτη απόπειρα δημιουργίας υγρού και

σκέφτομαι  να πάρω από το συγκεκριμένο

μαγαζί μια βάση vg12ml/mg νικοτίνης τον 100μλ

αλά δεν ξέρω πόσο άρωμα πρέπει να βάλω   :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #314 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:26 »
Μια ερώτηση.

Πρώτη απόπειρα δημιουργίας υγρού και

σκέφτομαι  να πάρω από το συγκεκριμένο

μαγαζί μια βάση vg12ml/mg νικοτίνης τον 100μλ

αλά δεν ξέρω πόσο άρωμα πρέπει να βάλω   :eyesplash:

Είναι θέμα γούστου και εξαρτάται από το άρωμα, από 3 μέχρι.... 33 σταγόνες στα 10ml.....
Ξεκινάς με 3 -4 και ανεβαίνεις. Η πλειοψηφία μάλλον βάζει 10-15 σταγόνες...
Επίσης, φιάχνε μικρές παρτίδες των 10 ml για παράδειγμα, όχι όλο το μπουκάλι....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206704 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597587 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193235 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1399 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios