vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 3 χρήστες
ηλεκτρονικό τσιγαράδικο, Tem, camber

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #195 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 10:00 »
κανε ενα bookmark αυτο http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php που ειναι το πιο απλο. Θα σε βοηθησει να τα βρισκεις ακριβως χωρις να πεφτεις εξω.


Καλημέρα Alex.  :)Ωραίο πρόγραμμα το todmuller απλό, γρήγορο και εύχρηστο. Στα απλά είναι τα ωραία... ;)

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #196 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:23 »

Τελικα καπνικα σκετα αρωματα για DIY υγρα εχει η Zerobacco?
Κατι ειδα στο site αλλα δεν ξεκαθαρισα αν ειναι ετοιμο η σκετη γευση.

Θελω να παραγγειλω αμμεσα για αυτο ρωταω.

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #197 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 21:33 »
Τελικα καπνικα σκετα αρωματα για DIY υγρα εχει η Zerobacco?
Κατι ειδα στο site αλλα δεν ξεκαθαρισα αν ειναι ετοιμο η σκετη γευση.

Θελω να παραγγειλω αμμεσα για αυτο ρωταω.

Αυτά που έχει στο site είναι έτοιμα υγρά..

φήμες λένε ότι απο βδομάδα θα έχει καπνικά αρώματα για DIY στο μαγαζί..  :dance2:

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #198 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:08 »
Οι ετοιμες βασεις σε 20 και 0 και θα προστεθει και 12. Οι ετοιμες ! Δηλαδη οι αραιωμενες με νερο! Απο κει και περα εχεις ειτε VG ειτε PG και σε αλλες περιεκτικοτητες αλλα πρεπει να αραιωσεις μονος σου με νερο! Ευκολο! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: συμφωνω!Και σε αυτο συμφωνω! Στα 60ml περιπου εβαλα ουσιαστικα καπου 8ml βανιλια και παλι θα ηθελα κι αλλο γιατι με τον καιρο εξασθενει μεσα σε υγρο! οσο ειναι στο μπουκαλακι της ειναι οκ! Οταν την αραιωνεις εξασθενει.

καλησπερα
Θυμησε μου alexmach ..
ετσι θα ζητησω το νερο απο φαρμακειο???wfi????

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #199 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:17 »
Εδω κπροσωπος του alexmach  :idiot1:
ετσι ακριβως το ζητας.
wfi (Water For Injection) ενεσιμο νερο

Αποσυνδεδεμένος chrepid

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #200 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:21 »
ευχαριστω εκπροσωπε!!!!! :)) :))

Εδω Βολος!!!!
Εληφθη!!!!
Να σαι καλα..

Υπαρχει καποια συγκεκριμενη "μαρκα"????

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:42 »
Υπαρχει καποια συγκεκριμενη "μαρκα"????
Τι να το κανω ολοκληρο λιτρο Θα μου το φορεσουν κολλαρο , εδω στο σπιτι!!
Παιρνω της ΒΙΟΣΕΡ (5γρΧ8 αμπουλες) 10 λεπτα.
Ευκολα θα τα βρεις.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:48 »
Το οποιο συνήθως το δίνουν σε μπουκαλι ορού, είναι 1 λίτρο και κοστίζει 1,5 ευρώ


 :wall: εγώ είχα πάρει 25ml σε μικρά φιαλίδια 1,5ε της demo  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 01:56 »
... Μιας και θέλω να κάνω την παραγγελία μου θέλω να με βοηθήσετε σε κάτι που με έχει μπερδέψει...
Θέλω να φτιάξω τα δικά μου ατμιστικά υγρά. Μέχρι τώρα έχω δοκιμάσει έτοιμα υγρά από πολλές εταιρίες και κανένα σχεδόν δεν μου καθόταν, με κίνδυνο κάποιες στιγμές να σκεφτώ το κ.τ. Σκέφτηκα να φτιάξω τα δικά μου για να βάλω όσο άρωμα ήθελα και το θέμα είχε απόλυτη επιτυχία ως προς το να μην κάνω κανένα κ.τ. και να με καλύψει απόλυτα το άτμισμα (ατμίζω εδώ και 40 μέρες χωρίς κανένα κ.τ.)
Προμηθεύτηκα PG και VG καθώς και βάση 36άρα (50-50) και έκανα διάφορες δοκιμές. Παρατήρησα με αραίωση με σκέτη VG ότι δεν είχα καθόλου χτύπημα και έπρεπε να φτάσω σε νικοτίνη γύρω στο 19mg/ml για να καταλάβω λίγο (ενώ είχα καταλήξει σε έτοιμα υγρά με PG να μένω οριακά ικανοποιημένος με 11mg/ml). Επειδή δεν έχω εμπιστοσύνη στα υγρά που προμηθεύτηκα (τελείωσαν ούτως ή άλλως) δεν κατέληξα σε ασφαλές συμπέρασμα αν με σκέτη VG και 11-15 mg/ml νικοτίνη θα έχω ικανοποιητικό χτύπημα.
Αν σε έτοιμα υγρά με PG και 11mg/ml (Decadence) είχα σχετικά ικανοποιητικό χτύπημα, με σκέτη VG βάση σε τι περιεκτικότητα πρέπει να φτάσω για να έχω αντίστοιχο χτύπημα;
Μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι η VG σκοτώνει το χτύπημα, σωστό ή λάθος;
Θέλω να κάνω σκέτη VG για τον πιο βελούδινο ατμό, η PG μου γδέρνει λίγο το λαιμό, και έχω αυτές τις απορίες γιατί τα προηγούμενα υγρά που προμηθεύτηκα δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι ήταν 36άρα βάση καθώς και τι σύστασης ήταν τελικά οι μηδενικές βάσεις PG και VG.
Ποστάρω έδω γιατί θέλω την παραγγελία μου να την κάνω στη Zerobacco μιας και διαβάζω τα καλύτερα και μου εμπνέει εμπιστοσύνη ο άνθρωπος ("καλιτέχνης") που τα επιμελείται μιας και είναι εν μέρη συνάδελφός μου.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 02:54 »
Αν σε έτοιμα υγρά με PG και 11mg/ml (Decadence) είχα σχετικά ικανοποιητικό χτύπημα, με σκέτη VG βάση σε τι περιεκτικότητα πρέπει να φτάσω για να έχω αντίστοιχο χτύπημα;
Μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι η VG σκοτώνει το χτύπημα, σωστό ή λάθος;

Εγω σου προτείνω την balance της Zerobacco, που ειναι 50-50 VG/PG αραιωμενα με 10% νερο.
Προβλημα σχετκό με την προπυλενογλυκολη ειχα κι εγω, αλλα η συγκεκριμενη δεν μου γδερνει το λαιμο ουτε καν σκετη.
Παρε λοιπον μια balance στα 20mg/ml και μια μηδενικη, και σου εγγυώμαι προσωπικά, οτι όχι μόνο θα αρκούν τα 11 mg που εκανες πρίν, αλλα θα χρειαστεί να αραιώσεις και περισσότερο απο το χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος nektariosm

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 03:09 »
....
Παρε λοιπον μια balance στα 20mg/ml και μια μηδενικη, και σου εγγυώμαι προσωπικά, οτι όχι μόνο θα αρκούν τα 11 mg που εκανες πρίν....

Δεν ξέρω γιατί μου έχει καρφωθεί να καταλήξω σε VG... με τα ίδια σε VG δεν θα το καταλαβαίνω λες??.... (και τώρα κάνω πολλές φορές 18αρια σε έτοιμα υγρά αν δεν μου καθεται καλά το 11αρι... έχω στοκ αλλά λέω να τα πετάξω όλα μετά την παραγγελία zerobacco...)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #206 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 03:32 »
Το κοστος δεν ειναι απαγορευτικο! Παρε και balanced που ειναι 50-50 και Mist ποου ειναι VG αραιωμενη με νερο! Ετοιμες βασεις και οι δύο! Και παρε και τα ιδια σε μηδενικα που ειναι ενα ευρω το καθενα! Και κανε τα πειραματα σου! και παλι κερδισμενος εισαι!

Εγω νιμιζω οτι θα το καταλαβαινεις μια χαρα και σε VG .  An κυριολεκτεις που λες οτι θες να τα παταξεις αυτα που εχεις, μην το κανεις! βαλε μια αγγελια! Ποτε δεν ξερεις ποιος μπορει να βοηθηθει.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #207 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:09 »
Από όσα διάβασα εδώ, έχω καταλήξει να πάρω 2 βάσεις balanced 0 + 20mg και να φτιάξω το δικό μου υγρό.
Στο site της zerobacco όμως δεν έχει σκέτα τσιγαρίσια αρώματα. Στα έτοιμα υγρά που διαθέτουν χρησιμοποιούν ονομασίες της flavourart (maxx blend, latakia κλπ).
Η ερώτησή μου είναι: Αν πάρω αρώματα της flavourart από άλλο κατάστημα οι γεύσεις θα είναι ίδιες με τα έτοιμα υγρά της zerobacco? Ή βάζουν και κάτι άλλο μέσα για να διαφοροποιείται η γεύση?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #208 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:49 »
Αυτο, είναι σχεδον παντα το μυστικο του κατασκευαστη ντε. Θα σου εδινε κανεις την συνταγη του? Και το Μαxx προφανως αποτελειται απο μια συνενωση αρωματων, οπως ολα τα καπνικα! Δεν ειναι φρουτο να ειναι στανταρ. Οποτε και παλι πρεπει να κανεις τα δικα σου πειραματα. Ο Καλλιτεχνης παντως υποσχεθηκε οτι θα εχει καπνικα αρωματα μεχρι το τελος του μηνα. ισως και την αλλη βδομαδα. Για την ωρα η Atmow Lab βγαζει μονο ολα τα υπολοιπα απο σκετα αρωματα. Ιδωμεν.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #209 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:01 »
Μετα απο ωριμανση σχεδον μιας ημερας μολις δοκιμασα το υγρο που εφτιαξα με γευση φραουλα.
γευση:  :thumpup:
χτυπημα:  :thumpup:
ντουμανι:  :thumpup:

ΥΓ: Γιατι δεν παιζει δυνατα η φραουλα;Τελεια γευση εχει.Μονο σοκολατα και καραμελα...  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541702 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31131 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50260 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357867 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios