vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

391 επισκέπτες, 1 χρήστης
ioan

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος martin

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #180 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:13 »
Περασα και εγω σημερα απο το μαγαζι.
Δυστηχως εκεινη την ωρα εβγαζε παραγγελειες και δεν ειχε χρονο να μου εξηγησει μερικα πραγματα σχετικα με μιξεις,και εγω ειχα παει σχετικα απροετοιμαστος(αδιαβαστος) και δεν ηξερα τι να ζητησω,εκτος απο το πρασινο μηλο και την καραμελα που εχω ακουσει τα καλλιτερα και ευτυχως ειχε αποθεμα(η καραμελα ηταν η τελευταια).
Οπως και να εχει το να μην εχει χρονο να ασχοληθει με τον πελατη ειναι ενα μεγαλο μειον του μαγαζιου. :thumpdown:
Ακομα και οταν του ειπα να ερθω αργοτερα μου ειπε οτι δεν ειναι και πολυ σχετικος και με παρεπεμψε στο φορουμ. :confused1:
Το μονο που με ρωτησε ειναι στα ποσα mg ατμιζω,του ειπα στα 18 και μου εδωσε 100ml  balanced juice 20mg και αλλα 100 με 0mg.
 Και ερωτω,για να βγαλω γυρω στα 9-10 mg νικοτινη τι αναμιξει πρεπει να κανω και ποσες σταγονες καραμελα στο τελος????

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #181 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:24 »
Για να βγαλεις ακριβως 10mg, εχοντας 20mg και 0mg βασεις, ανακατευεις τις δυο βασεις σου με αναλογια 50 - 50.
Ελατε βρε παιδια, δεν ειναι κ τοσο δυσκολο να υπολογισουμε περιεκτικοτητες. Ειδικα σε περιπτωσεις που ζηταμε mg το μισο ακριβως της μιας βασης και η αλλη μας ειναι μηδενικη.

Ενας μπουσουλας για να ξερετε που βρισκοσαστε ειναι οτι με αναμειξη 50 - 50 των βασεων μας παντα παιρνουμε το αθροισμα των επι μερους περιεκτιοτητων δια 2.

(20mg + 0 mg) / 2 = 10mg

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #182 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:29 »
Μαρτιν με μπερδεψες... 18 δεν ειπες οτι ατμιζεις??? 10mg θες να φτιαξεις το υγρο ή μηπως εννουσες να φτιαξεις 10 ml υγρο στην νικοτινη που ατμιζεις,δηλαδη 18mg?? ???

Αποσυνδεδεμένος martin

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #183 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:47 »
καταρχην Teodor σε ευχαριστω.Και εγω καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου απλα ηθελα την επιβεβαιωση.

Μαρτιν με μπερδεψες... 18 δεν ειπες οτι ατμιζεις??? 10mg θες να φτιαξεις το υγρο ή μηπως εννουσες να φτιαξεις 10 ml υγρο στην νικοτινη που ατμιζεις,δηλαδη 18mg?? ???

10 mg θελω να φτιαξω σε 10 μλ υγρο αλλα μου απαντησε παραπανω ο Τeodor.Σε ευχαριστω παντως.
Παμε για το πρωτο DIY :D

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #184 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:48 »
Παίδες μήπως ήρθαν οι τσιγαρίσιες γεύσεις , ξέρετε ;

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #185 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 21:49 »
Περασα σημερα απο εκει! Οχι! Κατι μου ειπε ο καταστηματαρχης για τελος της εβδομαδας. Πηρα τη PG μου την 24αρα (ευτυχως που εισαστε ολοι σας VGακηδες) και εφυγα!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #186 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 23:06 »
Παμε για το πρωτο DIY :D

κανε ενα bookmark αυτο http://www.todmuller.com/ejuice/ejuice.php που ειναι το πιο απλο. Θα σε βοηθησει να τα βρισκεις ακριβως χωρις να πεφτεις εξω.
Επίσης, οτι και αν σου πεί ο οποισδήποτε καταστηματάρχης, πραγματικά το φόρουμ ειναι μια τεράστια πηγη γνωσεων και εμπειρίας. Και παλι εδω θα περπεπε να ρωτησεις και να διαβασεις, ακόμα και αν ήταν ο ίδιος ο Πάνος εκει. Οι εμπειρίες ολων μας μαζεμένες ειναι αναντικατάστατες.
Γευση κανελλα υπαρχει;;;;;
Ξερει κανεις;;;;
Απ οσο ξερω οχι, και δεν ακουσα να ετοιμαζεται. Ακουσες κατι? Δε θα με χαλαγε καθολου με μηλο και βανιλλια!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #187 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 23:16 »
Ακουσες κατι? Δε θα με χαλαγε καθολου με μηλο και βανιλλια!!!!!!

Αλέξη, άλλος είναι ο συνδυασμός..
Μήλο
Μέλι
Κανέλα ..  :tongue_smilie:

η βανίλια θα το χαλάσει έχω την αίσθηση...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #188 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 23:26 »
εγω εκανα την π@π@ρια..
σοκολατα καραμελα βανιλια
σε 10 μλ απο 6 σταγονες το καθενα..
 :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1:
το αφησα να ωριμασει κανα μηνα..χαχαχα ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #189 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 23:33 »
Σκεψου το ως εξης.... ΘΑ  ΤΟ ΤΡΩΓΕΣ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ???? Τζιζαζ πια κι εσυ!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • less is more
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #190 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 23:52 »
Ἡ βανίλια δοκιμασμένη μὲ κόκκινο μήλο (σὲ VG 9mg τὴν ἔκανα)  λέει πολὺ :thumpup: .




Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #191 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 23:55 »
εμενα κωστα την βανιλια την βαλω δεν την βαλω το ιδιο μου φαινεται :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #192 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 00:12 »
Ελάχιστο μήλο και αρκετή βανίλια.
Το μήλο είναι δυναμίτης και η βανίλια δυναμιτάκι μπροστά του  :thumpup:

Δοκιμασμένο:
Σε 10ml 10σταγόνες Βανίλια κ 2-3 μήλο (γούστα είναι αυτά)

Έμεινα καταενθουσιασμένος. Και τα 10 τα έκανα σε 1μέρα και κάτι ψιλά :eyesplash: :tongue_smilie:  :baby:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #193 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 05:26 »
οι ατμιστικες βασεις υπαρχουν μονο σε 20mg κα 0 mg?
Οι ετοιμες βασεις σε 20 και 0 και θα προστεθει και 12. Οι ετοιμες ! Δηλαδη οι αραιωμενες με νερο! Απο κει και περα εχεις ειτε VG ειτε PG και σε αλλες περιεκτικοτητες αλλα πρεπει να αραιωσεις μονος σου με νερο! Ευκολο!
Ἡ βανίλια δοκιμασμένη μὲ κόκκινο μήλο (σὲ VG 9mg τὴν ἔκανα)  λέει πολὺ :thumpup: .

:thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: συμφωνω!
την βανιλια την βαλω δεν την βαλω το ιδιο μου φαινεται :hmmm:
Και σε αυτο συμφωνω! Στα 60ml περιπου εβαλα ουσιαστικα καπου 8ml βανιλια και παλι θα ηθελα κι αλλο γιατι με τον καιρο εξασθενει μεσα σε υγρο! οσο ειναι στο μπουκαλακι της ειναι οκ! Οταν την αραιωνεις εξασθενει.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #194 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 07:22 »
Γεια σας ;D

Εγώ δεν είχα ψάξει καλά το σάιτ και δεν ήξερα ότι υπήρχαν τα υγρά zerobaco (ντόπιας κατασκευής)
Επειδή είμαι Ελληναράς βρήκα τυχαία στο Αιγάλεω σε ένα κατάστημα υγρό zerobaco είδα ότι είναι ελληνικής κατασκευής και πήρα ένα μπουκαλάκι (με κάτι κάστανα ή φουντούκια απέξω 18 MG). :confused1:

Λοιπόν παιδιά επειδή είμαι νέος ατμιστής (1 μήνα) χωρίς τσιγάρο και μουλείπει το ρημάδι όταν το άτμισα διαπίστωσα ότι ήταν πολύ καλό με πολύ ντουμάνι :) και με 2-3 δυνατές ρουφηξιές ντουμανιάζω και μου φεύγει τελείως η επιθυμία για τσιγάρο.
Το συνιστώ ειδικά για νέους ατμιστές που στην αρχή θέλουν κάτι δυνατό. :wall:
Τώρα που βρήκα τοσάιτ θα περάσω κάποια μέρα και από τοκατάστημα.  :thumpup:
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342357 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206555 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541574 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31098 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50216 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597330 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357835 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11553 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1338 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592055 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios