vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

373 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #135 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:17 »
Οι φρουτενιες ειναι δυνατες οποτε απο 3 σταγονες. σοκολατοβανιλιες καπου 5-6 εως δεκα.

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #136 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:18 »
Mε την λογικη xsad, πας απο το λιγο στο πολυ μεχρι να το βρεις.

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #137 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:31 »
Φοβάμαι πως στα 10ml αν βάζω σε έναν imist πχ για να δοκιμάζω και να προσθέτω ξεκινώντας από λίγες σταγόνες στο τέλος θα έχω χαλάσει την όποια αναλογία ml με σταγόνες. Εντάξει δεν θα το κάνω κι επιστήμη ή τέχνη αλλά κάτι κατά προσέγγιση;
Thanks alexmach για τη συμβουλή.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #138 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:35 »
Μην το λες! και απο τη μυρωδια θα καταλαβεις ποσο εντονο ειναι! Αλλα απλα αν εχεις συριγγα, βγαζε παλι απο το τανκ και ξαναριχνε το μεσα στα 10 ml.ετσι οι απωλειες σου θα ειναι μικρες, και εν τελει ψαχνεις την συνταγη! Οταν την βρεις θα το κανεις εξαρχης! για μια φορα ειναι η μικροταλαιπωρια!

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #139 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:46 »
Κάνε παιχνίδι σε μπουκαλάκια των 10ml. Βάλε πρώτα τη μηδενική βάση, μετά τις σταγόνες του αρώματος και μετά τη νικοτινούχα. Ανακατεύεις.  Δοκιμάζεις αν σου πέσει ελαφρύ το αποτέλεσμα προσθέτεις απο τη νικοτινούχα βάση.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #140 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:29 »
ρε παιδια θα κανω την πιο ανοητη και παιδικη ερωτηση τωρα...μην γελασετε....
απο τα μπουκαλακια γευσησ Ατμος λαμπ πως ριχνουμε σταγονες......?

ειναι γυαλινα μη συμπιεστα και τον μηχανισμο στο καπακι δεν τον εχω καταλαβει. προσπαθουσα χθες να φτιαξω 10 γρηγορα εμελια αλλα τελικα εβγαλα τις συριγγες γιατι δεν μπορουσα να σταξω....!πανω κατω το κουνουσα,μπρος πισω,με κλιση,με πιεση...τιποτα...

εσεις πως σταζετε τις γευσεις σας.....?

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #141 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:31 »
Θέλει δυνατό ανακάτεμα πρώτα και μετά το γυρνάς ανάποδα και περιμένεις. Είναι μέχρι να φύγει η πρώτη σταγόνα...

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #142 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:36 »
ρε παιδια θα κανω την πιο ανοητη και παιδικη ερωτηση τωρα...μην γελασετε....
απο τα μπουκαλακια γευσησ Ατμος λαμπ πως ριχνουμε σταγονες......?

ειναι γυαλινα μη συμπιεστα και τον μηχανισμο στο καπακι δεν τον εχω καταλαβει. προσπαθουσα χθες να φτιαξω 10 γρηγορα εμελια αλλα τελικα εβγαλα τις συριγγες γιατι δεν μπορουσα να σταξω....!πανω κατω το κουνουσα,μπρος πισω,με κλιση,με πιεση...τιποτα...

εσεις πως σταζετε τις γευσεις σας.....?

Κοίτα το μπουκαλάκι σε φως, θα παρατηρήσεις ότι από την μια πλευρά του στομίου έχει ένα μακρύτερο πλαστικό σαν μύτη περίπου 2 πόντους μακρύ.
Αυτό θα φροντίζεις να είναι από την πάνω πλευρά όταν ρίχνεις το υγρό. Δηλαδή θα το γέρνεις έτσι ώστε το μακρύτερο μέρος να φεύγει από το υγρό και να παίρνει αέρα.
Με αυτό τον τρόπο όσο το γερνεις τόσο γρηγορότερα θα πέφτουν οι σταγόνες, εύκολα.

Τέτοιο μπουκαλάκι είχα να δω από την εποχή που άτμιζα vinirette πριν 2 χρόνια  :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #143 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:37 »
ελπιζω να μην χρειαστει να πεταω και ταπες οπως αυτοι στο Τενεσι...
το καπακι το εχω βγαλει ενα καρο φορες για βουτηξω την συριγγα μεσα. αλλα οσο και  να το φιλοσοφισα πως δουλευει δεν καταλαβα...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #144 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:40 »
Σε αρωματα που παιζεις με σταγονες οκ εχουν καποια λογικη αυτα τα πωματα. Ειχα παρει ομως κατι υγρα πο μια Ovale με τετοια! Σε ετοιμο υγρό τι να το κανεις αυτο????????
Αναγκαζόμουνα να το βγαζω!

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:43 »
Πάντως αυτά τα μπουκαλάκια είναι τα πιο ιδιαίτερα, παίζουν με νόμους της φύσης (μπαίνει αέρας από την μια, βγαίνει υγρό από την άλλη).
Όπως λες alex άμα τα μάθεις είναι ότι πρέπει για γεύσεις γιατί κανονίζεις ακόμα και την ροή βάση του του τρόπου που τα γέρνεις  :thumpup:

Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:49 »
Alex μήπως έχεις δοκιμάσει το άρωμα μέντας ή πορτοκάλι απο Zerobacco?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:53 »
Πορτοκαλι το μυρισα μονο, μαρεσε ΠΑΡΑ πολυ, το φανταζομαι με σοκολατα αλλα δεν το παιρνω γιατι εχουν παρατηρηθει ραγίσματα σε τανκακια εξαιτιας οξινων αρωματων σε υγρα και δεν το ρισκαρω πριν παρω ανταλλακτικο. Μεντα εχω. Εχει πολυ δυνατο αρωμα δυοσμου στη μυτη, αλλα οχι τοσο στη γευση! Εννοω οτι στη γευση ειναι πολυ περισσοτερο μεντα παρα δυοσμος. ΠΟΛΥ δυνατο, πιο δυνατο και απο το μηλο, με δυο σταγονες στα 10 μουλου σχεδον κυριαρχει! Βαζω απο μια δυο σταγονες σχεδον παντου, για να υπαρχει ως επιγευση και ως δροσια. Συμπληρωνει κατ εμε τελεια το μηλο!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 02:56 »
το πορτοκαλι ειναι πολυ δυνατο στο αρωμα..ισα που ανοιγεις το μπουκαλακι κυριαρχει...το αφησα για το τελος και δεν το εχω δοκιμασει ακομη... παντως η γυναικα μου μου ειπε να το αφησω για αποσμητικο χωρου... υπεροχη μυρωδια..

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:32 »
παρελαβα χτες σοκολατα βανιλια καφε...
εκανα ενα χαρμανι χτες και εβαλα....
στα 10ml 10 σταγονες καραμελα 8 βανιλια και 10 σταγονες σοκολατα........
24αρι το υγρο......αστα να πανε.μπομπα απο γευση...σκετη λιχουδια.......
θα φτιαξω σημερα με σκετο καφε....μου φενεται ο καφες ειναι λιγο ποιο ελαφρυς απο τα αλλα
καλυτερα ομως να πηγαινει γαντι με τον πρωινο καφε.....
η επομενη παραγγελια μου θα ειναι pg να δω διαφορες σε χτυπημα απο την vg..
για ακομα μια φορα μπραβο στο μαγαζι-χημειο...για την αψογη ποιοτητα ..... :yes: :yes: :yes:
και την γρηγορη αποστολη-παραλαβη :yes: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios