vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 0 χρήστες

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #120 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 20:33 »
RY4. Έξοχο ελαφρυ καπνικο για ολη μερα. Απολαυστικοτατο! Απο αυτα που παραγγελνεις ξανα και ξανα.

+1....  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #121 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 21:05 »
+1....  :thumpup:

Έχει βρε παιδιά καμία σχέση με το RY4 της Nobacco; Γιατί με αυτό μόνο αναμίξεις έκανα, η γεύση του μου ερχόταν χάλια!

Αποσυνδεδεμένος seth2769

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Cran e-liquis Russia SPB
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #122 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 21:30 »
και εγω παρελαβα σημερα βασεις και αρωματα (ΚΑΡΑΜΕΛΑ-ΚΑΦΕ)
καλα ο καφες δεν παιζεται λεμε :tongue_smilie: :tongue_smilie:

ρε παιδια, οντως υσχυει? αν αφησουμε τα υγρα ανοιχτα μια ημερα ,ωριμαζουν και αλλαζουν γευση????

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2014, 10:48 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #123 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:29 »
Δεν ωριμάζουν σώνει και καλα, αλλα κατακαθονται και ομογενοποιούνται καλυτερα. Οσο καλα και αν τα εχεις ανακατεψει, είτε φραπέ, ειτε παραδοσιακά με καλαμάκι, οταν κατσει το υγρό το πρωι θα εχει πιο ομογενοποιημενη γευση. Συνηθως, κατι που φαινεται εντονο το βραδυ που το φτιαχνεις, το πρωι ειναι πιο ηπιο και μεστο.

edit τωρα ειδα οτι ειπες ανοιχτα. ΟΧΙ το ανοιχτά αν δεν εχεις βαλει αλκοολ μεσα δεν παιζει κανενα ρολο. Κλειστα αλλα ησυχα εννοουσα εγω.

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #124 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:44 »
Γεια σας παιδιά!

Έχω παραγγείλει καραμέλα μιας και είδα θετικά σχόλια και ανυπομονώ να έρθει!

Δεν έχω δοκιμασει ακόμα να φτιάξω κάποιο δικό μου υγρό... αλλά σκοπεύω όταν με το καλό εφοδιαστεί το κατάστημα να εφοδιαστώ και γω με τα υλικά και να αρχίσω το ""μαγείρεμα""

Είναι καλύτερα να πάρω έτοιμη ατμιστική βάση? και να προσθέσω εγώ το αρωματάκι μου?

Και πιο μείγμα προτείνετε από τα BALANCED - MIST - THUNDER ?

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #125 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:48 »
...Είναι καλύτερα να πάρω έτοιμη ατμιστική βάση? και να προσθέσω εγώ το αρωματάκι μου?
Ναι

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #126 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:50 »
Εαν δεν εχεις καποιο πρόβλημα με την PG εγω προτείνω Balanced που ειναι οντως ενας καλος μεσος ορος ντουμανιου και χτυπήματος!
Απο κει και περα κοιτας αν η προτεραιότητα σου ειναι το χτύπημα η το ντουμανι (οπως εμένα) και πορεύεσαι.
Παντως εγω που νομιζα οτι ειχα μια δυσανεξία στην VG και μετα νομιζα οτι ηταν τελικα στην PG, με τις βασεις της Atmos Lab Τελικά δεν εχω πουθενα! μαλλον δυσανεξια σε συγκεκριμενα μαγαζιά εχω.

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #127 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:51 »
RY4. Έξοχο ελαφρυ καπνικο για ολη μερα. Απολαυστικοτατο! Απο αυτα που παραγγελνεις ξανα και ξανα.

RY4 το πήρα και εγώ και είναι φοβερό για όλη μέρα. Αλλά το πήρα από το κατάστημα στο eshop δεν υπάρχει σαν επιλογή.
Πως το παραγγέλνουμε βρε παιδιά; Μόνο από εκεί ή τηλεφωνικά;

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:53 »
ευχαριστώ gioupi

ήρθε η ώρα να μελετήσω λίγο ιδιοκατασκευές!  :D

alexmach  :bye:

δεν έχω πρόβλημα με την PG, τα υγρά που ατμίζω περιέχουν το 80 % από PG. :D

Μου αρέσει το χτύπημα αλλά προτιμώ τα ντουμάνια! Οπότε μια BALANCED σκέφτομαι και γώ... για αρχή και βλέπουμε!


Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:57 »
Θα σου πρότεινα Mist είναι πολύ καλή δεν με ενοχλεί καθόλου μπορώ να σου πω ότι καλύτερο έχω ατμίσει.
Αν σου αρέσει η PG πάρε balanced (εγω την έχω δει vegeterian τελευταία) .Υπάρχει αυτή τη στιγμή σε 20mg.
Πάρε και μια  mist ή balanced σε 0mg (ένα ευρώ κοστίζει)  αν θες να αραιώσεις τα υγρά που θα φτιάξεις.
Από αρώματα Πράσινο μήλο (5-7 σταγόνες ανά 10ml) και καραμέλα (10 σταγόνες ανά 10ml).
Αυτή είναι η δική μου πρόταση... ;)

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:00 »
 Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Η βάση BALANCED γιατί είναι μόνο με 0% και 2% NIC. ?
Δηλαδή εγώ που θέλω να ατμίζω με 12mg NIC. πρέπει να αραιώνω με σκέτες ?

Αποσυνδεδεμένος gioupi

  • ***
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:02 »
Σωστα BARBADONIS. :)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:03 »
Θα σου πρότεινα Mist είναι πολύ καλή δεν με ενοχλεί καθόλου μπορώ να σου πω ότι καλύτερο έχω ατμίσει.
Αν σου αρέσει η PG πάρε balanced (εγω την έχω δει vegeterian τελευταία) .Υπάρχει αυτή τη στιγμή σε 20mg.
Πάρε και μια  mist ή balanced σε 0mg (ένα ευρώ κοστίζει)  αν θες να αραιώσεις τα υγρά που θα φτιάξεις.
Από αρώματα Πράσινο μήλο (5-7 σταγόνες ανά 10ml) και καραμέλα (10 σταγόνες ανά 10ml).
Αυτή είναι η δική μου πρόταση... ;)

Έχεις δίκιο...Επιτέλους το έκοψα

θα χρειαστώ και 0 βάση  :thumpup:...

Ευχαριστώ και για τις ''συνταγές-προτάσεις''  ;D

BARBADONIS

από ότι έχω καταλάβει για να φτιάξεις στα 12 θα πρέπει να αραιώνεις!

τώρα για το πως θα βγει το 12 ... :hmmm:

ήρθε η ώρα για διάβασμα στα 'καλλιτεχνικά' νήματα  ;D


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:03 »
Είναι πιο εύκολο με τις βάσεις και δεν μπλέκεις να προσθέτεις άλλο ένα συστατικό όπως το νερό.
Αν δεν έχεις προτίμηση σε PG/VG, και δεν θέλεις να πάρεις απ' όλα, τοτε με δυο balanced, μια 0 και μια 20 =(2%) θα είσαι ΟΚ.
Περίπου μισο-μισο θα σου δώσει 10mg, αν θελεις μεγαλύτερη ακριβεια πρέπει να ογκομετρήσεις τις δυο βάσεις ακριβώς (πιστεύω ότι δεν χρειάζεται).
Αρκεί να αναμίξεις τις δυο βασεις στην αναλογία που πρέπει για να βγαλεις την επιθυμητή νικοτίνη, προσθέτεις το άρωμα και είσαι έτοιμος.

Αποσυνδεδεμένος xsad

  • **
  • 241
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:14 »
Εγώ βρήκα και πήρα Ballanced με 20mg & 0mg και καταλαβαίνω τις συμβουλές φίλου πως μπορώ να έχω εύκολα ένα τελικό αποτέλεσμα στα 10mg. Το πρόβλημα είναι το πόσο άρωμα: έχω ακούσει και διαβάσει από 3 σταγόνες έως 30 σταγόνες στα 10ml. Τελικά ισχύει κάτι πιο αντικειμενικό σε σχέση με τις σταγόνες;  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206480 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541430 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31055 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591889 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios