vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 1 χρήστης
eurogod

Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • less is more
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 15:27 »
Ἄν πῆρες κόκκινο μῆλο, κάνε ὅπως τὸ λέει πολὺ σωστὰ παραπάνω, ἄν πῆρες πράσινο μῆλο βάλε 1-2 σταγόνες στὰ 10ml καὶ δοκιμάζεις, ἀτμίζεις, πρὶν βάλεις περισσότερες, γιατὶ εἶναι πολὺ δυνατὸ τὸ ἅρωμὰ του. :fight_shot_auto: :fight_shot_auto: :fight_shot_auto:



Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 16:49 »
Oλα ωραία όπως είπα παραπάνω με τα υγρά απ zerobacco  :respect:αλλα έχω να κάνω μια ερώτηση.γιατί το i-mist για παράδειγμα το αραιώνουν με αποσταγμένο νερό και όχι με wfi???.το αποσταγμένο ως γνωστόν έχει κάποιες παρενέργειες ενώ το άλλο όχι..οποιος ξέρει ειδικά ο χημικός τις παρέας ας μας πει :bye:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 23:34 »
λοιπον παιδια..υστερα απο διαφορες δοκιμες εβγαλα κατι συμπερασματα...
καταρχας σημερα αλαξα ατμοπ καινουργιο.....
λοιπον με vg για να εχω σταθερη τζουρα στο χτυπημα ..τουλαχιστον για 5-6 συνεχομενες πρωτου βρασει ο ατμ και κοψει να δινει καλο χτυπημα πρεπει να φτιαχνω 24αρη υγρο....
αντιθετα με την pg (αγορασμενη ετοιμη στα 20 μλ απο μαγαζι-δεν εχω δοκιμασει ακομα του ZEROBACCO)
καλυπτομαι ανετα με 16αρα σε νικοτινη......
ξερω η 24αρα ειναι πολυ αλλα παρατηρησα οτι την μπουχτιζω ποιο ευκολα....αρα λιγοτερες τζουρες-λιγοτερα μλ..
δηλαδη μια η αλλη με την 18αρα που ατμισα χτες....
εχω 1 μλ 24αρα απο τις 8΄¨30 και τωρα μου ειναι λιγο πανω απο το μισο..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 23:58 »
Oλα ωραία όπως είπα παραπάνω με τα υγρά απ zerobacco  :respect:αλλα έχω να κάνω μια ερώτηση.γιατί το i-mist για παράδειγμα το αραιώνουν με αποσταγμένο νερό και όχι με wfi???.το αποσταγμένο ως γνωστόν έχει κάποιες παρενέργειες ενώ το άλλο όχι..οποιος ξέρει ειδικά ο χημικός τις παρέας ας μας πει :bye:
Ο χημικος της παρέας εχει αναφέρει οτι αραιώνει με Απιονοσμένο νερό, όχι απλα απεσταγμένο, αλλα καμμια σχέση με το νερο του σούπερ μαρκετ για τα σίδερα ατμου. Μιλαμε για νερο απιονισμένο που χρησιμοποιείται σε εργαστήρια. Το wfi επιπροσθέτως, ειναι και αποστειρωμένο. Αυτη ειναι η μονη τους διαφορά. Πιθανον μιλας για αλλο απεσταγμενο νερό και οχι για αυτο που χρησιμοποιείται εδω.

Αποσυνδεδεμένος Κωνσταντίνος

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • less is more
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 00:20 »
Τὸ νερὸ τοῦ καλλιτέχνη ΔΕΝ περιέχει βαρέα μέταλλα ὅπως τὸ ἀπιονισμένο νερὸ ποὺ προορίζεται γιὰ χρήση σὲ μηχανήματα.
Εἶναι φαρμακευτικῆς καθαρότητος νερὸ ὁμοιο μὲ τὸ WFI τοῦ φαρμακείου.





Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 11:16 »
ok είμαστε τότε ,αν μιλάμε για νερό παραπλήσιο του wfi..εγώ νόμισα ότι ήταν το απλό αποσταγμένο νερό :dontknow:...ty παίδες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 14:34 »
Εχει χρησιμοποιήσει κανεις συγκεκριμενο αρωμα που χρησιμοποιουσε με βασεις αλλης εταιριας και ειδε διαφορα (προς το καμμια σχεση) στη γευση του τελικου υγρου?
Να γινω ποιο συγκεκριμενος.
Ειχα παρει βαση 50-50 18mg pg-vg και την αραίωνα με vg σκετη (50% βαση 50% VG) ολα απο inawera βαζωντας το αγαπημενο μου αρωματακι gold ducat (παλι απο inawera) με αποτελεμα το καθημερινο μου υγρο για ατμισμα. :)
Αφου ειδα οτι παιζει και απο ελλαδα πλεον η ιδια κατασταση γιατι οχι να μην προτιμήσω καποιον πατριωτη αντι τον πολωνο? :D
Χτες λοιπον παρελαβα την balanced βαση 20mg και σκετες vg mist απο zerobacco :) και αφου εφτιαξα με τον ιδιο ακριβως τροπο και αρωμα (gold ducat) το υγρο μου και γεμισα ενα καινουριο καρτο του m&m με την πρωτη δοκιμη μου ηρθε (σορυ κιολας) να κανω εμετο! :wall:
Λεω δεν μπορει ΤΟΣΗ διαφορα στην γευση κατι δεν εκανα καλα...κατι μπερδεψα η μπορει και σκαρτο να ηταν το νεο καρτο...
Να μη τα πολυλογω μετα απο 3 επαναληψεις σε κατασκευη υγρου (ιδιες δοσολογιες ΠΑΝΤΑ) και δοκιμη σε 2 νεα καρτο δεν αλλαξε απολυτος τιποτα...Η γευση καμμια σχεση οπως την ατμιζα πριν και μου εφερνε απλα αηδια.
Παιζει να εχει ΤΟΣΗ διαφορα η ιδια γευση αναλογος την βαση την οποια χρησιμοποιούμε??
(εκανα υγρο και με black cherry απο inawera και ειδα διαφορα παλι αλλα οχι τραγικη οπως με gold ducat)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 14:50 »
Εγω το είχα κανει το πείραμα με αρώματα του Funstore που μου είχαν μείνει, και δεν είδα καμμια ουσιαστική διαφορά, εκτός του ότι εξαφανιστηκε μια σχετικη δυσανεξία που νομιζα οτι ειχα στην VG με τις νεες βασεις. Ακόμα χρησιμοποιώ και αρώματα του funstore μεχρι να τελειώσουν και δεν βλεπω διαφορά. Εχω δοκιμασει και σε PG και σε  VG .

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 15:25 »
καραμελα δεν υπαρχη!!!!
ειναι εθισμος .οσο για σκετι pg k αρωμα δεν ειναι κακο αλλα με την vg αναδυκνιετε το αρωμα της καραμελας καλητερα ,
ετσι μου φενετε εμενα βεβαιος.γενικα νομιζω οι γλυκες γευσεις θελουν vg

Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Αντιμετώπισα πρόβλημα γεύσης (ή απουσίας της καλύτερα) με καραμέλα από funstrore (βλέπε: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1395.msg167941.html#msg167941) αλλά η καραμέλα που πήρα από zerobacco είναι πραγματικός δυναμίτης!!! 5 σταγόνες στα 5 ml που ανάμιξα (έτσι, για δοκιμή) και για 2-3 λεπτά έχω τη γεύση της στο στόμα μου!!! Πάρα πολύ καλή! Μπράβο! Είμαι καταενθουσιασμένος!!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 15:28 »
Μερικες φορές οι γεύσεις τυπου καραμελας, butterscotch, vanilla, apple pie κλπ ειναι η του υψους η του βαθους.
Τοσο που σκεφτομαι οτι θα επρεπε να ειχαν διαφορετικες τιμες.
Αλλο ειναι σε 50ml ας πουμε να πρεπει να βαλεις 1,5 ml και αλλο να πρεπει να βαλεις 7 ή 8.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:53 »
Σημερα ηρθε και η δικια μου παραγγελια με 6 υγρα.
Τα ζητησα ολα balanced 6mg.

Μεχρι στιγμης δοκιμασα τρια, αφου επεστρεψα απο ταβερνα....
Πρωτο το γλυκο (σοκολατα), μετα το φρουτο (κοκκινο μηλο) και τελος ενα τσιγαρακι (Virginia)  :D

Η σοκολατα δυνατη και υπεροχη.
Το μηλο δροσιστικο και αερατο, έξοχο.
Το Virginia ειναι ΤΟ Virginia. Καμια σχεση με τα "Virginia" που ηξερα. Στα 4+ βολτ ειναι paradise on earth.

Η 6αρα νικοτινη ειναι πιο σοβαρη απο την 9αρα ή ακομα και την 12αρα που εχουν αλλες "μαρκες" υγρων.

Πανο Καλλιτεχνη, συγχαρητηρια φιλε για την ποιοτητα, την εξυπηρετηση, την αψογη και φιλικοτατη επικοινωνια και το ηθος.
 :thumpup: :respect:

Ειμαι πλεον μονιμος πελατης ZEROBACCO. Ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει.

Ευχαριστω θερμα, Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2012, 18:10 από bersekero »

Αποσυνδεδεμένος diablogas

  • **
  • 303
  • Φύλο: Άντρας
  • VV By SEB-V MAX-REGENESIS
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 19:38 »
Εχει χρησιμοποιήσει κανεις συγκεκριμενο αρωμα που χρησιμοποιουσε με βασεις αλλης εταιριας και ειδε διαφορα (προς το καμμια σχεση) στη γευση του τελικου υγρου?
Να γινω ποιο συγκεκριμενος.
Ειχα παρει βαση 50-50 18mg pg-vg και την αραίωνα με vg σκετη (50% βαση 50% VG) ολα απο inawera βαζωντας το αγαπημενο μου αρωματακι gold ducat (παλι απο inawera) με αποτελεμα το καθημερινο μου υγρο για ατμισμα. :)
Αφου ειδα οτι παιζει και απο ελλαδα πλεον η ιδια κατασταση γιατι οχι να μην προτιμήσω καποιον πατριωτη αντι τον πολωνο? :D
Χτες λοιπον παρελαβα την balanced βαση 20mg και σκετες vg mist απο zerobacco :) και αφου εφτιαξα με τον ιδιο ακριβως τροπο και αρωμα (gold ducat) το υγρο μου και γεμισα ενα καινουριο καρτο του m&m με την πρωτη δοκιμη μου ηρθε (σορυ κιολας) να κανω εμετο! :wall:
Λεω δεν μπορει ΤΟΣΗ διαφορα στην γευση κατι δεν εκανα καλα...κατι μπερδεψα η μπορει και σκαρτο να ηταν το νεο καρτο...
Να μη τα πολυλογω μετα απο 3 επαναληψεις σε κατασκευη υγρου (ιδιες δοσολογιες ΠΑΝΤΑ) και δοκιμη σε 2 νεα καρτο δεν αλλαξε απολυτος τιποτα...Η γευση καμμια σχεση οπως την ατμιζα πριν και μου εφερνε απλα αηδια.
Παιζει να εχει ΤΟΣΗ διαφορα η ιδια γευση αναλογος την βαση την οποια χρησιμοποιούμε??
(εκανα υγρο και με black cherry απο inawera και ειδα διαφορα παλι αλλα οχι τραγικη οπως με gold ducat)
Αστο να ωριμασει 24 εως 48 ωρες και μετα βλεπεις!Κι εμενα στην αρχη μου ηρθε να ξερασω!Μου εβγαινε μια φαρμακιλα αλλα με την αυριο που δοκιμασα ηταν οκ.Μαλον ανακατευτηκαν (ωριμασαν τα αρωματα μεσα και δεν μου βγαινει η φαρμακιλα, υποψιν επειδη ειχα βαλει περισσοτερο αρωμα καραμελας εριξα και 5-6 σταγονες λεμονακι φρεσκο μεσα (50 ml) στο υγρο που ειχα φτιαξει για να σπασει :thumpup:
με υλικα ZEROBACCO παντα ειναι φτηνα και καλα  :thumpup: VG 18mg+ VG 0 mg+ αρωματα

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 20:00 »
Αστο να ωριμασει 24 εως 48 ωρες και μετα βλεπεις!Κι εμενα στην αρχη μου ηρθε να ξερασω!Μου εβγαινε μια φαρμακιλα αλλα με την αυριο που δοκιμασα ηταν οκ.Μαλον ανακατευτηκαν (ωριμασαν τα αρωματα μεσα και δεν μου βγαινει η φαρμακιλα, υποψιν επειδη ειχα βαλει περισσοτερο αρωμα καραμελας εριξα και 5-6 σταγονες λεμονακι φρεσκο μεσα (50 ml) στο υγρο που ειχα φτιαξει για να σπασει :thumpup:
με υλικα ZEROBACCO παντα ειναι φτηνα και καλα  :thumpup: VG 18mg+ VG 0 mg+ αρωματα
Thanks φιλος αυτο θα κανω. :)

Αποσυνδεδεμένος kokalo

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 20:14 »
Ήρθαν και τα δικά μου σήμερα. Σούπερ τιμές και εξυπηρέτηση! πηρα και έναν IMIST και έχει ντουμανιάσει ο τόπος!

έφτιαξα το πρώτο μου μηλαράκι και ενα καραμελωμένο μήλο (θα δείξει)!!

πήρα VG για καλύτερα αλλά μου λείπει το χτύπημα. σε τι ποσοστό θα πρέπει να βάλω PG για να έχω χτύπημα;


Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενκά για τα υγρά Atmos Lab από το κατάστημα της ZEROBACCO
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 20:23 »
Συνεχιζω το βιολι μου εγω  :))

Καραμελα. Δυνατη και πολυ ευχαριστη, και ευτυχως οχι γλυκια. Πιστευα οτι θα με λιγωνε  :)) αλλά ηταν τελεια!
Δεν ειναι για πιπιλα, αλλά ειναι μια φανταστικη αλλαγη στο μεσοδιαστημα, οπως και οι σοκολατες.

RY4. Έξοχο ελαφρυ καπνικο για ολη μερα. Απολαυστικοτατο! Απο αυτα που παραγγελνεις ξανα και ξανα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206480 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31055 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50166 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357752 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193057 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios