vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 5 χρήστες
radios, Buliwyf, redvw74, Sergios, Jorge

Twitter

Πονοκέφαλος

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #75 στις: Μαΐου 09, 2012, 16:00 »
Μπιλυ οταν λαβεις διαγνωση απο τον γιατρό ενημερωσε μας αν εχεις την καλοσύνη!
καλα αποτελεσματα!  :thumpup:

Παιδιά, προσπαθώ ακόμα να βγάλω άκρη! Οι πονοκέφαλοι συνεχίστηκαν ακόμα πιο δυνατοί. Η αξονική εγκεφάλου που έκανα έδειξε απόλυτα καθαρή (ευτυχώς) και δεν φαίνεται να υπάρχει τελικά κάποιος λόγος παθολογικός που να τους προκαλεί.

Εδώ και δύο ημέρες το γύρισα σε σκέτη pg με άρωμα δοκιμαστικά για να δώσω ακόμα μια ευκαιρία στο η.τ. (Με την σκέτη vg, δεν βγήκε άκρη). Θα ήθελα να μου πείτε, αν εσείς έχετε ή είχατε συμπτώματα έντονης κεφαλαλγίας με vg αποκλειστικά.

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #76 στις: Μαΐου 09, 2012, 16:15 »
όχι,μόνο φουσκώματα είχα.
ήμουν ευαίσθητος στους πονοκεφάλους λόγω ιγμορίτιδας και με το που σταμάτησα το κτ και άρχισα το ητ εξαφανίστηκαν!
σπάνια έχω πια και αφού πιεστώ έντονα από ξενύχτια ή καταχρήσεις.
σου προτείνω να τσεκάρεις τα δόντια σου,βγάλε μια πλάκα πανοραμική.είχα αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα στο παρελθόν χωρίς να έχω πονόδοντο αλλά μόνο πονοκέφαλο και πόνους στο μάτι σαν ημικρανία ένα πράγμα.

Αποσυνδεδεμένος gkhellas

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #77 στις: Μαΐου 09, 2012, 16:17 »
Παιδιά, προσπαθώ ακόμα να βγάλω άκρη! Οι πονοκέφαλοι συνεχίστηκαν ακόμα πιο δυνατοί. Η αξονική εγκεφάλου που έκανα έδειξε απόλυτα καθαρή (ευτυχώς) και δεν φαίνεται να υπάρχει τελικά κάποιος λόγος παθολογικός που να τους προκαλεί.

Εδώ και δύο ημέρες το γύρισα σε σκέτη pg με άρωμα δοκιμαστικά για να δώσω ακόμα μια ευκαιρία στο η.τ. (Με την σκέτη vg, δεν βγήκε άκρη). Θα ήθελα να μου πείτε, αν εσείς έχετε ή είχατε συμπτώματα έντονης κεφαλαλγίας με vg αποκλειστικά.

όχι

Αποσυνδεδεμένος johnpetr

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #78 στις: Μαΐου 09, 2012, 16:33 »
όχι :nope: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #79 στις: Μαΐου 09, 2012, 16:45 »
Παιδιά, προσπαθώ ακόμα να βγάλω άκρη! Οι πονοκέφαλοι συνεχίστηκαν ακόμα πιο δυνατοί. Η αξονική εγκεφάλου που έκανα έδειξε απόλυτα καθαρή (ευτυχώς) και δεν φαίνεται να υπάρχει τελικά κάποιος λόγος παθολογικός που να τους προκαλεί.

Εδώ και δύο ημέρες το γύρισα σε σκέτη pg με άρωμα δοκιμαστικά για να δώσω ακόμα μια ευκαιρία στο η.τ. (Με την σκέτη vg, δεν βγήκε άκρη). Θα ήθελα να μου πείτε, αν εσείς έχετε ή είχατε συμπτώματα έντονης κεφαλαλγίας με vg αποκλειστικά.
Δοκιμασε να τραβας απαλα τζουρες,χωρις να εχουν πολυ μεγαλη διαρκεια.Εγω πολλες φορες και ειδικα οταν ειμαι κουρασμενος/ανχομενος και ξεζουμιζω το ητ,μετα υποφερω απο πονοκεφαλους..Επισης μια ερωτηση.Η τζουρα του ατμο σου ειναι σφιχτη η αερατη?
Γιατι εαν ειναι σφιχτη,με την πιεση που υποβαλλεις για να ρουφιξεις,ζοριζεται η καρδια κυριως και επειτα ο εγκεφαλος που εχει ως αποτελεσμα τον πονοκεφαλο.Τουλαχιστον αυτο εχω παρατηρησει σε εμενα.

Αποσυνδεδεμένος loft

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #80 στις: Μαΐου 09, 2012, 16:56 »
Πιο λογικό θα μου φαινόταν ο πονοκέφαλος να οφείλεται σε μεγάλη δόση νικοτίνης, παρά να έχει
σχέση με τη βάση PG ή VG :dontknow:

Πιστεύω πάντως ότι με τις δοκιμές θα βρεις κάτι που δε σε ενοχλεί..

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #81 στις: Μαΐου 09, 2012, 18:54 »
Ούτε εγώ πονοκεφάλους από Vg Non jamais! :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #82 στις: Μαΐου 10, 2012, 01:20 »
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Αυτό με την πανοραμική πλάκα στα δόντια νομίζω πως θα το δοκιμάσω γιατί θέλω να αποκλείσω όλες τις πιθανότητες.

Όσο για την τζούρα, έχω αλλάξει διάφορους ατμοποιητές, από τον πολύ χαλαρό imist (μεγάλη η χάρη του), μέχρι τον πιο σφιχτό καρτομάιζερ και προσφάτως τον CE4, χωρίς να υπερβάλλω στις ρουφηξιές και αποτέλεσμα δεν είδα.  :wall:

Να συμπληρώσω πως σήμερα, μετά από τόσες εβδομάδες πραγματικής ταλαιπωρίας, είναι η πρώτη μέρα που το κεφαλάκι μου είναι καθάριο. Μεγάλη ανακούφιση παιδιά! Μακάρι να συνεχιστεί έτσι. Το περίεργο είναι πως απ' ό,τι φαίνεται (μην το ματιάσω) δε με ενοχλεί η pg, που συνήθως θεωρείται η περισσότερο υπεύθυνη για διάφορα.

Ταυτόχρονα πάσχω από ήπιο άσθμα που παρουσιάστηκε σχεδόν μαζί με τους πονοκεφάλους, όμως οι γιατροί που έχω επισκεφτεί δεν τα συνδυάζουν. Αυτό όμως είναι μια άλλη ιστορία που όταν θα έχω πλήρη και σαφή αποτελέσματα θα σας την εκθέσω λεπτομερώς στο ανάλογο νήμα. Το ψάχνω πολύ μέχρι να βγάλω άκρη και μ' αυτό. Το μόνο στοιχείο που μπορώ να πω είναι πως ο πνευμονολόγος που επισκέφτηκα μου είπε πως το πιθανότερο είναι οι ουσίες του η.τ. να λειτούργησαν σας ερεθιστικός παράγοντας για το εν υπνώσει άσθμα που είχα από παλιά.

Αποσυνδεδεμένος bill888

  • **
  • 336
  • Φύλο: Άντρας
  • μωλον λαβε
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #83 στις: Μαΐου 10, 2012, 01:24 »
απο οσους ατμιστες εχω μιλησει κ ειναι αρκετοι δεν ειχαν πονοκεφαλους κ φυσικα ουτε εγω :thumpup:

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #84 στις: Μαΐου 10, 2012, 01:38 »
Είναι αναµενόµενο με το κόψιμο του τσιγάρου να υπάρχουν και στερητικά συμπτώματα
απεξάρτησης από τη νικοτίνη κυρίως και τη πίσσα. Τα συμπτώματα ειναι συνήθως χειρότερα
τις πρώτες µέρες. Η εµπειρία του κάθε καπνιστή είναι διαφορετική και µολονότι τα στερητικά συµπτώµατα µπορεί να είναι δυσάρεστα, θα περάσουν.
Όταν αλλάξεις από κάπνισμα και πας σε άτμισμα είναι σαν διακοπή τσιγάρου και αν δεν
εξαλειφθούν ένα από τα συμπτώματα είναι ο πονοκέφαλος.
Αν τα συµπτώµατα συνεχίσουν ή φαίνεται να χειροτερεύουν, θα πρέπει να συµβουλευόμαστε
έναν γιατρό. Είναι πιθανόν, το καπνισµά μας να έκρυβε τα συμπτώματα κάποιας ασθένειας. :)

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #85 στις: Μαΐου 10, 2012, 02:53 »
Την πρώτη βδομάδα- δεκαήμερο είχα πονοκεφάλους, σφάχτες μερικών δευτερολέπτων στους κροτάφους κυρίως. Μετά από αυτό το δεκαήμερο, όπως ήρθαν, έφυγαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 10, 2012, 03:16 από apVga »

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 10, 2012, 03:08 »
Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα apVga!!!!!! Μόνο που σε μένα δεν σταμάτησαν αλλά εξελίχθηκαν σε έντονη κεφαλαλγία σε συνδυασμό με τους σφάχτες, περιοδικά. Τι υγρά άτμιζες όταν σου παρουσιάστηκαν; Εξακολουθείς να ατμίζεις τα ίδια;

Αποσυνδεδεμένος apVga

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 10, 2012, 03:15 »
Το tobacco από nobacco (70%PG) το 11άρι, 1ml την ημέρα. Ναι, για την ώρα (διότι ψάχνομαι για αλλαγή σε vg) το ίδιο κάνω ακόμη -2 μήνες και κάτι ψιλά, συνολικά.

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 10, 2012, 03:17 »
πονοκεφαλοι απο απεξαρτηση απο την πισσα δεν ειναι λογικοι... η εξαρτησιογονος ουσια  ειναι η νικοτινη.. και με το ατμισμα μαλλον παιρνουμε περισσοτερη
η νικοτινη ανεβαζει την πιεση ως γνωστον
λογικα ειναι και θεμα με τις αερατες τζουρες απ' οτι εχω καταλαβει απο την μικρη μου εμπειρια

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 10, 2012, 04:07 »
πονοκεφαλοι απο απεξαρτηση απο την πισσα δεν ειναι λογικοι... η εξαρτησιογονος ουσια  ειναι η νικοτινη.. και με το ατμισμα μαλλον παιρνουμε περισσοτερη
η νικοτινη ανεβαζει την πιεση ως γνωστον
λογικα ειναι και θεμα με τις αερατες τζουρες απ' οτι εχω καταλαβει απο την μικρη μου εμπειρια

με το άτμισμα παίρνεις λιγότερη συγκριτικά πάντα και αποδεδειγμένα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116723 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824920 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507949 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9044 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569152 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294551 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763112 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem