vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge

Twitter

Νεος με απορίες! =)

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #510 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:17 »
Τα μοντ είναι οι μπαταριοθηκες.χωριζονται σε κατηγορίες όπως μηχανικά και ηλεκτρονικα.προσφέρουν πολλές επιλογες σε σχέση  με τις άλλες μπαταρίες αλλά έχουν συνήθως μεγάλο μέγεθος συγκριτικά με τις κοινές μπαταρίες.ρίξε μια μάτια στα λινκ του ζαχαρη και θα σου λυθούν πολλές απορίες.
 
Πολύ καλά έκανες και πήρες το   egow!!!το κάθε εργαλείο έχει την δική του χάρη.Και εγώ στίν έξω κόσμο με ego εμφανιζομαι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:23 από thodouris »

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #511 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:19 »
Εγω να καπνιζω το πηρα ρε παιδια οχι να κανω overclock το τσιγαρο μου!! :Ρ με ενδιαφερη μονο αν ειναι κατι καλυτερο...τωρα να μου μετραει δευτερολεπτα και να μου λεει ποση μπαταρια εχω δεν με καιει και ιδιαιτερα..αλλα αν προσφερει καλυτερο ατμισμα να το σκεφτω!!

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:29 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #512 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:23 »
Να θυμασαι αυτη τη δηλωση σου σε 3-4 μηνες οταν θα ψαχνεις ανταλλακτικα για τον τριτο σου επισκευασιμο.  :))
Περα απο την πλακα, τωρα στην αρχη αστα αυτα, μην τα κοιτας και πολυ.
Βασισου στους εργοστασιακους ατμοποιητες για να μπεις στο τριπακι του ατμισματος και να το βαλεις στη καθημερινη σου ζωη απομακρυνοντας τη βλαβερη συνηθεια του καπνισματος και η αναγκη σου για επισκευασιμο/καλυτερο mod θα ερθει μονη της σε μερικους μηνες.
Μην το ζοριζεις το θεμα για κατι καλυτερο (και δυσκολοτερο) τον πρωτο καιρο.

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #513 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:26 »
Αρα αφηνουν χρονο ευκολα μου λες τα εργοστασιακα...ο ατμοποιητης ειδα δεν ειναι και στα καλυτερα του...αλλα θα ψωφησουν και οι δυο μπαταριες..τεσπα ας βγαλει πρωτα τα λεφτα του αυτο που πηρα που ηδη κανει μεγαλη αποσβεση..εχω κανει 6 τσιγαρα σε 3 μερες που τα δυο αναγκαστικα και εσπασε ο ατμοποιητης...

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:30 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #514 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:32 »
Οχι, υπαρχουν εργοστασιακοι ατμοποιητες που ειναι πολλοι καλοι.
Υπαρχουν μαλιστα ατμιστες χρονων που συνεχιζουν και χρησιμοποιουν αποκλειστικα εργοστασιακους ακομα και τωρα.
Απλα ειναι αλλη η μαγεια των επισκευασιμων, οι πολλοι και διαφορετικοι τροποι ατμισματος που σου δινουν και η δυνατοτητα να τα προσαρμωσεις ολα στα μετρα σου.
Μετα γινεται χομπι το ολο θεμα και αποκτα περισσοτερο ενδιαφερον.  :)
Με διαβασμα εδω στο φορουμ θα τα ανακαλυψεις ολα μονος σου στην πορεια, μην το βιαζεις το θεμα.
Προσπαθησε τωρα στην αρχη να κοψεις και αυτα τα 6 τσιγαρακια που λες οτι εκανες, να βρεις 2-3 υγρα που σε ικανοποιουν περισσοτερο και στην πορεια, με τη βοηθεια ολων μας, θα ερθουν και τα αλλα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος pikachukaki

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #515 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 18:37 »
Εχει πλακα να πω την αληθεια...και τα 6 τσιγαρα για μενα ηταν πολυ extreme να κανω μονο τοσα ενω εκανα 40αρι καπνο σε 2-3μερες....απλα αφου θα το κανω καλο θα ειναι να εχω κατι και να μεινει...να μην τρεχω..αλλα οπως λες σιγα σιγα με το καιρο θα μαθω!!!

Αποσυνδεδεμένος ΜΙΤΣ

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #516 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 19:01 »
Οπως είπε και ο νεμεσις δες το λίγο και σαν χόμπι όπως οι πέρισσότεροι από μας
και όλα θα πανε καλά!! :thumpup:

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #517 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 19:36 »
Ενα χομπυ που σου κανει καλο στην υγεια αλλα και στην τσεπη.

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #518 στις: Ιανουαρίου 13, 2013, 23:49 »
Καλησπέρα στους απανταχού ατμιστές!


Θέλω τα φώτα σας.Έχω ξεκινήσει το άτμισμα εδώ και περίπου 2,5 μήνες αλλά έχω εξοπλιστεί σχετικά καλά.Πήρα αρχικά ego,umax και εσχάτως provari mini.από ατμοποιητές ce4+v3,vivi nova,T3,vivi tank,tanko και dct.
Με τις ego είμαι πολύ ευχαριστημένος με ce4+v3 1,8ohm και με το mod με τον tanko 2,4ohm.Μου αρέσει πολύ η σφιχτή τζούρα -ιδιαίτερα σε σχέση με τα carto- και η γεύση τους.
Στο προκείμενο λοιπόν,θέλω να ψαχτώ λίγο με επισκευάσιμους αλλά δεν έχω την υπομονή και την ικανότητα για σύρματα με και χωρίς αντίσταση και τα παρελκόμενα.Μου αρέσει πολύ ο killer 705 και μιας που είδα πως υπάρχουν και έτοιμες φιτιλοαντιστάσεις σκέφτηκα πως δεν θα απογοητευτώ και στην πορεία θα το παλέψω και μόνος μου.


Πιστεύετε πως είναι μια καλή λύση ο συγκεκριμένος για τα γούστα μου?Με εντυπωσίασε που είδα πως δεν παίρνεις καμμένο ούτε μετά από απανωτές και μακρόσυρτες τζούρες.Με προβληματίζει η διαθεσιμότητα όμως.


Έχουμε καμία άλλη πρόταση?


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Φιλικά,
Γιώργος

Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #519 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 00:49 »
Ειναι μια καλη επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος vaios61

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #520 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 01:05 »
Για αρχη,ετσι εκανα και γω,μετα απο συμβουλες πιο ειδικων,πηρα επισκευασιμο μονο με αντισταση και φυτιλι.Υπαρχουν αρκετοι στην αγορα,πολυ καλοι και ευκολοι στο σεταρισμα. ;)

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #521 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 01:19 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.


Για κάτι πιο απλό σκεφτόμουν τον vision eternity για τον οποίο και καλές κριτικές έχω ακούσει και είναι οικονομικός.Αυτο που με χαλάει στον συγκεκριμένο είναι η εμφάνιση μιας που το θέλω για το provari.Ενώ ο killer σε συνδυασμό με το prive special πιστεύω θα είναι ό,τι ομορφότερο υπάρχει!!

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #522 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 01:40 »
Απο κει και περα ευκολος στο σεταρισμα του και πολυ αξιολογος ειναι
ο spheroid ουσιαστικα δεν κανεις και πολλα ενα συρμα γυρω απο ενα φυτιλι
τυλιγεις τιποτα δλδ

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #523 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 02:05 »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Νεος με απορίες! =)
« Απάντηση #524 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 02:27 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.


Για κάτι πιο απλό σκεφτόμουν τον vision eternity για τον οποίο και καλές κριτικές έχω ακούσει και είναι οικονομικός.Αυτο που με χαλάει στον συγκεκριμένο είναι η εμφάνιση μιας που το θέλω για το provari.Ενώ ο killer σε συνδυασμό με το prive special πιστεύω θα είναι ό,τι ομορφότερο υπάρχει!!

Γιώργο επειδή σκεφτόμουν κι εγώ για το σπέσιαλ με μεσα κίλλερ, πιστευω πως τελικά θα υπάρχει ή αισθητικό η λειτουργικό θέμα μεταξυ τους.
Κι εξηγω: Εάν δεις το βιντεο του pbusardo για το prive special, στο σημείο που δειχνει το πως μετράει σε ποιο υψος θα κάνει την τρύπα για το κάρτο, θα συμπεράνεις πως η κάτω τάπα του τανκ είναι πολύ λεπτή (αν αφαιρεσεις το υψος της ποδιάς που κρύβει τον κώνο του πρόβατου).
Αυτο, σε συνδιασμό με το μεγάλο ύψος του αντάπτορα του κίλλερ, μπορεί να έχει 2 αποτελέσματα:
Ή οι τρύπες τροφοδοσίας του κίλλερ αναγκαστικά θα πρέπει να είναι ψηλά μέσα στο τανκ (μακακία), ή για να είναι χαμηλά, ο αντάπτορας θα εξέχει πολύ απ την κάτω μεριά με αποτέλεσμα η ποδιά του τανκ να μην κουμπώνει καλά στον κώνο του πρόβατου και να μισοφαίνεται ο κώνος (πάλι μακακία). Μένει να το τσεκάρει κάποιος που θα έχει κ τα 2 και να ανεβάσει καμιά εικόνα... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem