vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 4 χρήστες
gfilip, ZoeM, camber, takoulas

GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 06, 2014, 23:53 »
Και το κουμπι και το "συμπαγες" της πλακετας αλλα και η πληρης προσβαση σε αυτη ειναι ομορφιες  :thumpup:

Ανυπομονω για τις μετρησεις.

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 07, 2014, 00:30 »
Μερικές πληροφορίες για το ηλεκτρονικό

max volt: 8
max amp: 8,3
watt range: 5-30

Αυτό σημαίνει 0,45 ohm στα 30 watts και 12,5 ohm στα 5 watts.
Πολλοί συνδυασμοί στη μέση, για παράδειγμα, στα 15 w μπορούμε να έχουμε αντίσταση 0,36 με 4,3 ohm

Watt accuracy 0,2 watt

Αν το βάλεις στα 15 βατ, τότε μπορεί να είσαι στην πραγματικότητα στα 14,8 ή στα 15,2 watt

Το efficiency-απόδοση του ηλεκτρονικού κομματιού καθε αυτο ειναι 96%. Αλλα εξαρτάται παντα απο την αντίσταση και οπωσδήποτε απο τις απώλειες της υπόλοιπης κατασκευής.

Αποσυνδεδεμένος djvolis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
    • vdental
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 07, 2014, 00:39 »
οταν ειπα οτι ειναι ζορμπ-οιδες ...το "κουμπι" με δικαίωσε...η μονη ουσιαστική διαφορα ειναι οτι παιζει και σαν step down
ας περιμενουμε μετρησεις(και με μια και με δυο μπαταριες) και σωστη λειτουργια στο χρονο για να δουμε...
προσωπική μου αποψη παντως ειναι πως μετα απο τοσα χρονια και μετα από τοσες επιλογες που υπάρχουν ηδη (οθονες κλπ) το led ειναι λιγο ...πισω..
τεσπα.. ο χρονος θα δειξει..
ευχομαι τα καλυτερα γιατι ειναι τουλαχιστον μια Ελληνική προσπάθεια

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 07, 2014, 00:42 »
Provari και DNA τρεμεται  ;D  Greek innovation  8)  συγχαρητηρια  απλα.


Δεν ειναι κακο το ledaki, πιστευω προσπαθησαν να μεινουν στη φιλοσοφια της  λητοτητας ( να θυμιζει τα πανεμορφα μηχανικα GG)  χωρις εκπτωσεις στην επιδοση

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 07, 2014, 00:56 »
Το μέγεθος της πλακέτας είναι η πρωτοπορεία, 12.5 x 12.5 χιλιοστά και με τους δύο εφαπτόμενους πόλους 12.5 x 20.5 χιλιοστά
Επίσης θα βγεί το ηλεκτρονικό με σωλήνα για το JustGG και το GGTS μάλλον μετά τη κυκλοφορία του Πρωτέα στα 90 ευρώ
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2014, 05:42 από john67 »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 07, 2014, 08:28 »
Λίγα λόγια από τον κατασκευαστή για την ιστορία της πλακέτας του Πρωτέα.
 
""""Παιδια, θα σας πω την μικρη ιστορια πισω απο το συγκεκριμενο ηλεκτρονικο.

 Αφου ο ηλεκτρονικος μου το σχεδιασε, στειλαμε την πλακετα σε πρωτη φαση στην Αμερικη, διοτι εκει εχουν την πλεον εξελιγμενη τεχνολογια οπως χαρακτηριστικα μου ειπε ο ανθρωπος.

 Απο τα 30 εργοστασια που στειλαμε την πλακετα, μονο περιπου 10 μας απαντησαν. Οι υπολοιποι δεν ασχοληθηκαν καν διοτι προφανως τους φανηκε υπερβολικα δυσκολο. Απο τους 10, οι 6-7 αν θυμαμαι καλα μας ειπαν οτι μπορουν να ξεκινησουν αμεσα την παραγωγη. Τους ειπα οκ αλλα πρωτα ζητησα απο ολους να την μελετησουν σωστα για να διαπιστωσουν τυχον δυσκολιες που μπορει να συναντουσαν στην πορεια γιατι εγω μαλλον δεν θα μπορουσα να συμβιβαστω με τις αλλαγες που πιθανον να ηθελαν να κανουν στην πλακετα μου προκειμενου να την παραξουν.

 Τελικα ολοι μα ολοι μου εστειλαν μεσα σε 2-3 μερες απαντηση οτι πρεπει το σχεδιο της πλακετας να αλλαξει, να μεγαλωσει σε πρωτη φαση και να αλλαξουν τα via (τρυπες στην πλακετα) διοτι τα περισσοτερα ηταν κρυμμενα και τυφλα.

 Τα μαζευω κακην κακως και απευθυνομαι στην Ευρωπη. Ο ηλεκτρονικος μου απογοητευμενος μου ειπε οτι αν δεν μπορει η Αμερικη, δυσκολα θα βρουμε λυση στην Ευρωπη. Παρ ολα αυτα μιλαω με περιπου 30 εργοστασια, ξεκινωντας απο Αγγλια και Γερμανια. Μεχρι στην Πολωνια και στην Τσεχια εφτασα. Ολοι με απερριψαν, και μαλιστα 2 Αγγλοι μου ειπαν οτι η συγκεκριμενη πλακετα ειναι αδυνατον να κατασκευαστει και οτι απλως χανω το χρονο μου.

 Μεγαλη στεναχωρια παιδια. Μεχρι που αποφασισα να πω στον ηλεκτρονικο μου να αλλαξει το σχεδιο που του πηρε μηνες να φτιαξει, με ενα καινουργιο. Αυτος αρνηθηκε και μου ειπε οτι πρεπει πασει θυσια να βρουμε εργοστασιο να την κατασκευασει διοτι καποια εργοστασια μπορουν να το κανουν, απλως δεν τα εχουμε βρει. Μου ειπε οτι δεν υπαρχουν πανω απο 5-6 εργοστασια παγκοσμιως που να μπορουν να φτιαξουν κατι τετοιο και οτι χρειαζονται μηχανες τεχνολογιας οχι απλως προσφατης, αλλα σημερινης.

 Καταλαβα οτι δεν θα την βγαζαμε καθαρη αλλα τελος παντων αρχισα να ψαχνω παντου. Πηρα αμπαριζα ολο το internet στελνοντας παντου e-mail, απαντωντας, ξαναστελνοντας κτλ. Εστειλα σε τουλαχιστον 30 ακομη εργοστασια στην Κινα το σχεδιο αλλα καθε φορα επαιρνα την ιδια απαντηση: "Αλλαγη στο σχεδιο αλλιως δεν μπορουμε να την κατασκευασουμε".

 Μιλαμε για 2 μηνες τρεξιματος και ολοι με απερριπταν. Μεχρι την samsung εφτασα αλλα πολυ γρηγορα μου απαντησαν οτι η ποσοτητα που ζηταω ειναι πολυ μικρη και δεν μπορουν να ασχοληθουν. Και πανω που θα τα παρατουσα, ερχεται ενα ξεκαρφωτο e-mail απο ενα εργοστασιο λεγοντας οτι αυτοι μπορουν να το φτιαξουν.

 Το πρωτο που σκεφτηκα ηταν να μην στειλω τιποτα και σε κανεναν και να ασχοληθω με ενα νεο σχεδιο πλακετας, αλλα τελικα σκεφτηκα οτι ενα ακομη e-mail δεν θα μου κοστιζε και τιποτα.

 Τελικα μετα απο 1 εβδομαδα και ενω πιστευα οτι μαλλον ειδαν το σχεδιο και με απερριψαν, μου στελνουν e-mail οτι μπορουν να ξεκινησουν αμεσα αν τους πληρωσω το απιστευτο ποσο των 10.000 ευρω για 10 δειγματα!!!!!!!

 Τους θεωρησα απατεωνες και τους εγραψα οτι αυτα ειναι ανεπιτρεπτα πραγματα κτλ. Αυτοι μου απαντησαν οτι θα μου στειλουν τα 10 δειγματα δωρεαν και αν ηταν οκ θα επρεπε να τους δωσω την παραγωγη. Τους ειπα οκ, και μετα απο 1 μηνα μου στελνουν την πλακετα

 Ο ηλεκτρονικος μου βλεποντας την πλακετα αναφωνησε: "Ρε Θανο, και γ@#ώ τις πλακετες!! Ειδες που σου τα' λεγα? Κατσε ομως να την δουμε και στην πραξη"

 Και τελικα μετα απο 1 εβδομαδα αναμονης, με πηρε ενθουσιασμενος για να μου πει οτι η πλακετα ειναι τρελλη κατασκευη και οτι ειναι ετοιμη προς χρηση διοτι την ειχε συναρμολογησει.

 Ετσι πηρα την πρωτη πλακετα στα χερια μου, η οποια ειναι αυτη που ειδατε στο βιντεο.

 Ουτε στον χειροτερο εχθρο μου δεν θα του εδινα ευχη να περασει αυτο που περασα με την πλακετα. Και ολα αυτα για το ρημαδι το μεγεθος. Δεν ηθελα να συμβιβαστω με ουτε 0,5mm μεγαλυτερη πλακετα""""""

Αποσυνδεδεμένος manos01

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 20, 2014, 12:17 »
Να ρωτησω κατι η πλακετα θα παιζει  step down ? 

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 20, 2014, 16:18 »
Ναί το κύκλωμα της πλακέτας είναι και step down voltage.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 24, 2014, 11:01 »
Εχουμε νεα για τα preorders ποτε ξεκινανε?

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 25, 2014, 16:36 »
Τα preorder ξεκινάνε σε περίπου 1 μήνα ή λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 05, 2014, 23:30 »

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 07, 2014, 22:55 »
θαναση θελουμε ελληνικο βιντεο


ποτε θα το εχουμε?

Αποσυνδεδεμένος ALEXCOOL

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 17, 2014, 23:54 »
Ξέρουμε ποτέ θα κυκλοφορήσει ;


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Proteus - Πρωτέας [Προεπισκόπηση]
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 18, 2014, 09:35 »
Το πιθανότερο μετά το καλοκαίρι.
Αυτή τη στιγμή δοκιμάζονται κάποια software.

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342121 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597113 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357614 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1221 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591646 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios