vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 4 χρήστες
maprix, djfloor, Buliwyf, dliamas75

Twitter

Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #90 στις: Απριλίου 28, 2015, 13:58 »

I wish to revise my statement! Από εκεί που οι πνευμονικές ήταν η εξαίρεση, από τότε που μου ήρθε ο subtank κάνω κυρίως πνευμονικές, όταν θέλω διάλλειμα τον γυρίζω στη μικρή τρύπα, και χτυπάω λαιμό :thumpup:

Ηλίθια  :-[ ερώτηση, υπάρχει κάπου κάποιο post/thread/video που μπορούμε να δούμε και να μάθουμε διάφορα για τις τεχνικές τα κόλπα και τους τρόπους ατμίσματος με πνευμονικές; Αρχικά δεν μου άρεσαν καθόλου γιατί τραβούσα αέρα υπερβολικά αργά, σαν να καπνίζω, με αποτέλεσμα να καίγομαι. Κάπου στο reddit διάβασα ότι στις πνευμονικές (τουλάχιστον στον subtank) θέλει σχετικά δυνατό ρούφηγμα με τον αέρα τέρμα για να μην προλάβει να ζεσταθεί υπερβολικά ο ατμός και από τότε πραγματικά απολαμβάνω άτμισμα!  Με «καίει» μόνο ελάχιστα στην εκπνοή η νικοτίνη την οποία έτσι κι αλλιώς θα μειώσω.

Αποσυνδεδεμένος nikos alf

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #91 στις: Απριλίου 29, 2015, 00:54 »
ασχετο και συγνωμη ........ η πνευμονικη δεν ειναι ποιο ανθυγιεινη ας πουμε ; ετσι μου φαινετε

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #92 στις: Απριλίου 29, 2015, 01:07 »
Εξαρτάται. Αν τη δοκιμάσεις με ce4 στα 5 βολτ, σίγουρα. Αλλά με τόσο καψουλι δεν θα προλάβεις καν να την ολοκληρώσεις.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikos alf

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #93 στις: Απριλίου 29, 2015, 01:14 »
χρησιμοποιω cloupor mini me subtank mini 0.5 οhm 20-25 watt βαθειες αναπνοες κατευθειαν πνευμονια ......  θα ζησω ;  :)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #94 στις: Απριλίου 29, 2015, 01:51 »
ασχετο και συγνωμη ........ η πνευμονικη δεν ειναι ποιο ανθυγιεινη ας πουμε ; ετσι μου φαινετε

Αδυνατώ να μην απαντήσω.. Για αρχή επέτρεψέ μου να διορθώσω ένα επικίνδυνο λάθος, καθώς το να πεις πως είναι πιο ανθυγειηνή η αργιλεδική τζούρα, προυποθέτει πως είναι και τα δύο ανθυγειηνά. Τώρα, κρίνοντας από το τι φαίνεται, το ητ είναι πιο ανθυγειηνό από κατνονικό τσιγάρο, γιατί βγάζει πιο πολύ καπνό. Κι ακόμα κι αν ξέρουμε εμείς από τις έρευνες πως μάλλον δεν είναι, ο άλλος αυτό βλέπει. Οπότε σε ιατρικά θέματα αποφεύγω να κρίνω το τι μου φαίνεται, χωρίς κάποιες ερευνητικές μελέτες πρώτα, τις οποίες με τη σειρά τους θα βάλω σε κόσκινο.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 18, 2015, 23:44 »
Λοιπόν, αν και είμαι φανατική του mouth to lung επειδή νιώθω ότι η γεύση αποδίδεται καλύτερα και αυτός είναι και ο τρόπος που κάπνιζα, τελευταία έχω πειραματιστεί λίγο με πνευμονικές. Η διαπίστωσή μου είναι ότι είναι απίστευτα χαλαρωτικές! Κάνω μερικές με πολύ χαμηλή νικοτίνη (<3mg) το βράδυ μετά τη δουλειά και έρχομαι στα ίσια μου, πραγματικά. Δεν ξέρω που οφείλεται και αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος, αλλά μιλάμε για επίπεδα ζεν.

Μέχρι εκεί όμως (και prive, να μη μας παρεξηγήσουν κιόλας) όλη την υπόλοιπη μέρα mouth to lung δαγκωτό!

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 19, 2015, 00:23 »
Αν έχετε  ατμόποιητή με Airflow Control αποκλείεται να μη κάνετε  πνευμονικες


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 19, 2015, 00:28 »

Λοιπόν, αν και είμαι φανατική του mouth to lung επειδή νιώθω ότι η γεύση αποδίδεται καλύτερα και αυτός είναι και ο τρόπος που κάπνιζα, τελευταία έχω πειραματιστεί λίγο με πνευμονικές. Η διαπίστωσή μου είναι ότι είναι απίστευτα χαλαρωτικές! Κάνω μερικές με πολύ χαμηλή νικοτίνη (<3mg) το βράδυ μετά τη δουλειά και έρχομαι στα ίσια μου, πραγματικά. Δεν ξέρω που οφείλεται και αν το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος, αλλά μιλάμε για επίπεδα ζεν.

Μέχρι εκεί όμως (και prive, να μη μας παρεξηγήσουν κιόλας) όλη την υπόλοιπη μέρα mouth to lung δαγκωτό!
Με τι ατμοποιητη εκανες πνευμονικες τζουρες Ειρηνη και δεν πηρες τοσο καλη γευση οπως με αυτες του Mouth To Lung?Προσωπικα μετα το περασμα απο τον Atlantis 1 και τωρα στον Atlantis 2 :yes_hapy:  μου ειναι αδιανοητο να γυρισω στις κλασσικες τζουρες..Οσον αφορα την γευση,εγω την νιωθω καλυτερα με τις πνευμονικες  ;)

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 19, 2015, 00:29 »
Όσο είχα στην κατοχή μου τον ναυτίλο,ήμουν φανατικός του throat hit,ωστόσο από την στιγμή που έπεσε ο subtank στα χέρια μου το lung hit είναι πλέον μονόδρομος και απόλαυση.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 19, 2015, 00:37 »
Με subtank Nano οι πνευμονικές, με Ναυτίλο και Delta οι mouth to lung. Δεν είναι ότι δεν έχω καλή γεύση, απλώς όχι τόσο καλή όσο με τον ατμό πρώτα στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 21, 2015, 07:53 »
Throat hit πάντα. Έχω την αίσθηση ότι μου δίνει καλύτερη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 21, 2015, 10:46 »
Throat hit κυρίως. Θέμα συνήθειας και το ευχαριστιέμαι πιο πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Aris78

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 26, 2015, 18:49 »
Καί τα δύο & συγκεκριμένα : Μ'αρέσει το Throat hit με εργοστασιακούς & επισκευάσιμους με PG/VG & εκπνοή απο τη μύτη για άρωμα,γεύση & χτύπημα με  νικοτίνη 9-12mg  ( εκτός από τις πρώτες πρωινές τζούρες που δεν αντέχω τη PG)
 & Πνευμονικές για Lung hit με Dripper & σκέτη VG καί χαμηλότερη Νικοτίνη 5-6mg εώς & φλωρεξ 2-0 mg νικοτίνη..

Αποσυνδεδεμένος vmaggas

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 26, 2015, 20:54 »
Κυρίως Throat hit και εγώ. Οι πνευμονικές με κουράζουν λίγο αν και δεν μπορώ να πω ότι έχω μεγάλη εμπειρία, αλλά από φίλους που δοκιμάζω δεν μου κάθονται καλά.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tι προτιματε? Throat hit η lung hit?
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 13, 2015, 20:39 »
Αν δεν υπηρχε το χτυπημα στο ητ νωμηζω οτι οσο και να εισαι λατρησ του αρωματοσ 
Δεν θα πηγενεσ μακρια  το κτ παραμονευη παντα στη γωνια
Και τα 2 ειναι καλλα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6207 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117236 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825391 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763386 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog