vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Μερική έλλειψη γεύσης

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 31, 2011, 10:49 »
Μετά από 7 περίπου ημέρες ατμίσματος,
έχει χαθεί η αίσθηση της γεύσης απ' την γλώσσα μου !!  :dontknow:
Δεν είναι κρύωμα, διότι έχω μερική γεύση.
Στο πάνω-κέντρο της γλώσσας, δεν αισθάνομαι τίποτα.
Η ροή που είχε δλδ ο ατμός, κατά τη διάρκεια της τζούρας...
Ενώ στα πλάγια μια χαρά. :o

Έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον;

Και πήγαινε τόσο καλά  :(
Δεν σκεφτόμουν το κ.τ. καθόλου.
Σήμερα.....αγόρασα πακέτο  :'(

Καμιά ιδέα ;  :confused1:
Φιλε μου μην στενοχωριεσαι ναι?
Εδω τα παιδια παντα βοηθανε κ μερικες φορες κανουν κ αστεια ναι?
Εαν κοιταξεις σε διαφρες ενοτητες σε ποσους απο εμας τους νεους ατμιστες εχουν απαντησει σε διαφορες ερωτησεις-αποριες μας τοτε θα καταλαβεις οτι ειλικρινα βοηθανε ολοι εδω παντα οσο μπορουν κ πολλες φορες εμεις (γιατι  κ εγω με θεωρω νεα ατμιστρια) ρωταμε οτι ποιο κουφο..  :))

Ακουστηκε λιγο αστειος ο τροπος που ειπες οτι αρχισες το κτ οταν πολλοι απο εμας κανουμε μεγαλη προσπαθεια να μην γυρισουμε σε αυτο.

(Για εμενα δεν ηταν δυσκολο να λατρεψω το ητ γιατι καταλαβα οτι δεν πηγαινε αλλο με το κτ που μου εκανε καθε μερα κακο....Το πηρα αποφαση κ οτι δυσκολιες κ αν αντιμετωπισα στην αρχη εκανα υπομονη κ με επιμονη σημερα δεν το αγγιξα ποτε ξανα το κτ!!!!! )
 
Αρα μην το παιρνεις στραβα αν καποιος σου κανει καποιο αστειο ναι?
Απλα πρεπει να κοιταζουμε, να ψαχνουμε κ να διαβαζουμε τις ενοτητες που υπαρχουν ωστε να δουμε αν το προβλημα μας το ειχε κ καποιος αλλος.



Εγω θελω να σου πω οτι ισως εχουν προβλημα τα  υγρα που ατμιζες κ οτι ακομα μπορει να επαθες ψυχολογικη αντιδραση επειδη σταματησες το κτ!!

Αυτο ειναι ενα γεγονος που συμβαινει σε πολλους πρωην καπνιστες στις αρχες της διακοπης του κτ, ειλικρινα στο λεω κ ας μην εχει αναφερθει αυτο απο καποιον απο εμας εδω.

Οταν καπνισες ξανα ενοιωθες την γευση του κτ οπως κ πριν αρχισεις το ατμισμα? εαν ναι? τοτε ειναι ειτε τα υγρα σου ειτε ψυχολογικο.

Δοκιμασε να ατμισεις με αλλα υγρο αφου καθαρισεις καλα τον ατμοποιητη σου.

Ευχομαι να κανεις προσπαθειες με το ητ γιατι ειλικρινα αξιζει!!!
Θα  νοιωσεις αλλος ανθρωπος!!!

Οταν αρχισεις κ παλι το ατμισμα πες μας πως τα πας.

Ευχομαι το καλλιτερο για σενα κ μετα απο  μερικους μηνες ατμισματος να γελας με αυτο που σου συνεβει. Τιποτα το σοβαρο δεν ειναι στο λεω σιγουρα!!
Δες τις ενοτητες με θεματα υγειας κ παρενεργεις του ητ κ θα καταλαβεις οτι τιποτα το κακο η το σοβαρο δεν εχει προκαλεσει σε εμας.

Δεν ειμαι γιατρος απλα σου ειπα την αποψη μου κ μην τα παρατας τοσο ευκολα.


 :)






Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 01, 2011, 11:14 »
Φίλε spookys αυτό που μου έχει συμβεί εμένα είναι ότι άμα κάνω μια γεύση συνεχόμενα μετά από κάποιες ώρες δεν την νοιώθω τόσο έντονα.Εγώ χρησιμοποιώ 1 γεύση για κανά 2ωρο(πχ)και μετά βάζω άλλη για κανά 2ωρο επίσης και τούμπαλι....Δοκίμασες να ενναλάζεις τις γεύσεις???

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 01, 2011, 15:39 »
DARK ANGEL

Ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και το θετικό σου μήνυμα   :thumpup:
Είναι πολύ σημαντικό να λέγονται κάποια πράγματα, όσο "χαζά" κι αν ακούγονται !!  :-[

Κατανοώ απόλυτα την συμπαράσταση και υποστήριξη των μελών του forum
και ήταν το 1ο πράγμα που μου έκανε εντύπωση, καθώς επίσης και ο λόγος για τον οποίο
έκανα την κίνηση να γίνω κι εγώ μέλος.  ;)

Τα categories τα έχω ξεσκονίσει
Θεώρησα ότι δεν έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κάποιον άλλων...
Είναι μυστήριο αυτό που μου συνέβη και απλά ανησύχησα μήπως φταίει
το υγρό που χρησιμοποιώ, διότι διάβασα αρκετά περί αυτών, αλλά παρόλα αυτά
δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση για τα υγρά... ( FDA = Διάκριση των υγρών σε "ακίνδυνα" !! )

Άμα ξαναρχίσω ;;
Μα, δεν σταμάτησα το άτμισμα. Απλά για μία ημέρα δεν άτμισα..συστηματικά.
Απ' το πακέτο που αγόρασα, έκανα μόνο 3 κ.τ.
Δεν τα παράτησα...ούτε σκέφτομαι να το κάνω τόσο εύκολα.
Έτρεξα όμως να εκφράσω την ανησυχία μου σε όλους σας,
για να μου προτείνετε κάτι, ή μήπως σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο.

notis_2011

Η αγορά που έκανα, εμπεριείχε 3 είδη υγρών:
  • 2 ecoSMOKE - Medium
  • 2 Janty Red Bull - High
  • 1 Janty Vanilla - No

Έκανα μία σκέψη, μπας και φταίει ο άτμο,
αλλά τι να σας πω...  ???
Μήπως ξέρω πώς και πότε χαλάει ;;  :confused1:
Φταίει το φυτίλι ;
Φταίει η αντίσταση ;
Φταίει το πώς πατάω το κουμπί ;  :))

Γεύση πώς να αλλάζω ;
Δεν θα μπερδεύεται με την προηγούμενη ;
Εξ αρχής χρησιμοποιώ μία γεύση ανά άτμο.
Αν "φυσάω" τον άτμο, θα είναι οκ μετά από τις πρώτες 5-6 τζούρες, σε περίπτωση διαφορετικού υγρού ;

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 01, 2011, 15:49 »

Γεύση πώς να αλλάζω ;
Δεν θα μπερδεύεται με την προηγούμενη ;
Εγώ για κάθε μου γεύση χρησιμοποιώ και διαφορετικό ατμοποιητή γιατί και να τον φυσάω και να τον καθαρίζω για να βάλω άλλη γεύση στον ίδιο, πάλι έχω μια ψιλομπερδεμένη και όχι αυτούσια γεύση της δεύτερης γεύσεις. Άσε που βαριέμαι και να φυσάω κάθε λίγο και λιγάκι που θέλω να αλλάξω γεύση. :tongue_smilie: Εγώ προτίνω για κάθε ατμο και άλλη γεύση και απλά στη διαρκεια της μέρας όταν θες άλλη γεύση άλλαζε απευθείας ατμο. 8)

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 01, 2011, 15:59 »
Εγώ για κάθε μου γεύση χρησιμοποιώ και διαφορετικό ατμοποιητή γιατί και να τον φυσάω και να τον καθαρίζω για να βάλω άλλη γεύση στον ίδιο, πάλι έχω μια ψιλομπερδεμένη και όχι αυτούσια γεύση της δεύτερης γεύσεις. Άσε που βαριέμαι και να φυσάω κάθε λίγο και λιγάκι που θέλω να αλλάξω γεύση. :tongue_smilie: Εγώ προτίνω για κάθε ατμο και άλλη γεύση και απλά στη διαρκεια της μέρας όταν θες άλλη γεύση άλλαζε απευθείας ατμο. 8)

Άρα, σωστά το σκέφτικα εξ αρχής ;)
Σ' ευχαριστώ φίλε μου !!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 01, 2011, 15:59 »
Ρε παιδια ετσι που το πατε υπαρχουν 150 γευσεις, ποσους ατμο πρεπει να εχουμε ; Μην τα δραματοποιητε τα πραγματα !!!

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 01, 2011, 16:03 »
Εγώ για κάθε μου γεύση χρησιμοποιώ και διαφορετικό ατμοποιητή γιατί και να τον φυσάω και να τον καθαρίζω για να βάλω άλλη γεύση στον ίδιο, πάλι έχω μια ψιλομπερδεμένη και όχι αυτούσια γεύση της δεύτερης γεύσεις. Άσε που βαριέμαι και να φυσάω κάθε λίγο και λιγάκι που θέλω να αλλάξω γεύση. :tongue_smilie: Εγώ προτίνω για κάθε ατμο και άλλη γεύση και απλά στη διαρκεια της μέρας όταν θες άλλη γεύση άλλαζε απευθείας ατμο. 8)

και τι κάνεις? βάζεις ταμπελάκια πάνω στους ατμο για να ξεχωρίζεις?

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 01, 2011, 16:06 »
Ασε που στο τελος θα τους κουβαλας σε καροτσι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 01, 2011, 16:13 »
και τι κάνεις? βάζεις ταμπελάκια πάνω στους ατμο για να ξεχωρίζεις?

 :hmmm:  8)

Ασε που στο τελος θα τους κουβαλας σε καροτσι  :laugh1:

 :))  :))

Ρε παιδια ετσι που το πατε υπαρχουν 150 γευσεις, ποσους ατμο πρεπει να εχουμε ; Μην τα δραματοποιητε τα πραγματα !!!

Απλά ΓΙΑΝΝΗΣ vrs5,
αυτή είναι η καλύτερη λύση.
Όχι απαραίτητα και η πιο πρακτική !!

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 01, 2011, 16:20 »
Ε για να βγω δεν παίρνω μαζί μου οτι γευση έχω! Κανα 2-3 μονος και μες στη θήκη eGo  δεν έχω κανενα προβλημα. ;) Δε σου είπα εσαεί να έχεις για κάθε ατμο διαφορετική γεύση! :) Μόλις τελειώνει μια γεύση καθαρίζεις τον αντιστοιχό ατμο και τον χρησιμοποιείς για άλλη. Άλλωστε δεν νομιζω να χρησιμοποιείς ταυτόχρονα 150 γεύσεις για να χεις πρόβλημα ποσότητας ατμοποιητών. ;) Α και ναι, τους βάζω αριθμούς πάνω και έτσι ξεχωρίζω τι έχω στον καθένα. :)

Αποσυνδεδεμένος spookys

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 01, 2011, 16:23 »
Ε για να βγω δεν παίρνω μαζί μου οτι γευση έχω! Κανα 2-3 μονος και μες στη θήκη eGo  δεν έχω κανενα προβλημα. ;) Δε σου είπα εσαεί να έχεις για κάθε ατμο διαφορετική γεύση! :) Μόλις τελειώνει μια γεύση καθαρίζεις τον αντιστοιχό ατμο και τον χρησιμοποιείς για άλλη. Άλλωστε δεν νομιζω να χρησιμοποιείς ταυτόχρονα 150 γεύσεις για να χεις πρόβλημα ποσότητας ατμοποιητών. ;) Α και ναι, τους βάζω αριθμούς πάνω και έτσι ξεχωρίζω τι έχω στον καθένα. :)

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 01, 2011, 16:24 »
Παιδιά οτι βολεύει τον καθένα, αλλά απο προσωπική εμπειρία πάντα,
και απο απόψεις άλλων παλαιοτέρων συνατμιστών, οι ego-t αλλάζουν αμέσως γεύση.

Είναι απο τους καλύτερους σε αλλαγή,μια δανεική χαρτοπετσέτα, :))
ενα φυσηματάκι, και εισαι έτοιμος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 01, 2011, 16:28 »
Ετσι ακριβως! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 01, 2011, 17:58 »
Συμφωνω απολυτα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος notis_2011

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο αετός πεθαίνει στον αέρα ελεύθερος και δυνατός!!
Απ: Μερική έλλειψη γεύσης
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 01, 2011, 18:44 »
οι ego-t αλλάζουν αμέσως γεύση.

Είναι απο τους καλύτερους σε αλλαγή,μια δανεική χαρτοπετσέτα, :))
ενα φυσηματάκι, και εισαι έτοιμος  :thumpup:

Συμφωνώ απόλυτα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500423 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 144 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12409 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki