vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

160 επισκέπτες, 6 χρήστες
PsykieG, tapantari, bloodlessz, chkontog, azografos, manoslykos

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #180 στις: Ιουνίου 03, 2014, 10:03 »
κεφαλες εχεις παρει απο διαφορα μαγαζια ή παιρνεις μονο απο έναν? Αν ισχυει το 2ο παρε και απο αλλου μηπως αυτες που παιρνεις δεν ειναι καλες.
Αν ισχυει το πρωτο για ανοιξε την βαση του Ναυτιλου για ενα καλο καθαρισμα. το κατω δαχτυλιδι (το γρετζο) βγαινει με λιγη δυναμη απο την βαση και ελευθερωνει και το δαχτυλιδι που γυριζει για να ρυθμισεις την οπη. Λυσε τα ολα και πλυνε καλα μηπως εχει μπει "βρωμια" μεσα και εμποδιζει την καλη κυκλωφορια του υγρου-αερα.

Πιο πιθανο βρισκω παντως να ειναι θεμα κακων κεφαλων.

Αποσυνδεδεμένος chriss1

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #181 στις: Ιουνίου 07, 2014, 11:37 »
γεια σας παιδια.
κατοχος και γω του ναυτιλου εδω και δυο εβδομαδες.
να πω οτι ειναι αυθεντικος αφου το ελεγξα με τον κωδικο απευθειας απο aspire.
αν και ειμαι υπερ της innokin και των top coil με φυτιλια,ειπα να δοκιμασω και bottom(αν και στο μενου μου εχω ηδη δυο aspire bdc και τους χρησιμοποιω).
Αφου τον επλυνα,στεγνωσε και εβρεξα την αντισταση με υγρο,τον αφησα κανα μισαωρο να ποτισουν καλα οι φυτιλοαντιστασεις και περιμενα να παρω ενα πολυ καλο αποτελεσμα σε συγκριση παντα με την τιμη του και οσα εχω διαβασει.
itaste mvp με 9.0W και 4.0V.
πρωτη τζουρα και...........που πηγε ατμος??? :hmmm:
δευτερη τζουρα.......κατι παει να γινει :)
τριτη τζουρα..........ερχοταν στα ισα του σιγα σιγα.
γευση........καλη.
ντουμανι..........μετριο.
χτυπημα.......καλο.
αυτονομια........αριστη.
ανθεκτικοτητα........χαλια.τρεμεις μη σ πεσει και σπασει το γυαλι.(μονο για το γυαλι.ολα τα υπολοιπα ειναι αριστα)
εργονομια........αριστη.ο ρυθμιστης τζουρας ειναι τελειος και λειτουργει αψογα οσο αναφορα διορθωσεις υπερτροφοδοσιας και υποτροφοδοσιας.
εμφανιση.........αλλοι μου λενε οτι ειναι σα βαρελακι αλλοι οτι ειναι σα μπιμπερο για μωρα...αλλα ειναι καθαρα θεμα γουστου.ΕΜΕΝΑ Μ ΑΡΕΣΕΙ.
Συμπερασματικα ειναι ενα καλοστημενος ατμο που εμενα δεν με καλυψε σε συγκριση με τον iclear 30.
ατμιζα με τον iclear 30 red astaire απο tjuice με βασεις atmos και σε αναλογια 60%VG/40%PG και το πηγαινα πιπιλα.
ετσι ειπα το ιδιο υγρο να το βαλω στον ναυτιλο.
παιδια καμια σχεση σε ντουμανι,χτυπημα,γευση.πολυ πανω ο iclear.
δεν μπορουν ομως να συγκριθουν αυτοι οι δυο ατμο γιατι ειναι διαφορετικης φιλοσοφιας.απο κει και περα ειναι καθαρα θεμα γουστου.δοκιμαζεις και διαλεγεις.
να πω δε οτι θελει το χρονο για να αποδωσει σωστα και μεχρι στιγμης με ικανοποιει αλλα ακομα τον ψαχνω καθως θελω να αλλαξω αντισταση και να δω μηπως ηταν μαπα οι αντιστασεις που ερχοντα με το πακετο.
προβληματα υπερ-υποτροφοδοσιας δεν ειχα.
καμμενο δεν μου εδωσε καμια φορα εδω και δυο εβδομαδες.
εινα λιγο τσιμπημενος οσο αναφορα την τιμη αλλα δικαιολογημενα με τα οσα προσφερει.
στα αρνητικα δε να βαλω και τη διαμετρο(22 χιλ.)που πανω σε μοντακια 19 χιλ.δεν καθεται και τοσο καλα.
αλλα κι αυτο ειναι θεμα γουστου.
καλα ατμισματα.

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #182 στις: Ιουνίου 13, 2014, 10:00 »
Μόλις παρέλαβα κι εγώ αλλά ΤΙ ΤΕΡΑΣ είναι αυτό ρε παιδιά? Πως να μπει πάνω στην Spinner μου :idiot1: :idiot1: ?


Συνήθως με τι μπαταρία το έχετε? Γεμίζει απλά απο πάνω? Βγάζουμε το driptip και ρίχνουμε υγρό? Η ρύθμιση του αέρα σε τι εξυπηρετεί? Που πρέπει να το έχω

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #183 στις: Ιουνίου 13, 2014, 10:16 »
α) 18350.. εχω παντα 4 μαζι μου
β) Εγω το γεμιζω απο κατω ξεβιδωνοντας το tube.. πες το θεμα συνηθιας..θέμα οτι κολλαει συνηθως το πανω κομματι και ειναι λιγο πιο δυσκολο στο ξεβιδωμα.
γ) Για την τρυπα αερα η ρυθμιση ειναι φυσικα για να διαλεξεις αυτη που σου κανει περισσοτερο για την τζουρα :) σου αρεσει η σφιχτή ή η αερατη τζουρα? δοκιμαζεις ολες αν δεν ξερεις και θα μεινεις/βρεις αυτη που σου αρεσει. Εγω, που ειμαι της αερατης, ειμαι στην 3η ή στην 4η (τις 2 μεγαλυτερες) αναλογα με την φαση, την στιγμη. Αρα δεν υπαρχει "που"..γιαυτο ειναι ρυθμιζομενη.. ειναι "τι θες εσυ" αυτο το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #184 στις: Ιουνίου 13, 2014, 12:55 »
Οκ ευχαριστώ! Αλλά μπαταρία εννοούσα σε τι mod το έχετε πάνω

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #185 στις: Ιουνίου 13, 2014, 12:58 »
Ο ατμοποιητης εχει διαμετρο 22mm, αρα ταιριαζει αισθητικα με ολα τα mods που εχουν αυτη τη διαμετρο.
Αυτο σημαινει το 90% των μηχανικων και σχεδον ολα τα ηλεκτρονικα, ειτε σωληνες ειτε κουτακια.
Ατμοποιητες με τοσο μεγαλη διαμετρο δεν "κανουν" για ego μπαταριες, τουλαχιστον οσον αφορα την εμφανιση.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #186 στις: Ιουνίου 13, 2014, 13:09 »
Και με την spinner μια χαρά δουλεύει βάλε το δαχτυλίδι και την μπαταρία στα 3.8 η όπου σου αρέσει και είσαι μια χαρά
Γέμισμα από κάτω είναι καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος Torp68

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #187 στις: Ιουνίου 16, 2014, 00:09 »
Καλησπέρα, ο Davide που έχω έρχεται με ενα δαχτυλίδι που σου επιτρέπει να βάλεις τις μικρες BDC
[/size]κεφαλές (http://www.e-liquid.cn/bdc_coil_5_pack.html ) ξέρει κανεις αν γίνεται αυτο στο Ναυτίλο;

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #188 στις: Ιουνίου 16, 2014, 00:14 »
Δεν γίνεται κάτι τέτοιο, ο  Nautilus  χρησιμοποιεί αποκλειστικά τις δικές του κεφαλές.

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #189 στις: Ιουνίου 18, 2014, 23:25 »
Εδω και δυο εβδομάδες ταλαιπωρούμε με τον συγκεκριμένο  ατμοποιητή, οι πρώτες δυο κεφαλές χάλασαν σε χρόνο ρεκόρ, η τρίτη κρατάει μέχρι σήμερα ,αλλά με αρκετά  σκαμπανεβάσματα και με αλλοίωση γεύσης από την πρώτη ημέρα. Έχω πλύνει αρκετές φορες τον ατμοποιητή με χλιαρό νερό, άλλα δεν εντόπισα καμιά διάφορα, παρότι έβαλα διαφορετικά υγρά.
Μονο όταν γύρισα τον vamo v5 σε rms διαπίστωσα κάπως καλύτερη γεύση, αλλα οταν ανεβάζω πάνω απο 3.7 v μου δίνει καμένο.


Αφαιρεση μορφοποιησης κειμενου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2014, 23:27 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 18, 2014, 23:54 »
Παρόμοια προβλήματα αντιμετωπίζω και εγώ με την αρχική 1,6Ω κεφαλή.


Υγρό 75VG/25PG 8mg με ελάχιστο άρωμα καφέ-μπισκότο.



Μέχρι τώρα 15ml κατανάλωση, τα μισά με μία spinner στα 3,5-3,7V. Υπήρξαν φορές που πήρα καμένο, πολλές μπουρμπουλήθρες στην τζούρα και πάρα πολύ υγρό να μένει στο σημείο του πόλου της κεφαλής και του ελατηρίου. Συνέχεια ρύθμιση του αέρα και λίγο πάνω κάτω τα volt για να ρυθμίσω την "υπετροφοδοσία";;; Πάντως το καμένο εξαφανίζονταν γρήγορα.


Τα υπόλοιπα 7-8ml με το vamo. Τα παραπάνω προβλήματα παραμένουν αλλά όχι τόσο συχνά. Υπήρξαν στιγμές που το ανέβασα μέχρι 4,2V RMS και όλα καλά. υπήρξαν στιγμές που πήρα καμένο στα 3,7. Τις μπουρμπουλήθρες εδώ τις αντιμετωπίζω με 2 κενές απαλές  ρουφηξιές και αλλά 2 απαλά φυσήματα και μετά άτμισμα στην μεγάλη τρύπα. Στιγμές που η τζούρα θυμίζει τοπίο στην ομίχλη και στιγμές χαλαρές.


Επίσης προτιμώ πιο σφιχτή τζούρα, μόλις βάζω την προτελευταία τρύπα σε 2-3 τζούρες μπουρμπουλήθρες πάλι....


Την κεφαλή θα την αλλάξω στα 22-25ml ή αν θα πάρω μόνιμα καμένο. Η επόμενη δοκιμή θα είναι με την 1,8 αντίσταση.... και βλέπουμε....


Μάλλον δεν έχω βρει ακόμα τις ισορροπίες του.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 19, 2014, 07:00 »
Mαγαζατορας μου εχει πει πως οι κεφαλες 1.8Ω εχουν πιο σταθερη αποδοση και αυτες ειναι που προτιμαει.
Δεν ξερω ποσο ισχυει κατι τετοιο μιας και δεν τις εχω δοκιμασει ακομα.
Και εγω με κεφαλες 1.6Ω περιπου τα ιδια προβληματα αντιμετωπιζω με διαφορα υγρα πανω στο Vamo.




Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 19, 2014, 08:36 »
οντως, 3 κεφαλες 1,8 που εχω δοκιμασει είχαν σταθερη αποδοση και μακρα διαρκεια. Εγω θελω να δοκιμασω των 2,1ωμ να δω αν ειναι καλες και αντεχουν.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 19, 2014, 08:38 »
+1 κι από μένα στις 1.8Ω

Αποσυνδεδεμένος nekann11

  • *
  • 26
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 19, 2014, 11:49 »
Αντιστασεις 1,6 ήταν η αιτία που μπήκε στο συρτάρι για πάντα..γουργουρισμα και καμμένο μετα απο μερικές τζουρες..τον άνοιξα, τον έπλυνα, διάβασα ότι μπορούσα σε φόρουμ, πολλές αποτυχημένες προσπάθειες σε innokin MVP, coolfire, chi you, provari.. Αρνείται πεισματικά να συνεργαστεί. Ακόμη μετανιώνω τα σχεδόν 50€ (συν το κουτί με τις αντιστασεις) για ευχαρίστηση που κράτησε σχεδόν μια εβδομάδα (όσο είχε πάνω την 1.8) ξανά δοκίμασα και μια 1,8 που είχε μείνει αλλα πάλι τα ίδια..οποτε στο κουτί του και στην άκρη. Το μονο καλο ήταν ότι εξαιτίας του ψάχτηκα και αγόρασα τη Σοφια by leo


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246396 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios