vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, thanos1071

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #195 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 17:10 »
Ιωάννα, το Samba Sun το είχα κάνει πριν καιρό οπότε από μνήμης θα σου πω ότι μοιάζει λίγο, αλλά δεν είναι στιφό ακριβώς.  Είναι σαν να τρως ένα πικρό λαχανικό/φρούτο (γκρέιπφρουτ ίσως  :dontknow: ) μαζί με γλυκό.


Είναι πολύ ιδιαίτερη γεύση και θα πρότεινα να περιμένετε να το φέρει κάποιο κατάστημα και να το δοκιμάσετε πριν προβείτε σε αγορά.



Η biafra απλά δεν παίζεται, αν έχεις και ατμοποιητή με κεραμικό θα δεις ακόμα καλύτερη γεύση  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 03:58 »
Έστησα τον The Dripper by Leo μετά από αρκετό καιρό και εσταξα λίγο Gin's Addiction. Τι αρρώστια είναι ρε παιδιά αυτό το υγρό. Σε κεραμικό απογειώνεται. Το είχα κάνει στον Apollo τελευταία φορά όπου ήταν ικανοποιητικό, αλλά στον The Dripper νομίζω η ένταση και η καθαρότητα των γεύσεων πάει σε άλλο επίπεδο.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #197 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 12:52 »
Εξαιρετικο υγρο το Yellow Biafra. :)
Μια απ' τις καλυτερες (αν οχι η καλυτερη) μπανανες που εχω δοκιμασει.
Ωριμη, γλυκια, με επιγευση μπανανας που κραταει για πολυ ωρα.

Απο την αλλη μακρια απο το Earth Brother. Πολυ ξηρο, στυφο και με σχετικα ασχημη γευση.
Για τα γουστα μου παντα..

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #198 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 13:33 »
Εχω κανει πανω από 100 γευσεις.
Ωραια γευση σαν το Earth Brother(στα καπνικα)  δεν εχω βρει μεχρι στιγμης....!!! ;)
Αντε τωρα βρες ακρη με τις γευσεις.......
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #199 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 15:58 »
Ε, ναι, πολύ υποκειμενικές οι γεύσεις.

Το Yellow Biafra είναι από τα στάνταρ υγρά που κάνω,  το θεωρώ εξαιρετικό. Από την άλλη μία φίλη μου δεν τρελαίνεται καθόλου, της φάνηκε πολύ γλυκό.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #200 στις: Οκτωβρίου 18, 2015, 19:17 »
το gins δεν μου αρεσε καθολου μου θυμιζε σιροπι old school αλλα ηθελα να κανω κατι δροσερο μια στο τοσο για να φυγω απο το γλυκοειδη,το venus in vapes επισης ουτε καν αυτη η αισθηση γλυκανισου δεν την ηθελα καθολου,αλλα το earth brother ειναι οτι πιο υπεροχο καπνικο ας το πουμε οπως το λενε και οι περισσοτεροι υπεροχοι συνδιασμοι γευσεων το δοκιμασα οταν αρχισα το ατμισμα και ακομα το παιρνω με τα ταμπουνια!επισης στο πικρο για καποιους συνατμιστες αν προσθεσετε λιγη βανιλλια η αντιθεσεις θα πανε στα υψη απλα μοναδικο υγρο για μενα παντα.αλλα της halcyon δεν θυμαμαι να μου εκαναν κλικ,η ισως στα δοκιμαστιρια με τους bvc λογο χρησης δεν με ικανοποιησε κατι γευστικα.

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #201 στις: Οκτωβρίου 19, 2015, 23:55 »
Πολύ ωραίο υγράκι το Sergeant Vapour. Σου αφήνει γεμάτη αίσθηση βατόμουρου στο στόμα (τώρα δεν ξέρω αν είναι κομπόστα ή φρουτάκι από μανάβικο  :)) ) ενώ στη ρινική εκπνοή φαίνεται πολύ και η βανίλια. Το παράξενο είναι ότι το μπισκότο που λέει η περιγραφή εντοπίζεται μόνο στη μυρωδιά που μένει στο χώρο  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #202 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 08:28 »
Είναι όλα ιδιαίτερα. Το Gin Addiction εξαιρετικό για ποτo. :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 13:03 από nikosxatz »

Αποσυνδεδεμένος ditmichael

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #203 στις: Οκτωβρίου 20, 2015, 19:37 »
... το οποίο Sergeant Vapour μου διέλυσε το clear view του kayfun σε 5 ώρες...

Μορφοποίηση κειμένου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2015, 19:39 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #204 στις: Οκτωβρίου 29, 2015, 21:52 »
Πήρα σήμερα ένα Sergeant Vapour κι εγώ. Δεν τρελάθηκα είναι η αλήθεια. Αρκετά ιδιαίτερο υγρό. Αυτή η στιφάδα/καρβουνίλα που αφηνει δε με ενθουσιάζει ιδιαίτερα. Ενώ όταν το μύρισα μου άρεσε περισσότερο. Κακό δεν το λες, και σταδιακά θα το ατμίσω, αλλά αν αυτή η περίεργη γεύση οφείλεται στο ραβέντι ίσως θα πρεπε να το μειώσουν λίγο.

Σίγουρα κάθε δοκιμή halcyon haze σου βγάζει κάτι σχετικά μοναδικό.

Η δοκιμή έγινε σε KFV4 κλώνο με Κανθαλ Α1 0,3mm 2,5 mm coil. 1,7ωμ.

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #205 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 23:35 »
Ενα μήνα μετά το αρνητικό σχόλιο που είχα κάνει για το biafra, είμαι αναγκασμένος να αναθεωρήσω. Πιθανόν ο ένας μήνας που έμεινε στην απομόνωση να του έκανε καλό. Εχει σπάσει η γλυκάδα και το άρωμα είναι πιο διακριτικό.
Tip: γέμισα το τανκ του ναυτίλου με yellow biafra κια πρόσθεσα 2-3 σταγόνες double chocolate της Capella. :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #206 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 18:32 »
Δοκίμασα Yellow Biafra κι έπαθα πλάκα. Άνετο all day vape για μένα. Γλυκό, αλλά όχι τόσο ώστε να σε μπουκώνει, απαλό τόσο ώστε να θες διαρκώς να ξανακάνεις τζούρα. Για συνοδεία καφέ είναι φανταστικό.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #207 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 17:26 »
Συνυπογράφω και εγώ με όλους τους προηγούμενους για το Yellow Biafra. Το κάνω από χθες και έχω πάθει πλάκα! Σίγουρα το καλύτερο υγρό με μπανάνα που έχω δοκιμάσει (γεύση ακριβώς ώριμης μπανάνας με μια μαγική επίγευση που μένει για αρκετή ώρα) και ένα από τα καλύτερα υγρά που έχω κάνει γενικά!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 23:07 »
Yellow Biafra, Sweet Prudence και Sergeant Vapour απο τα καλυτερα υγρα που εχω κανει ποτε. Τα παιρνω 5-6 μηνες τωρα και το sergeant απ'οταν βγηκε.
Ειδικα η biafra.
Το sergeant ατμιζοντας το "τσιγαρισια" στον subtank mini δεν μου βγαζει τη πικρα απο το σφενδαμι και ειναι απιστευτο και αυτο.
Ιδιαιτερα υγρα αυτα της halcyon. Παντα τα ξαναπαιρνω αυτα τα 3.
Το vanus in vapes δε μου αρεσε, δε μου αρεσε αυτος ο γλυκανισος, εκανε και τον ατμοποιητη χαλια πολυ μακα παντου.

Υγραρα η biafra το ειπα?

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Halcyon Haze
« Απάντηση #209 στις: Ιανουαρίου 31, 2016, 18:48 »
Μπορεί κάποιος να μου πεις αν το yellow biafra είναι πολύ σκούρο σαν υγρό;;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572233 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1926 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298053 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511820 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios